28 lutego 2015, 19:51:40 - mistico
Emocje w Zabrzu

W trzecim sobotnim meczu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 3-3 (1-1). Dla gospodarzy gole strzelali Roman Gergel, Łukasz Madej i Mariusz Magiera z rzutu karnego. Goście zdobywali bramki za sprawą Marco Paixão, Mateusza Machaja i Flávio Paixão. Górnik nie wygrał u siebie w meczu ligowym od 23 sierpnia.

Już w 3. minucie goście mogli objąć prowadzenie. Pāvels Šteinbors interweniował głową poza pole karnym. Bramkarz Górnika wybił piłkę pod nogi Flávio Paixão, który podał do Marco Paixão, a ten oddał strzał z szesnastu metrów. Šteinbors najpierw obronił to uderzenie, a następnie odbił futbolówkę po natychmiastowej dobitce Róberta Picha. Dwie minuty później to Górnik strzelił gola. Rafał Kosznik rzucił z autu do biegnącego lewą flanką Łukasza Madeja. Skrzydłowy gospodarzy dośrodkował w pole karne, Wojciech Łuczak przedłużył podanie na dalszy słupek, a zamykający akcję Roman Gergel z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Po chwili zabrzanie mogli podwyższyć prowadzenie. Łuczak na prawej stronie ograł Piotra Celebana i uderzył, ale dobrą interwencją popisał się Jakub Wrąbel. Do futbolówki dobiegł jeszcze Madej, wycofał do Kosznika, a ten zacentrował na piąty metr. Po błędzie Dudu Paraíby do pozycji strzeleckiej doszedł Łuczak, który główkował w poprzeczkę. W 16. minucie po dośrodkowaniu Dudu Paraíby bliski pokonania własnego bramkarza był Błażej Augustyn. Siedem minut później po centrze Madeja zbyt lekko głową uderzył Gergel i Wrąbel pewnie złapał piłkę. Po chwili Bartosz Iwan dobrze podał do wybiegającego między obrońców Madeja. Skrzydłowy Górnika zmarnował doskonałą sytuację i przegrał pojedynek z bramkarzem, posyłając futbolówkę obok dalszego słupka.

W 30. minucie Madej stracił futbolówkę na korzyść Mateusza Machaja. Były pomocnik Lechii Gdańsk ruszył na bramkę rywali, po czym oddał minimalnie niecelny strzał z narożnika pola karnego. Po upływie kolejnych siedmiu minut Górnik wykonywał rzut wolny z ponad trzydziestu metrów. Mariusz Magiera uderzył mocno, lecz w sam środek bramki. Po chwili Šteinbors dobrze interweniował po strzale Dudu Paraíby z lewej strony boiska. W 44. minucie Śląsk wyrównał. Dudu Paraíba z autu zagrał do Machaja, który zacentrował w pole karne. W dużym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Marco Paixão i z pięciu metrów sfinalizował akcję.

Osiem minut po wznowieniu gry po przerwie goście zdobyli drugiego gola. Augustyn sfaulował pod polem karnym szarżującego Picha. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Machaj i ładnym strzałem tuż przy bliższym słupku dał prowadzenie swojej drużynie. W 70. minucie Madej zacentrował w pole karne gości, lecz Adam Danch główkował niecelnie. Minutę później Marco Paixão dośrodkował na dalszy słupek, Pich próbował uderzyć efektownie z powietrza, ale nie trafił czysto w piłkę. Po chwili Górnik doprowadził do wyrównania. Madej w środku pola podał do Szymona Skrzypczaka, a ten szybko odegrał do skrzydłowego zabrzan. Madej przebiegł z futbolówką kilkadziesiąt metrów, po czym mocnym strzałem z 25 metrów nie dał najmniejszych szans bramkarzowi. Śląsk próbował natychmiast odpowiedzieć, ale Krzysztof Danielewicz nie trafił w bramkę. W 82. minucie było już 2-3. Peter Grajciar długo utrzymywał się przy piłce, a następnie zagrał na prawo do Flávio Paixão. Portugalczyk przełożył sobie futbolówkę na prawą nogę i trafił do siatki tuż przy dalszym słupku. Dwie minuty później arbiter podyktował rzut karny dla Górnika po zagraniu ręką Tomasza Hołoty we własnym polu karnym. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Magiera i pewnie wykorzystał okazję do zdobycia bramki.

28 lutego 2015, 18:00 - Zabrze (Stadion im. Ernesta Pohla)
Górnik Zabrze 3-3 Śląsk Wrocław
Roman Gergel 5, Łukasz Madej 74, Mariusz Magiera 85 (k) - Marco Paixão 44, Mateusz Machaj 53, Flávio Paixão 82

Górnik: 1. Pāvels Šteinbors - 26. Adam Danch, 2. Błażej Augustyn, 21. Mariusz Magiera - 11. Roman Gergel, 6. Radosław Sobolewski, 20. Erik Grendel, 38. Bartosz Iwan (69, 23. Szymon Skrzypczak), 18. Łukasz Madej (90, 5. Ołeksandr Szeweluchin), 4. Rafał Kosznik - 89. Wojciech Łuczak (69, 81. Róbert Jež).

Śląsk: 22. Jakub Wrąbel - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 6. Tomasz Hołota, 12. Dudu Paraíba - 28. Flávio Paixão, 4. Tom Hateley, 5. Krzysztof Danielewicz (81, 21. Juanito), 8. Mateusz Machaj (65, 29. Peter Grajciar), 10. Róbert Pich (73, 2. Krzysztof Ostrowski) - 19. Marco Paixão.

żółte kartki: Madej, Grendel - Machaj, Hołota.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 3000.

maciej - 28 lutego 2015, 19:52:22 - *.trustnet.pl
48mln w błoto taki kraj takie miasto

Marcin - 28 lutego 2015, 19:52:35 - *.dynamic.chello.pl
Dziwna liga, dzisiaj same dobre mecze dla odmiany

SzK - 28 lutego 2015, 19:52:36 - *.core.ynet.pl
Ale mecz ,ile goli ! Lech ,Wisła ,Śląsk tracą punkty ,co na to Białystok i Warszawa?

"Ślimaki" Lech i Śląsk chyżo gonią w tabeli "żółwia" Legię

FuriatWks - 28 lutego 2015, 19:54:56 - *.181.120.209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

FapFap - 28 lutego 2015, 19:56:52 - *.212.150.59.siec.idealan.pl
W tej kolejce wszystkie wyniki pasują Jadze, jutro wygrana z Koroną i lider w Białymstoku

\G/ - 28 lutego 2015, 19:57:10 - *.gl.digi.pl
Dobry szpil, remis sprawiedliwy. Oby więcej takich meczy. Za tydzień tylko zwycięstwo z piastuchami

bolak - 28 lutego 2015, 19:57:44 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Najlepszy mecz w tym roku. Dzisiaj i Ajax by miał ciepło grając z Górnikiem lub Śląskiem.

o - 28 lutego 2015, 20:00:18 - *.215.205.103-internet.zabrze.debacom.pl
niezły mecz

bartek - 28 lutego 2015, 20:00:50 - *.135.163.136.static.kolnet.eu
Gornik bez napastnika bedziecie miec ciezko

Brawo WKS - 28 lutego 2015, 20:00:52 - *.internetia.net.pl
WKS tradycyjnie pięknie gra ale 3pkt brak !4 mecz fajny ale bez , no błędy Wrąbla !!

zola - 28 lutego 2015, 20:01:49 - *.185.45.91
szczewa poza 8 pewne info

atuskr - 28 lutego 2015, 20:02:03 - *.tktelekom.pl
Jednego albo kilku rzeczy nie rozumiem. Jak można ściągnąć najlepszych zawodników Picha i Machaja i zastąpić ich nic nie robiącymi Ostrowskim i Graciarem? Jak można tyle czasu trzymać takie drewno jak Danielewicz?

czakon - 28 lutego 2015, 20:02:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
dlaczego śląsk gra bez bramkarza......?

zola - 28 lutego 2015, 20:03:25 - *.185.45.91
Wstyd Śląsk z takimi bankrutami - szrotami ...

@czakon - 28 lutego 2015, 20:04:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
No właśnie...na siłę chcą promować kloca Wrąbla? Gdzie Pawełek?

ntos - 28 lutego 2015, 20:04:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bracia z Wrocławia sie obudzili ale nie wystarczyło to na Górnika!! Gieksa&Górnik

uwe - 28 lutego 2015, 20:04:56 - *.215.198.106-internet.zabrze.debacom.pl
zola uspokój się hehehe

CrossRhode - 28 lutego 2015, 20:05:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zabrzu i Bełchatowie dobre mecze :P

Boateng - 28 lutego 2015, 20:06:47 - *.50.134.230
I co było tyle żółci na Berga wylewać? Puchary się skończyły teraz skupienie na lidze i zdobycie mistrzostwa z palcem w tyłu. Lech i Śląsk są równie beznadziejne co pozostałe 12 drużyn.

nortaN - 28 lutego 2015, 20:07:06 - *.opera-mini.net (*.43.169.37)
W hokeja grali,Zabrze mimo trudnej sytuacji w klubie graja dobrze.Slask w tej rundzie ponizej mozliwosci i zagrozone sa te puchary.W Polsce juz tak jest ze im biedniejszy klub tym wyniki grubo do przodu,a im kasy mase np. Lechia G tym wstyd wiekszy.

wroc - 28 lutego 2015, 20:07:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sląsk Wrocław okradziony przez "złotka" ze zwyciąstwa, karny z kapelusza ! Madeja brutala pownien "złotek" wyrzucic z boiska z czerwem !
Wrąbel rezerwy III liga !

hihi - 28 lutego 2015, 20:12:59 - *.mtm-info.pl
Ale komus zal......

przybysz - 28 lutego 2015, 20:15:10 - *.dynamic.chello.pl
Jak myślicie,wyrobią się z wykończeniem stadionu w Zabrzu jeszcze w XXI wieku?

ramses - 28 lutego 2015, 20:16:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warzycha gdzie Plizga?

łysy - 28 lutego 2015, 20:23:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śląsk,co wyście zrobili?W tej wiosce wszyscy wygrywają.

matadoR - 28 lutego 2015, 20:26:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
za tydzien zas bydzie resultado historico

obiektyw - 28 lutego 2015, 20:28:03 - *.klodzko.vectranet.pl
ale ten slask slaby , dramat grupa spadkowa dla nich jak nic, teraz solidne banki z legia

znawca - 28 lutego 2015, 20:31:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Górnik za walke i ambicje wielki Górnik powraca !!!

ja - 28 lutego 2015, 20:31:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Slask z taka dziura w srodku obrony to moze grac tylko o srodek tabeli bramkarz tez jest potrzebny

obiektywny - 28 lutego 2015, 20:33:12 - *.dynamic.mm.pl
Sędziowie robią wszystko aby nikt nie dogonił legii!!!,a jutro gil odstawi jasełka...

pio - 28 lutego 2015, 20:39:57 - *.ssp.dialog.net.pl
pewnie Holota mial sobie wyrwac reke chowal jak mogl zero ruchu w kierunku pilki wrecz odwrotnie robil co mogl by ja schowac dziura w obronie ? jak stoi kloda w bramce gdzie wszystko co leci to wpada co oni maja robic ? a Dudu to dopiro inwidum jak kon klapki na oczach big do przodu z tylu kazdy leszcz robi z niego kolowrot .... problem Slaska to klony jak gra jeden z nich cos jest jak sa dwaj to porazka no i chyba jakis daleki krewny Pawlowskiego Danielewicz inaczej gosciu by nawet na lawe sie nie zalapal dla mnie Pawlowski byl bufonem jako pilkarz jest bufonem jako trener robil wszystko by wypedzic ze Slaska Mile wole czlapiacego mile od Danielewicza Grajciara i Picha powiazanych jak rzodkiewka w peczek

uwe - 28 lutego 2015, 20:43:36 - *.215.198.106-internet.zabrze.debacom.pl
@matador no może bydzie
@przybysz wyrobią się
@łysy widza miasowyś spod Wrocławia

Kuty - 28 lutego 2015, 20:46:17 - *.internetia.net.pl
Beznadzija.Tak słabych drużyn juz dawno nie oglądałem.Jak Sląsk może być w czubie tabeli z takimi beznadziejnymi graczami nie jestem w stanie pojąć.Papiery na poważne granie ma może ze czterech piłkarzy.Reszta nie wyżej niz druga liga.Górnik to samo..drużyna beznadziejnie słaba, ale ta przynajmniej zna swoje miejsce w szeregu.Zdecydowanie jestem za tym by extraklasa liczyła maksymalnie 12 drużyn.Oglądanie takich meczów to wielkie nieporozumienie.

viki - 28 lutego 2015, 20:52:48 - *.136.40.2
obiektyw ty jesteś taki tępy czy tylko udajesz

Maryjan - 28 lutego 2015, 20:53:08 - *.dynamic.chello.pl
Wynik czy-czy idzie w swiat

or - 28 lutego 2015, 21:27:03 - *.rev.pro-internet.pl
Pierwsza stracona bramka przez Śląsk to wina bramkarza Śląska który się źle ustawił, bo powinien stać przy lewym słupku a tego nie zrobił i piłka wpadla mu do bramki!!.

Bebeto - 28 lutego 2015, 22:02:25 - *.itcomp.pl
Pierwsza bramka blad bramkarza, druga strzal zycia Madeja, trzecia z karnego. Przy odrobinie pecha nie strzeliliby zadnej bramki. A mowia ze biednemu zawsze wiatr w oczy wieje.

ed - 28 lutego 2015, 22:08:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bebeto - strzał życia to chyba twój ojciec miał

Bebeto - 28 lutego 2015, 22:14:56 - *.itcomp.pl
Raczej twoj albo nie wychowal cie prawidlowo inaczej wiedzialbys ze obrazanie rodzicow nie lezy w dobrym guscie.

obiektywny - 28 lutego 2015, 22:18:48 - *.play-internet.pl
Co wy opowiadacie za głupoty. Jaki dobry mecz? Emocje może i były ale poziom był słaby. Mecz z kategorii kopnij biegnij. Augustyn w obronie na + ale wszystkie jego podania do przodu to było kopnięcie piłki na napastnika. Z 2 strony wyglądało to podobnie.

DENIS - 28 lutego 2015, 22:24:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co Za Mecz

pep - 28 lutego 2015, 22:57:08 - *.dynamic-ra-2.vectranet.pl
Kuty -no pewnie że mecz był beznadziejny,lepiej oglądać to jak Real albo Barca oklepują Elche,Levante albo Eibar 6:0,7:1 to są dopiero emocje!!! A jak Crystiano po golu na 4:0 ściągnie koszulke to dopiero sie robisz mokry......

PG - 28 lutego 2015, 23:04:25 - *.eimperium.pl
07.03 . Gliwice . zapowiada sie uczta dla kibiców .

viki - 28 lutego 2015, 23:33:45 - *.136.40.2
no jak to był słaby mecz to pokażcie mi lepszy obie drużyny zasłużyły na brawa zagrały ładnie dla oka i z pełnym zaangażowaniem emocje od pierwszej do ostatniej minuty ludzie tacy jak obiektywny czy Kuty to chyba mają coś z głowami

Gliwice - 1 marca 2015, 0:41:58 - *.proxnet.pl
Piękny mecz! Brawo!
Piękny gol Madeja.
Oby więcej takich meczy w naszej lidze.
Gliwice zawsze z Górnikiem!

Simsu - 1 marca 2015, 0:59:41 - *.static.ip.netia.com.pl
Super mecz, myślałemże po meczu Lecha z Cracovią juz mnie ta kolejka nie zaskoczy a tu taka NIESPODZIANKA. Oby więcej takich meczów. Holenderska wymięka ;)

konstanty - 1 marca 2015, 2:51:57 - *.dynamic.chello.pl
3 bramki potracili. Cienizna. Z takim Psv to by z 8 dostali jak nic, z Ajaxem ze 6 jak nie więcej.

Krzyki_WKS - 1 marca 2015, 6:27:55 - *.play-internet.pl
gdyby nie nieodpowiedzialny Tomasz, to mogły być 3 punkty. Na legie poproszę do bramki Mariusza. Hej Śląsk.

tw.bolek - 1 marca 2015, 9:36:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobry mecz, szczególnie Gornika, ktory z przeciętnymi grajkami postwił się solidnie zagrncznemu zaciągowi Ślaska. Legia bedzie miała ciężko!!!

JohnyKSG - 1 marca 2015, 10:12:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Jak Magiera mógł odsunąć się w murze a Steinbors tak póżno zareagować przy rzucie wolnym..?Potem Magiera ani nie ruszył się,a Paixao sobie po prostu strzelił.Ci bracia nic nie grali,a strzelili bramce.Granie 3 obrońcami skutkuje p.Warzycha tym,że tracimy mnóstwo bramek,a niektórzy jak Sobolewski już w 20 minucie nadają się do zmiany.Jeż powinien wcześniej grać,tylko on potrafi przytrzymać piłkę i rozegrać,inaczej walimy pilke na oślep.Łuczak bezproduktywny,dla niego samo dojście do piłki to sukces.Nie można tak grać z Piastem.Jeża do 2-giej linii,Łuczaka na łąwę,a Iwana na szpicę.Słaby występ Bartosza.Mecz ogólnie fajny,mnostwo zwrotów akcji,ale MY w Zabrzu oczekujemy zwycięstw,nie remisów! Na Piaście tylko zwycięstwo.WSZYSCY do Gliwic na mecz!

KSG - 1 marca 2015, 10:23:25 - *.zabrze.vectranet.pl
Do JonhyKSG To Madej się odsunoł z muru nie Magiera.

Gliwice - 1 marca 2015, 10:35:36 - *.proxnet.pl
JohnyKSG bramka w rzutu wolnego dla Śląska to nie błąd Magiery, tylko Madeja. Zobacz jeszcze raz powtórkę z meczu, kto wyskoczył z muru i w jaki sposób powstała luka, przez którą przeleciała piłka.
Pozdrawiam z Gliwic!
TORCIDA!

pep - 1 marca 2015, 11:26:54 - *.unknown.vectranet.pl
JohnyKSG -i właśnie takiego napastnika jak Paixao brakuje w Górniku.Prawie nie widoczny ale skuteczny, taki Łuczak dużo biega dużo walczy bo ambicji mu nie brakuje ale efektów w postaci bramek brak. Choć przy pierwszej bramce udział miał.

or - 1 marca 2015, 12:01:31 - *.rev.pro-internet.pl
Wyniki z wiosny pokazują że Śląsk Wrocław z takimi zawodnikami uzyskuje slabe wyniki!!.Można postawić tezę że kopacze Śląska są źle przygotowani do rozgrywek podobnie jak Wisły czy Lechii!!.

voyt - 1 marca 2015, 19:52:27 - *.gliwice.vectranet.pl
czy ktos wie czy mozna kupic bilety na Piast - Gornik? Żabole w ogole beda mogli wejsc? bo nigdzie nie moge znalezc info

mi(L)ik - 2 marca 2015, 2:51:17 - *.as13285.net