7 grudnia 2014, 19:49:18 - Monki
Udany rewanż Lecha

W najciekawszym spotkaniu 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków przegrała na własnym boisku 1-2 (1-0) z Lechem Poznań. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Łukasza Burligi. Lech wyrównał po trafieniu Tomasza Kędziory, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Zaur Sadajew. "Kolejorz" zrewanżował się "Białej Gwieździe" za porażkę 2-3 na własnym stadionie w sierpniu.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla "Białej Gwiazdy". Dziewięć minut po pierwszym gwizdku arbitra Maciej Sadlok ograł na lewym skrzydle Dariusza Formellę i mocno dośrodkował w pole karne, w którym do piłki doszedł Emmanuel Sarki i odegrał ją do wbiegającego Łukasza Burligi. Prawy obrońca gospodarzy mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później Lech powinien doprowadzić do remisu. Z lewej strony boiska w pole bramkowe płasko dośrodkował Luis Henríquez, w nim w doskonałej sytuacji znalazł się Formella, który mając przed sobą tylko bramkarza uderzył ponad bramką. Przez następne kilkanaście minut żadna ze stron nie potrafiła zagrozić bramce rywala, aż 32. minuty, w której to na uderzenie z dystansu zdecydował się Dariusz Dudka, lecz futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Darko Jevticia z rzutu rożnego strzał głową oddał Paulus Arajuuri, lecz bez trudu piłkę złapał Michał Buchalik. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy doskonałej sytuacji nie wykorzystał Pawłowski, który mając przed sobą tylko bramkarz uderzył wprost w niego.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania składną zespołową akcję przeprowadziła Wisła. Sadlok kopnął piłkę do znakomicie ustawionego w szesnastce Semira Štilicia. Bośniak zwodem zmylił Karola Linettego i oddał mocny strzał, po którym futbolówka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką. W 54. minucie Pawłowski ograł na lewym skrzydle Rafała Boguskiego i podał spod końcowej linii do Linettego, który wycofał piłkę do ustawionego na dziesiątym metrze Tomasza Kędziory. Obrońca Lecha mocnym płaskim strzałem wyrównał stan spotkania. Chwilę później Buchalik dwukrotnie znakomicie obronił mocne uderzenia Jevticia. W 60. minucie Wilde-Donald Guerrier brutalnie sfaulował w środku boiska Łukasza Trałkę i został ukarany czerwoną kartką. Trzynaście minut później, po podaniu Jevticia, piłkę w siatce umieścił wprowadzony chwilę wcześniej Zaur Sadajew, lecz asystent arbitra zasygnalizował pozycję spaloną napastnika gości. Z drugiej strony boiska Boguski podał znakomicie prostopadle do Stilicia. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem, z której obronną ręką wyszedł bramkarz. W odpowiedzi doskonałej sytuacji nie wykorzystał Jevtić, który w dogodnej sytuacji uderzył minimalnie ponad bramką. Sześć minut przed końcem spotkania "Kolejorz" zadał decydujący cios. Kasper Hämäläinen podał w polu karnym do Sadajewa, a ten uderzeniem z pierwszej piłki nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

7 grudnia 2014, 18:00 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 1-2 Lech Poznań
Łukasz Burliga 9 - Tomasz Kędziora 54, Zaur Sadajew 84

Wisła: 22. Michał Buchalik - 21. Łukasz Burliga, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok - 11. Emmanuel Sarki (73, 14. Mariusz Stępiński), 5. Dariusz Dudka, 9. Rafał Boguski, 18. Semir Štilić, 77. Wilde-Donald Guerrier - 23. Paweł Brożek.

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora (70, 20. Hubert Wołąkiewicz), 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 28. Dariusz Formella (70, 95. Zaur Sadajew), 6. Łukasz Trałka, 7. Karol Linetty, 16. Darko Jevtić, 8. Szymon Pawłowski (89, 3. Barry Douglas) - 19. Kasper Hämäläinen.

żółte kartki: Dudka, Guzmics, Sarki - Linetty, Trałka, Sadajew.
czerwona kartka: Wilde-Donald Guerrier (60. minuta, Wisła, za brutalny faul).

Buncol80 - 7 grudnia 2014, 19:52:04 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
Z punktu widzenia kibica Legii najlepszy byłby remis. Nie mniej jednak, Lech wygrał absolutnie zasłuzenie. Tylko w drugiej połowie Lech miał trzy setki.
Wiśle brakuje jakości.
Co do ligii to chyba wreszcie jest tak jak powinno.
Pierwsze cztery miejsca to Legia Sląsk, Lech i Wisła
Cztery najwieksze kluby z czterech największych miast majacych drużyny w ekstraklasie.

klaus - 7 grudnia 2014, 19:53:18 - *.icpnet.pl
Wielki Lech, niezwyciężony Kolejorz KKS!

kalbaro74 - 7 grudnia 2014, 19:53:19 - *.dynamic.chello.pl
Słaba Wisła,chociaż Lech nie lepszy.

bob - 7 grudnia 2014, 19:54:40 - *.telico.pl
Zaangażowanie w grę Brożka i z automatu jej poziom to klasa okręgowa warmińsko-mazurska grupa II.

F@n - 7 grudnia 2014, 19:55:49 - *.tvkdiana.pl
Piękny mecz, ładnie się to oglądało. Lech był lepszy i zasłużenie wygrał.

lechista - 7 grudnia 2014, 19:58:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo Panie Frankowski! troszkę pomogłeś z kartką

Xevatiz - 7 grudnia 2014, 19:59:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech? Nie dorastacie Legii do pięt. Ale spoko, zgarnijcie miejsce w pucharach i będzie kolejna kompromitacja.

kiciakks - 7 grudnia 2014, 20:00:33 - *.adsl.inetia.pl
Jak widać w Krakowie największa wrażenie na kibicach robi Legia. Gdy Mistrz Polski przyjechał do byłej stolicy Polski, stadion przy Reymonta był wypełniony 33- tysiące. Dziś zagrał Lech, czyli po Legii największa marka w TME i na stadionie połowa tego co było z Legią. Jak widać to Legia nakręca koniukturę ekstraklasy...

XD - 7 grudnia 2014, 20:01:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kompromitacje to zaliczyła Legia, jak nie potrafiła policzyć meczów, które pauzuje ich zawodnik

koliber72 - 7 grudnia 2014, 20:02:51 - *.173.10.176.tesatnet.pl
Gra Lecha cieszy oko...Brawo Kolejorz...

podlasiak - 7 grudnia 2014, 20:02:59 - *.centertel.pl
Lech był lepszy, dlatego dziwię się, że przez cały czas pomagał mu sędzia. Temu panu trzeba na jakiś czas podziękować, bo może skrzywdzić jeszcze jakąś drużynę.

tago - 7 grudnia 2014, 20:03:16 - *.Red-79-156-245.staticIP.rima-tde.net
Zarowno Skorza jak Smuda ucza footbalu juz archaicznego...tak nowoczesna pilka nie wyglada dzisiaj w krajach, ktore stoja wysoko w rankingach...zawodnikow Wisly trudno bedzie nauczyc nowoczesnej pilki...old boys..przyzwyczjeni do "starej taktyki"..co robili na boisku dzisiaj: pan Brozek ? Boguski ? Dudka ? Stilic...bramkarz 3liga...nie lapie nie gra !Pozal sie Boze ...typowo polskie...a nuz sie uda....W Wisle albo nowi ludzie albo...tak jak Polonia Wawa .Pozdrawiam starych kibicow tg

Miki - 7 grudnia 2014, 20:03:47 - *.net-bis.eu
Zwolnic Smude i tyle :D i zatrudnic lepszego trenera bo jak widze tego Franka to mi sie niedobrze robi

pozmar - 7 grudnia 2014, 20:05:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Lech !!! Ale to jeszcze nie jest to czego oczekują kibice. Życzę nie marnowania doskonałych sytuacji i więcej pewności.

telewidz - 7 grudnia 2014, 20:06:11 - *.itsa.net.pl
do F@n : piękny mecz ? pozazdrościć towaru , sam mam niezły i dodatkowo 0,7 na dwóch walnęliśmy ale oglądać się nie dało , dno

...>> - 7 grudnia 2014, 20:10:37 - *.rzeszow.mm.pl
Wisła Kraków !!!!!

CRACOVIA - 7 grudnia 2014, 20:13:03 - *.centertel.pl
BraVo Lechu Wioselka powoli wraca tam gdzie jej miejsce - a w zimie może ich w ogóle rozwiążą za długi

lucek - 7 grudnia 2014, 20:13:31 - *.centertel.pl
Za tydzień z Lechią w plecy x2

kibic - 7 grudnia 2014, 20:14:02 - *.dynamic.chello.pl
,,Mecz przegrał Smuda,, Smuda winien po przerwie zmienić Brożka i Boguskiego,,, nawet na juniorów,, Smuda winien przewidzieć ,,że Stilica ,, Lech obstawi i nie da mu zagrać piłki,,
należało go może postawić zupełnie z przodu jako napastnika,, i wówczas obrońcy Lecha prawdopodobnie by zgłupieli,, to błędy Smudy,, sąteż błędy sędziego,, ja o nich się nie będę wyrażał bo i tak ja na

Paolo KKS - 7 grudnia 2014, 20:21:38 - *.centertel.pl
No i znów życie jest piękne! KO-LE-JORZ!

DENIS - 7 grudnia 2014, 20:30:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I tak trzymać Brawo Lech

andre - 7 grudnia 2014, 20:34:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tradycja miedzy lechem a wisla podtrzymana 4 mecz konczy sie w podobny sposob, mam na mysli przebieg meczu i wyniki obu polow. Uklady, ukladziki heja zabawa i $ ;p

melsner - 7 grudnia 2014, 20:43:58 - *.opera-mini.net (*.43.248.238)
Ktos pisal o koniunkturze ze Legia nakreca-Legie to nakrecaja ale ich chuligansko nastawieni kibice,po za tym niechec w kraju do Legii jest ogromna,po za mazowszem Legia wszedzie jest nienawidzona i mieszana z blotem.Kibice chodza na mecze bo sugeruja sie nazwa klubu,a nie miejscem w tabeli.Kazdy wiec spina sie kibicowsko jak moze na Legie,Lecha,Wisle i Slaska,a nie na Ruch,Jagiellonie czy Gornika-chocby nawet byli wysoko w tabeli.

PTZR - 7 grudnia 2014, 20:48:32 - *.play-internet.pl
Hej Lech!

Kolejorz - 7 grudnia 2014, 21:15:07 - *.adsl.inetia.pl
Brawo lech oby tak dalej Wisła Kraków - KKS Lech Poznań 1 - 2 i 3 miejsce w tabeli polskiej Ekstraklasy

Marcin - 7 grudnia 2014, 21:31:50 - *.dynamic.chello.pl
Do Buncol80 - przecież już od kilku dobrych lat tak jest - Legia ,Lech, Wisła i Śląsk, tylko Ruch Chorzów zaburza co drugi sezon tą czwórkę.

KCH - 7 grudnia 2014, 21:36:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Do 19:52:27
Faktycznie, też to zauważyłem; gole po ładnych wymianach podań.
Franek wyczerpał już pomysły. Wisła jest teraz boską drużyną jakby to klasyk powiedział. Dlaczego? Bo tylko sam Bóg wie jak zagrają.
Po golu na 1-0 niepotrzebnie się cofnęli ale z takim Brożkiem to nie dziwię się że nie poszli na wymianę ciosów. Porównajcie go np z takim Pawłowskim co biegał i walczył

Fakty - 7 grudnia 2014, 21:38:17 - *.adsl.inetia.pl
melsner siejesz jakąs dziwną propagande oderwaną od rzeczywistości.Legia ma najwiecej kibiców 25% interesujacych sie piłka w Polsce deklaruje sympatie własnie z Legia.Prawie 800 tys fanów na fb.Inne kluby nawet połowy tyle nie maja.Oficjalny fan club jest nawet w Krakowie wiec wsadz miedzy bajki to twoje "nie lubi się"Wiele nie trzeba było by obalic twoja propagande

Kefir - 7 grudnia 2014, 21:49:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
podaj namiar na ten oficjalny fc w Krakowie. chyba fc syrenki ;)
Legia była, jest i będzie nielubiana. Nikt nie lubi tego klubu, tak jak nie lubi się centralnego miasta, które zlewa resztę kraju

kudlatek - 7 grudnia 2014, 22:12:41 - *.centertel.pl
Skąd wziołeś te bzdurne dane ? Ten kraj liczy prawie 40 000 000 mieszkańców i 90% jest kibicami innych klubów

quentin - 7 grudnia 2014, 22:16:18 - *.dynamic.chello.pl
oficjalny fc jest nawet w Krakowie, hahaha owszem jest, przyjechał z Warszawy zamieszkać w piękniejszym mieście i tyle w temacie

sdf - 7 grudnia 2014, 22:27:17 - *.nplay.net.pl
Czasami dziwię się dlaczego nie testuję czołowych piłkarzy ze stref CONCAF z biednych państw Ameryki Środkowej i Karabiów ( np. Nikaragua, Salwador, Gwatemala) (chociaż Wisła ma w tym doświadzczenie ale testuje zbyt mało tanich graczy) to samo jeśli o strefę Azji (poszukać na Filipinach czy Timorze Wschodnim przynajmniej katolickie i po angielsku gadają) i jeszcze bardzo ciekawa strefa Oceanii (szczególnie Nowa Zelandia i Tahiti uczestnik Pucharu Konfederacji) myślę że piłkarze z tych państw za graliby za dość niewielkie pieniądze i kolejny rejon czyli nasza rodzima III-IV liga (tak jak wzięto z nikąd kiedyś Błaszczykowskiego)

kiciakks - 7 grudnia 2014, 22:43:22 - *.adsl.inetia.pl

kudlatek - 7 grudnia 2014, 22:49:39 - *.centertel.pl
Ja też sie wybiore na mecz Legi jak dacie mi bilet i dopłacicie ze 200 tysi za oglądanie na stadionie

nyrol - 7 grudnia 2014, 23:30:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Rodowita Wilda PIS Warta 1912 Rodowici a wy burkiz landu z craxa możecie być mistrzem A Warta 1912 Poznań Rodowici!!!!!!!!!!!!

nyrol - 7 grudnia 2014, 23:37:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
amica miała być LM LE a teraz co ???????Warta Rodowici Tylko PIS Nadejdziemy i Warta 1912 Będzie Dumą Poznania!!!!!!!!!!

@nyrol - 7 grudnia 2014, 23:45:04 - *.icpnet.pl
jak tam poszło tadziowi w wyborach bo cóś cisza o nim ??

nyrol - 7 grudnia 2014, 23:53:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warta Rodowici Poznań Tylko PIS I Tadek Dziuba!!!

Pasy - 8 grudnia 2014, 0:03:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Hej, hej, Kolejorz !

Amen - 8 grudnia 2014, 0:21:28 - *.opera-mini.net (*.5.242.233)
Cracovia Jagiellonia widzów:4300
Wisła Lech widzów:17200
Dziękuje dobranoc

2@op.pl - 8 grudnia 2014, 2:35:52 - *.dynamic.chello.pl
Jak na mobilizację RATUJĄCĄ 2 pkt za wałki finansowe to 17K nie rzuca na kolana. Zwlaszcza że mecz na szczycie.

Wisła to m - 8 grudnia 2014, 5:20:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Po pierwsze Lech wygrał zasłużenie i czerwień Donalda tylko zaciemnia obraz. Po drugie mamy lepsze bezpośrednie pojedynki. Po trzecie nie martwcie o finanse Wisły bo Majchrowski jest z Nami. Sprzedanych biletów 18683.

em. - 8 grudnia 2014, 6:01:07 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Legia w Krakowie była i raczej będzie - napisów na niektórych osiedlach (a jest ich najwięcej poza drużynami krakowskimi i Ruchem) nie robią przecież turyści.

aaaa - 8 grudnia 2014, 7:50:38 - *.tktelekom.pl
Spokojnie, przyjadą amatorzy z Islandii czy Estonii i rozbiją w puch

edi - 8 grudnia 2014, 8:11:28 - *.ostroleka.vectranet.pl
Dziękuje

ubip - 8 grudnia 2014, 8:29:08 - *.opera-mini.net (*.43.248.238)
Jakis gosc pisal ze Legia ma najwiecej kibicow w kraju-wynika to z faktu ze zdobywaja mistrzostwo to kibicow maja najwiecej tyle ze to sa kibice przed tv w cieplych kapciach,piwkiem w reku i pilotem.Druga sprawa widac ze przyjazd Lecha do Wisly wywolal duze poruszenie,bo na innych meczach Wisly u siebie rzadko jest 10 tys kibicow.Wracajac jeszcze do Legii to ze duzo chodzi tam kibicow na mecz to efekt ze Warszawa jest duza metropolia,taka jak Krakow z Poznaniem razem wziety wiec to jest oczywiste ze maja najlepsza frekwencje na stadionie.

góral - 8 grudnia 2014, 9:08:52 - *.100.194.35
dobre spotkanie.wynik mógłby być inny gdyby nie ta kartka bo przy atakach Lecha dobrze grający stoperzy Wisły nie byli w stanie upilnować tylu atakujących Lechitów.przed meczem przysłuchiwałem się rozmowom kibiców Cracovii którzy czekali na Lecha i powiem wam że to sama patologia i chyba dobrze wybrałem bo na Wiśle nie ma tyle chamstwa i nienawiści.

motardi - 8 grudnia 2014, 9:11:49 - *.opera-mini.net (*.43.248.238)
Pochopna ta czerwona kartka dla krakusa,atak w srodku boiska mogl sedzia dac zoltko i sedzia niestety wypaczyl przebieg meczu.Co do Lecha gdyby nie duzja z Amica dzis Lech gralby na poziomie GKS Belchatow.

robchy - 8 grudnia 2014, 9:30:10 - *.3s.pl
Smuda!!! Co??? Zmiana!!!

brutal thr - 8 grudnia 2014, 9:31:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Amen
Poprzedni mecz u siebie Wisła -Górnik Ł. ,10 tys.Gdzie było te 7 tysięcy ?Aha,wierność.

opold - 8 grudnia 2014, 9:43:15 - *.opera-mini.net (*.43.248.238)
To normalne ze przyjazd klubu z duzego miasta wzmacnia frekwencje,wiadomo ze Leczna na reymonta nie spowoduje nigdy 17 tys kibicow.Co do Cracovi 4 tys z Jagiellonia to jak to nazwac po za wstydem.A na derbach Cracovia byla w sile 10 tys

Amen - 8 grudnia 2014, 10:46:23 - *.opera-mini.net (*.5.242.233)
@brutal thr
Cracovia Wisla widzow 14000
Cracovia Zawisza(5100)-Górnik(52000)-Jagiellonia(4200)
Gdzie te 9000-10000 ludzi
Aha Cracovia
Amen.

Wioselka - 8 grudnia 2014, 11:28:16 - *.centertel.pl
17 tysięcy z czego 2 tys. Lecha i 8 tys. Niedzielnych kibiców sukcesu. Zostaje 7 tys. Czyli mniej więcej tylu ilu chodziło przez ostatni rok w ramach protestu przeciwko brakowi sukcesów sportowych. Ot taka wierność. Po dwóch kolejnych porażkach znowu będą mieli protest i 5 tysięcy kibiców na 33 tysięcznym molochu

TSW - 8 grudnia 2014, 13:26:07 - *.68.75.16.debica75.tnp.pl
Wysłuchajcie prawdę tą, że jesteście amicą, sprzedaliście klubik swój teraz macie WIELKI CH.J!
I tyle w temacie meczu z pseudo lechem.

do em. - 8 grudnia 2014, 13:50:46 - *.dynamic.chello.pl
wskaż mi takie osiedle w Krakowie gdzie sa takie napisy

www - 8 grudnia 2014, 15:15:33 - *.satfilm.net.pl
objektywnie , lepszy lech ale sedzia troche stronniczo bo rownie dobrze trała mogl wyleciec i kilka fauli bez zoltka dla pyrkow

em. - 8 grudnia 2014, 15:54:41 - *.static.chello.pl
@do em.: okolice ul. Wrocławskiej/Łokietka, okolice osiedla przy Arce, okolice ul. Witosa. W tych miejscach widziałem eLeczki na przełomie listopada/grudnia.

KYNY - 8 grudnia 2014, 17:19:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A ja w Warszawie, na śródmieściu chodziłem w szaliku Wisełki. Idąc Łazienkowską, aż od Al. Szucha w inny dzień idąc w Szaliku Wisły śpiewałem po pijaku "Biała Gwiazda". Kolega na Grójeckiej również ze śpiewem o Wisełce spacerował. Małolaty zaczęły bluzgać ale jak poszedł "porozmawiać" pouciekali. A gdzie są ci kibice legii w Krakowie??? Nie widziałem ani jednego więc po co piszecie bzdury. Czy słyszał ktoś chociaż jednego w Krakowie ????

em. - 8 grudnia 2014, 17:37:52 - *.static.chello.pl
@KYNY: Ok, tylko po co ta napinka? Napisałem, co widziałem i to wszystko. Pewnie są jakieś jednostki, jak wszędzie. Zwłaszcza w mieście z taką cyrkulacją ludzi jak Warszawa czy Kraków. Pozdrawiam

Wierny - 8 grudnia 2014, 19:11:36 - *.adsl.inetia.pl
@kyny bo w Wawie nie ma takiej patologi jak w Krk.
Do frustratów dane sa z tego roku i nie 40mln bo wyobrazcie sobie ze sa ludzie ktorzy piłką sie nie interesuja.http://sport.wp.pl/kat,77156,title,Polo
wa-Polakow-zainteresowana-T-ME,wid,16432801,wiadom
osc.html?ticaid=113f1c
Takze to ze Legii sie nie lubi to mit bo to najbardziej lubiany klub przez kibiców w Polsce co pokazuja dane.A tu dla wislakow ku pokrzepieniu serc byscie przestali narazie marzyc o potedze.

sopel - 9 grudnia 2014, 10:18:23 - *.mf.gov.pl
do legia mist - te 6:0 legii z Górnikiem - to była ściema korupcyjna, a nie mecz! 1983 - to była tzw. niedziela cudów w ostatniej kolejce. Efekt - legia - mimo tytułu - nie wystąpiła w pucharach!

nyrol - 10 grudnia 2014, 0:04:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warta Rodowici w 4 lidze Sram Na lecha z wsi wlkp a wasze anty grafy na W 1912 Mnie Smieszą Warta Skins Nadejdzie po plus lech po Papa!!!!!!!!!!!!

nyrol - 10 grudnia 2014, 0:06:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak Wasz Wyjazd ??? Doping porażka a te Katowice Mega Wstyd!!!!!!litarek Co Amica!!!!!!!!!!!!!!

gość - 10 grudnia 2014, 14:12:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl