29 listopada 2014, 17:20:16 - mistico
Zastój Jagi

W meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała 0-0 na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz. Dla gospodarzy jest to czwarty mecz z rzędu w lidze bez zwycięstwa.

W trakcie pierwszego kwadransa meczu żadna z drużyn nie stworzyła sobie dobrej sytuacji pod bramką przeciwnika. W 17. minucie Kamil Drygas stracił piłkę w środku pola, Patryk Tuszyński natychmiast zagrał w pole karne do Mateusza Piątkowskiego, który oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale Grzegorz Sandomierski zdołał obronić. Sześć minut później futbolówkę po niedokładnym zagraniu Sebastiana Madery przejął Wágner. Brazylijczyk z szesnastu metrów uderzył jednak zbyt lekko by pokonać Bartłomieja Drągowskiego. Po chwili Nika Dzalamidze zagrał na prawym skrzydle do Łukasza Tymińskiego, a ten dośrodkował. Piątkowski główkował wprost w bramkarza. W 24. minucie Drągowski przerzucił piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Michała Masłowskiego, który otrzymał dobre podanie od Rafaela Porcellisa. Następnie bramkarz Jagiellonii został po raz kolejny zmuszony do wysiłku. Po rzucie wolnym Hérold Goulon odegrał do Drygasa, a ten mocno strzelił na bramkę. Drągowski zdołał odbić futbolówkę. W 37. minucie Jakub Wójcicki zagrał do środka do Luísa Carlosa, ale z jego uderzeniem w środek bramki poradził sobie bramkarz gospodarzy. W ostatniej akcji pierwszej połowy Luís Carlos przedarł się środkiem pola i strzelił z dwudziestu metrów. Piłka wpadła jednak wprost w ręce Drągowskiego.

Na początku drugiej połowy Maciej Gajos zacentrował z rzutu rożnego, a wprowadzony w przerwie Taras Romanczuk niecelnie główkował. W 61. minucie Luís Carlos przeprowadził dwójkową akcję z Rafaelem Porcellisem. Ostatecznie ten pierwszy znalazł się w polu karnym przed Drągowskim, lecz piłka po jego uderzeniu z ostrego kąta minęła dalszy słupek. Cztery minuty później Rafał Grzyb zagrał do Tymińskiego, który mocno uderzył na bramkę z dystansu, jednak zrobił to minimalnie niecelnie. Następnie Jonatan Straus zacentrował z lewego skrzydła, Sandomierski zderzył się z obrońcami i piłkę w polu karnym przejął Gajos, ale został w porę zablokowany przez Pawła Strąka. W 80. minucie Romanczuk dośrodkował w pole karny, André Micael wybił piłkę, do której dobiegł Filip Modelski. Prawy obrońca Jagiellonii uderzył mocno, lecz zbyt wysoko.

29 listopada 2014, 15:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 0-0 Zawisza Bydgoszcz

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 14. Marek Wasiluk, 3. Jonatan Straus - 10. Nika Dzalamidze (46, 6. Taras Romanczuk), 22. Rafał Grzyb, 20. Maciej Gajos, 5. Łukasz Tymiński, 8. Patryk Tuszyński (46, 21. Przemysław Frankowski) - 27. Mateusz Piątkowski.

Zawisza: 12. Grzegorz Sandomierski - 10. Jakub Wójcicki, 15. Paweł Strąk, 4. André Micael, 11. Sebastian Ziajka - 22. Luís Carlos, 14. Kamil Drygas, 16. Hérold Goulon (55, 77. Mica), 6. Michał Masłowski, 28. Wágner (90, 21. Jakub Łukowski) - 9. Rafael Porcellis.

żółta kartka: Drygas.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 6513.

BadBoy - 29 listopada 2014, 17:20:41 - *.nap.wideopenwest.com
Fajna zielona murawa

Irtysz_21 - 29 listopada 2014, 17:20:58 - *.231.6.70.koba.pl
bo zimno

Taiczo - 29 listopada 2014, 17:21:24 - *.dynamic.chello.pl
Ile tym razem oszukano biedną Jage bo nie oglądałem.

arturro - 29 listopada 2014, 17:21:41 - *.dynamic.chello.pl
Najgorszy mecz u siebie Jagi.
Wielkie dzieki za to ,ze w taki mroz na taka kopanine przyszlo tyle luda.

zczymdolud - 29 listopada 2014, 17:21:49 - *.class102.petrotel.pl
Kolejny mecz, jakie regularnie zdarzają się w naszej lidze. Kopacze Jagielloni postanowili pokazać jakimi są nierobami. Pierwsze 45min to chodzenie po boisku, ewentualnie truchtanie, aby nie zmarznąć. Drugie 45min lepsze, bo ich trener w szatni opierdzielił, ale już końcówka to stanie na własnej połowie i "ataki" w 2-3 osoby. Przecież 5-6miejsce nie będzie złe, od kwietnia będą już wakacje, a po co się szarpać o coś więcej? Ktoś ich skrytykuje za taką pozycje? 0 ambicji, 0 szacunku dla ludzie marznących na trybunach. Nie wiem czemu tak wielu kopaczy w tej lidze ma taką minimalistyczną mentalność, żadnego sportowego ducha. Może przez to, że nigdy prawdziwie nie pracowali, więc jeśli nauczyciel nie krzyczy, czy mama nie goni do lekcji to nie potrafią się zmobilizować.

Znafca - 29 listopada 2014, 17:22:30 - *.dynamic.chello.pl
W B klasie sa juz bardziej interesujace spotkania

orzeł - 29 listopada 2014, 17:25:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Murawa tak wyglądała, bo zapomniano włączyć ogrzewanie. Prawdopodobnie będzie do wymiany, a przypomnijmy, że co roku ta murawa była wybierana przez piłkarzy i ekspertów najlepszą w T-Mobile Ekstraklasie. Graczem meczu Sandomierski, przynajmniej białostoczanin ;). Mecz słaby, łamany przez beznadziejny. Jaga już marzy o przerwie, oby nie przewalili dwóch ostatnich meczów, bo na to się zanosi. Refleksja taktyczna: Tymiński na ofensywnym pomocniku to pomyłka, tę funkcję powinien pełnić Gajos. Probierz powinien się zdecydować: Tymiński lub Romańczuk na "8", ale "10" zdecydowanie dla Gajosa!!!

Cracovsky - 29 listopada 2014, 17:27:26 - *.196.214.230
@zczymdolud ile razy w pracy czy szkole zdarzyło ci się pościemniać ot tak z lenistwa? piłkarz też człowiek a poważnie to mecz dramatycznie słaby, wywołujący ból zębów i innych członków, muł i dno, szkoda tylko tych kilku kibiców na trybunach, bo w takich warunkach można zapalenia płuc dostać i w imię czego? takiej chały?

wichura - 29 listopada 2014, 17:27:32 - *.204.127.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Remis z Zawiszą, ale wstyd...

rafi - 29 listopada 2014, 17:27:47 - *.elnetgroup.net
tak myślę że zamiast Porcellisa zagrał Vasco to wygralibyśmy ten mecz,Porcellis nic nie gra! Tylko Zawisza

ABG - 29 listopada 2014, 17:27:51 - *.145.246.94.ip4.artcom.pl
I super podium zachowane

Pepper - 29 listopada 2014, 17:30:39 - *.191.80.99
Podobno w zimowe okno transferowe do Jagi ma przejść Paweł Sawicki - 20-letni napastnik reprezentacji Biłorusi i grodzieńskiego Niemna. Dziś strzelił 2 gole również jak, zresztą i grający w Grodnie na wypożyczeniu Zubowicz.

@cracovsky - 29 listopada 2014, 17:34:45 - *.tel.tkb.net.pl
W szkole to możesz pościemniać jak płacisz, w pracy pościemniasz wypad- bo tobie płacą... Załatw mi taką pracę gdzie można pościemniać...

mj23 - 29 listopada 2014, 17:36:22 - *.piekary.net
Dziwne na Lechii zagrali bardzo dobry mecz a mecze z ruchem i zawiszą kompletnie odpuścili ?! Przypadek czy coś jest na rzeczy?

starykibic - 29 listopada 2014, 17:48:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wrzucili do potoku. Brawo Zawisza.

kkk - 29 listopada 2014, 17:57:50 - *.stansat.pl
Niby dobry wynik dla Zawiszy, ale nawet remisując wszystkie mecze do końca to się nie utrzyma.

borok - 29 listopada 2014, 18:13:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kolejny słaby mecz w wykonaniu Jagi. Zawisza był zawsze szybszy przy odbiorach . Przy takiej pomocy skrzydłowych i rozgrywających Piątkowski szybko nie strzeli kolejnego gola. Wyrażnie widać brak ostatniego zagrania Quintany.

Leon - 29 listopada 2014, 18:19:03 - *.239.125.190
Coraz lepsza gra Zawiszy. To napawa nadzieją i jakimś optymizmem. Cała nadzieja w tym, że po sezonie zasadniczym będzie podział punktów na pół - gdy Zawisza złapie optymalną formę. Liczę również, że być może jakiś konkurent odpadnie z gry - bo nie uzyska licencji na grę w Ekstraklasie.

mat9111 - 29 listopada 2014, 18:38:24 - *.adsl.szeptel.net.pl
Brakuje tego ''czegoś'' Jadze. Nie wiem czy Pazdana czy jednak Quintany, ale czegoś brakuje. Niby i bez Quintany grali dobrze (ba, lepiej), a teraz gra się znikąd posypała.

J - 29 listopada 2014, 18:46:31 - *.bialystok.vectranet.pl
trenerze ktoś napisał wyżej o Tymińskim to prawda w 100% to jest defensywny pomocnik !!! grać u siebie na remis z ostatnią drużyną w tabeli - to kpina z nas kibiców . Mystkowski , Kądzior siedzieli na trybunach a my wychodzimy z 3 defensywnymi pomocnikami !!!i nie ma kto wejść z ławki żeby zagrać , poszarpać z przodu , i rozegrać piłkę , bez walki , bez jaj nie wygra się meczu i przede wszystkim na stojaka . Nasz zawodnik rzuca piłkę z autu a wszyscy od niego uciekają jak na orliku normalnie , i co do Mateusza Piątkowskiego może niech posiedzi na ławce bo zamiast grać dla drużyny to ostatnio myśli jak być królem strzelców , nie zagrywa kolegom tylko sam nazwijmy to stara się strzelać z każdej pozycji i wychodzi jak widać dramatycznie. Trenerze więcej wiary i stabilizacji w składzie a nie obrażanie się na zawodników po jednym nieudanym meczu i będzie dobrze

Mariusz - 29 listopada 2014, 19:17:01 - *.dynamic.chello.pl
@Leon na utrzymanie przy zielonym stoliku liczysz ? Typowy fan hydrobudy i osucha. Wstyd.

J - 29 listopada 2014, 19:25:08 - *.bialystok.vectranet.pl
Trenerze JAGI jak się czyta Pana wypowiedzi po meczu to się robi słabo , bo to tylko Pana wina że nie było Przemka Mystkowskiego na zmianę za Maćka Gajosa . a co do kontuzji Janka Pawłowskiego to szkoda chłopaka niestety , ale nie trzeba być mega fachowcem żeby wiedzieć że Janek wchodząc osłabia drużynę , jego miejsce jest w rezerwach a Pan go na siłę promuję

dyl - 29 listopada 2014, 19:39:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
niejaki "zczymdolud" zastanawia się wyżej dlaczego, cyt.:"Nie wiem czemu tak wielu kopaczy w tej lidze ma taką minimalistyczną mentalność, żadnego sportowego ducha. Może przez to, że nigdy prawdziwie nie pracowali,".
Opowiadam krótko, ponieważ w kolonii pod nazwą - Polska, większość tych "kopaczy" nie znajdzie pracy za więcej niż 5 tysięcy, o ponad kilkunastu nawet nie wspominając. Zatem i grają tak, i pewnie przez całą "karierę" będą tak grać, aby przypadkiem większej krzywdy sobie nawzajem nie zrobić... Wyjątki nadambitnej walki zdarzają się jedynie podczas treningów poszczególnych drużyn. A już szczególnie wtedy, gdy trzeba powalczyć (lub najzwyklej zaszczuć) o chlebek, pardon o miejsce w meczowej 18-stce z jakimiś młodymi-zdolnymi, którzy tenże chlebek mogą im, starszakom, odebrać...

Lelek - 29 listopada 2014, 19:42:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Beznadziejny mecz piłkarzy Jagiellonii Beznadziejny z ostatnią drużyną w tabeli która zgromadziła 8 pkt i prowadzi przez ponad 80 minut grę na terenie Jagiellonii? Wstyd kopacze!

obiektywny - 29 listopada 2014, 19:54:35 - *.free.aero2.net.pl
wszystkich winicie tylko nie trenera. ten mecz został już "przegrany" w 46 min. przez idiotyczne zmiany. Co z tego że Tusznski nic ie gra i że Dzalamidze miał wiele strat jak to sa jedyni zawodnicy w Jadze którzy mogą zrobić różnicę...a kto wszedł? defensywny pomocnik i trzecioligowiec który skrzdłowym jest tylko z nazwy. Probierz to jeden z najlepszych trenerów w Polsce ale czasami ma takie odpały że ręce opadają... a Frankowski to chyba oddaje trenerowi pół wypłaty żeby grać

mario - 29 listopada 2014, 21:15:54 - *.net-com.net.pl
..najzimniej ,a najwięcej kibiców na Jadze...

Znawca - 29 listopada 2014, 21:24:34 - *.9.155.166
6500 osób, po kiego był im ten stadion? Szybko spadło swoją drogą.

kokxu - 29 listopada 2014, 22:46:57 - *.client.duna.pl
znawca to z wawki gdzie przychodzi 12tys widzow i się chlopak cieszy a jaga jak do tej pory i tak ma najlepsza frekwencje mimo wczesnej godziny meczu i okropnych mrozow

POmocnik - 30 listopada 2014, 9:58:19 - *.231.6.114.koba.pl
Mecze Jagi są PO prostu nudne.

JohnyKSG - 30 listopada 2014, 10:36:07 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zawisza powinien ten mecz wygrac.jaga beznadziejna.

Zawiszak - 30 listopada 2014, 13:36:48 - *.awacom.net
Porcelis najsłabszy na boisku!!!

rafi - 30 listopada 2014, 14:23:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hahahha 23 tys stadion -drugi mecz i pusty-po co takie druzyny w lidze??

Boniek - 30 listopada 2014, 14:52:09 - *.client.duna.pl
kolejny znawca rafi jaga jak do tej pory najlepsza frekwencja mimo mrozow i wczesnej godziny meczu

rafi - 30 listopada 2014, 14:56:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hahhaha 6 tys na 22 tys stadionie w 3 meczu-gratuluje!

mars - 30 listopada 2014, 17:03:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ogladajac mecze bundesligi i ligi naszej mam wrazenie ze w Polsce przyciaganie ziemskie jest wieksze niz w Niemczech.

stefan - 30 listopada 2014, 17:34:52 - *.syrion.pl
Dlaczego Jaga jest w tabeli wyzej niz Gornik jak przegrala w Zabrzu 3:0?

zxc - 30 listopada 2014, 17:48:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gorzej od Zawiszy prezentuje się tylko ich prezes:D

addy - 30 listopada 2014, 20:39:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ilu fanow osucha na meczu?

Stadnicki - 1 grudnia 2014, 12:51:48 - *.dynamic.chello.pl
Jaga ostatnie 4 meczy w plecy, a jest chyba wyżej niż była przed tymi blamażami. Śmieszna liga Dodatkowo awansowała z 5 na 4 w niedziele.
Jaga wyżej od Górnika bo bilans bramek jest ważniejszy.
Brak Quintany się odbija, o ile super sera zwycięstw to była głównie gra z kontry, to w ataku pozycyjnym ze "słabeuszami" Jaga nie istnieje i daje się w pewnym momencie dominować.
Teraz będą baty w Krakowie, niestety. Obstawiam 0:2 dla Cracovii

Lelek - 1 grudnia 2014, 17:58:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z taką grą Jaga nie utrzyma się w pierwszej ósemce!

theman - 2 grudnia 2014, 6:39:00 - *.hsd1.il.comcast.net
Jaga wrocila do normalnosci,ze tak powiem ,problem jest bardziej chyba zlozony,np :taki Frankowski ma depniecie ,ale glowa i ambicje zadne ,Gruzin musi mniej tracic pilke i grac bardziej prosta ,klepka z obronca i wrzutka a nie jego te kiwki ,ktore sa slabiutkie,teraz obrona:Madera -Pazdan ,boki Straus ,Modelski(musi w koncu dorosnac i grac na poziomie o dwie klasy wyzszym ),pomoc -postawilbym na srodek Romanczuk ,Tyminski(na zmiany Grzyb),Gajos,Dzalamidze,Frankowski o ile wezmie sie w garsc,ewentualnie ktos z mlodych naszych i atak Mystkowski i na szpicy Piatkowski,niestety z Pawlowskim bym chyba sie pozegnal ,brak charakteru ,ani woli walki ,ani checi poprawienia sie no i bramkarz Dragowski