3 listopada 2014, 22:19:44 - elenril
Po golu Bartosza seria do kosza

W ostatnim meczu 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała 0-1 na własnym stadionie z GKS-em Bełchatów. Zwycięskiego gola zdobył w pierwszej połowie Bartosz Ślusarski. Dla gospodarzy była to pierwsza ligowa porażka od 23 sierpnia, kiedy przegrali ze Śląskiem Wrocław. Z kolei beniaminek po tym zwycięstwie awansował na czwarte miejsce w tabeli i traci już tylko punkt do swojego dzisiejszego rywala.

Dopiero w 15. minucie jedna z drużyn stworzyła zagrożenie pod bramką rywali, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adama Mójty Michał Mak oddał strzał głową, który nie sprawił problemów golkiperowi gospodarzy. W odpowiedzi piłkarze Jagiellonii mieli bardzo podobną sytuację, jednak po wrzutce Macieja Gajosa Sebastian Madera nie zdołał dosięgnąć futbolówki. W 20. minucie Patryk Tuszyński dośrodkował do Mateusza Piątkowskiego, który w dogodnej okazji uderzył głową obok słupka. Dwie minuty później bełchatowianie zdobyli bramkę, wymieniając serię podań bez przyjęcia piłki. Mak zagrał do Łukasza Wrońskiego, który podał do Bartosza Ślusarskiego, a ten z bliskiej odległości skierował piłkę głową do siatki. W 27. minucie Nika Dzalamidze zdecydował się na strzał ze skraju pola karnego gości, ale Arkadiusz Malarz zdołał odbić futbolówkę w bok. W 35. minucie Kamil Poźniak najpierw próbował zaskoczyć Bartłomieja Drągowskiego uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego, a następnie po jego dośrodkowaniu Błażej Telichowski strzelił głową nieznacznie obok bramki. Chwilę później do wyrównania próbował doprowadzić Piątkowski, ale uderzył zbyt lekko i Malarz nie miał problemów ze skuteczną obroną. W 41. minucie Marek Wasiluk strzelił z rzutu wolnego, mocno podkręcając futbolówkę, jednak minimalnie chybił.

W 53. minucie Mak podał do Ślusarskiego, który momentalnie odegrał na środek pola karnego gospodarzy, gdzie Wroński nie zdążył dosięgnąć piłki. Chwilę później Mak zwiódł dwóch rywali, ale jego strzał obronił Drągowski, a dobitka Poźniaka była zbyt lekka. Osiem minuty później po silnym uderzeniu Tuszyńskiego Malarz zdołał końcówkami palców podbić futbolówkę, która ostatecznie przeleciała nieznacznie nad poprzeczką. W 72. minucie Wasiluk zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył nieczysto i mocno przestrzelił. Trzy minuty później wprowadzony w drugiej połowie Andreja Prokić po indywidualnej akcji podał do Maka, który uderzył nad bramką. Po chwili szansę miał Szymański, ale także przestrzelił. W 85. minucie Adam Mójta minął na skrzydle dwóch rywali i dośrodkował w szesnastkę białostoczan, gdzie Wasiluk w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny. W 90. minucie Piątkowski odegrał do Gajosa, który strzelił mocno, ale w środek bramki i Malarz pewnie chwycił futbolówkę. W doliczonym czasie gry Prokić przeprowadził kolejny rajd, minął Maderę, a jego strzał z trudem obronił Drągowski.

3 listopada 2014, 20:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 0-1 GKS Bełchatów
Bartosz Ślusarski 22

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 25. Adam Waszkiewicz, 7. Sebastian Madera, 24. Tomasz Porębski (78, 13. Przemysław Mystkowski), 14. Marek Wasiluk - 10. Nika Dzalamidze (84, 21. Przemysław Frankowski), 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk (55, 9. Jan Pawłowski), 20. Maciej Gajos, 8. Patryk Tuszyński - 27. Mateusz Piątkowski.

Bełchatów: 1. Arkadiusz Malarz - 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 66. Błażej Telichowski, 15. Adam Mójta - 11. Łukasz Wroński (69, 8. Andreja Prokić), 4. Damian Szymański (82, 3. Grzegorz Baran), 20. Patryk Rachwał, 19. Kamil Poźniak, 9. Michał Mak - 18. Bartosz Ślusarski.

żółte kartki: Gajos, Pawłowski - Telichowski, Poźniak, Mójta.

sraga - 3 listopada 2014, 22:20:54 - *.215.252.40.188.clients.your-server.de
hehe i skonczylo się po otwarciu biedronki przyszlo juz 10 tys mniej. Legia liderem i potęga!

yogi - 3 listopada 2014, 22:22:06 - *.228.34.133
Bełchatów zagrał dzisiaj pertadę. Naprawdę super mecz.

^sraga - 3 listopada 2014, 22:22:12 - *.106.191.82
12 tys to identyczna frekwencja która była w tej kolejce w metropolii Warszawa

do sraga - 3 listopada 2014, 22:22:12 - *.dyn.as47377.net
.... i tecza :D Vivus Arena hahahaha

Nubarac - 3 listopada 2014, 22:23:26 - *.olsztyn.vectranet.pl
Nie wiem co robi Pawłowski na treningach, że dostał 38 min grania, On na I ligę jest za słaby, dodatkowo Porębski który nie potrafi zagrać piłki do przodu tylko gra do bramkarza.

do sraga - 3 listopada 2014, 22:23:35 - *.dyn.as47377.net
to napisz ilu wczoraj kibicow bylo na Vivus Arenie :D

danil - 3 listopada 2014, 22:24:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
zabrali 1000 euro masakra jakas nic jaga nie zagrala a bylem dosc pewny jej zwyciestwa

yogi - 3 listopada 2014, 22:25:10 - *.228.34.133
Jedynym minusem Marciniak, który mimo meczu bez złośliwości pokazał 5 kartek. Czy dzięki kartkom Pan M. się dowartościowuje? W szkole był bity przez inne dzieci czy jak?

Dave1502 - 3 listopada 2014, 22:25:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo GKS!!! To się nazywa rehabilitacja!!!

trick - 3 listopada 2014, 22:26:17 - *.static.espol.com.pl
Ładnie pykali chłopaki, to chyba nie polska liga

tosia - 3 listopada 2014, 22:26:55 - *.euro-net.pl
Kibice Jagi narzekali na komentarz Baszczyńskiego, ale to co przez cały mecz wygadywał fachowiec od trenerki i piłki Przytuła zakrawa na kpiny . Jeszcze raz ten gościu będzie komentował mecz Jagi to zrezygnuje z canal plus.

DENIS - 3 listopada 2014, 22:26:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Każda seria kiedyś się kończy

Białystok - 3 listopada 2014, 22:27:16 - *.elpos.net
12300 rekord frakfencji w tym sezonie w poniedzialek. pojemnosc stadionu przy obecnosci kibicow gosc to okolo 16500

Boniek - 3 listopada 2014, 22:27:29 - *.client.duna.pl
jak można było przegrać z kelnerami, ten zespol tylko broni i szuka 1 bramki w meczu i tyle stad ten bilans gks ma??

raf0904 - 3 listopada 2014, 22:28:05 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Jagielonnia to biegeła jak bura suka za Makiem ha ha ha

jacoz - 3 listopada 2014, 22:29:21 - *.135.205.2
Reklamują tych piłkarzy Bełchatowa jakby im ktoś za to płacił. Jeszcze jakiś lepszy klub kupi tego Maka i będzie miał po 30 strat w ataku pozycyjnym. Reklamowanie Rachwała, Telichowskiego czy innego Poźniaka w publicznej telewizji powinno być karane.

Stadnicki - 3 listopada 2014, 22:29:29 - *.opera-mini.net (*.6.60.107)
Jestem kibicem Jagi, ale ze smutkiem przyznam że obecna pozycja jest mocno ponad stan. Oczywiście ciesze się z obecnej pozycji, ale pilkarsko Jaga jest bardzo przeciętna. Piłkarze typu Wasiluk czy masakrycznie słaby Porębski, nie nadają się w ogóle do gry w piłke. Zmienników brak, ofensywa słaba. Obawiam się, że zacznie się zjazd - za tydzień tylko remis z Ruchem.

Jombaka - 3 listopada 2014, 22:30:38 - *.234.20.131
Legia gra prymitywną, bezładną kopaninę a mimo to i tak rok za rokiem wygrywa to śmieszną lige, ponieważ ma za 'przeciwników' ogórów na poziomie trzeciej ligi mongolskiej którzy i tak nie wyprzedziliby legi nawet gdyby nie wygrała 10 spotkań pod rząd, bo sami by przegrali 5 i zremisowali 5 i to jeszcze w żenującym stylu, i to wszystko wychodzi w pucharach kiedy legia zazwyczaj kompromituje polską piłkę a raz na parę lat uda jej się awansować do ligi dla ubogich dzięki boskiej pomocy i fartowi a dzieci z niedowładem umysłowym cieszą się jak jakby wygrała ligę mistrzów i pieprzą 3 po 3

ReZi - 3 listopada 2014, 22:30:56 - *.dolsat.pl
Wronski pokazal klase,Mak tak samo. Dobry mecz.GieKSa mogla wygrac 3-0 a nie slabiutkie 1-0

zieloo98@g - 3 listopada 2014, 22:31:46 - *.226-176-91.adsl-dyn.isp.belgacom.be
Boniek... A co zazdroscisz?? Wole aby GKS wygrywal wsio po 1-0 niz dostawal w du.e w kazdym meczu 3-4...

DP - 3 listopada 2014, 22:34:17 - *.play-internet.pl
Drużyna, która dostaje kompromitujące lanie w Poznaniu i Gliwicach (PP), przywozi z będącego na fali Białegostoku 3 punkty. Logika wysiada w polskiej lidze.

Korfu - 3 listopada 2014, 22:34:32 - *.adsl.inetia.pl
Jak zawsze w tej lidze kto jest faworytem i jest na fali ten nagle wtopi...

Max - 3 listopada 2014, 22:35:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pozdrowienia z Glogowa ,dla Kibicow Jagi

nikt - 3 listopada 2014, 22:35:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pewien Hiszpan przyjechał obejrzeć mecz i wynik jak za jego niedawnej gry. Było odpuścić Lecha a tak białostoczanie źle fizycznie wyglądali i nie wiem czy Pawłowski po rogu nie był pociągnięty bo mi to wyglądało na karny ale było widać bezradność Jagiellonii w ataku pozycyjnym. Statystyki strzałów prawie równe ale GKS miał więcej okazji strzeleckich.

GieKaeS - 3 listopada 2014, 22:36:49 - *.dolsat.pl
No i taki GKS chcę oglądać częściej ;)

@Boniek - 3 listopada 2014, 22:38:40 - *.228.34.133
Boniek sprawdź statystyki zobaczysz, który zespół się bronił GKS!!!

Jarek - 3 listopada 2014, 22:39:23 - *.internetia.net.pl
Kaleki Białystok

mat9111 - 3 listopada 2014, 22:41:33 - *.adsl.szeptel.net.pl
Oby to były skutki meczu z Lechem. Jako że Jaga straciła szansę na PP to powinna się ostro wziąć za ligę i walczyć o miejsce premiowane awansem do LE co będzie bardzo trudne.

pepe - 3 listopada 2014, 22:49:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
GKS szacunek.

Ja - Ro - 3 listopada 2014, 22:52:13 - *.free.aero2.net.pl
Czyżby Jadze wyczerpał się Fart ?

ueo - 3 listopada 2014, 22:53:15 - *.ntlworld.ie
dalibyscie sobie spokoj z tymi smiesznymi rymami. suchy wynik I nikt by sie nie smial

kk - 3 listopada 2014, 22:53:35 - *.dynamic.chello.pl
Po golu Bartosza kupon tez do kosza

elwoood - 3 listopada 2014, 22:55:42 - *.rzeszow.mm.pl
Kto te kretyńskie rymy jako tytuły wymyśla?

panczo - 3 listopada 2014, 22:56:14 - *.45.200.77.rev.sfr.net
@JAJEK,co ty taki podniecony.Straciles dziewictwo lub spusciles z kregoslupa??

Canavar - 3 listopada 2014, 22:58:17 - *.231.3.86.koba.pl
Właśnie wróciłem ze stadionu. Mecz dobry tylko w wykonaniu Bełchatowa, Jaga niestety tylko 3 w miarę dobre sytuacje. Jak na 90 minut to za mało. Mak kręcił nami jak chciał, jakby jeszcze zaczął grać bardziej zespołowo pod samą bramką, to za rok, dwa widzę go w reprezentacji. Po tym meczu można powiedzieć, że Bełchatów na swoją pozycję w tabeli zasługuje, natomiast Jaga zdecydowanie nie. Ale jak to bywa w naszej lidze, za tydzień wszystko może się odwrócić. Dziwne że aż 25% miejsc (5500) na stadionie jest przeznaczone dla gości i jako strefa buforowa, z Bełchatowa przyjechało może 30 osób. Z taką grą ciężko będzie o lepszą frekwencję, może po awansie do ósemki będzie lepiej ze względu na przeciwników.

kreciki123 - 3 listopada 2014, 23:13:55 - *.jeleniagora.vectranet.pl
Bardzo dobra gra gks belchatów 100 razy lepsza niż w Pucharze.Dobra obrona idobra gra tylko za mało goli,ale jest dobrze.Adaś pozdrowienia z Jeleniej Góry,oby tak dalej

Barots - 3 listopada 2014, 23:26:33 - *.dynamic.chello.pl
Do kibiców Jagi :
Co sie dzieje z J.Strausem , ktos wie czemu nie gra ? jakis konflikt interesów z Probierzem ?

orzeł - 4 listopada 2014, 0:12:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Barcelona też u siebie przegrała z Celtą. A na poważnie-GKS sprawiał wrażenie przede wszystkim szybszego i bardziej zdecydowanego. Jagiellończycy o tempo wolniej biegali i przede wszystkim bardzo wolno podawali, mało ryzykowali i generalnie wszystko szło u nas woooolno. Zbyt wolno na Bełchatów w każdym razie. Może to mecz z Lechem im się odbił czkawką? Widać brak Pazdana niestety. Jeśli Jaga ma się utrzymać w czubie tabeli, to musi poszerzyć ławkę. Frekwencja jak na poniedziałek i pogodę moim zdaniem bardzo dobra.

BKS - 4 listopada 2014, 1:32:00 - *.tktelekom.pl
pogoda rzeczywiscie jak na nasze warunki super :D Chociaż ULTRA szybko rozgrzewa hehe

BadBoy - 4 listopada 2014, 3:00:39 - *.nap.wideopenwest.com
Do boju BKS zaczac kolejna serie!

rafalski - 4 listopada 2014, 4:44:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Teraz Gieksa zagra dwa spotkania u siebię z Cracovią i Legia Na meczu z L można się spodziewać kompletu 6 tysięcy widzów !

oki - 4 listopada 2014, 5:02:14 - *.adsl.inetia.pl
Pisarz redaktor usiadł na traktor. Rolnik szuka żony.

znachor - 4 listopada 2014, 6:27:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fart Jagi się skończył i jak się spodziewałem teraz będzie pikowanie w dół.Z tym trenerem i jego taktyką nic dobrego się nie może dziać.

GKS Katowi - 4 listopada 2014, 8:04:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdyby GKS Katowice zagrała z GKS Bełchatów byłoby
10 : 0 dla GKS Katowice.

rafalski - 4 listopada 2014, 8:27:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
przepraszam 5200 wchodzi na stadion w Bełchatowie W Łęcznej słaba frekwęncja jest.A niby tak Lubelskie czekało na elitę krajową 7 lat.Wiem dlaczego tylko 7 wykłada główny sponsor Lubelski-Węgiel "Bogdanka"

WigryF - 4 listopada 2014, 8:32:51 - *.243.143.202
Jaga, nic się nie stało.
GKS wyraźnie lepszy. Jaga próbowała, ale jednak ci młodzi szybcy z Bełchatowa robili sporo wiatru i sytuacji.
Paradoksalnie dobrze, że ta porażka przyszła teraz, w połowie drogi, bo jest sporo czasu na ustabilizowanie formy, która jest nadal, a ta przegrana to tylko konsekwencja ciężkiego 120 minutowego boju z Lechem w PP.
Jaga, do boju !

Mariorock - 4 listopada 2014, 9:08:50 - *.dhcp.inet.fi
do (WigryF).Czemu usprawiedliwiasz porazke Jagi meczem z Lechem.To sa zawodowcy,tak?.Wiec 2 mecze w tygodniu plus dojazd to dla Jagieloni zaduzo?.Napisze Jagielonia to solidny sredniak polskiej ligii "pudło"to dla niej zaduze progi ale spadek im nie grozi.Pozdr.dla kibicow.

Fajdek - 4 listopada 2014, 9:09:39 - *.centertel.pl
Świetny mecz sędziego Marciniaka.
To moim zdaniem obecnie najlepszy sędzia piłki nożnej w Polsce.
Taktyczny majstersztyk Kamila Kieresia.
JAGA ROZCZAROWANIE.

Fajdek - 4 listopada 2014, 9:10:51 - *.centertel.pl

PIOTRKÓW77 - 4 listopada 2014, 9:30:30 - *.dynamic.chello.pl
DO GKS KATOWICE Już pokazaliście klasę w zeszłym roku w dwumeczu 1 pkt i 7 do 2 w bramkach,więc nie pisz takich głupot dzieciaku.

adam - 4 listopada 2014, 9:55:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szybko się Januszom stadion znudził, przyszło ciut więcej niż połowa tego co na inauguracji z Pogonią. A Jaga przecież grała o lidera, strach pomyśleć co będzie, gdy wrócą na należne jej miejsce, w okolice 8-10 miejsca.

SS - 4 listopada 2014, 10:06:02 - *.77.124.3
Moim skromnym zdaniem Bełchatów był bardziej zdecydowany ,Jadze brakło motoru do przodu.Był. taki gość.Wczorej na trybunach.

Lawa - 4 listopada 2014, 10:15:46 - *.centertel.pl
Adam te ciut więcej to ponad 74% mozliwych miejsc dla kibicow w dniu rozgrywania meczu.Nie jest chyba tak źle.

... - 4 listopada 2014, 10:58:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tylko podniesienie ogólnego poziomu futbolu - i co za tym idzie wyniki - mogą przyciągnąć ludzi na stadiony. Bez tego dalej będą przychodzić tłumnie tylko na otwarcia, niczym na darmowe degustacje.
Jak się sport w kraju latami gn...ło i zabiło kulturę kibicowania (tego prawdziwego - nie kibolstwa, to trzeba teraz zapracować na to, żeby ludzie na stadiony wrócili. A to nigdy nie staje się od razu.

lory - 4 listopada 2014, 11:03:05 - *.centertel.pl
Jestem pod wrażeniem gry GKS-u.Akcja zakończona bramką, akcją kolejki a kto wie czy nie całej rundy.
Wielkie brawa dla GKS-u.

WigryF - 4 listopada 2014, 11:42:39 - *.243.143.201
@ Mariorock: usprawiedliwiam, bo kibicuję Jadze od 20 lat , ale masz trochę racji, że na tym poziomie trzeba grać równolegle na kilku płaszczyznach rozgrywek. Ze średniakiem też się zgodzę, ale serce chce dla Jadźki pudła mimo różnicy w potencjale z najlepszymi. I tak jak moje Wigry pewnie przez dekadę nie awansują do ekstraklasy (choć bym bardzo chciał), tak Jadze życzę europucharów na wspaniałym stadionie.
@Adaś: spokojnie - wróci forma, przyjedzie Legia, Lech, wróci i frekwencja. Porównaj te 12.000 do 14 - 15.000 w potężnych miastach i klubach jak Wrocław/Śląsk, Gdańsk/Lechia. Wg mnie źle nie jest. Oby tyle dalej przychodziło.

@adam - 4 listopada 2014, 11:45:09 - *.178.215.30
a w twojej metropolii pewnie miesiąc przed meczem wszystkie bilety wyprzedane

Robert - 4 listopada 2014, 15:22:04 - *.33.254.210
Skomentuje rymowany tytul redaktora: wies tanczy i spiewa.

Bareja - 4 listopada 2014, 15:36:18 - *.opera-mini.net (*.158.217.43)
Jaga Coco Jambo i do przodu jeszcze będą 3pkt !

artek - 4 listopada 2014, 19:29:12 - *.waldex.3s.pl
Błagam już dość tych tanich rymowanek!!!!

df - 4 listopada 2014, 20:27:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a ja wam mowie ze Bełchatów zagra w pucharach..(tym bardziej ze prawdopodobnie na 90% 4.miejsce w lidze tez bedzie dawalo gre w pucharach,bo puchar polski,np.wygra legia)

SupaScout - 5 listopada 2014, 12:07:56 - *.244.186.58.tvkhajnowka.pl
He ale o tym że gol padł z ewidentnego spalonego to już nikt nie wspomniał! Frekwencja godna pozazdroszczenia swoją drogą!

df - 5 listopada 2014, 16:03:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
COOO???!!! chlopie z jakiego spalonego ???!!! ty chyba inny mecz ogladales..ja pierdziele teraz to chlopie dowaliles do pieca...

SupaScout - 5 listopada 2014, 19:50:33 - *.244.186.58.tvkhajnowka.pl
do df .... radzę obejrzeć powtórkę w trakcie podania kluczowego do zawodnika asystującego strzelec gola był na spalonym, a brał udział w akcji skoro strzelił gola. Żeby nie był na spalonym to by nie zdążył do piłki( ale to już tak na marginesie) i nie strzelił gola. Czyste fakty, a nie tam jakieś hutnicze gadanie :P

aaa - 5 listopada 2014, 20:34:41 - *.238.174.46.interdom.net.pl