21 grudnia 2014, 16:18:20 - Monki
Ligowa wygrana Ajaxu

Rywal Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy AFC Ajax wygrał na wyjeździe 2-0 (0-0) z SBV Excelsior w spotkaniu 17. kolejki holenderskiej Eredivisie.

21 grudnia 2014, 14:30 - Rotterdam (Stadion Woudestein)
SBV Excelsior (Rotterdam) 0-2 AFC Ajax
Mike van der Hoorn 83, Richairo Živković 88

Ajax: 22. Jasper Cillessen - 2. Ricardo van Rhijn, 3. Joël Veltman, 4. Niklas Moisander, 12. Jaïro Riedewald - 10. Davy Klaassen, 25. Thulani Serero, 16. Lucas Andersen (82, 6. Mike van der Hoorn) - 20. Lasse Schöne, 19. Arkadiusz Milik (63, 30. Richairo Živković), 11. Ricardo Kishna (63, 21. Anwar El Ghazi).

żółte kartki: Adil Auassar - Ricardo van Rhijn, Thulani Serero.

sędziował: Tom van Sichem (Almere).
widzów: 3600.

Arkadiusz Milik grał do 63. minuty, a zmienił go Richairo Živković. Ajax jest wiceliderem tabeli z 39 punktami na koncie.

Pierwszy mecz pomiędzy Legią i Ajaxem odbędzie się 19 lutego o godz. 21:05 w Amsterdamie.

Kuba - 21 grudnia 2014, 16:22:54 - *.170.151.142
Ajax się męczył ale wygrał. Czuje podobny scenariusz z Legią. Cezary z pazurem ciągle nawiązywał do Legii hehe Napięcie będzie rosło od 16 stycznia.

Mario - 21 grudnia 2014, 16:24:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ajax jest w słabej formie a potrafił wygrać mecz choć rywal grał lepiej,Legia gdy gra słabo to albo przegrywa albo remisuje,do 19lutego jeszcze dużo czasu a i Ajax rozegra do tego czasu dużo więcej meczów o stawkę niż Legia.

Milik fan - 21 grudnia 2014, 16:39:07 - *.adsl-surfen.hetnet.nl
Oho zaraz będą jechać po Miliku..choć fakt faktem że ma problem że strzelaniem ostatnio.Jednak do meczu z Legią formę odbuduje ;-)

Farcry4 - 21 grudnia 2014, 16:42:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
cienizna w wykonaniu ajaksu ......graja jak ...pałki hehe

hapee - 21 grudnia 2014, 16:51:19 - *.108.152.244.wlantech.pl
Z Ajaxu najgroźniejsza obecnie jest nazwa klubu. Patrzę na ten skład i nie wiem, czego tu się bać. Przecież to wygląda gorzej niż zbieranina z Glasgow...

doka - 21 grudnia 2014, 16:55:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Legia zgwałci Ajax jak Celtic

klin - 21 grudnia 2014, 16:56:40 - *.cable-modem.tkk.net.pl
Wczoraj Ajax odmówił Gwardii Koszalin meczu sparingowego. Wszystko było dogadane i w Koszalinie czekano na telefon z Amsterdamu czy mecz ma odbyć się w piątek czy sobotę. Tylko tyle bo aż tyle było dogadane. Telefon w siedzibie klubu w Koszalinie zadzwonił. Nie powiem, czekano na niego z niemałą ekscytacją i podnieceniem, niecodziennie gra się z Ajaksem Amsterdam. Prezes odebrał a oni, że "no play, no play". Uważajcie na Ajax Amsterdam to lawiranci.

Babuch - 21 grudnia 2014, 16:56:50 - *.centertel.pl
Koncertowa gra Ajaksu a zwłaszcza Arka Milika. Niesamowite 60 minut. Fenomenalny mecz:D

jaRa - 21 grudnia 2014, 17:28:43 - *.telpol.net.pl
Sklad Ajaxu oparty jest o mlodziez ok 21 lat(wtym 3 reprezentantow kraju) +doswiadczony Schone i Moisander. le6ia zostanie skasowana

fan - 21 grudnia 2014, 17:36:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
SPARTA ROTERDAM !!!!!!!!!!!!

jeziorak - 21 grudnia 2014, 18:05:41 - *.play-internet.pl
Oj coś cienitko Milik nie strzelił bramki a niby taki dobry w formie.

DENIS - 21 grudnia 2014, 18:21:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Z Pucharu odpadli ale widzę że już się otrząsnęli

Milik fan - 21 grudnia 2014, 18:36:21 - *.adsl-surfen.hetnet.nl
Babuch..wystarczy jeden buch.

do klin - 21 grudnia 2014, 19:25:22 - *.adsl-surfen.hetnet.nl
To chyba ze względu na waszą niekomunikatywność,bo oni w tym czasie będą wolny czas spędzać z rodzinami.

jaRa - 21 grudnia 2014, 19:34:50 - *.telpol.net.pl
Na Milika jefziecie a sie chlop odbudowuje a ile lefandofski strzelil w tym roku?

ffffff - 21 grudnia 2014, 20:01:50 - *.centertel.pl
slaby sklad ma ajax....

spec - 21 grudnia 2014, 20:32:29 - *.231.12.151.koba.pl
czyzby konkurencja dla Milika? Richairo Živković - gość jeszcze 2 lata młodszy od Arka, niezła szkółka ajaxu

JaJja - 21 grudnia 2014, 23:15:09 - *.maa.sify.net
Gdybyście cebulaczki zdali sobie sprawę z pewnych rzeczy to wasz ból byłby o wiele mniejszy mniejszy, ale wy wolicie żyć ułudą, utopiami i nierealnymi marzeniami, i dlatego cierpicie jak wasze nic nie znaczące w skali świata i europy klubiki dostają ostro po papie od zespółów które:'były do ogrania, 'były w zasięgu', 'były bez formy', 'ich lata już dawno minęły, teraz są słabe' blablabla.

Arek - 22 grudnia 2014, 0:30:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie ma się czego bać. Ten Ajax wcale nie jest taki dobry, więc ja nie rozumiem tego straszenia nim. Dziś to powinni przegrać, bo Excelsior był przez cały mecz lepszy. Legia gra lepiej niż Excelsior, więc póki co jestem spokojny. Ja tam z niecierpliwością czekam na te mecze. Szkoda, że to jeszcze tyle czasu. Legia w formie jest w stanie ten Ajax pyknąć, więc oby do lutego.

Karoten - 22 grudnia 2014, 3:51:13 - *.125.124.77
Jak już wyautują polaczków to niestety ale w 1/8 czeka ich twardy kontakt z rzeczywistością

osa - 22 grudnia 2014, 11:16:37 - *.centertel.pl
Ajax gra samą młodzieżą stąd też słabe mecze będą się im przytrafiać. To może być duży plus dla Legii, bo jest to zespół zdecydowanie bardziej doświadczony.

L - 22 grudnia 2014, 17:13:01 - *.adsl.inetia.pl
Jak można kibicować zagranicznemu klubowi zamiast polskiemu, gdzie jako jedyny robi coś dla przyszłości naszej rzeczywistości piłkarskiej. LOL

SadziKwiat - 23 grudnia 2014, 11:24:45 - *.internetdsl.tpnet.pl
Naprawdę Ajax miał grać z Gwardią Koszalin? Ale wydarzenie! Szkoda ze odmówili. Pewnie kibice i piłkarze czekali na mecz. Klin@ - masz jakieś wieści kiedy może być kolejny termin?

gerg - 24 grudnia 2014, 17:33:59 - *.gdynia.mm.pl
Perquis to zawodnik któremu na euro zależało , popłakał się po meczu z Czechami prześladowały go kontuzje , ale teraz wraca do formy i bramki też strzela , mam nadzieje ze trener Nawałka o nim nie zapomni .

prawda - 26 grudnia 2014, 12:23:33 - *.dynamic.chello.pl
Dzisiejszy Ajax to ogóry.Niech nasze wszystkie polskie kluby pozbędą się kompleksów i leją wcale nie lepszych tylko bardziej medialnych.

bolo - 29 grudnia 2014, 16:42:35 - *.siph.com.pl