8 listopada 2014, 22:21:29 - Monki
Bez szkody w meczu zgody

W ostatnim sobotnim meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała na własnym stadionie 1-1 (0-1) ze Śląskiem Wrocław. Goście objęli prowadzenie w 17. minucie po bramce Flávio Paixão z rzutu karnego. "Biała Gwiazda" odpowiedziała golem Pawła Brożka w 68. minucie.

Pierwszy celny strzał w meczu oddali goście. Piłkę na dwudziestym piątym metrze otrzymał Mateusz Machaj i oddał mocny strzał po ziemi, który pewnie obronił bramkarz. W 11. minucie Róbert Pich zagrał prostopadle do znajdującego się w polu karnym Flávio Paixão. Skrzydłowy Śląska w znakomitej sytuacji uderzył z pierwszej piłki nad poprzeczką. Pięć minut później po składnej zespołowej akcji piłkę na prawym skrzydle otrzymał Flávio Paixão i wpadł z nią w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Wilde'a-Donalda Guerriera i sędzia podyktował rzut karny dla wrocławian. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem zdobył swoją jedenastą bramkę w tym sezonie. W 32. minucie "Biała Gwiazda" była bliska wyrównania. Z rzutu wolnego z dwudziestu siedmiu metrów uderzył Semir Štilić i trafił, obok interweniującego golkipera, w słupek. Trzy minuty później Guerrier zagrał spod końcowej linii do wbiegającego w pole karne Łukasza Garguły. Strzał pomocnika gospodarzy ofiarnie zablokował Tomasz Hołota. Chwilę później bliski zdobycia bramki przewrotką był Rafał Boguski, lecz piłkę zdołał obronić bramkarz.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania z rzutu wolnego z ponad trzydziestu metrów uderzył Dariusz Dudka. Futbolówka skozłowała przed Mariuszem Pawełkiem, lecz złapał ją bez najmniejszych problemów. Chwilę później bramkarz Śląska wykazał się raz jeszcze, broniąc groźny strzał głową Mariusza Stępińskiego. Wprowadzony po przerwie napastnik Wisły po chwili zagroził bramce gości po raz kolejny. Otrzymał on piłkę w polu karnym i przelobował bramkarza, lecz futbolówkę z pola bramkowego głową wybił Tom Hateley. Kilkadziesiąt sekund później Pawełek obronił mocny strzał Pawła Brożka zza pola karnego. W 68. minucie znakomitą akcję przeprowadziła Wisła. Stępiński kopnął piłkę do ustawionego przed polem karnym Štilicia, ten wbiegł z nią w pole karne i oddał mu piłkę. Napastnik podał do znakomicie ustawionego na piątym metrze Brożka, który precyzyjnym strzałem wyrównał stan spotkania. Dziewięć minut później po dośrodkowaniu Štilicia z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Dudka i oddał mocny strzał głową, który znakomicie obronił bramkarz. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry z rzutu wolnego w słupek uderzył Sebastian Mila.

8 listopada 2014, 20:30 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 1-1 Śląsk Wrocław
Paweł Brożek 68 - Flávio Paixão 17 (k)

Wisła: 22. Michał Buchalik - 5. Dariusz Dudka, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 77. Wilde-Donald Guerrier - 11. Emmanuel Sarki (86, 29. Tomasz Zając), 34. Alan Uryga, 9. Rafał Boguski, 18. Semir Štilić, 10. Łukasz Garguła (46, 14. Mariusz Stępiński) - 23. Paweł Brożek.

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 6. Tomasz Hołota, 12. Dudu Paraíba - 28. Flávio Paixão, 4. Tom Hateley (77, 17. Mariusz Pawelec), 5. Krzysztof Danielewicz, 11. Sebastian Mila, 10. Róbert Pich (61, 20. Lukáš Droppa) - 8. Mateusz Machaj (50, 2. Krzysztof Ostrowski).

żółte kartki: Dudka - Ostrowski, Danielewicz.

ja - 8 listopada 2014, 22:24:05 - *.leczyca.vectranet.pl
Osobiście Wisła była lepsza w tym meczu. Przynajmniej w 2 połowie.

Buncol80 - 8 listopada 2014, 22:24:07 - *.unknown.vectranet.pl
Mecz dramat, ale wynik idealny dla Legii

wiw - 8 listopada 2014, 22:28:57 - *.77.124.114
Wow rekord frekwencji Znowu rozdawali darmowe bilety w podkrakowskich wiosksch?

forza - 8 listopada 2014, 22:39:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z frekwencją to jakiś żart? Rozumiem że klub ściągnął dzieciaki z miast i wiosek od podkarpacia pod Opole ale jeśli połowa stadionu jest pusta całkowicie a druga połowa zapełniona w 40% to skąd niby wyszło 14 tysięcy? Dzisiaj w Krakowie odbywa się gala boksu na rzecz której kibice odpuścili mecz stad niska frekwencja na poziomie 7/8 tysięcy z czego ponad 2 tysiące stanowiły dzieci ściągane skąd sie dało, ale po co zaklamywać fakty?Jakiś imbecyl zorganizowal mecz równolegle do gali boksu ale nie jest to powód by stosowaćtakie praktki manipulacji przy frekwencjach!

we - 8 listopada 2014, 22:39:51 - *.icpnet.pl
połączcie sie i utwórzcie klub żandarmeryjny i będzie coś tak pomiędzy

complete - 8 listopada 2014, 22:41:23 - *.play-internet.pl
Wreszcie komplet publiczności na meczu przyjeźni.Jak przyjechała Legia to było więcej?

- 8 listopada 2014, 22:41:46 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Lech i Legia ściągają większą widownię na stadion Wisły niż Śląsk

WKS - 8 listopada 2014, 22:42:35 - *.dynamic.chello.pl
W zasadzie wojskowa Legia i milicyjna Wisla zawsze beda mialy jakies ''przody'' ze wzgledu na swoja marke, ale z dwojga zlego wole juz Legie

KolejorzKK - 8 listopada 2014, 22:47:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Spotkały się dwie żałosne drużyny więc to musiało się skończyć remisem.

AVE - 8 listopada 2014, 22:48:04 - *.158.222.58
Karemgalo ! Faszyzm, wszędzie faszyzm !
Już wróciłeś z kolorowej parady ?

rafi - 8 listopada 2014, 23:34:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gdyby nie wiara z Wrocka to wielka Wisla 10 tys by nie zebrala

Kilowat - 8 listopada 2014, 23:38:10 - *.dynamic.chello.pl
Wymieńcie mi, drocy fani Cracovii, mecze na których na Waszym stadionie było ponad ... 10000 widzów w tym sezonie. Poza Meczem z Wisłą i Legią rzecz jasna. Nie da się ukryć że frekwencyjnie obydwie ekipy mocno obniżyły loty, ale jak czytam puszącą się na forum Cracovie, której fani pisza "co to za frekwencja", "ooo, chyba maja bojkot dalej", to śmiać mi się chce. Weźcie przekroczcie parę razy regularnie po 10000 na swoim (z reszta pięknym ) stadionie a wtedy pogadamy, i pewnie uznam wasze racje. Póki co, narażacie się na śmieszność.

wroc - 8 listopada 2014, 23:39:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śląsk , Wisełka , Lechia Gdańsk
A mecz sympatyczny ja dotąd najlepszy w tej kolejce !
Pozdrowienia z Wrocławia dla lepszej części Krakowa !

1950 - 8 listopada 2014, 23:57:50 - *.dynamic.chello.pl
Śląsk&Motor

Buncol80 - 9 listopada 2014, 0:09:51 - *.unknown.vectranet.pl
@ WKS moze byś napisał od czego skrót WKS
Czy aby nie przypadkiem Wojskowy Klub Sportowy Ślask Wrocław?
Byliście takim samym wojskowym klubem jak Legia tyle że bardziej prowincjonalnym bez sukcesów.

Wisła to m - 9 listopada 2014, 0:13:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła miała przygotowane 20 tysięcy biletów . G zamknięte całe , C ok 4 tys na E ok 7 na A-H ok 3 tys było spokojnie te 14,300. Bilety są droższe o 10 zł na każdy sektor i tak będzie najwięcej w tej kolejce! Wisła lepsza sam Stępiński mógł strzelić trzy bramki . Słupek Mili tylko zaciemnia obraz

JK - 9 listopada 2014, 0:15:02 - *.adsl.inetia.pl
Więc co ? znów Legia wygra z śledzia,i wygry wawa,trzeci sezon z rzędu

BogoTSW - 9 listopada 2014, 0:24:40 - *.centertel.pl
WKS to kibic z przed monitora i może sobie pisać co chce zgoda i tak będzie nic pisanie udawanego kibica Śląska nie da takich jak on jest mała garstka jak wszędzie u nas tez lecz sztama na linii WKS BKS TSW będzie trwać do końca świata bo widać ze z każdym rokiem ta przyjaźń jest mocniejsza ( karny dla Śląska nikt nie gwizda) i bawimy się razem. Co do frekwencji ja się śmieje z typów co się zniej śmieją po 1 dlatego ze to będzie najlepsza frekwencja tej kolejki a po 2 była kiepska pogoda padało i w ogóle zimno ludzie wolą w tv oglądać bo jeszcze gala zaraz po meczu jest więc ja oceniam frekwencję na plus o takiej może 10 klubów z ekstraklasy pomarzyć. Pozdrowienia dla TKWM

Krzyki_WKS - 9 listopada 2014, 1:37:54 - *.play-internet.pl
Atmo na C - niepowtarzalne. Szacun i dzięx dla braci z Krakowa

xnc - 9 listopada 2014, 4:38:00 - *.178.223.14
Jutro na "malych" derbach dolnego śląska 8 tys. ponad w 1 lidze, jak nie wiecej, a tu mecz zgód z dwóch największych miast na południu Polski, razem aglomeracja ze 2 miliony i 14 tysi. wow

koleś - 9 listopada 2014, 7:21:10 - *.160.125.44
nie ja nie mogę wszyscy grają dla tej łazienkowskiej zespoly z czołówki OPAMIĘTAJCIE SIĘ koniec z prezentami dla tej legii

paluch - 9 listopada 2014, 11:06:59 - *.net.igaz.net
Ciągłe zmienianie Picha,szkodzi ofensywie i nie tylko!Najszybszy zawodnik ,stworzony do gry z kontry w najlepszym momencie ląduje na ławce!Zaczyna to być,już bardzo żenujące!

zzz - 9 listopada 2014, 12:11:18 - *.tor-proxy.net.ua