14 lutego 2015, 19:54:19 - euzi
Fin-isz

Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Pogonią Szczecin w ostatnim sobotnim meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy 1-1 (0-1). Prowadzenie szczecinianom dał już w 3. minucie wracający po kontuzji Marcin Robak, a wyrównał w końcówce Paulus Arajuuri.

Kibice w Szczecinie nie czekali długo na bramkę. W 3. minucie rzut wolny z prawej strony egzekwował Ricardo Nunes, a dośrodkowana przez niego futbolówka w zamieszaniu odbiła się od pleców Kaspera Hämäläinena i spadła na głowę Marcina Robaka. Ten spokojnie wbił ją do bramki i zanotował swoje ósme trafienie w barwach Pogoni przeciwko lechitom. Szybka bramka nadała tempa reszcie meczu. W 23. minucie goście mieli szansę na wyrównanie po akcji bardzo podobnej do tej, która dała prowadzenie gospodarzom. Po rzucie wolnym z prawej strony Tomasz Kędziora strącił piłkę w kierunku bramki, zmuszając do efektownej interwencji Radosława Janukiewicza. Chwilę potem ponownie zaatakowali piłkarze Lecha - Dariusz Formella wbiegł w pole karne z prawej strony, ale przy próbie minięcia golkipera upadł na murawę. Arbiter uznał, że młody skrzydłowy symulował i ukarał go żółtą kartką.

Pogoń także miała swoje okazje, a najlepszą z nich w 36. minucie. Rzut wolny ponownie wykonywał Ricardo Nunes, piłkę na dalszy słupek strącił Hernâni, a tam natychmiast w pole bramkowe wstrzelił ją Wojciech Golla. Do lecącej wzdłuż linii końcowej futbolówki dopadł Robak, ale jego silne uderzenie z kilku metrów nieszczęśliwie zablokował kolega z zespołu - Łukasz Zwoliński. Akcja szczecinian pozostała bez odpowiedzi bardzo krótko. Kilka minut potem z lewej strony w pole karnego do Formelli zagrał Hämäläinen, a ten przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył na bramkę. Bardzo ładny strzał pod poprzeczkę skrzydłowego Lecha świetnie obronił Janukiewicz. Tuż przed przerwą przy strzale Maksymiliana Rogalskiego sprzed pola karnego Pogoni duże problemy miał Maciej Gostomski - łapiąc futbolówkę, ta odbiła mu się od klatki piersiowej, ale obyło się bez większych konsekwencji.

Drugą część meczu z impetem rozpoczął z kolei Lech. W ciągu trzech pierwszych minut dwa razy dobrze w pole karne dośrodkowywał z prawej strony Kędziora - najpierw mocno bitą piłkę wypiąstkował przed kole karne golkiper, a kolejną wrzutkę strzałem głową prosto w bramkarza zakończył Hämäläinen. W 53. minucie znów Lech groźnie zaatakował prawą flanką. Wprowadzony w przerwie na boisko Gergő Lovrencsics wykorzystał zawahanie Ricardo Nunesa, popędził na bramkę, jednak efektownie wyszedł z niej Janukiewicz i zażegnał niebezpieczeństwo. Na odważny strzał w 65. minucie zdecydował się za to Hämäläinen. Mając trochę miejsce w środku polu, nabrał prędkości i bardzo mocnym strzałem z ok. 25 metrów posłał piłkę nad bramką.

Piłkarze Pogoni, broniąc wyniku, nie pozwalali podopiecznym Macieja Skorży na rozgrywanie akcji blisko swojej bramki. Lechitom pozostawały strzały z dystansu. Kolejną próbę podjął w 68. minucie Szymon Pawłowski, ale z jego strzałem bez problemów poradził sobie bramkarz. Kilka minut później swojego szczęścia spróbował Darko Jevtić - piłka po jego uderzeniu pofrunęła wysoko ponad poprzeczką. Już w samej końcówce Lech zdołał doprowadzić do wyrównania. Gergő Lovrencsics zagrał z lewej strony na prawą stronę pola karnego, a Paulus Arajuuri wślizgiem pod źle interweniującym Janukiewiczem wpakował piłkę do bramki.

14 lutego 2015, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 1-1 Lech Poznań
Marcin Robak 3 - Paulus Arajuuri 90

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak (31, 21. Sebastian Rudol), 14. Wojciech Golla, 44. Hernâni, 77. Ricardo Nunes (69, 15. Hubert Matynia) - 99. Vladimirs Kamešs (63, 13. Takuya Murayama), 17. Maksymilian Rogalski, 6. Rafał Murawski, 11. Marcin Robak, 20. Karol Danielak - 93. Łukasz Zwoliński.

Lech: 33. Maciej Gostomski - 4. Tomasz Kędziora, 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 25. Luis Henríquez - 28. Dariusz Formella (46, 11. Gergő Lovrencsics), 6. Łukasz Trałka, 16. Darko Jevtić, 19. Kasper Hämäläinen, 24. Dawid Kownacki (60, 8. Szymon Pawłowski) - 14. Vojo Ubiparip (71, 20. Dávid Holman).

żółte kartki: Kamešs, Rudol - Trałka, Formella, Kownacki, Jevtić.

kęsik - 14 lutego 2015, 19:57:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda, mecz był już wygrany. Głupi fartowny gol i tylko remis...

TSPFAN - 14 lutego 2015, 19:57:46 - *.182.10.140.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
już za tydzień was dogonimy, 3 pkt straty, TSP > Lecha, Bielsko > Poznań

kuchnia - 14 lutego 2015, 19:58:00 - *.play-internet.pl
Rogalski błąd z okręgówki, poznanska lokomotywa rozjezdza pogoń

Pogon - 14 lutego 2015, 19:59:28 - *.4-2.cable.virginm.net
i oczywiście Rogalski. Co on robi w tej różnie. On się nie nadaje do ekstraklasy.

mensi - 14 lutego 2015, 19:59:39 - *.opera-mini.net (*.43.200.196)
Fart Lecha jak diabli,z taka padlina Lech nigdy mistrzem nie bedzie,wiecej szczescia niz rozumu.Pogon lepiej grala i mogla wygrac,gdyby nie Janu.Czasem mam wrazenie ze sts ustawia wyniki i sytuacja z 93min budzi co najmniej podejrzenia.

xtc - 14 lutego 2015, 20:00:48 - *.as13285.net
Lepszy rydz niż nic.

Buncol80 - 14 lutego 2015, 20:01:21 - *.unknown.vectranet.pl
Jak sie nazywa ten piłkarz Pogoni który kiwajac sie stracił piłkę po której Lech strzelił bramke?
Powinni go za jaja powiesić za tę głupotę.
Co do meczy to uważam ze pierwsza połowa na remis a druga dla Pogoni.
Nie mniej kolejka niezła, Wisła przegrwa, Lech remisuje. Legia ma szanse odjechac

MKS - 14 lutego 2015, 20:02:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
w bramce Piasta Chociwel pojawił się dobry młodziutki bramkarz

Pogon - 14 lutego 2015, 20:03:15 - *.in-addr.btcentralplus.com
Lech powinna czyścić buty Pogoni zero gry Lecha gdzie oni na mistrza żenada Pogon o niebo lepsza

0l0 - 14 lutego 2015, 20:04:02 - *.107.80.135
To kuchenki falstart w pogoni za tancerka

portowiec - 14 lutego 2015, 20:04:57 - *.219.34.61.nqt.com.br
po tym wspolnym wyjezdzie Pogoni i lecha do turcji obawialem sie tego wyniku...

janek - 14 lutego 2015, 20:05:42 - *.opera-mini.net (*.174.212.10)
#zeroKownasia

Johny - 14 lutego 2015, 20:11:57 - *.icpnet.pl
Mecz w tempie sparingu. Pogoń zagrała swoje -czyli ambitnie, remis to kompletny przypadek... Co robi P. Trałka ? przecież to nie jest zawodnik do drużyny która ma walczyć o pozycje 1-3 czy w pucharach -pierwszy hamulcowy, przestarzały styl gry, środkowa obrona od dawna do wymiany. P. Kamiński przecież jego pół ligi przestawia, P. Arajuuri ? wielki nieruchawy chłop...gol nie go nie broni bo obrońców rozlicza się najpierw z bronienia... ta 3jka dziś to istny trójkąt bermudzki niech trener postawi odważniej na młodych - P. Kędziora się sprawdza ! dawać ich po kolei albo się sprawdzają albo nie, to nie liga osiedlowa! Lech z takimi aspiracjami powinien tę Pogoń zjeść!! ale dzięki wymienionym zawodnikom reszta zespołu była skazana na kiwki indywidualne..... słabo to wyglądało inna sprawa co oni wyprawiają na treningach skoro nie potrafią kilku piłek wymienić prosto lub przyspieszyć akcję....

DENIS - 14 lutego 2015, 20:15:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
1 Punkt jest

MartinMix - 14 lutego 2015, 20:16:57 - *.220.43.218
No i zespół z Wielkopolski fartem zremisował. Tak jak zapowiadali zrobili pierwszy z 23 kroków - uda im się osiągnąć cel!utrzymają się w ekstraklasie!

muniek - 14 lutego 2015, 20:17:01 - *.opera-mini.net (*.43.136.219)
Dajcie jutro na msze Lechici za szczesliwy remis.Z taka gra Lech znowu bedzie jak zwykle wiecznie drugi w tabeli.A Pogon niech wywali tego mikolaja Januka bo zawalil 3 punkty Szczecinowi.

Tony - 14 lutego 2015, 20:19:14 - *.56.5.89
Szkoda 2pkt mecz byl wygrany,uwazam ze Janukiewicz puscil szmate!!!

a - 14 lutego 2015, 20:22:28 - *.ostrowiec-sw.vectranet.pl
Lech królem polowania. W pierwszym składzie nikogo nowego. Bez komentarza.

bobr - 14 lutego 2015, 20:26:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech wam jeszcze pokaże; wszystkich was pokarze!

bolak - 14 lutego 2015, 20:27:05 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
O 15:30 były 2 mecze a teraz wieczorem w sobotę by się oglądało to nie ma. Gratulacje dala ekstraklasy.

Janusz - 14 lutego 2015, 20:40:37 - *.17-2.cable.virginm.net
Spotkala mnie dzisiaj wielka nieprzyjemnosc!!!
Dosyc dobre spotkanie zostalo rozegrane na upokarzajaco marnym zeby nie nazwac tego gorzej obiekcie. Wywolalo to u mnie pewien niesmak, fakt ze po poludniu przygladalem sie tak zwanym derbom slaska na rownie zenujacej arenie musial odbic sie jakims echem i spotegowac traume podczas konsumpcji tego widowiska.

ciekawy - 14 lutego 2015, 20:50:08 - *.finemedia.pl
Jak zagrał Danielak?

Maximowi - 14 lutego 2015, 20:55:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sprawa rozstryzgnie sie w maju. Lech majstrem!

zst - 14 lutego 2015, 20:59:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chyba większość tu obecnych nieźle pogięło
przecież po przypadkowym golu (dla lecha również)
Pogoń broniła się całe 90 minut a ostatnią akcję mieli w pierwszej połowie
gdzie tu jakikolwiek fuks dla Lecha po prostu nie udało się dowieść wyniku do końca

saper - 14 lutego 2015, 21:00:28 - *.opera-mini.net (*.61.140.240)
Jak podaje TVN kibole Legii podpalili most! Dobrze ze żyjemy w państwie prawa i wiadomo kto jest zły.

Legia mist - 14 lutego 2015, 21:06:35 - *.warszawa.mm.pl
Podobno lech kogos goni....hahaha

BOLO - 14 lutego 2015, 21:50:50 - *.szczecin.mm.pl
Nasza ukochana POGOŃ SZCZECIN tylko zremisowała
1-1 ale w całym meczu to Lech był lepszy!
Jak się gra na własnych śmieciach to gra się
do przodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bronić się u siebie co to ma znaczyć!!!!!!
to jest typowe czesko-słowackie granie
z tyłu na zero a z przodu jak się uda
to pilku wpadnie do bramku!!!!!!!!!!!!
Do kitu z taką taktyką gorzej jak na horrorah!!!!!!

12 - 14 lutego 2015, 21:51:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a niby pierwsza bramka nie była fuksem pogoni? wynik sprawiedliwy pogoń nic tez nie pokazała 2 akcje na krzyż

BOLO - 14 lutego 2015, 21:54:44 - *.szczecin.mm.pl

gracjan - 14 lutego 2015, 22:00:46 - *.oldnet.pl
Matras Gwarek Ornontowice czeka

bako - 14 lutego 2015, 22:16:34 - *.hsd1.il.comcast.net
Moze i Janukiewicz wspuscil babola ale gdyby nie on to tak na prawde powinno byc 3-1 dla Lecha !!!

uzi - 14 lutego 2015, 22:26:45 - *.web.vodafone.de
Szczerze to spodziewałem.się więcej po Lechu... Ja tam im.specjalnie nie kibicuje ale liga byłaby ciekawsza jakby dziś wygrali.poza tym gdzie te wzmocnienia?

CrossRhode - 14 lutego 2015, 22:30:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zawiodła Pogoń ,która już "czuła pismo nosem " i nie potrafiła rozegrać piłki , za wszelką cenę zawodnik Pogoni "holował" piłkę zamiast ją zagrać do partnera obok Z tego co mnie pamięć nie myli podobnie parę lat temu zagrała Polonia Bytom w pierwszej lidze w meczu z Zawiszą i mecz również zakończył się wynikiem 1-1 , taka gra jest ryzykowna i w obu przypadkach się to zemściło

JR - 14 lutego 2015, 22:53:45 - *.dynamic.mm.pl
Zwoliński bramkę strzelił ręką! Sędzia nie mógł tego widzieć, a i on nie zrobił tego specjalnie. Ale ręka to ręka!

wicek - 15 lutego 2015, 0:29:04 - *.tktelekom.pl
Bramka Kolejorza w końcówce świadczy o tym, że grac trzeba do końca. Gospodzarze tego nie potrafili. A druga sprawa, że Pogoń oddaje w całym meczy tylko dwa celne strzały na bramkę. Z taką grą z przodu Pogoń będzie mieć problem z utrzymaniem.

gamon - 15 lutego 2015, 0:34:37 - *.nwrknj.fios.verizon.net
Panie Kocian - taktyka po zbuju.
Strzelic gola i sie bronic, a moze sie uda.
Wstyd. Gralismy w domu i 1:0 sie nie broni.
Taktyk LMAO

Arek - 15 lutego 2015, 0:43:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kto wie, żeby Zwoliński nie pomógł Gostomskiemu może Pogoń by wygrała, a tak to tylko remis, który będzie pożyteczny tylko jeśli Legia wygra.

ąćó-pąćó - 15 lutego 2015, 1:31:46 - *.182.95.229.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Radziu pakuj się drewniaku

@CrossRhod - 15 lutego 2015, 4:08:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
poważnie w meczu Polonia Bytom - Zawisza było kiedyś 1:1? myślałem, że dzisiaj taki wynik padł w meczu piłkarskim po raz pierwszy w historii, niesamowite

lumbago - 15 lutego 2015, 7:01:09 - *.opera-mini.net (*.43.136.219)
Janukiewicz tragedia jak moze ktos grac zawodowo w pilke i poleniac bledy na poziomie 8latka,wstyd powinno go od razu wyrzucic z Pogoni.Lech dziekuj niebiosom za remisik bo mistrzem tak nie zostaniecie!

Pogon - 15 lutego 2015, 8:50:06 - *.ip.shentel.pl
Wiecie co tak bedzie wygladal kazdy mecz Pogoni bo Kocian tak gra tak samo bylo w Ruchu obrona obrona obrona Wdowczyk by sie nie cofal tylko atakowal i bysmy wygrali zreszta co to jest ten Lech zwykly sredniak

Legia King - 15 lutego 2015, 10:15:22 - *.dynamic.chello.pl
Legia mistrz, mistrz,mistrz !!!

obiektyw - 15 lutego 2015, 11:08:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
smiac mi sie chciało jak pusili jakis nowy hymn dla pogoni a 3/4 typa na stadionie nie znało wogle słów ha ha ha idealne do programu typu złap sporty, albo łapu capu, powinni przed meczem rozdawac spiewnik ze słowami

CrossRhode - 15 lutego 2015, 11:27:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chodziło mi o samą grę a nie o wynik Zachęcam do przeczytania mojego wcześniejszego komentarza raz jeszcze

rokin - 15 lutego 2015, 12:07:12 - *.opera-mini.net (*.43.136.219)
Janukiewicz lowca bramek

ere - 15 lutego 2015, 12:42:00 - *.play-internet.pl
Błedy sie zdarzaja a Radek nie raz nas ratował...

Simsu - 15 lutego 2015, 13:20:58 - *.adsl.inetia.pl
Znowu dreszczowiec.Jest coś w Lechu takiego już że tworzy takie widowiska i brawo za walke do końca, życzę sobie żeby każda polska drużyna miała coś takiego wpojone.

fredKKS - 15 lutego 2015, 14:22:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Falstart Leszka ale różnice w tabeli nie porażają więc nie ma co płakać. Śmieszy mnie lament śledzi - pikników wieszających psy na Janukiewiczu. Moim zdaniem jeden z najlepszych piłkarzy Pogoni w tym meczu. Wyjął kilka ładnych piłek, a ta ostatnia po prostu mu się prześlizgnęła. Takie rzeczy się zdarzają i nie jest to powód do śmiania się z niego lub obrażania go bo pozycja bramkarza jest bardzo niewdzięczna.

Kibic123 - 15 lutego 2015, 14:46:54 - *.icpnet.pl
Pogoń frajerzy. Jak można tyle miejsca między stopreami i pomocą zostawić przy prowadzeniu w doliczonym czasie i się bawić w przepychanki zamisat klepać po obwodzie?

Kibic123 - 15 lutego 2015, 15:03:06 - *.icpnet.pl