8 grudnia 2014, 19:49:30 - piter
Pewne zwycięstwo Ruchu

W meczu kończącym 18. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów wygrał u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2-0 (1-0). Bramki dla "Niebieskich" zdobyli Rołand Gigołajew i Grzegorz Kuświk.

Pierwszą groźną akcję meczu przeprowadził Ruch, jednak Filip Starzyński z 10 metrów kopnął nad bramką. W odpowiedzi indywidualną akcję niecelnym strzałem zakończył Damian Chmiel. W 20. minucie bardzo niedokładnie z dystansu uderzył Rołand Gigołajew. Dwie minuty później do akcji z prawej strony podłączył się Tomasz Górkiewicz, po jego podaniu futbolówka trafiła pod nogi Sylwestra Patejuka, ale strzał pomocnika bielszczan został zablokowany. Niedługo potem Martin Konczkowski kopnął do znajdującego się na linii pola karnego Grzegorza Kuświka. Napastnik "Niebieskich" wycofał do Bartłomieja Babiarza, którego uderzenie zablokował Pavol Staňo. Po chwili Starzyński podał do Kuświka, a ten zdecydował się na strzał, z którym żadnych problemów nie miał Michal Peškovič. W 40. minucie gospodarze objęli prowadzenie w meczu. Starzyński wrzucił z lewego skrzydła do Babiarza, który w trudnej pozycji zdołał odegrać głową do Gigołajewa. Rosjanin uderzył natychmiast z powietrza, futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Tuż przed przerwą swoją szansę na zdobycie gola miał Starzyński, jednak ten za bardzo odchylił się przy strzale lewą nogą i piłka znacznie minęła bramkę.

W 55. minucie było 2-0 dla Ruchu. Lewą stroną ruszył Gigołajew i zagrał w kierunku pola karnego. Daniel Dziwniel minął się z futbolówką i ta trafiła do Kuświka, który zwiódł dwóch defensorów Podbeskidzia i pewnym strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Po drugiej stronie boiska silne, lecz niedokładne uderzenie zaliczył Patejuk. Niedługo potem z lewej strony zacentrował wprowadzony po przerwie Piotr Malinowski. Udaną akcję Malinowskiego zakończył niecelnym strzałem Górkiewicz. W 72. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Starzyński, najwyżej w polu karnym wyskoczył Łukasz Surma, a golkiper gości z trudem odbił futbolówkę do boku. W odpowiedzi daleko obok bramki kopnął Frank Adu Kwame. Kilka minut później ten sam zawodnik uderzył z 16 metrów wprost w ręce Krzysztofa Kamińskiego. W ostatnich minutach meczu dwukrotnie przed szansą na zdobycie gola stanął Wojciech Okińczyc, jednak nie zdołał pokonać bramkarza Ruchu.

8 grudnia 2014, 18:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 2-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Rołand Gigołajew 40, Grzegorz Kuświk 55

Ruch: 21. Krzysztof Kamiński - 15. Martin Konczkowski, 32. Marcin Malinowski, 2. Piotr Stawarczyk, 3. Daniel Dziwniel - 7. Jakub Kowalski, 4. Łukasz Surma, 16. Bartłomiej Babiarz, 10. Filip Starzyński (84, 11. Michał Efir), 13. Rołand Gigołajew (88, 5. Marek Zieńczuk) - 9. Grzegorz Kuświk (90, 90. Eduards Višņakovs).

Podbeskidzie: 33. Michal Peškovič - 21. Tomasz Górkiewicz, 17. Dariusz Pietrasiak, 16. Pavol Staňo, 26. Bartłomiej Konieczny, 5. Frank Adu Kwame - 14. Damian Chmiel, 22. Artur Lenartowski (64, 18. Bartosz Śpiączka), 11. Anton Sloboda, 13. Sylwester Patejuk (64, 8. Piotr Malinowski) - 23. Róbert Demjan (76, 28. Wojciech Okińczyc).

żółte kartki: Starzyński, Gigołajew, Stawarczyk - Sloboda, Konieczny, Adu Kwame.

- 8 grudnia 2014, 19:51:57 - *.torservers.net
nie takie pewne Podbeskidzie miało kilka niezłych szans na doprowadzenie do remisu

Witkowski - 8 grudnia 2014, 19:52:57 - *.150.156.163
Co oznacza „pewne zwycięstwo” Ruchu? Podbeskidzie miało dwie najklarowniejsze sytuacje tego meczu, jedną Śpiączka, drugą Okińczyc (na końcu relacji jest błąd).

lucek - 8 grudnia 2014, 19:53:18 - *.bsi.3s.pl
Brawo. W ostatniej kolejce lanie krakowskich i Ruch nad linią.

Darek - 8 grudnia 2014, 19:53:33 - *.42.133.41
Jesteśmy lepsi w tabeli, lepsi w dwumeczu, nie ma co płakać, takie mecze też się zdarzają.

dasdas - 8 grudnia 2014, 19:53:40 - *.dynamic.chello.pl
duzo ludzi

matadoR - 8 grudnia 2014, 19:53:45 - *.adsl.inetia.pl
I gitSuper szpil GigiegoOby w następnych tyż tak groł!Szkoda,ze niy zagro z Wislom,bez niego bydzie fest trudno,ale mom nadzieja że bydzie dobrze

obserwator - 8 grudnia 2014, 19:55:27 - *.pl35.fiberway.pl
A co z Janikiem,jest w szerokiej kadrze Ruchu?

cdnn - 8 grudnia 2014, 19:56:06 - *.play-internet.pl
A Podbeskidzie to w ogóle było na boisku do 60 minuty? Wyglądało to tak jakby umówili się na fory w postaci 2 goli, a potem na mecz. Chyba oddawali jakieś punkty z zeszłych sezonów. Sraczki można było dostać oglądając to granie. Ojrzynka sam siebie sabotuje wystawiając Pietrasiaka i Lenartowskiego...

19tsp95 - 8 grudnia 2014, 19:56:14 - *.beskidmedia.pl
panie OJRZYŃSKI---- jak pan LENARTOWSKI bedzie grał to daj pan znać wcześniej------- mi pewne pieniążki się przydadzą.

JK - 8 grudnia 2014, 19:56:22 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
Jesli mecz Podbeskidzia sędziuje marny sedzia takim jest Musiał to zawsze jest wiele kontrowersji zasłaniać twarz i rozmawiając z zawodnikami ruchu i głupie usmiechy to norma tego sędziego

LuksTSP - 8 grudnia 2014, 19:56:35 - *.8.107.222
co to k.. było

mark - 8 grudnia 2014, 19:57:34 - *.175.68.226
W końcu mecz, gdzie w miarę kontrolujemy co się dzieje na boisku. Wprawdzie zdarzają się momenty chaotycznego rozgrywania, ale no cóż tacy piłkarze. Ważna wygrana i kolejne 3 pkt nadrobione. Dobrze, że dziś zagrali w końcu ambitnie.

matadoR - 8 grudnia 2014, 19:58:13 - *.adsl.inetia.pl
@Witkowski, widze, ze ten bol dupy Ci na mozg siadł.

..m - 8 grudnia 2014, 19:59:05 - *.play-internet.pl
Niejeden oldboy +50 szybciej się rusza i gra lepiej niż Pietrasiak.

Judasz - 8 grudnia 2014, 19:59:21 - *.opera-mini.net (*.13.106.80)
zabraklo 3 podstawowych pilkarzy i podbiedzie spuchlo

ks RRRUCH - 8 grudnia 2014, 19:59:36 - *.dynamic.chello.pl
brawo

Witkowski - 8 grudnia 2014, 20:00:24 - *.150.156.163
@matadoR
Tak mnie boli, że aż cię pozdrowię. ;)
Niczego dziwnego nie napisałem. Ruch wygrał zasłużenie, ale „pewne zwycięstwo” to jednak trochę przegięcie. Pierwsza połowa wyrównana, druga z przewagą Podbeskidzia przez jakieś 80% czasu, ale dobre sytuacje wykorzystane przez gospodarzy, zmarnowane przez gości i taki wynik jest.

matadoR - 8 grudnia 2014, 20:03:46 - *.adsl.inetia.pl
@Witkowski Podbeskidzie ino liczyło na stałe fragmenty i nic poza tym. I jeszcze 2 sytuacje z koncówki.To wszystko.

bb - 8 grudnia 2014, 20:04:57 - *.31.50.65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Lenartowski w składzie Podbeskidzie kladzie! Panie Ojrzyński, przegięcie.

- 8 grudnia 2014, 20:07:20 - *.impium.de
wiernych kibiców Ruchu tradycyjnie więcej na 90minut.pl niż na stadionie

Pielgrzym - 8 grudnia 2014, 20:08:12 - *.adsl.inetia.pl
Bądźmy szczerzy ,po prostu Podbeskidzie rzuciło ,,linę " ratunkową dla Ruchu.Podbeskidzie i tak będzie nad kreską,a te trzy punkty mogą pomóc utrzymać się Ruchowi.Może nie zbyt fer ,ALE itd.I tyle w temacie.

witja - 8 grudnia 2014, 20:30:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy ktoś się spodziewał innego wyniku? Spółdzielnia im. św. Antoniego działa - ten hanys co punktów łaknie - zaraz je dostanie. Oczywiście to nie jest korupcja.
zero szacunku dla obu "rywali sportowej walki".

eden - 8 grudnia 2014, 20:35:56 - *.opera-mini.net (*.43.166.216)
Fatalna frekwencja Ruchu,zreszta jak w calej kolejce,16 kibicow Podbeskidzia na meczu 36 osob to ich cale kibicowanie wielkie

cowboy - 8 grudnia 2014, 20:36:28 - *.zabrze.vectranet.pl
Stadion Wam remontują ? aha Macie ograniczoną widownie z powodów zachowania kibiców

Fan - 8 grudnia 2014, 20:42:24 - *.dynamic.mm.pl
Kuświk wbił wreszcie international level o którym mówił Leo, bo co mecz to bramka

znany - 8 grudnia 2014, 20:45:04 - *.13.106.70
Zasluzona wygrana ruchu potwierdza regule ze w ekstraklasie kazdy z kazdym moze wygrac i przegrac.

Znany - 8 grudnia 2014, 20:59:10 - *.adsl.inetia.pl
Widać że po przyjściu Fornalika Ruch łapie Oddech i myślę że jednak się utrzymają może nie Grupa Mistrzowska ale będzie coś około 10 miejsca z taką Grą

kuler - 8 grudnia 2014, 21:07:21 - *.ssp.dialog.net.pl
wynik znany juz przed meczem. POdbeskidzie nie wystawia siedmiu zawodników. jakies śląskie układy, chcą spuscić kogos innego. Podbeskidzie i tak się utrzyma a Ruch potrzbował punktów na gwałt

Misiak - 8 grudnia 2014, 21:09:29 - *.182.159.149.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Panie Ojrzyński, brawo za Lenartowskiego. Ile Pan dostaje za wystawianie takiego zawodnika? IV liga to miejsce dla tego drewniaka! Lenartowski i Pietrasiak do IV Ligi!

danil - 8 grudnia 2014, 21:10:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
spadkowicze sa wiadomi od dawna. zaisza pewniak a drugi nie domysalcie sie? narazie nikt nic o nich nie mowi. ale przeciez to zespol ktory lubi spadac tak to cracovia krakow

;) - 8 grudnia 2014, 21:13:13 - *.free.aero2.net.pl
bRawo Ruch ;)

;) - 8 grudnia 2014, 21:15:27 - *.free.aero2.net.pl
przełamana zła seria 8 lat bez zwyciestwa z bielskiem, jak i wczesniej z wrocławiem, fajnie...ciezko sie gralo zawsze z tymi druzynami,solidne i walczace...supeR Ruch

geRhaRd - 8 grudnia 2014, 21:16:34 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
Z wisłą powtoRka

ryba - 8 grudnia 2014, 21:19:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mało rodowitych górali z krwi i kości w tej drużynie...

gosc - 8 grudnia 2014, 21:25:41 - *.dynamic.chello.pl
Ruch tegoroczny pucharowicz w skladzie z Kaminskim,Dziwnielem,Malinowskim,Surma,Zienczukiem
,
Starzynskim,Kusiwkiem,Visnakovsem czy Efirem nie jest w zadnym wypadku kandydatem do spadku.Wyglada na to, ze jest zle przygotowany do sezonu ale jezeli ograja teraz Wisle to mysle, ze sa wstanie jeszcze powalczyc o pierwsza 8 na wiosne pod wodza Fornalika.Ruch to zawsze Ruch.Legenda polskiej pilki, ktora nigdy nie peka.

Bielska St - 8 grudnia 2014, 21:37:15 - *.guilhem.org
idzie idzie podbeskidzie hehehehehehehehehehe

100noga - 8 grudnia 2014, 21:50:39 - *.as13285.net
małe hajduki spadek ... pewne info !

jawol - 8 grudnia 2014, 22:00:03 - *.13.106.85
Dobry mecz i fajnie sie ogladalo, a pierwsza bramka kolejki.

kjh - 8 grudnia 2014, 22:04:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Obie drużyny grały bez żadnej myśli taktycznej.Oglądałem mecz w nsport hd i nie jestem w stanie powiedzieć w jakim systemie grało Podbeskidzie.Zresztą Ruch podobnie, choć 4-4-2 można tutaj było momentami dostrzec.

jo - 8 grudnia 2014, 22:28:32 - *.dynamic.chello.pl
Styl bez rewelacji,ale trzy punkty najważniejsze! bRawo Niebi
escy! :-)

judasz - 8 grudnia 2014, 22:38:50 - *.bb.online.no
Przecież Ruch nie spadnie. Co z urojonym spalonym? Tak jak z Korona gdzie sędzia nie zauważył ewidentnego karnego, tutaj zauważył spalonego jak trzeba bylo. O utrzymanie walczy Cracovia, Korona i Górnik Łęczna. (Zawiszy chyba nic nie uratuje bo grają straszną padakę).

west - 8 grudnia 2014, 22:52:02 - *.adsl.inetia.pl
Bałem się tego meczu i się potwierdziło całkiem podobny mecz do meczu z ukochaną Ojrzyńskiego i Korzyma Koronką od którego wszystko się rozregulowało i mówiąc wprost sp... teraz sam nie wiem jak było w tym meczu czy faktycznie nie jakieś stare zobowiązania??? Wystawiając takich faktycznie internacjonałów jak ukochany chłopiec Leszka boski Lenartowski czy "dynamit"Pietrasiak brak Sokoła i innych oddany chyba jeden celny strzał????? Nie chcący strzelić Górkiewicz metr przed bramką No cóż każdy sam może wyciągnąć wnioski.

Arek - 9 grudnia 2014, 1:11:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mecz taki dobry, że aż usnęło mi się.

Dyspo - 9 grudnia 2014, 6:59:10 - *.sileman.net.pl
Chcieli 500 biletow a przyjechali taryfa ,pewnie ich Stal na zbiorce pozegnala

monte - 9 grudnia 2014, 8:24:03 - *.opera-mini.net (*.43.166.216)
Ruch sie utrzyma bo Waldka kinga posiada,Bielsko tez nie spadnie.

zina - 9 grudnia 2014, 9:48:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trenerze weż się zastanów co ten Lenartowicz robi w naszej drużynie to totalne zero kiedy gra to zawsze mamy piach

tspfan - 9 grudnia 2014, 10:42:44 - *.b-ras1.bdt.dublin.eircom.net
Ten mecz pokazał, jaką wartość dla drużyny mają Sokół i Pączek. Dzięki chłopaki za walkę i zaangażowanie, bo tu była ambicja do ostatniej sekundy, żeby chociaż honorową bramkę strzelić. Ruch wygrał zasłużenie, piękne gole Gigołajewa i Kuświka. Jak się zaczynała akcja na 1-0 to się darłem na cały głos żeby pokryli Babiarza, bo zaraz zamknie akcję. To co zrobili obrońcy to kryminał, trzech ich było w kupie w połowie drogi między Babiarzem a Gigołajewem, jak kurczaki bez głów normalnie. Druga akcja bramkowa - pięknie rozegrana, Górale nic nie mieli do powiedzenia. Więc Ruch wygrał zasłużenie.
Ale remis też by nikogo nie zdziwił, bo to, co zmarnowali Górkiewicz, Śpiączka i Okińczyc to oczy z orbit wyłażą. Dwie z tych trzech sytuacji MUSIAŁY po prostu wpaść a nie wpadły. Szkoda, bo dwa ostatnie mecze przed zimą to dwa mecze z dwoma najsłabszymi zespołami w lidze i była wielka szansa zimować w pierwszej ósemce. Teraz będzie już bardzo trudno.

jarogwo7 - 9 grudnia 2014, 12:25:27 - *.internetdsl.tpnet.pl
Wszyscy w Podbeskidziu zagrali DNO. Widać brak Sokołowskiego. Obrona wolna, pomoc nie istnieje bez Iwańskiego. Pietrasiak ustawia się 5 metrów od przeciwnika - Kuświkowi w polu karnym odskakuje piłka, chłop przewraca się na śliskiej murawie, a mimo to ma czas wstać i dobiec do piłki a Pietras dalej stoi jak stał. Adu zawalił obie bramki - najpierw nie pokrył Babiarza który asystował a potem na raz chciał zablokować Kuświka i skończyło się 2:0. Generalnie Adu często się spóźnia, kryje na raz, fauluje. O Lenartowskim szkoda nawet pisać... Trzeba przeczekać zimę i mieć nadzieję że Pazio się wyleczy. Postawił bym też na Horoszkiewicza za Pietrasa, bo z całym szacunkiem jego czas już się skończył

brudny bod - 9 grudnia 2014, 12:48:09 - *.multi-net.eu
@jarogwo7, masz rację w tym co napisałeś, dodałbym jeszcze tyle, że jedynym którego bym rozgrzeszył to Sloboda, a Adu powinien grać w pomocy za Patejuka, a nie na obronie, tam byłby z niego pożytek, ale to dopiero może wiosną

TYSKI - 9 grudnia 2014, 18:50:41 - *.193.53.158
Brawo Niebiescy z niebieskich Tychów.

bb - 9 grudnia 2014, 21:20:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Podbeskidzie ma tylko jeden patent na wygrywanie: sprowadzić rywala do swojego poziomu i pokonać doświadczeniem. tym razem się nie udało, bo rywal też nieźle czuje się na tym poziomie.

do bb - 9 grudnia 2014, 22:20:29 - *.opera-mini.net (*.13.106.79)