28 stycznia 2015, 20:55:11 - euzi
PNA: Remis drużyny Henryka Kasperczaka

W ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki prowadzone przez Henryka Kasperczaka Mali zremisowało z Gwineą 1-1 (0-1). To piąty z sześciu meczów grupy D, który zakończył się tym wynikiem. O awansie zadecyduje jutrzejsze losowanie, a zwycięzca zagra w ćwierćfinale z Ghaną.

28 stycznia 2015, 19:00 - Mongomo (Estadio de Mongomo)
Mali 1-1 Gwinea
Modibo Maïga 47 - Kévin Constant 15 (k)

żółte kartki: Abdoulay Diaby - Issiaga Sylla.

sędziował: Mohamed Saïd Kordi (Tunezja).

W 18. minucie Seydou Keïta (Mali) nie wykorzystał rzutu karnego (Naby-Moussa Yattara obronił).

Tabela grupy D:

1. WKS      3  5  3-2
2. Gwinea   3  3  3-3
   Mali     3  3  3-3
4. Kamerun  3  2  2-3

barni - 28 stycznia 2015, 21:02:21 - *.11.38.19
losowanie xd dawno tego nie było... powinny być karne po meczu a nie losowanie.

k - 28 stycznia 2015, 21:02:26 - *.204.205.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
losowanie? nieźle:D

Jatu - 28 stycznia 2015, 21:02:53 - *.dynamic.chello.pl
Szkoda, że Kamerun nie strzelił w drugim meczu, bo wtedy by losowali wszystkie cztery miejsca.

Ojgen - 28 stycznia 2015, 21:20:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Henry ! Que'est-ce que tu as fait ! Un but plus, et votre equipe seraient en 1/4 !!! Aaaah merde Bonne chance demain !

jacek d - 28 stycznia 2015, 21:25:24 - *.radio.bialystok.pl
a dlaczego nie mogli strzelac karnych , skoro znali wynik drugiego meczu i wiedzieli ze sprawa dotyczy tylko obu druzyn ..Afryka dzika ..w Euro 2008 taki zapis już obowiązywał .
za to w Copa America 1983, losowano nawet gdy druzyna miała lepszy bilans bramek strzelonych na wyjeździe ...
teraz za to strzelają karne bez dogrywek ...co kraj to obyczaj

As - 28 stycznia 2015, 21:38:38 - *.torun.mm.pl
Lepszy bilans bramek strzelonych na wyjeździe w turnieju Copa America? Brałeś coś

mietek - 28 stycznia 2015, 21:59:11 - *.ssp.dialog.net.pl
@jacek d: Na tym to polega właśnie - co kraj, to obyczaj. Niech będzie, że lokalny folklor. A poza tym może losowanie ma być jutro, żeby z obu krajów odbył się szybki wyścig z walizkami?

v - 28 stycznia 2015, 22:09:25 - *.inet.dsl.telianet.dk
@As: w 1983 w Copa America były mecz i rewanż. Poducz się

kibic - 29 stycznia 2015, 10:38:02 - *.adsl.inetia.pl
Zygać się chce !!! Wszędzie pokrętło !!! Narzekamy na UEFA ale tak jak ktoś pisał wcześniej podczas Euro 2008 była podobna sytuacja ,ale już przed meczem było wiadomo że będą od razu karne. Ale Nihat Kaveci w 91min puknął na 3:2 i Turcy ograli Czechów choć w 75min było jeszcze 2:0 dla Czechów. Wtedy narodził się nie jaki Arda Turan :-)

pkb - 29 stycznia 2015, 14:44:06 - *.dynamic.chello.pl
A gdyby Mali w tej kolejce grało akurat z kimś innym, ale tabela na koniec ułożyła się tak samo (czyli "remis" z Gwineą), to niby jak mieli te karne rozegrać?

Krzychu - 29 stycznia 2015, 16:35:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
To właśnie w przepisach powinno być tak, że jak akurat w ostatniej kolejce grają ze sobą te dwie zainteresowane drużyny to powinien być po tym meczu remisowym rozegrany konkurs rzutów karnych decydujące o awanse. Lepsze takie rozwiązanie niż losowanie, przynajmniej z mojej perspektywy.
Po za tym to na ogólnie rzecz biorąc zamiast tego losowania mogliby rzuty karne zrobić które decydowały by o tym kto gra dalej. Lepsze takie rozwiązanie w sportowej rywalizacji niż ślepy traf w losowaniu. Takie moje skromne zdanie.

Pemolinho - 29 stycznia 2015, 17:04:13 - *.play-internet.pl
W MŚ 1990 we Włoszech losowano 2.miejsce w grupie F bo bramki jak i bilans był taki sam. Druga była Irlandia, a trzecia Holandia. Oprócz tego wygrała grupę Anglia a czwarty był Egipt. Trzy pierwsze zespoły wyszły z grupy (wtedy trzecia wychodziła) i w 1/8 finału były pary: Anglia-Belgia, Irlandia-Rumunia i RFN-Holandia. Awansowały zespoły na 1.miejscu.