2 listopada 2014, 17:20:57 - piter
Twierdza Wrocław

W niedzielnym spotkaniu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował na własnym boisku z poznańskim Lechem 1-1 (0-1). Bramkę dla "Kolejorza" zdobył w 2. minucie Darko Jevtić. Śląsk odpowiedział po przerwie za sprawą Mateusza Machaja. "Wojskowi" nie przegrali u siebie w lidze od 23 lutego, kiedy to pokonał ich 3-2 Ruch Chorzów.

Już w 2. minucie gry "Kolejorz" wyszedł na prowadzenie. Dawid Kownacki kopnął do Szymona Pawłowskiego, a ten wycofał do Darko Jevticia. Szwajcar bez większych problemów minął Krzysztofa Danielewicza i Toma Hateleya, po czym pewnym uderzeniem po dalszym słupku umieścił piłkę w siatce. Sześć minut później Jevtić zagrał do Pawłowskiego. Skrzydłowy gości trafił wprost w Mariusza Pawełka. Po chwili Pawłowski dośrodkowywał z rzutu rożnego. Futbolówka trafiła do niepilnowanego Kaspera Hämäläinena, który strzelił z 11 metrów minimalnie nad poprzeczką. W 18. minucie "Wojskowi" nie wykorzystali świetnej okazji do zmiany wyniku. Lewą stroną ruszył Dudu Paraíba i zagrał na wolne pole do Flávio Paixão. Znajdujący się sam na sam z bramkarzem Portugalczyk fatalnie spudłował z paru metrów. Po drugiej stronie boiska Jevtić przebiegł kilkanaście metrów z piłką, po czym kopnął obok lewego słupka. Następnie szwajcarski pomocnik podał do włączającego się do akcji z prawej strony Tomasza Kędziory, który zagrał przytomnie do Kownackiego. Skrzydłowy Lecha chybił jednak w doskonałej sytuacji. Śląsk mógł odpowiedzieć za sprawą Róberta Picha, ale ten nie wykorzystał błędu Macieja Gostomskiego i trafił w niego z linii pola karnego. Niedługo potem kolejną okazję do zdobycia gola miał Jevtić, lecz pewnie w bramce zachował się Pawełek, wybijając futbolówkę do boku. W 35. minucie Dudu Paraíba dośrodkował wprost na głowę Flávio Paixão. Jego uderzenie sparował z trudem na rzut rożny Gostomski. Kilkadziesiąt sekund później znowu świetnie spisał się Pawełek, odbijając strzał Jevticia. W odpowiedzi Dudu Paraíba wrzucił do Picha. Strzał Słowaka o parę metrów minął lewy słupek bramki. Tuż przed przerwą kolejną udaną paradą popisał się Pawełek, który wybił piłkę na rzut rożny po sprytnym strzale Kownackiego.

W 59. minucie swoją okazję do zdobycia gola miał Luis Henríquez, jednak golkiper Śląska zdołał odbić piłkę. Po chwili doskonałą sytuację zmarnował Hämäläinen. Fin otrzymał podanie z pierwszej piłki od Kownackiego i wyszedł sam na sam z Pawełkiem. Bramkarz "Wojskowych" szczęśliwie sparował futbolówkę na poprzeczkę. W odpowiedzi niecelne uderzenie zanotował wprowadzony w drugiej połowie na boisko Lukáš Droppa. W 70. minucie Śląsk doprowadził do wyrównania. Podanie z głębi pola otrzymał Flávio Paixão, ale zdołał go uprzedzić Paulus Arajuuri. Fin wybił jednak piłkę wprost pod nogi Mateusza Machaja, a ten skorzystał z prezentu, umieszczając futbolówkę w bramce. Po chwili Krzysztof Ostrowski uderzył piłką w poprzeczkę. Bliski zdobycia gola był także Sebastian Mila. Odpowiedzieć mógł Pawłowski, jednak znowu dobrą obronę zanotował Pawełek. W 79. minucie Mila dośrodkował do Flávio Paixão, a ten główkował nad poprzeczką.

2 listopada 2014, 15:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 1-1 Lech Poznań
Mateusz Machaj 70 - Darko Jevtić 2

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 6. Tomasz Hołota, 12. Dudu Paraíba - 28. Flávio Paixão, 4. Tom Hateley, 5. Krzysztof Danielewicz (59, 20. Lukáš Droppa), 11. Sebastian Mila, 10. Róbert Pich (66, 2. Krzysztof Ostrowski) - 8. Mateusz Machaj (83, 30. Kamil Dankowski).

Lech: 33. Maciej Gostomski - 4. Tomasz Kędziora, 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 24. Dawid Kownacki, 6. Łukasz Trałka, 7. Karol Linetty, 16. Darko Jevtić (71, 11. Gergő Lovrencsics), 8. Szymon Pawłowski (86, 28. Dariusz Formella) - 19. Kasper Hämäläinen (77, 95. Zaur Sadajew).

żółte kartki: Pawełek, Dudu Paraíba - Trałka, Kędziora, Henríquez.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Pawełek Man of the Match

prorok - 2 listopada 2014, 17:23:52 - *.opera-mini.net (*.173.163.48)
Śląsk nie zasłużył,ale dziś Pawełek nie wpuścił Pawełka. Generalnie Lech powinien wygrać 3-1 może 3-2

Boateng - 2 listopada 2014, 17:23:59 - *.itsa.net.pl
Jakże typowy Skorża. Z drużynami, które się nie murują jego drużyny grają bardzo dobrze, w meczach ze słabszymi gdy się dobrze mecz ułoży jak z Bełchatowem też. Ale przeważnie z tymi słabszymi to wygląda jak z Łęczną.

Xevatiz - 2 listopada 2014, 17:24:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobry mecz, dobry wynik dla Legii.

Uśmiech - 2 listopada 2014, 17:24:59 - *.76.29.164
Wow co za mecz, emocje od pierwszej do ostatniej min.

bob - 2 listopada 2014, 17:25:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Hej Śląsk ! Lidera mamy

???? - 2 listopada 2014, 17:25:21 - *.opera-mini.net (*.222.65.59)
faule: 9:25. Brutale w niebiekich strojach... Sędzia kartek zapomniał...

LG-Gdynia - 2 listopada 2014, 17:26:59 - *.gdynia.mm.pl
Śląsk Wrocław!!!!WKS!!!WKS!!!WKS!!!!

Piciu - 2 listopada 2014, 17:28:48 - *.icpnet.pl
szkoda znowu straty dwóch punktów ...
Tylko LECH POZNAŃ !!!

Marlon - 2 listopada 2014, 17:31:48 - *.skybroadband.com
Dobry mecz Śląsk zagrał swoje Lech też..mecz na remis bo bramkarze zagrali na dobrym poziomie.Tak to był mecz walki przez 90 min i to w Polsce można.? no moża gratulacje dla Pawełka i Gostomskiego wyciagali 100% brawo dobry mecz.

woo - 2 listopada 2014, 17:34:08 - *.adsl.inetia.pl
Kulturą gry Lech bije na głowę Śląsk.
Gdyby w Lechu był napastnik, to do 70 min powinno być 0-3.
Szkoda.

kibol - 2 listopada 2014, 17:37:07 - *.cable.net-inotel.pl
Śląsk na farcie

do woo - 2 listopada 2014, 17:40:54 - *.118.87.165
gdyby babcia miala wasy to by byla dziadkiem kolezko

V - 2 listopada 2014, 17:41:20 - *.icpnet.pl
Panienki z Wroclawia kladly sie jak domino z Mila na czele. A prawda taka, ze Lech powinien to spotkanie wygrać 0-3.

kibiccc - 2 listopada 2014, 17:43:05 - *.icpnet.pl
Brawo, fajny mecz oby więcej takich w Ekstraklasie. Piłkarsko Lech lepszy a Jevtic grał koncert. Szkoda pkt ale gra i zaangażowanie może cieszyć.

Wilgar - 2 listopada 2014, 17:43:33 - *.play-internet.pl
Amica dziś sędzia dopomógł,bo 2 czerwa się należały

kibol - 2 listopada 2014, 17:43:38 - *.cable.net-inotel.pl

DolnyŚląk - 2 listopada 2014, 17:46:17 - *.ssp.dialog.net.pl
Jak zawsze ślaskowi się pofarciło ale najważniejsze, że nie wygrali.

piłkarz - 2 listopada 2014, 17:51:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gdyby sędzia lepiej sędziował to Lech powinien ten mecz kończyć w dziewiątkę bo dla Kędziory i Trałki należały się czerwone kartki. Może i Śląsk był troszkę słabszym zespołem od Lecha ale pokazali charakter i grali do końca o trzy punkty. Gratulacje za walkę

prorok - 2 listopada 2014, 17:51:19 - *.opera-mini.net (*.173.163.48)
mili wystarczy pouprzykrzac życie i go nie ma. Chłopak się wkurza,macha rękami i przestaje grać.

koliber72 - 2 listopada 2014, 17:53:07 - *.173.10.176.tesatnet.pl
Obiektywnie...Lech o klasę lepszy...

Poznaniak7 - 2 listopada 2014, 18:06:18 - *.150.168.79
Spodziewałem sie więcej ze strony Śląska do tego poraz kolejny Lech robi wszystko by nie wygrac meczu a od 70 min kompletnie zwalniają Sadajew nie nadaje sie na poziom naszej ekstraklasy nawet na 1 lige wiec Lech praktycznie gra bez napastnika Boki obrony na plus środkowi niestety zbyt często popełniaja proste błędy Bez napastnika i z takimi srodkowymi obrońcami lepiej niestety nie będzie

Poznaniak7 - 2 listopada 2014, 18:10:38 - *.150.168.79
Ps.Postać meczu : PAWEŁEK facet przechodził sam siebie dzis wielkie brawa

yes, yes, - 2 listopada 2014, 18:11:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trałka to czerwony brutal do MMA z nim , niech mu kości pora.chują ! Hej Śląsk, Gdzie ta Amika, no gdzie ?

asfan - 2 listopada 2014, 18:19:44 - *.finemedia.pl
Mecz dobry chociaż ułożył się źle dla Śląska. Amica od drugiej minuty mogła grać znacznie swobodniej ale skuteczność słaba. Warto też zauważyć dwie zmarnowane sytuacje Flavio , które mogły jeszcze bardziej "podkręcić" mecz. W polskiej lidze niewiele jest zespołów , które grają ofensywnie i " w piłkę" . Strategia - zamurować się i czekać na okazję pozbawia emocji. Teraz czytam opinie w stylu "obiektywnie ..o klasę lepszy" a na boisku remis. W sytuacji gdy jedna z drużyn "goni" wynik przez niemal cały mecz stwarzając sytuacje i jednocześnie poprzez zaangażowanie w ataku ryzykuje utratę kolejnych bramek to oznacza ,że nie czuje się słabsza , a gdy nie traci kolejnej bramki a sama strzela to jest co najmniej równorzędna.W meczowych statystykach tylko jedna pozycja jest naprawdę ważna. Pozostałe są jedynie "wrażeniem artystycznym" .

ConsPiast - 2 listopada 2014, 18:38:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dokładnie asfan
Lech po bramce wpuścił Śląsk na swoją połowę i kontratakował, stąd ich sytuacje. Wielkość Śląska, że nie stracili bramki, wyrównali i przy odrobinie szczęścia mogli wygrać bo do 93 minucie mecz rozgrywany głównie na połowie Lecha.
Trzeci wynik kibicowski w tym sezonie. Brawo. Gości też dużo. I głośni tylko momentami chamscy. Hasło: Chcemy Więcej Dobrych Piłkarzy (niezła oprawa Śląska:-)

Szrowola - 2 listopada 2014, 18:41:19 - *.77.124.202
SPARTSKUS Lublin pozdrawia Śląsk Wrocław.
My Motorowcy Lublin w 2010 roku Kupiliśmy licencje od Spartakusa Szarowaola i się tego nie wstydzimy Spartakus Lublin.

Stalówka - 2 listopada 2014, 19:21:07 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Tylko Stal ZKS !~!!

LS - 2 listopada 2014, 19:51:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Amica Poznań o klasę gorsza od Śląska, ale mecz dobry.

- 2 listopada 2014, 19:54:54 - *.torservers.net
Seba "Valencia" Mila wyglądała dziś na bardzo osłabioną po zrzucaniu wagi bo często kładła się na murawie

kibic - 2 listopada 2014, 19:56:44 - *.wroclaw.vectranet.pl
oprawa Śląska i kibice Lecha
U2PNy-MaICH8FbNEK2oS2IA

adam81w - 2 listopada 2014, 19:57:33 - *.free.aero2.net.pl
Świetna frekwencja. Brawo Wrocław!

Boniek - 2 listopada 2014, 20:00:02 - *.client.duna.pl
frekwencja niezła ale jak na wroclaw powinno byc wiecej??

Krzyki_WKS - 2 listopada 2014, 20:00:19 - *.dynamic.chello.pl
Ładna oprawa. ChWDP= Chcemy Więcej Dobrych Piłkarzy :-) Chyba rekord frekwencji w tym sezonie we Wrocławiu.

roby - 2 listopada 2014, 20:09:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Piłkarsko Lech nakrywa czapką piłkarzy kiepskich, to było widać w Śląsku piłkarski szrot ale wyniki bronią trenera.

czytelnik - 2 listopada 2014, 20:17:40 - *.static.ip.netia.com.pl
Zgadzam się - Śląsk to piłkarski szrot. Ale skoro Śląsk to szrot, a jest drugi w tabeli, co powiedzieć o zespole z Poznania która jest dopiero piąta?

Sayo - 2 listopada 2014, 20:18:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kibicą się maży CH cemy W ięcej D obrych P iłkarzy

Lca - 2 listopada 2014, 20:28:06 - *.torservers.net
a co to za jeden na tej oprawie? Michael Jackson?

remis ok - 2 listopada 2014, 20:29:41 - *.internetia.net.pl
Widzow ok 25- 26 tys oprawa ok , Słowiki z amiki wokalnie przecientnie ,ilościowo dobrze !

Zabrze - 2 listopada 2014, 20:30:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Taktyka Amici - laga do przodu i wyścigi piłkarska B klasa Śląsk na +

Sybis - 2 listopada 2014, 20:33:38 - *.internetia.net.pl
lca to Janusz Sybis legenda WKSu , obecnie leży w szpitalu .

- 2 listopada 2014, 20:34:01 - *.178.215.30
przyjazdy Lecha do Gdańska, Warszawy i Wrocławia zapewniają rekordową w tym sezonie dla tych miast ponad 20 tysięczna widownię. A np. na tzw meczu "przyjaźni" Lechia-Śląsk nędzne 14 tys.

amika i fr - 2 listopada 2014, 20:48:47 - *.internetia.net.pl
o a jaką frek. napędza Real , Barca itp Ps Flavio , Mila itd

Kibic - 2 listopada 2014, 20:54:40 - *.136.40.11
Obiektywnie...Śląsk o klasę lepszy

@amika i f - 2 listopada 2014, 21:19:29 - *.178.215.30
Barca i Real grają w tym sezonie w naszej EK?

wks - 2 listopada 2014, 21:47:39 - *.197.88.21.edial.pl
amica podziękujcie dzisiaj Flavio że do przeerwy was nie załatwił na 2;1 bo po przerwie Śląsk z wronkami zrobił by miazgę. A tak czapki z głów i do kuchenek.

Boris - 2 listopada 2014, 23:02:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fajny fair play ze strony Lecha (Amiki Wronki). Obrońca leży znokałtowany a oni korzystając z zamieszania szybko przeprowadzają akcję która prawie zakończyła się golem. Remis sprawiedliwy bo obie ekipy mogły dzisiaj wygrać.

Kaszeb - 2 listopada 2014, 23:12:30 - *.piotrcentrum.pl
Super tytuł.

L - 3 listopada 2014, 10:29:29 - *.play-internet.pl
Dlaczego w naszej supermocnej ekstraklasie we wszystkich miastach na Legie przychodzi najwięcej ludzi(magnes?) i wszystie drużyny grają o życie tylko z Legią?

Rawicz - 3 listopada 2014, 10:41:04 - *.9.142.10
Szkoda Lecha, grali lepiej

Nuda - 3 listopada 2014, 11:03:15 - *.14.149.164
walka o drugie miejsce tabeli trwa

Nuda - 3 listopada 2014, 11:20:11 - *.14.149.164

Nikt - 3 listopada 2014, 15:58:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Też mi twierdza jak Jagiellonia w tamtym sezonie wygrała tam 2 razy ( liga i puchar ) a była wtedy słaba.

Neutral60 - 3 listopada 2014, 16:50:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lepszy był Kolejorz ale meczu nie wygrał !!! A sędzia znowu był z Warszawy !!! Ale jaja!!!

bru - 3 listopada 2014, 21:52:54 - *.play-internet.pl
25 fauli lecha następne 15 nie odgwizdanych kartek prawie nie dostawali brawo dla czarnej mafii

bru - 3 listopada 2014, 21:58:18 - *.play-internet.pl
Dopóki czarne hieny nie będą miały za każdy błąd potrącenia z diety nie nauczą się sędziować...

bru - 3 listopada 2014, 22:16:52 - *.play-internet.pl

fair - 3 listopada 2014, 22:27:03 - *.e-wro.net.pl
gdzie w newsie herb Śląska???

knur - 4 listopada 2014, 9:08:52 - *.internetia.net.pl
Widze że w lidze bedą sie liczyły Legia,Lech,Śląsk i te druzyny zagraja o majstra Polski.Reszta druzyn odstaje pod kazdym wzgledem w/wymienionym druzynom.

Kolo - 4 listopada 2014, 12:16:26 - *.adsl.inetia.pl
Kiepskicy kibice przyszli w takiej ilości zeby Lecha zobaczyć podobnie jak panienki z warszawy gdzie tez na mecz z kolejarzem pobili rekord frekfecji
Ciekawe ze za taki komentarz dostaje sie bana na pól roku hah widać kibice warszawskiej panienki tam pracują

qw - 15 lutego 2015, 16:26:59 - *.static.korbank.pl