22 listopada 2014, 17:20:59 - Monki
Wisła goni lidera

W meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała na własnym stadionie 2-0 (1-0) z Górnikiem Łęczna. Bramki dla "Białej Gwiazdy" zdobyli w 14. minucie Rafał Boguski oraz w doliczonym czasie gry Emmanuel Sarki.

Pierwsi groźniej bramce rywala zagrozili piłkarze z Łęcznej. W 13. minucie Shpëtim Hasani ograł Richárda Guzmicsa i podał do niepilnowanego przed polem karnym Fedora Černycha. Skrzydłowy gości zbiegł z piłką do środka i oddał mocny strzał, który o centymetry minął bramkę. Minutę później Maciej Sadlok podał znakomicie prostopadle do Mateusza Stępińskiego. Pomocnik Wisły pobiegł z piłką do końcowej linii boiska i zagrał ją w pole karne, w które znakomicie wbiegł Rafał Boguski i precyzyjnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na kolejną groźną akcje musieliśmy czekać aż do 30 minuty spotkania. Piłkę przed polem karnym otrzymał Semir Štilić, znakomicie obrócił się z nią, mając na sobie rywala, i oddał mocny strzał, po którym futbolówka przeleciała obok bramki. Cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony meczu z półobrotu w szesnastce uderzył Łukasz Garguła, jednak jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć Sergiusza Prusaka.

Druga część spotkania kapitalnie mogła rozpocząć się dla "Białej Gwiazdy". Paweł Brożek dogrywał w pole bramkowe, w którym znakomicie ustawiony był Łukasz Garguła. Piłkę w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem na rzut rożny wybił Marcin Kalkowski, ratując swój zespół przed stratą bramki. W 56. minucie z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował Łukasz Mierzejewski, w nim piłka spadła pod nogi Černycha, który zgrał ją do Hasaniego. Napastnik gości uderzył z pierwszej piłki, lecz znakomicie jego strzał obronił Michał Buchalik. Osiem minut później po składnej zespołowej akcji piłkę otrzymał Emmanuel Sarki. Strzał z pierwszej piłki Haitańczyka przeleciał ponad bramką. W 78. minucie Sadlok zbiegł z piłka do środka i zdecydował się na strzał, który okazał się nieznacznie niecelny. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry doskonałej okazji na wyrównanie nie wykorzystali goście. W polu karnym piłka dość przypadkowo spadła pod nogi Filipa Burkhardta, którego mocny strzał przeleciał minimalnie obok słupka. W doliczonym czasie gry zwycięstwo Wisły przypieczętował Sarki, który zwieńczył szybki kontratak swojego zespołu.

22 listopada 2014, 15:30 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 2-0 Górnik Łęczna
Rafał Boguski 14, Emmanuel Sarki 90

Wisła: 22. Michał Buchalik - 5. Dariusz Dudka, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok - 10. Łukasz Garguła (65, 77. Wilde-Donald Guerrier), 34. Alan Uryga, 9. Rafał Boguski, 18. Semir Štilić (46, 11. Emmanuel Sarki), 14. Mariusz Stępiński (90, 43. Piotr Żemło) - 23. Paweł Brożek.

Górnik: 79. Sergiusz Prusak - 22. Łukasz Mierzejewski, 23. Maciej Szmatiuk, 25. Marcin Kalkowski, 20. Lukáš Bielák - 11. Fedor Černych (70, 87. Filip Burkhardt), 4. Veljko Nikitović, 7. Tomasz Nowak, 15. Grzegorz Bonin, 19. Miroslav Božok (68, 9. Sebastian Szałachowski) - 14. Shpëtim Hasani (74, 10. Paweł Buzała).

żółte kartki: Głowacki - Bielák, Nikitović.
czerwona kartka: Lukáš Bielák (88. minuta, Górnik, za drugą żółtą).

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 10 032.

PGliwice - 22 listopada 2014, 17:21:28 - *.gl.digi.pl
Tylko Piast Gliwice!

dsa - 22 listopada 2014, 17:21:46 - *.lublin.mm.pl
1 komentarz

vxw - 22 listopada 2014, 17:22:10 - *.dynamic.mm.pl
Górnik tragedia, może się weżmiecie do roboty kopacze, jeden mecz wygrany od września, jak nic się nie zmieni to 1 liga wita

vis - 22 listopada 2014, 17:22:11 - *.cm-5-4d.dynamic.ziggo.nl
Olkusz z Gieksa

obiektyw - 22 listopada 2014, 17:24:13 - *.klodzko.vectranet.pl
gdzie ta wisla sie nadaje na drugie miejsce to sa jakies jaja!!! bankruci niech sie lepiej zajma splacanie dlugow a nie robieniem nadziei kibica

M - 22 listopada 2014, 17:26:20 - *.lublin.mm.pl
Na tą Wisłę to ktoś chodzi czy tylko wszyscy czekają aż Legia przyjedzie?

puszcza - 22 listopada 2014, 17:38:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do pasorzytow ktuzy byli w niepolomicach jak puszcza grala z gornikiem weszli za darmo pasozyty mowilismy im ze wisla zadzi w krakowie i niepolomicach

xznawca - 22 listopada 2014, 17:43:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Górnik cały mecz na alibi, same piłki do tyłu, nikt nie bierze na siebie odpowiedzialności, ktoś wstrząśnie w końcu zawodnikami i trenerem? Od 60-70 minuty zamiast zaatakować beznadziejnie człapającą wisłę to ciągle było granie do tyłu. Wisła nie zagrała NIC ale wygrała. Kibice wisły jak zwykle zdobywają podwórkowe mistrzostwo napinki.

witja - 22 listopada 2014, 17:45:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
to, że drużyna grająca tak paskudnie jest WC liderem - fatalnie świadczy o poziomie pożal się boże ekstraklasy.
A swoją drogą to już jakaś "prawidłowość". Im większe długi i mniej pieniędzy - tym wyższa pozycja w tabeli (np. Ruch rok temu). Tyle, że - nic w przyrodzie nie ginie - kiedyś kopacze upomną się o zaległości i skończy się jak z Mandziarą.

Wisła to m - 22 listopada 2014, 17:50:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła obiektywnie nie zagrała dobrego meczu , ale np. Jagielonią miała sytuacje i wynik był odwrotny taka piłka jest nieobliczalna , mecz meczowi nie równy

Sekacz - 22 listopada 2014, 17:50:56 - *.play-internet.pl
Ukrainiec niszczy Górnika,to co wyrabia - drewniany Bielak,Hasani oraz emeryci Szałach czy Nikitowicz to woła o pomste.Czy jest w Górniku osoba /poza ludzmi z Kopalni/,która zrobi porządek z działem szko0lenia.

as - 22 listopada 2014, 17:56:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak do tej pory Górnik na wyjazdach wyglądał nawet nieźle tak dziś padaka totalna... Ogólnie słaby mecz w wykonaniu obu drużyn.

pwk - 22 listopada 2014, 17:57:35 - *.lublin.mm.pl
Szatałow powinien wylecieć za to co gra Górnik masakra

yarema - 22 listopada 2014, 17:58:33 - *.hsd1.mi.comcast.net
Rzeczywiscie Wisla zagrala slabo.Na najwyzsza ocene zasluguje Guzmics bardzo pewny w obronie,doskonale przechwyty i implikacje do gry ofensywnej.Bardzo slaby Dudka z najwieksza iloscia podan niecelnych. Uryga slabiutki, podobnie Gargula.Na plus jeszcze Glowa i Sadlok.

Arek - 22 listopada 2014, 18:07:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła goni lidera, że co proszę? Komuś chyba pomysłu na rymowankę zbrakło.

fsdfsdf - 22 listopada 2014, 18:13:48 - *.158.136.100
Szkoda, że Wisła sprzedała Chrapka i Nalepę, po poprzednim sezonie miałem nadzieję, że w końcu zostanie w Polsce rozsądnie zbudowany zespół - z doświadczeniem (Głowacki, Brożek, Dudka) i szkolącą się młodzieżą. Niestety, w dzisiejszym meczu pojawili się tylko Uryga, Stępiński i Żemło (ten akurat z ławki). Za mało ich! Uważam, że w rozsądnie budowanym zespole powinno być 4-5 młodszych graczy, którzy regularnie otrzymują szansę gry (niekoniecznie w pierwszym składzie). Jak któryś się nie nadaje to sprzedawać go do niższej ligi, a jak któryś się wyróżnia to, cholera jasna, należy trochę poczekać, aby ten gracz zwrócił zespołowi to, co w niego zainwestowali. Ale cóż - ktoś się wyróżnia to od razu na sprzedaż, łatwy zysk.

hary - 22 listopada 2014, 18:19:08 - *.icpnet.pl
Pytam Szłałowskiego co on zrobi na obronie [2 bramka ]. -jego miejsce powinno być w ataku lub pomocy smutne że Górnik leci co raz niżej a teraz mecz prawie o zycie z Ruchem .

kibic - 22 listopada 2014, 18:31:42 - *.play-internet.pl
i co boli wygrana WISŁY? i ma bolec chociaz mamy slaba kondycje finasowa i tak jestesmy nad wAMI pionki z kałuży niby dobre finanse macie ale kibiców 900 osób w młynie i drace że rządcie w Krakowie hahaha pozdro Cupiał = WIELKA WISŁA!!!

hgf - 22 listopada 2014, 18:37:51 - *.unknown.vectranet.pl