12 grudnia 2014, 22:20:07 - mistico
Kompania braci

W drugim piątkowym meczu T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał na własnym stadionie z GKS-em Bełchatów 2-1 (0-0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Marco i Flávio Paixão. Gola dla bełchatowian w doliczonym czasie gry strzelił Bartosz Ślusarski. Śląsk przerwę zimową spędzi jako wicelider ekstraklasy.

Jako pierwsi zaatakowali gospodarze. W 3. minucie Paweł Zieliński wycofał do Sebastiana Mili, który odegrał na środek do Tomasza Hołoty. Pomocnik Śląska uderzył z 20 metrów i trafił wprost w Arkadiusza Malarza. Dziewięć minut później Róbert Pich wbiegł w pole karne rywali, lecz w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców. Po rzucie rożnym z piłką przed bramką znalazł się Hołota, wycofał do Mili, ale ten został uprzedzony przez zawodników GKS-u. W 20. minucie Arkadiusz Malarz popełnił błąd przy wybijaniu futbolówki i trafił w Marco Paixão. Na szczęście dla gości, piłka minęła bramkę.

Po upływie kolejnych czternastu minut bełchatowianie stowrzyli sobie dwie bardzo dobre sytuacje w krótkim odstępie czasu. Najpierw Pawieł Komołow wymienił podania z Damianem Szymańskim, po czym dośrodkował w pole karne do wbiegającego Bartosza Ślusarskiego. Napastnik GKS-u nie zdołał oddać strzału, ale wycofał do Szymańskiego, który z dziesięciu metrów trafił w poprzeczkę. Następnie Grzegorz Baran zagrał na prawe skrzydło do rozpędzonego Adriana Basty, a ten odegrał w pole karne do Szymańskiego. Skrzydłowy gości podał jeszcze do Kamila Poźniaka, lecz został on w ostatniej chwili zablokowany przez Piotra Celebana. W 45. minucie Mila dośrodkował z rzutu rożnego, obrońcy GKS-u wybili futbolówkę przed pole karne pod nogi Lukáša Droppy, który zagrał ponownie pod bramkę do Juanito. Hiszpan podał wzdłuż bramki, Malarz odbił piłkę przed siebie wprost pod nogi Hołoty, a ten natychmiast uderzył, lecz trafił w interweniującego Bastę. Następie Zieliński na prawym skrzydle zagrał do Flávio Paixão. Portugalczyk zacentrował, a futbolówka odbiła się przypadkowo od Marco Paixão i minimalnie minęła bliższy słupek.

W 59. minucie Ślusarski rozegrał piłkę z Szymańskim. Napastnik GKS-u wbiegł w pole karne, lecz w jego uderzenie zostało zablokowane przez Celebana i Mariusza Pawelca. Dwie minuty później Śląsk objął prowadzenie. Mila podał do Droppy, a ten zewnętrzną częścią stopy dośrodkował w pole karne. Marco Paixão uderzył głową w kierunku dalszego słupka i nie dał szans Malarzowi na obronę. W 77. minucie Kamil Wacławczyk zacentrował w pole karne z rzutu rożnego, najwyżej do piłki wyskoczył Paweł Baranowski i oddał mocny strzał głową, ale Mariusz Pawełek wykazał się refleksem i złapał futbolówkę. Dwie minuty później Mila dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym sfaulowany został Hołota i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Flávio Paixão i pewnie wykorzystał rzut karny. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry znów zaatakował Śląsk. Zieliński dośrodkował w pole karne, a Mila płaskim strzałem z szesnastu metrów zmusił bramkarza gości do wysiłku. W jednej z ostatnich akcji meczu Paweł Zięba dośrodkował z prawej strony wprost na głowę Bartosza Ślusarskiego, który zmniejszył rozmiary porażki. Po chwili Krzysztof Ostrowski podał do Mili, a ten uderzył w kierunku bramki, lecz futbolówka odbiła się od głowy Basty i opuściła boisko.

12 grudnia 2014, 20:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 2-1 GKS Bełchatów
Marco Paixão 61, Flávio Paixão 80 (k) - Bartosz Ślusarski 90

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec, 20. Lukáš Droppa (90, 8. Mateusz Machaj) - 28. Flávio Paixão, 21. Juanito (46, 30. Kamil Dankowski), 6. Tomasz Hołota, 11. Sebastian Mila, 10. Róbert Pich - 19. Marco Paixão (73, 2. Krzysztof Ostrowski).

GKS: 1. Arkadiusz Malarz - 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 94. Marcin Flis, 21. Alexis Norambuena - 10. Pawieł Komołow (67, 8. Andreja Prokić), 4. Damian Szymański, 3. Grzegorz Baran, 19. Kamil Poźniak (73, 30. Kamil Wacławczyk), 9. Michał Mak (84, 69. Paweł Zięba) - 18. Bartosz Ślusarski.

żółte kartki: Juanito, Droppa - Flis, Norambuena.

sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
widzów: 7315.

tak - 12 grudnia 2014, 22:21:00 - *.183.249.9.dsl.dynamic.t-mobile.pl
Rozumiem że sędzia dostanie honorowe obywatelstwo Wrocławia?

torfiorz - 12 grudnia 2014, 22:22:01 - *.19.119.231.pronet.alfanet24.pl
ale widzów, buehehehe. GKS miał groźniejsze sytuacje. Szkoda. W Piotrkowie tylko GieKSa! FC PIOTRKÓW GKS!

rychu22 - 12 grudnia 2014, 22:23:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W Bełchatowie dostaliśmy dwa nie słuszne karne więc o co za spina

greg - 12 grudnia 2014, 22:24:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
szkoda remis byłby sprawiedliwy ,karny to był prezent dla slaska

Piotrek - 12 grudnia 2014, 22:26:05 - *.77.22.213
To na urodziny drozyny trenera Pawlowskiego,z ktora kiedys byl na wyzynach owczesnej ekstraklasy i w europejskich rozgrywkach :-)

Cichopek - 12 grudnia 2014, 22:26:09 - *.dynamic.chello.pl
tak grający Śląsk Wrocław chcę widzieć w europejskich pucharach. Te wymiany podań, te dryblingi, ta taktyka która zapisze się w pracach naukowych na AWF-ach. A teraz poważnie: podziękujcie sędziemu malinowe nochale. Lokeren to by wam wbił pięć bramek...

er - 12 grudnia 2014, 22:33:05 - *.play-internet.pl
Cipohopek aleś zabawny.przypomnij sobie jakie karne były w Bełchatowie lub zamilcz. Jak zwykle to sędzia pomógł, zaraz ktoś napiszę że ludzi mało itd. Nudne to. Hej Śląsk!

creat - 12 grudnia 2014, 22:34:50 - *.dolsat.pl
Jedyny prawidłowo strzelony gol w tym meczu to gol Ślusarskiego , mecz na remis ale sędzia pilnował żeby sie krzywda gospodarzom nie stała

Cichopek - 12 grudnia 2014, 22:36:48 - *.dynamic.chello.pl
@er ale ok za te karne. Dobra wygraliście. Właśnie sobie wyobraziłem twoją ekipę w LE jak macie wicemistrzostwo. I wiesz co? Śmieję się i nie mogę przestać. To większa beka niż z Lecha.

Ketald - 12 grudnia 2014, 22:38:46 - *.eaw.com.pl
Na Oporowską!

kalbaro74 - 12 grudnia 2014, 22:41:19 - *.dynamic.chello.pl
A teraz sprzedaż najlepszych piłkarzy bo pieniędzy w kasie brak.

Darx68 - 12 grudnia 2014, 22:47:23 - *.ssp.dialog.net.pl
Boli wygrana ŚLĄSKA ?
i dobrze - MA BOLEĆ !!!

Darx68 - 12 grudnia 2014, 22:49:12 - *.ssp.dialog.net.pl
i dobrze, MA BOLEĆ !!!

lory - 12 grudnia 2014, 22:49:37 - *.centertel.pl
Kompania braci,ale przede wszystkim sędzia wydrukował mecz, i powinien zostać we Wrocławiu na dłużej.

er - 12 grudnia 2014, 22:53:50 - *.play-internet.pl
Bla bla bla. Sędzia to, sędzia tamto. Karny ewidentny. Nie majak bzdurne komentarze wiecznie doszukujacych się spisku niczym PIS 😁

nyrol - 12 grudnia 2014, 23:09:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pamiętam jak WKS był w 3 lidze i TVP Wrocław zrobił fajny Materiał w TV jak Śląsk jeżdził po jakichś wsiach i Robił New Order !!! Super Ekipa !!! Pozdro Od Warta 1912 Poznań Skins!!!

WKS - 12 grudnia 2014, 23:16:02 - *.dynamic.chello.pl
Nyrol rulsssss

asfan - 12 grudnia 2014, 23:19:01 - *.205.113.205.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Sędzia niemal każdy kontakt gwizdał. W obie strony. Można było się spodziewać że "Weebbnie" karnego. Zawodnicy dość szybko powinni zauważyć,że nawet za dotknięcie wytrącające z rytmu jest karane. Dlatego dziwią mnie komentarze o stronniczości. Gdyby taka sytuacja zdarzyła się w polu karnym Śląska-też byłby karny i pretensje kibiców z Wrocławia-ja podczas meczu śmiałem się z tych decyzji..

real - 12 grudnia 2014, 23:26:40 - *.cpe.distributel.net
a Ja myslalem nie ma zainteresowania Slaskiem to co wyzej pokazuje jak bardzo sie mylilem!gratki dla komentujacych za takie zainteresowanie Slaskiem!

nyrol - 12 grudnia 2014, 23:30:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fajnie Mieć Kumpli we Wrocku Punk OI Skins Warta 1912 Skins Nawet w 4 lidze Warty Się Nie Wstydzę!!! Pozdro Roman Z Legenda od 70-lat w Kregach Kiboli!!!

piotrkow - 12 grudnia 2014, 23:33:54 - *.dynamic.chello.pl
Śląsk wyraźnie lepszy, wygrywa zasłużenie. Jest jednak drużyna w ekstraklasie, która może na wiosnę zagrozić Legii. GKS-owi też kibicuję, ale WKS najlepszy jest!!! pozdrowienia z Piotrkowa

piotrkow - 12 grudnia 2014, 23:36:39 - *.dynamic.chello.pl
do torfiorz: w Piotrkowie tyle GKS-u co WKS Śląska!!! :-)

ZyLeta - 12 grudnia 2014, 23:48:28 - *.ssp.dialog.net.pl
Wystarczy 2,3 wyróżniających się graczy,resztę dostatecznie dobrych i można już grać o Mistrza Polski.
Tym bardziej nie mogę zrozumieć pier POje w zarządzie KGHM i Zagłębia,którzy powinni dostać nagrodę nobla za "zarządzanie" i spuszczenie klubu największym budżetem,stabilnością itp... w Ekstraklasie w ostatnich latach.
Gratki dla WKS.Derby nieprędko pewnie...

@er - 13 grudnia 2014, 0:11:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
majak? Sławomir?

yogi00 - 13 grudnia 2014, 0:14:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do nyrola ! prawdziwy kibic,zawsze nim będzie ! czy to ekstraklasa,czy A klasa ! Pozdro dla starych ,ale zawsze wiernych swoim barwom kibicom ! precz z amicą !

Arek - 13 grudnia 2014, 0:51:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Meczu nie oglądałem, znaczy się wyłączyłem go po I połowie. Natomiast mam pytanie co ze stadionem na Oporowskiej? on funkcjonuje jeszcze w jakiś sposób? Tam przynajmniej komplet by był. Smutno jak na tych czterdziesto tysięcznikach po 7 tys. przychodzi. Wiem, pogoda, święta no ale jak się ma wicelidera to chyba chociaż te 15 to przyjść by mogło. Zresztą na Legii też z frekwencją ciężko, ale zawsze przynajmniej te 12 tys. na meczu jest. Poza tym jest tyle meczów, że jest w czym wybierać.

do torfior - 13 grudnia 2014, 0:55:10 - *.opera-mini.net (*.182.85.135)
obudź się gimbusie!!!w Piotrkowie ŁKS

Ted Rozpor - 13 grudnia 2014, 5:50:39 - *.adsl.inetia.pl
Stadion 40 tysięczny a na meczu 7 tysięcy ludzi.... Powtarzam - w tym miescie nie ma zainteresowania piłką. Podobnie w Gdańsku. Poznań, Kraków, Warszawa - tam są kibice nawet jak grają z gorszymi klubami. A w tym przypadku i Gadańska - nic nie pomoże.

ryba - 13 grudnia 2014, 7:11:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Maki to drewna
z powrotem na wieś

LG-Gdynia - 13 grudnia 2014, 8:14:28 - *.gdynia.mm.pl
Brawo Śląsk !!!! WKS!!!WKS!!!!! Hej ŚLĄSK!!!!!!!!

do darx68 - 13 grudnia 2014, 8:20:06 - *.play-internet.pl
Jak ktoś na to uwagę zwraca i go boli to już nie długo... garbaty odejdzie od śląska i po wygranych malinowych...

Gerd - 13 grudnia 2014, 9:24:56 - *.play-internet.pl
Tu, @ryba - wzywam cię akwarium... Co ma piernik do wiatraka w twoim komentarzu?

do Ted - 13 grudnia 2014, 10:04:26 - *.static.korbank.pl
Z tego co mi się wydaje, to na stadion Wisłyo statnio chodziło ok. 4 tysiące, więc zamknij japę. Ludzi było wystarczająco, kto był nie żałuje, a WKS został przekręcony w Bełchatowie więc karny się należał. Do tego sędzia gwizdał praktycznie wszystko - był niezwykle konsekwentny w swoich decyzjach

ariel1 - 13 grudnia 2014, 11:31:20 - *.158.232.73
Przecież Baran przestawił Hołotę w bok, jaka kontrowersja? powinna być do tego kartka.
A Baran zapracował w tym meczu na minimum dwie żółte.
Absolutnie prawidłowa decyzja.

@ryba - 13 grudnia 2014, 11:53:47 - *.centertel.pl
Maki z powrotem, ale pod Monte Casino..

PIOTRKÓW77 - 13 grudnia 2014, 12:53:25 - *.dynamic.chello.pl
Do torfiorz Jestem kibicem GKS-u z Piotrkowa,ale z tym GKS-em W Piotrkowie to trochę Cię fantazja poniosła widziałem na stadionie w Bełchatowie z 10 osób które nosiły koszulki z napisem PIOTRKÓW,ale to tyle...to miasto jest czerwone i raczej tak już zostanie.Jeśli chodzi o karny to sędzia miał prawo go podyktować zawodnik był pociągnięty za ramie.

Hy - 13 grudnia 2014, 13:30:25 - *.158.217.69.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Full stadion super widownia powala

ALOISIO - 13 grudnia 2014, 14:12:43 - *.toya.net.pl
Brzeziny, Głowno, Sieradz, Piotrków, Bełchatów, Koluszki itp itd. to Widzewa kibice i niestety, ale musicie się z tym pogodzić, ja kibicem Widzewa nie jestem, ale wiem co nieco ...owszem w Bełchatowie to większość może jest GKSu kibiców, ale Widzew jest na 2gim miejscu

DENIS - 13 grudnia 2014, 14:54:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No to Marco wrócił z hukiem

aaaaaa - 13 grudnia 2014, 14:59:03 - *.181.139.4
Jeśli Marco będzie w takiej formie jak w poprzednim sezonie a Flavio w takiej jak teraz jest to Śląsk będzie się bił o 1 miejsce

KONRAD - 14 grudnia 2014, 21:57:44 - *.centertel.pl
Zwracam uwagę wszystkim wyżej biadolącym nad frekwencją we Wrocławiu,że była w tej kolejce druga po Poznaniu.
Do Arek: Na Oporowskiej grają III-ligowe rezerwy Śląska oraz gościnnie III-ligowa Ślęza.

KONRAD - 14 grudnia 2014, 22:12:59 - *.centertel.pl