1 grudnia 2014, 19:52:26 - mistico
Legia powiększa przewagę

W ostatnim meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na własnym stadionie z Cracovią 2-0 (1-0). Samobójcze trafienie zanotował Adam Marciniak, a wynik w drugiej połowie ustalił Orlando Sá. Taki rezultat daje Legii sześć punktów przewagi nad drugą Wisłą Kraków i trzecim Śląskiem Wrocław.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Legii. W 10. minucie Ivica Vrdoljak zagrał z własnej połowy do wbiegającego w pole karne Michała Żyry, lecz ten został uprzedzony przez Adama Marciniaka. Obrońca Cracovii popełnił jednak błąd i przelobował własnego bramkarza. Pięć minut później Miroslav Čovilo zagrał na prawe skrzydło do Przemysława Kity, który natychmiast podał w pole karne do Denissa Rakelsa. Łotysz zmarnował dobrą okazję do wyrównania i trafił wprost w Dušana Kuciaka. Po upływie dziesięciu minut zaatakowała Legia. Po rzucie rożnym Miroslav Radović zagrał między obrońców do Guilherme, a ten odegrał ponownie do Radovicia. Wracający do składu po kontuzji Serb oddał strzał, ale piłka odbiła się od nogi Boubacara Dialiby i wpadła w ręce Krzysztofa Pilarza. W 29. minucie Deleu zacentrował z prawej flanki do Miroslav Čovilo, który uderzył głową z linii pola karnego w środek bramki i Kuciak nie miał problemów z interwencją. Następnie Marcin Budziński dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Do piłki najwyżej wyskoczył Bartosz Rymaniak i główkował wprost w bramkarza gospodarzy. W 43. minucie Hélio Pinto zagrał do Ondreja Dudy, a ten przedłużył podanie do Jakuba Koseckiego. Skrzydłowy Legii zacentrował, wbiegający w pole karne Hélio Pinto uderzył głową w kierunku dalszego słupka, lecz Pilarz wykazał się dobrą interwencją i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 53. minucie Żyro ładnie minął Dialibę na prawym skrzydle, po czym zagrał w pole karne. Radović uderzył w kierunku bramki, a futbolówka po rykoszecie trafiła w Pilarza. Pięć minut później Budziński dośrodkował z rzutu rożnego. W polu karnym przeszkodzili sobie jednak Čovilo z Mateuszem Żytką i po strzale tego drugiego Kuciak złapał piłkę. Następnie po rzucie wolnym wykonywanym przez Budzińskiego i zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła do będącego na dwudziestym metrze Dialiby. Senegalczyk uderzył mocno, lecz w sam środek bramki. W 69. minucie będący na wysokości pola karnego Deleu zagrał do Budzińskiego, a ten szybko odegrał na środek do Dariusza Zjawińskiego. Wprowadzony chwilę wcześniej napastnik oddał dobry strzał, ale Kuciak obronił. Dwie minuty później Hélio Pinto uderzył z rzutu wolnego, a bardzo dobrą interwencją popisał się Pilarz, który odbił piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Dudy z narożnika boiska w kierunku bliższego słupka, Kosecki głową przedłużył podanie do zamykającego akcję Orlando Sá. Portugalczyk z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Po chwili Vrdoljak podał do Hélio Pinto, który natychmiast odegrał w pole karne do swojego rodaka Orlando Sá. Portugalski napastnik główkował, a lecącą do bramki piłkę w ostatniej chwili wybił Rymaniak. W 81. minucie Deleu zacentrował z prawej flanki, a będący w polu karnym Čovilo uderzył głową nad poprzeczką. Dwie minuty później Orlando Sá wycofał przed pole karne do Hélio Pinto. Pomocnik Legii oddał mocny, ale minimalnie niecelny strzał. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Vrdoljak przestrzelił z rzutu wolnego.

1 grudnia 2014, 18:00 - Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)
Legia Warszawa 2-0 Cracovia
Adam Marciniak 10 (s), Orlando Sá 72

Legia: 12. Dušan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Iñaki Astiz, 6. Guilherme - 33. Michał Żyro, 21. Ivica Vrdoljak, 23. Hélio Pinto, 8. Ondrej Duda (84, 31. Krystian Bielik), 20. Jakub Kosecki (75, 18. Michał Kucharczyk) - 32. Miroslav Radović (68, 70. Orlando Sá).

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz - 25. Bartosz Rymaniak, 4. Mateusz Żytko, 6. Adam Marciniak (84, 8. Krzysztof Nykiel) - 26. Deleu, 14. Damian Dąbrowski, 5. Miroslav Čovilo, 27. Marcin Budziński, 92. Deniss Rakels (71, 23. Łukasz Zejdler), 7. Boubacar Dialiba - 18. Przemysław Kita (66, 9. Dariusz Zjawiński).

żółte kartki: Čovilo, Dąbrowski.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

marcinos - 1 grudnia 2014, 19:54:25 - *.net.pl
31 mecz w sezonie, widać już zmęczenie materiału.

Tomek - 1 grudnia 2014, 19:55:17 - *.adsl.inetia.pl
Czemu piszecie na niebiesko?
Przeciez w ekstraklasie gra 16 druzyn, a wy piszecie zasze na niebiesko jak wygra Legia.
Piszcie o wszystkich na niebiesko, a nie wydziwiajcie.

Taiczo - 1 grudnia 2014, 19:58:55 - *.dynamic.chello.pl
Dobry mecz jak na poniedziałek. Legia odskakuje, ale jeszcze 2 kolejki i wszystko jeszcze możliwe.

koaLicja - 1 grudnia 2014, 19:59:29 - *.free.aero2.net.pl
Legia grała z cracovia w cymbergaja a oni tylko biegali bez głowy. Cracovia gra beznadziejna nadaje sie do 3 ligi. Pytanie dlaczego sedziowie zawsze pomagaja cracovii?

@Tomek - 1 grudnia 2014, 20:00:11 - *.adsl.inetia.pl
Z każdego dnia jeden mecz jest wyróżniony. Jaki wolałbyś z dzisiaj?

witja - 1 grudnia 2014, 20:02:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panie Filipiak, z takimi kabaretowymi obrońcami to się pan wkrótce znajdziesz tam gdzie dzisiaj grają pana rezerwy

rw - 1 grudnia 2014, 20:02:24 - *.3-2.cable.virginm.net
Do tomek*
Nie wiesz dlaczego , ? Albo redakktórzy 90 minut są z warszawy i są za legią albo poprostu dla nich liga składa się tylko z Lecha legi, i Śląska bo to tylko o nich się pisze na niebiesko ale , co ich to obchodzi bez na pink oczywiście
widzew się nuneaton !

Jawol - 1 grudnia 2014, 20:03:58 - *.141.20.208
trabzon jest w formie a to oznacza dla legi sromotną porażkę a co za tym idzie drugie miejsce i utrata szansy na trafienie na frajerów pokroju lokeren czy metalista, i nic nie pomoże półamatorom z polski mroźna pogoda albowiem dla profesjonalistów do których z pewnością nie należy zespół należący do piłkarskiej europy D,takich jak trabzon nie ma przeszkód nie do pokonania

ddaa - 1 grudnia 2014, 20:04:32 - *.246.158.50.rev.vline.pl
12 tys. na meczu lidera. Z czym do ludzi.

piwowar - 1 grudnia 2014, 20:07:44 - *.tel.tkb.net.pl
tylu ludzi bo poniedziałek... w łodzi się już śpi, by na pociąg wstać

rw - 1 grudnia 2014, 20:08:43 - *.3-2.cable.virginm.net
Piwowar przeczytaj ostatnie słowo które napisałem

Matylda - 1 grudnia 2014, 20:08:56 - *.adsl.xs4all.nl
Jola drewno to Ronan,Gui oraz 100tys.pensji dla Pinto i Sa.zamiast psioczyć na rodakow pojedz po nich...

judasz - 1 grudnia 2014, 20:28:14 - *.bb.online.no
W tej lidze reszta drużyn jest tak słaba że nawet nie ma komu grać o mistrza. Lech potrafi stracić punkty z każdym grając w najsilniejszym składzie. Wisła ma 11 do grania i Smudę co nie lubi młodych ogrywać. Śląsk, co z tego że są niepokonani u siebie jak tu trzeba grać w piłkę. O tej 3 sile w Polsce Lechii 3 wagony dziadostwa szkoda pisać. reszta mysli jak tu przetrwać do 1. Tak więc jedynie dzielenie punktów daje trochę jeszcze emocje tej lidze, no i walka o utrzymanie. W dole jest znacznie ciekawiej. Korona na razie uciekła a do spadku po Zawiszy i Ruchu szykuje się Cracovia, albo Łęczna.

starykibic - 1 grudnia 2014, 20:43:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Adam Marciniak - dzięki. Fajnie, że Legia wygrała. Liczę, że spadnie Ruch, a za rok inny śląski klub. A co do Ligi Europy, może i było trochę farta, może i Legia to półamatorzy, ale tegorocznym dorobkiem punktowym w grupie przebili pozostałe polskie drużyny, które grały na tym szczeblu rozgrywek. Lokeren w Polsce byłoby mistrzem, bądź wicemistrzem.

Kuba - 1 grudnia 2014, 21:03:07 - *.218.216.201
@starykibic do polskich to se możesz porównywać i uważać się za "miszcza", ale to jest słabe. Porównuje się do klubów z "podobnych" lig i z ich osiągnięciami. Ale ja wiem, że najważniejsze być mistrzem podwórka nie? hehe To te nasze polskie piekiełko.

okko - 1 grudnia 2014, 21:33:02 - *.dynamic.chello.pl
Nas nie dogoniat, nas nie dogoniat!

KaRot - 1 grudnia 2014, 21:40:12 - *.172.164.43
Słabo, niestety. Niby nie są jacyś najgorsi ci nasi, a i liga tak nierówna i słaba, że każdy z każdym może wygrać, ten mecz też mógłby spokojnie skończyć się remisem - a już czternaste miejsce i oddech na plecach tych, co parę tygodni temu jeszcze byli "gwarantowanymi kandydatami do spadku"
Legia, brzydko, żeście nie wpuścili do nas ludzi z Polonii. Czysta złośliwość?... bzdury o trosce o bezpieczeństwo to możecie sobie wysyłać do gazet, tam to połkną. Naprawdę nieładnie, zajmijcie się lepiej własnymi bandytami, oni szkodzą nie tylko Legii, lecz całej polskiej piłce.
Ilu naszych?

Arek - 1 grudnia 2014, 21:41:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jola, a co tu robisz? gary pomyte?

CHJK - 1 grudnia 2014, 21:56:32 - *.partnet.com.pl
Legia dziś znów pokazała że jest polską Barceloną

ucz - 1 grudnia 2014, 22:28:24 - *.opera-mini.net (*.61.140.182)
Łęczna do spadku? Z całym szacunkiem, ale jeśli poprawią skutecznosc, to pewna ,"8" będzie, bo gra obronna wygląda co najmniej dobrze. Poleci Zawisza i chyba Cracovia, bo dziadki z Ruchu pewnie się wybronią..

boty-plemi - 1 grudnia 2014, 22:33:47 - *.lukman.pl

prorok - 1 grudnia 2014, 22:36:53 - *.static.ip.netia.com.pl
Legia to stara ...

barti - 1 grudnia 2014, 22:40:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I tak nie dla psa kiełbasa

Legiunia - 1 grudnia 2014, 22:45:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Powiem a raczej napiszę TAK - L - i wszystko JASNE . najlepsi kibice , najlepszy zespół, najlepsze miasto i drużyna z WIELKA LLLLLLLLLLLL !!!!!!!!!!!!

KaRot - 1 grudnia 2014, 22:59:33 - *.172.164.43
Najlepsi kibice? Jedynie bezkarni, więc rozpuszczeni, więc w końcu zaszkodzą swojej ukochanej "Legiuni", gdy już polskie układy nie zadziałają... jak zaszkodziła nieudolność władz klubu, podobnie rozpuszczonych z tych samych powodów. Hasło "Bereszyński"... dla przypomnienia.

rafi - 1 grudnia 2014, 23:52:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2 mln miasto i 12 tys-zenada

^greg - 2 grudnia 2014, 0:04:22 - *.106.191.82
na Lechu było ciut więcej, poza tym Warszawa to stolica, prawie 2 mln mieszkańców. Naprawdę cieszysz się że było więcej niż w Bielsku, Łęcznej czy Kielcach?

Arek - 2 grudnia 2014, 0:06:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Karot jaka Polonia? co wy z Bytomiem macie zgodę?

Wisła to m - 2 grudnia 2014, 8:26:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia jest zdecydowanym faworytem do mistrzostwa , jego brak to będzie mega sensacja , liga nieprzewidywalna i jesteśmy 19 ligą Europie czyli jesteśmy średniakami ale lepiej nie będzie bo w tej lidze po za stolicą nikt nie ma kasy czyli 100 mln , reszta ma 20+ i wydaje rozsądnie. W niedziele hit Wisła - Amica . Na dziś sprzedanych ok 12 tys .Pyrlandia wspomagana sąsiądką ma wstawić się liczbie ok 2 tys oczywiście jak przejdzie przez bramki . Sytuacja tabeli ciekawa jak Armia Białej Gwiazdy polegnie dwoma bramkami to spadnie nawet na 7 miejsce ale Smuda ma grać z kontry

Łódź - 2 grudnia 2014, 8:39:26 - *.158.221.39