6 grudnia 2014, 19:49:49 - koofel
Emocje po przerwie

Cracovia zremisowała 1-1 (0-0) z Jagiellonią Białystok w 18. kolejce Ekstraklasy. Prowadzenie gościom dał Mateusz Piątkowski, wyrównał Deniss Rakels. Oba zespoły wydłużyły tym samym swoje serie meczów bez ligowego zwycięstwa. Jagiellonia nie wygrała od pięciu spotkań, a Cracovia od czterech.

Spotkanie żwawiej rozpoczęła Jagiellonia. W 15. minucie po rzucie rożnym niepilnowany w polu karnym Patryk Tuszyński zmarnował dobrą okazję, fatalnie kiksując. Po chwili kontra gości zakończyła się uderzeniem po ziemi Tarasa Romanczuka, po którym piłka przeleciała tuz obok słupka. W odpowiedzi Boubacar Dialiba dośrodkował do Denissa Rakelsa, a ten główkował nad poprzeczką. Przed szansą na gola stanął także Mateusz Piątkowski, ale jego strzał z kilkunastu metrów został zablokowany. W ostatniej ciekawej akcji pierwszej połowy Przemysław Frankowski niecelnie uderzył z dystansu.

Druga część gry rozpoczęła się od fatalnej postawy obrony Cracovii. Jej nieporozumienia nie wykorzystał jednak Maciej Gajos, który w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Pilarzem próbował jeszcze podawać do Piątkowskiego, ale zrobił to zbyt niedokładnie. Po chwili ta sama dwójka dała już prowadzenie Jagiellonii. Gajos prostopadle podał do Piątkowskiego, ten wymanewrował Bartosza Rymaniaka i celnie strzelił w dalszy róg. W 65. minucie Frankowski mocno uderzył w środek bramki, sprawiając trochę problemów bramkarzowi Cracovii.

Gospodarze zdołali się podnieść już kilka chwil później. Akcję rozpoczął Boubacar Dialiba, podając na prawe skrzydło do Bartłomieja Dudzica. Pomocnik "Pasów" zagrał do środka pola do Marcina Budzińskiego, a jego podanie skrzętnie wykorzystał Rakels, trafiając do pustej bramki. Łotewski napastnik swój wyczyn mógł powtórzyć w 71. minucie, gdy główkował po wrzutce Marciniaka, ale Bartłomiej Drągowski popisał się świetną paradą. Równie ważną interwencją wykazał się Marek Wasiluk, przerywając podanie Rakelsa do Dariusza Zjawińskiego, którzy wychodzili już niemal na czystą pozycję.

6 grudnia 2014, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-1 Jagiellonia Białystok
Deniss Rakels 70 - Mateusz Piątkowski 59

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz - 25. Bartosz Rymaniak, 4. Mateusz Żytko, 6. Adam Marciniak (75, 44. Paweł Jaroszyński) - 8. Krzysztof Nykiel (62, 37. Bartłomiej Dudzic), 14. Damian Dąbrowski, 21. Sławomir Szeliga (67, 67. Bartosz Kapustka), 27. Marcin Budziński, 92. Deniss Rakels, 7. Boubacar Dialiba - 9. Dariusz Zjawiński.

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 18. Martin Baran, 7. Sebastian Madera, 14. Marek Wasiluk, 3. Jonatan Straus - 8. Patryk Tuszyński (86, 9. Jan Pawłowski), 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk, 20. Maciej Gajos (90, 5. Łukasz Tymiński), 21. Przemysław Frankowski (77, 10. Nika Dzalamidze) - 27. Mateusz Piątkowski.

żółte kartki: Szeliga, Żytko, Rymaniak - Baran, Romanczuk.

bbb - 6 grudnia 2014, 19:52:40 - *.106.191.82
a nie napisał prawdy? takie duże miasto i 4,5 tys. I podobno Cracovia rządzi w Krakowie :D

ja - 6 grudnia 2014, 19:53:11 - *.tel.tkb.net.pl
Zabrać nr 21 Przemkowi Frankowskiemu, nigdy nie dorówna do Tomasza Frankowskiego...

statystyk - 6 grudnia 2014, 19:53:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pierwszy podział punktów przy Kałuży w tym sezonie stał się faktem

axl - 6 grudnia 2014, 19:54:33 - *.centertel.pl
W Krakowie tylko Wisła. Pasy do B klasy!

Znany - 6 grudnia 2014, 19:55:39 - *.adsl.inetia.pl
Nie chcę tu mówić o tym żeby zwalniać trenera Podolińskiego ale gra 3-5-2 do Cracovii nie pasuję a eksperymenty w grze o utrzymanie gdzie Ruch powoli goni grupę broniącą się przed spadkiem a tutaj trzeba Punktów bo tu trzeba się Utrzymać bo Spadek oznaczał będzie spore Kłopoty więc Panie Robercie Pan nie Bawi się w grę z 3 Obrońców

Liga - 6 grudnia 2014, 20:01:36 - *.limes.com.pl
Ogladalem mecz na przełamanie a zobaczyłem dramat, z jednej i drugiej strony. Cracovia w pierwszej połowie biła głowa w mur , a jagIelonia miła wymiataczy w obronie to co zrobił baran to poprostu żenada urwał prawie nogę przeciwnikowi i tylko żółta kartka sedzia go oszczędził bo to czerwona jak nic . Oglądanie tego meczu przyprawialo mnie o ból głowy , cała ta liga jest cienka jak barszcz, ado tego beznadziejnie komentatorzy,po,prostu dramat.............

crac - 6 grudnia 2014, 20:07:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jestem Kibicem Cracovie ale coraz wieksze zażenowanie bierze mnie

Kolega - 6 grudnia 2014, 20:13:49 - *.opera-mini.net (*.254.49.236)
I tak to co mowiona przed sezonem,ze Lechia bedzie trzecia sila polski stalo sie faktem.Lechia na 3im miejscu w tabeli od konca.Brawo.

cezarek - 6 grudnia 2014, 20:14:06 - *.204.207.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ktoś kiedyś powiedział na Cracovie się chodzi bo
tak trzeba . Cały komentarz.

nodi - 6 grudnia 2014, 20:23:09 - *.opera-mini.net (*.27.229.122)
Cieniutka ta Cracovia,spiac sie na derby z Wisla umieja,ale wygrac z taka sobie Jagiellonia juz nie potrafia.Jagielonia ma szanse na europuchary a pasy jak zawsze walka o utrzymanie zaledwie.

titan - 6 grudnia 2014, 20:39:15 - *.gdansk.vectranet.pl
@Kolega A BVB widzałeś? 2 siła bundesligi.

^liga - 6 grudnia 2014, 20:44:29 - *.106.191.82
bez przesady z tym Baranem, a jeśli czerwona, to i taki sam kolor dla Rymaniaka w końcówce. No ale w obu przypadkach żółta słuszna.

Don Kaczor - 6 grudnia 2014, 20:52:31 - *.13.232.47.koba.pl
Mecze z udziałem Cracovii, Jagiellonii, Zawiszy są nudne.

hjty - 6 grudnia 2014, 21:20:04 - *.fiberway.pl
Frekwencja kiepska bo ludzie na gali w Arenie. Ogladają KSW.

borok - 6 grudnia 2014, 22:01:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak trenerem w Jadze był Hajto , to miał swojego synka Tosika a teraz Probierz ma też swojego Frankowskiego - piłkarza miernego.

borok - 6 grudnia 2014, 22:32:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przepraszam - chodziło mi nie o Hajtę tylko o Stokowca.

Mazan - 7 grudnia 2014, 7:58:59 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
"Na Cracovie chodzi się z obowiązku" L.Mazan.
Brawo piękna frekwencja.

TS - 7 grudnia 2014, 8:42:24 - *.dynamic.chello.pl
Ale młyn. Śmiechu warte !!!

biedronka - 7 grudnia 2014, 9:56:25 - *.dynamic.chello.pl
Czy ktoś wie czy w tym Kauflandzie przy kałuży są jakieś przyjęcia do pracy

termo - 7 grudnia 2014, 11:21:48 - *.opera-mini.net (*.43.246.236)
Kibice Cracopvi to najbardziej zakompleksieni kibice w Polsce wzgledem derbowego rywala.Takiej skali bluzg na rywala nie ma zaden inny klub,widac ze ludzie nie dorosli do 21wieku.

bobr - 7 grudnia 2014, 12:27:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dzielisz kibiców na lepszych i gorszych? Tak? To napisz którzy są najlepsi, a którzy najgorsi.
A jeśli chodzi o kibiców derbowego rywala - to wylicz w punktach ich zalety i wady.

Tygrys - 7 grudnia 2014, 12:40:28 - *.gdynia.mm.pl
Kiedy będą otwierane nowy transfery z ex i 1 ligi ?

szkatula - 7 grudnia 2014, 12:52:40 - *.81.195.80