13 grudnia 2014, 17:25:01 - Monki
Skuteczny finisz Jagi

W meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała na własnym stadionie 1-0 (1-0) z Górnikiem Zabrze. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 27. minucie Przemysław Frankowski, zaliczając swoje debiutanckie trafienie w barwach "Jagi".

Już w 3. minucie bliska objęcia prowadzenia była Jagiellonia. Po składnej zespołowej akcji piłka trafiła na prawe skrzydło do Mateusza Piątkowskiego. Napastnik gospodarzy wrzucił piłkę głęboko w pole karne, w którym akcję wślizgiem zamykał Taras Romanczuk, strzelając w słupek. Chwilę później do wybitej przed pole karne piłki dopadł Maciej Gajos i oddał strzał z pierwszej piłki, który pewnie obronił Pāvels Šteinbors. W odpowiedzi bardzo mocno z dystansu z woleja uderzył Róbert Jež. Piłkę z największym trudem na rzut rożny odbił bramkarz. W 26. minucie Piątkowski podał znakomicie prostopadle do Przemysława Frankowskiego. Skrzydłowy gospodarzy urwał się obrońcom zabrzan i znalazł się w sytuacji sam na sam bramkarzem, lecz z ostrego kąta strzelił zaledwie obok słupka. Minutę później Frankowski już się nie pomylił. Kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Nika Dzalamidze, który wbiegł z piłką w szesnastkę i uderzył w słupek, do odbitej od niego piłki dopadł Frankowski i strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy po dośrodkowaniu Ježa bramkę głową zdobył Mateusz Zachara, lecz asystent arbitra zasygnalizował pozycję spaloną napastnika gości.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania Górnik był bliski wyrównania. Rafał Kosznik z lewej strony boiska płasko dograł do znajdującego się na linii pola karnego Romana Gergela. Słowak zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, lecz futbolówkę zmierzającą do bramki zdołał zablokować Marek Wasiluk. W 64. minucie stoper białostocczan raz jeszcze wykazał się dobrą interwencją, blokując mocne uderzenie Łukasza Madeja z szesnastu metrów. Cztery minuty później Wasiluk uderzył z rzutu wolnego minimalnie obok słupka. Z drugiej strony boiska po dobrym zagraniu Adama Dancha w doskonałej sytuacji nad bramką strzelił Wojciech Łuczak. W 74. minucie znakomitą dwójkową akcję przeprowadzili Radosław Sobolewski z Zacharą. Ten pierwszy stanął oko w oko z Bartłomiejem Drągowskim, lecz kopnął wprost w niego. W odpowiedzi groźny strzał z dystansu oddał Piątkowski, który na raty zdołał obronić Šteinbors. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry po dośrodkowaniu Kosznika z lewego skrzydła głową nad bramką z pięciu metrów uderzył Gergel. W 90. minucie po dośrodkowaniu Gajosa w słupek własnej bramki głową uderzył Błażej Augustyn. Chwilę później Šteinbors popisał się dwiema znakomitymi interwencjami, broniąc strzały Patryka Tuszyńskiego i Jana Pawłowskiego.

13 grudnia 2014, 15:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 1-0 Górnik Zabrze
Przemysław Frankowski 27

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 18. Martin Baran, 7. Sebastian Madera, 14. Marek Wasiluk, 3. Jonatan Straus - 10. Nika Dzalamidze (75, 5. Łukasz Tymiński), 22. Rafał Grzyb, 6. Taras Romanczuk (89, 9. Jan Pawłowski), 20. Maciej Gajos, 21. Przemysław Frankowski (60, 8. Patryk Tuszyński) - 27. Mateusz Piątkowski.

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors - 26. Adam Danch, 2. Błażej Augustyn, 21. Mariusz Magiera - 11. Roman Gergel, 6. Radosław Sobolewski, 38. Bartosz Iwan (28, 89. Wojciech Łuczak), 18. Łukasz Madej (85, 8. Przemysław Oziębała), 81. Róbert Jež, 4. Rafał Kosznik - 20. Mateusz Zachara (88, 5. Ołeksandr Szeweluchin).

żółte kartki: Frankowski - Jež.
czerwona kartka: Róbert Jež (45. minuta, Górnik, za drugą żółtą).

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 7185.

mixu - 13 grudnia 2014, 17:25:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Jaga!

BadBoy - 13 grudnia 2014, 17:25:36 - *.nap.wideopenwest.com
Brawo! Spokojna zima a po walka o mistrzA!

mietek - 13 grudnia 2014, 17:26:14 - *.trustnet.pl
Nareszcie... Mam nadzieję ze komornik zrobi swoje

edek - 13 grudnia 2014, 17:26:31 - *.static.ip.netia.com.pl
widac młodosc w drużynie Jagi, to jak nierówno grają. Górnik w 10 w 2 połowie prowadził gre. ale 4 miejsce na jesien jest. BRAWO Probierz !!

ech - 13 grudnia 2014, 17:26:46 - *.249.88.20.dynamic.ttnet.com.tr
albo mi sie wydaje albo trenerzy z Zabrza nie chcą wygrywać na końcówkę ściągają dwóch najlepszych zawodników i wpuszczają drewno

hardkor - 13 grudnia 2014, 17:26:52 - *.cdma.centertel.pl
super tyle kibiców co w wrocławiu

Lawa - 13 grudnia 2014, 17:27:19 - *.bialystok.vectranet.pl
Jak na ten budżet i skład to dobra pozycja na zimę Jagiellonii.Oto chodzi,oto chodzi.

gregor1945 - 13 grudnia 2014, 17:28:05 - *.dip0.t-ipconnect.de
Gratki dla jagi. Hehe na rosvelta już zawitał komornik wreszcie się biorą ze ten klubik z długami

majki - 13 grudnia 2014, 17:29:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W drugiej połowie Górnik pokazał mistrzowską grę pressingiem, którym dosłownie zgniótł Jagę. Jaga natomiast pokazał jak NIE wyprowadzać kontr, których kilka zmarnowała w głupi sposób. Musiał o dziwo sędziował raczej nieźle.
Osobne słowa uznania należą się kibicom Górnika- to super chłopaki, że stawiliście się w takiej mega liczbie i z niesamowitą oprawą! Brawo!

kibic - 13 grudnia 2014, 17:31:29 - *.strong-pc.com
...w drugiej połowie jaga grała osłabiona czy Górnik ???

wojtek - 13 grudnia 2014, 17:39:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobrze że to już koniec.Runda rewanżowa to dobijanie leżącego a światełka w tunelu nie widać...

Jaga - 13 grudnia 2014, 17:40:36 - *.limes.com.pl
No to szczęśliwe nasze zwycięstwo Gornik grając w dziesiątkę był lepszy niż my w komplecie mieli przewagę , asedzia musiał zrewanzowal się nam za mecz z Lechia bo gra naszych defensorow była na skrzydłach bardzo słaba ,straus bez polotu a obracanie nie ma co pisać bo swoją postawa na boisku przypominał statyste wolny bez zwrotnosci no ten głupi faul w samej końcówce mógł się skończy c strata gola , ogólnie to słaby mecz w naszym wykonaniu,dzalamidze znowu kiwanie i straty,tuszynski przewraca się o własne nogi,Gajos po powrocie z reprezentacjislabiutki,no i reszta tez bezołotu oprócz dragowskiego,na koniec wesołych świat.

luckyKSG - 13 grudnia 2014, 17:41:02 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
Nic się nie stało. Wiosna nasza Górnicy!!

axl - 13 grudnia 2014, 17:49:16 - *.centertel.pl
Wiosna jest komornika. Wasze puchary już są jego.

gregor1945 - 13 grudnia 2014, 17:59:06 - *.dip0.t-ipconnect.de
do axl nie wiem z kąd jesteś ale się zgadzam z tobą

Świnia - 13 grudnia 2014, 17:59:52 - *.internetia.net.pl
Jaga w 2 połówce kryminał, ale dowieźli. Musiał nie przeszkadzał i nie wypaczył, a nawet trochę "pomagał" (wolny na Tymińskim), ale i tak nic z tego nie wyszło.

max - 13 grudnia 2014, 18:01:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
teraz na spokojnie trzeba zacząć budować wszystko od 3 ligi najpierw do sądu osoby które są odpowiedzialne za zaciąganie pożyczek których obsługa w tej chwili wynosi połowę budżetu, musi być przeprowadzony audyt pokazujący ile publicznych pieniędzy jest rozdawanych bez konsekwencji, do momentu finalizacji budowy stadionu ( nie trzech trybun) ale stadionu z pełną infrastrukturą pozwalającą na generowanie dochodów z dnia meczowego nie ma sensu funkcjonowanie na szczeblach EX. Stadiony są budowane wszędzie ale to co się dzieje w Zabrzu to odzwierciedlenie marazmu i biedy w jakiej pogrąża się to miasto żyjące na kredyt którym zarządzają emeryci i którym już dawno min za Jędrycha za niepotrzebny stadion na 32 tyś i inne rzeczy powinien się przyjrzeć prokurator

ted - 13 grudnia 2014, 18:08:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
brawo jaga

dd - 13 grudnia 2014, 18:15:38 - *.dynamic.chello.pl
Drągowski! co ten dzieciak robi w bramce

panczo - 13 grudnia 2014, 18:32:09 - *.71.69.86.rev.sfr.net
Fajna oprawa Gornika.Znajac zycie PEPEN troche zarobi.

Obrzydliwy - 13 grudnia 2014, 20:25:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kocham Was, jesteście kapitalni, precz z cenzurą.

MarioKSG - 13 grudnia 2014, 22:56:20 - *.internetia.net.pl
@gregor1945 - gdzie mozna zastac Ciebie w Gliwicach?Chetnie poslucham Twoich wywodow

Arek - 14 grudnia 2014, 0:34:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Podobno w Zabrzu nowy trener "komornicki"

jla - 14 grudnia 2014, 3:14:46 - *.zabrze.vectranet.pl
Mimo koncówki 8-ka w zasiegu reki dzieki dla piłkarzy! Only KSG

BadBoy - 14 grudnia 2014, 3:46:21 - *.nap.wideopenwest.com
Co jest z Allianz slyszalem ze klub szuka sponsorow w Rosji.

wrc - 14 grudnia 2014, 7:13:06 - *.10.135.5
zagrał, zagrał jak za dawnych lat....

zikos - 14 grudnia 2014, 7:57:52 - *.opera-mini.net (*.43.191.222)
Biala Bialystok 1-0 Czarni Zabrze

kolo - 14 grudnia 2014, 13:48:19 - *.dynamic.chello.pl
Frankowski to syn Tomasza?

PogońSz - 14 grudnia 2014, 14:29:43 - *.7-1.cable.virginm.net
trzymajcie się górnicy. Przyjda jeszcze lepsze czasy.

JohnyKSG - 14 grudnia 2014, 20:35:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Niezasłużone zwycięstwo jagiellonii.Górnik w 10-ciu był lepszy od Jagi.Szkoda straconych punktów.Jez powinien sie klepnąć w łeb.

Garfield - 15 grudnia 2014, 1:35:27 - *.nwrknj.fios.verizon.net