16 marca 2015, 19:50:23 - piter
Wisienka bez tortu

W meczu zamykającym 24. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy GKS Bełchatów przegrał na własnym boisku 0-1 (0-0) z Ruchem Chorzów. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla Ruchu Eduards Višņakovs. Spotkanie w Bełchatowie stało na bardzo niskim poziomie.

W 5. minucie Kamil Wacławczyk zagrał na wolne pole do Macieja Małkowskiego, a ten zdecydował się na strzał w kierunku dalszego słupka, Matúš Putnocký z trudem odbił piłkę na rzut rożny. Ruch odpowiedział pięć minut później. Bartłomiej Babiarz podał do Martina Konczkowskiego, który kopnął do Grzegorza Kuświka. Były gracz GKS-u w dobrej sytuacji uderzył tuż obok prawego słupka bramki Dariusza Treli. Po drugiej stronie boiska, po groźnym dośrodkowaniu z lewej flanki Arkadiusza Piecha, bardzo dobrą interwencją popisał się Putnocký, wybijając futbolówkę na rzut rożny. Swoją szansę na zdobycie gola miał także Michał Mak, ale również on nie zdołał pokonać golkipera rywali. Następnie celnie z 16. metra strzelał Łukasz Surma, Trela odbił piłkę przed siebie, jednak żaden z graczy "Niebieskich" nie zdołał jej przejąć. Chwilę potem bliski trafienia był Filip Starzyński, pomocnik gości uderzył z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką. Do końca pierwszej odsłony nie zobaczyliśmy kolejnej wartej odnotowanie akcji i obie drużyny schodziły do szatni bez zdobyczy bramkowej.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnej okazji Ruchu. Jakub Kowalski podał do Surmy, a ten zdecydował się na natychmiastowy strzał. Piłkę po jego uderzeniu zdołał odbić Paweł Baranowski. Po chwili niecelnie z dystansu kopnął Babiarz. W odpowiedzi przed dobrą szansą stanął Piech, w ostatniej chwili uprzedził go Michał Helik i wybił futbolówkę poza boisko. Defensor gości przegrał chwilę później pojedynek główkowy z Baranowskim, który z bliskiej odległości trafił piłką w poprzeczkę. Niedługo potem w bardzo dobrej sytuacji spudłował pozostawiony bez krycia Adrian Basta. W 60. minucie Piech główkował tuż obok słupka bramki, Putnocký kontrolował lot piłki. Siedem minut później po dośrodkowaniu Wacławczyka z rzutu rożnego bliski zdobycia gola był Baranowski. W odpowiedzi nad poprzeczką bramki kopnął Babiarz. Następnie Małkowski wrzucił na głowę Marcina Flisa, ten zgrał do wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Sebastiana Olszara. Napastnik GKS-u fatalnie spudłował z bliskiej odległości. W 88. minucie Ruch objął prowadzenie. Michał Efir dośrodkował do Eduardsa Višņakovsa, który pewnym strzałem głową zdobył gola. Po chwili sędzia Daniel Stefański podyktował rzut karny dla gospodarzy za faul Marcina Malinowskiego na Pawle Komołowie. Strzał Flisa z jedenastu metrów obronił Putnocký. Bełchatowianie kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem Baranowski otrzymał w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę.

16 marca 2015, 18:00 - Bełchatów (GIEKSA Arena)
GKS Bełchatów 0-1 Ruch Chorzów
Eduards Višņakovs 88

Bełchatów: 44. Dariusz Trela - 17. Adrian Basta, 5. Paweł Baranowski, 94. Marcin Flis, 24. Damian Zbozień - 9. Michał Mak (75, 8. Andreja Prokić), 20. Patryk Rachwał, 3. Grzegorz Baran (46, 10. Pawieł Komołow), 30. Kamil Wacławczyk (70, 33. Sebastian Olszar), 88. Maciej Małkowski - 7. Arkadiusz Piech.

Ruch: 30. Matúš Putnocký - 15. Martin Konczkowski, 39. Michał Helik, 32. Marcin Malinowski, 23. Paweł Oleksy - 7. Jakub Kowalski (79, 5. Marek Zieńczuk), 4. Łukasz Surma, 16. Bartłomiej Babiarz, 10. Filip Starzyński (87, 11. Michał Efir), 13. Rołand Gigołajew - 9. Grzegorz Kuświk (70, 90. Eduards Višņakovs).

żółte kartki: Baranowski - Oleksy, Helik.
czerwona kartka: Paweł Baranowski (90. minuta, Bełchatów, za drugą żółtą).

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 3218.

W 90. minucie Marcin Flis (Bełchatów) nie wykorzystał rzutu karnego (Matúš Putnocký obronił).

gp - 16 marca 2015, 19:52:42 - *.dynamic.chello.pl
Putnocky king. Wreszcie się szczęście uyśmniechnęło do Ruchu. Mecz wyrównany, zespoły dość dobrze ustawione, ale umiejętności za wiele nie mają.

luft - 16 marca 2015, 19:53:09 - *.lodz.mm.pl
Barany mi kupon zepsuli

ada - 16 marca 2015, 19:53:45 - *.opera-mini.net (*.13.106.69)
Mecz twardej walki z happy endem dla Ruchu.

tomidevito - 16 marca 2015, 19:53:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ha ha jakis anonim w 90 min uderza mega waznego karnego.czy to powazna druzyna?jaka tam panuje hierarchia skoro takie jaja tam sie dzieja

aa - 16 marca 2015, 19:54:05 - *.petrus.pl
Piast i Pogoń spadek
ewentualnie jeszcze gks
ostatnie 7 meczów o tym przesądzi...
Brawa za dobre przygotowanie dla zespolów 14-16

olle - 16 marca 2015, 19:54:31 - *.rackcentre.redstation.net.uk
Mam nadzieję, że obie te drużyny spadną takie kmioty nie zasługują na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obejrzenie tego meczy to była największa strata czasu od premiery Monachium.

dino - 16 marca 2015, 19:55:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To są jakieś jaja że karnego strzela Flis Ja się w ogóle pytam kto to jest ?!

Zawiszak - 16 marca 2015, 19:56:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ja jego jaka orka,oglądać się tego nie dało. Zawisza te dwa zespoły wkrótce wciągnie nosem.

ver - 16 marca 2015, 19:56:12 - *.warszawa.vectranet.pl
Życzę Łęcznej i Bełchatowowi spadku do 1 Ligi. Do Extraklasy awansują Lubin i Gdynia.

genzo - 16 marca 2015, 19:56:15 - *.opera-mini.net (*.43.253.63)
waldek king Ruch nie spadnie.

Brawo Ruch - 16 marca 2015, 19:56:39 - *.dynamic.chello.pl
Kibice Ruchu przepraszają za słowa "matadoR'a".

ada - 16 marca 2015, 19:58:13 - *.opera-mini.net (*.13.106.69)
A ktos na sile trzymie was przed tv?
W tv masz pilot, a narzekanie jest typowe polskie.
Wyjdz na boisko i pokaz, ze lepiej zagrasz.

kibic - 16 marca 2015, 19:59:04 - *.syrion.pl
co wy chcecie od 11 i 14 druzyny ligi, ich miejsca doskonale odzwierciedlaja poziomu grania w pilke

paco - 16 marca 2015, 19:59:34 - *.play-internet.pl
brawo Wiśnia łupnij jeszcze z 10 do końca sezonu Ruch Ruch HKS Ruch Ruch HKS

.. - 16 marca 2015, 19:59:52 - *.centertel.pl
Fatalny wynik dla Bełchatowa. Czerwień, ten karny..

Laguna - 16 marca 2015, 20:00:18 - *.10.241.187
w Bełchatowie nie ma lepszego wykonawcy rzutów karnych jak Flis ? Piech? Olszar ? Mało tego po meczu taki Flis mówi że bramkarz rzucił mu sie w tą stronę którą strzelał a strzelił prawie w środek. Szkoda bo pasowałbymi remis.

kibic - 16 marca 2015, 20:00:30 - *.syrion.pl
przepraszam nie 14,a 15 druzyny;)

greg7575 - 16 marca 2015, 20:01:31 - *.dynamic.chello.pl
brawo Ruch,pozdro od PB

slazak - 16 marca 2015, 20:02:53 - *.adsl.inetia.pl
Normalnie zawał . Ruch ma więcej szczęścia niż umiejętności (tyle, ze szczęście sprzyja lepszym, ale Bełchatów prezentuje tak nędzny poziom, że to żadne pocieszenie). Cała "niebieska" drużyna jest do przebudowy, a brak umiejętności jest aż za bardzo widoczny. Ambicja, determinacja, wola walki to jednak za mało.

KSGliwice - 16 marca 2015, 20:03:19 - *.dynamic-ra-3.vectranet.pl
Jak karnego moze strzelac taki zawodnik malo bylo doswiadczonych? wiadomo starzy to kase wzieli....

Widzew10 - 16 marca 2015, 20:05:21 - *.toya.net.pl
brawo Wisnia! brawo Ruch? pozdrowienia z czerwonej Lodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

R - 16 marca 2015, 20:11:26 - *.dynamic.chello.pl
Mecz na remis ale Ruch byl skuteczniejszy i wygral zasluzenie.Sadze, ze moze byc to mecz przelowmowy.Czy tak bedzie okaze sie z Zawisza, jezeli beda 3 pkt to Ruch walczy o pierwsza osemke!
Pozniej wyjazd do Zabrza i mecz u siebie z Cracovia, ktora Ruch goli u siebie od 70 lat w kazdej postaci i formie.Bedzie ciekawie ;)

1878 - 16 marca 2015, 20:11:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ruch to drużyna "zawodowców" ktorzy dostali baty od amatorów Ostrovii 1909 - wiec jakiego poziomu sie spodziewaliscie ???

KSGliwice - 16 marca 2015, 20:12:54 - *.dynamic-ra-3.vectranet.pl
Matodor z tym karnym to czysty wal nawet komentatorzy byli w szoku ze strzela go ten grajek a boli tylko dlatego ze kupon uciekl:-)

R - 16 marca 2015, 20:14:31 - *.dynamic.chello.pl
KSGliwice Twoj klub to jeden wielki wał od 48 wiec jestes przyzywczajony sadze, po co wiec ta gadka daremna ?

Henio - 16 marca 2015, 20:15:10 - *.pl
Kiedy pan Kiereś poda się do dymisji albo kiedy zostanie zwolniony? Tego się oglądać nie da. Trzeba zwolnić tego amatora bo znowu klub spadnie z ekstraklasy. Nie dla pana kieresia w Bełchatowie (specjalnie z małych liter).

KSRuchWars - 16 marca 2015, 20:15:39 - *.dynamic.chello.pl
I TAK SIĘ RODZI NOWA DRUŻYNA. Grali słabo lecz wygrali. Kopiujcie do notatników bukmacherzy: "Ruch będzie w grupie mistrzowskiej, w przyszłym roku puchary".

KSGliwice - 16 marca 2015, 20:19:06 - *.dynamic-ra-3.vectranet.pl
Wszyscy widzieli jak to wygladalo z karnym!!!a Wy sie podniecacie......

andRzej - 16 marca 2015, 20:19:29 - *.dynamic.chello.pl
kamień z seRca! bRawo! supeR!

ted niebie - 16 marca 2015, 20:21:03 - *.katowice.multimetro.pl
Brawo Niebiescy mecz na remis ale szcczęście sprzyja lepszym. w przyrodzie nic nie ginie w Gdansku i Szczecinie stracilismy po 2 pkt w koncówkach meczy teraz w końcówce odzyskalismy 2 więc jeszce 2 przyroda ma nam do oddania.

dani - 16 marca 2015, 20:21:53 - *.up.wroc.pl
Flis i Kieres won z tego klubu.. Kto pozwala na takie jaja.. Piechocki działaj!

ted niebie - 16 marca 2015, 20:23:16 - *.katowice.multimetro.pl
Aty ksgilwice zmień pielucha boś juz jest przesikany przez ta zazdrość.

mQ - 16 marca 2015, 20:25:24 - *.elektron.com.pl
Najlepsze w ruchu byly dwie kibicki. stały przy sektorze kibiców Gks. Jedna gruba berta a druga kaplata. klnely, mialy moze z 15 lat. smiech na sali

ted niebie - 16 marca 2015, 20:26:21 - *.katowice.multimetro.pl
ksgliwice a przypomnij ty mi ino kiedy to wy graliście ostatnio w pucharach??? bo jakoś nie pamietam , my w ostatnich 5 sezonach 3 razy .

Tomy - 16 marca 2015, 20:29:10 - *.dynamic.chello.pl
Za karę grali przecież, gwiazdeczki. Do 5 ligi chińskiej uciekać.

matadoR - 16 marca 2015, 20:31:33 - *.adsl.inetia.pl
@ksgliwice jo chca cobyscie wlezli do pucharow. wtedy by uefa wom sie dobrala do zadku i skonczy sie granie z 40 mln dlugiem i robienie ludzi za bozna jakimis obligacjami.

z - 16 marca 2015, 20:32:37 - *.148.102.147
dobry wynik bo tak Ruch odpuscil by Legii a tak nie moze a ze to Pl liga czuje niespodzianke ;)

matadoR - 16 marca 2015, 20:33:04 - *.adsl.inetia.pl
@ksg o widza nastepnemu na mozg sie ciepie.

Arturro - 16 marca 2015, 20:42:30 - *.free.aero2.net.pl
Wróbelki ćwierkają, że NIEBIESCY wygrywają...
Jestem Happy i oblewam wygraną mojego klubu...
Pozdrawiam z Warszawy....
@do wszystkich: nie Hejtujcie bo wiadomo, że poziomu to nie było, ale ważne są i takie mecze i ważne są punkty....

zielok - 16 marca 2015, 21:10:58 - *.toya.net.pl
Brawo bracia za ogranie ogórków
Widzew i Ruch!!!!

@1878 - 16 marca 2015, 21:12:23 - *.dynamic.chello.pl
Ci "zawodowcy" wygrali też dwumecz z Esjbergiem z którym twój zespół nie może nawet zagrać,bo jest za słaby :v

xavi - 16 marca 2015, 21:12:54 - *.free.aero2.net.pl
ilu tu specjalistów komentuje... dziwie sie ze drużyny z czołówki ekstraklasy nie zatrudniają co po niektórych komentujących na 90minut.pl bo wygląda na to że znają sie lepiej niz mourinho czy ancelotti, fak te ciezki mecz, ale świetnie sie ogląda np legie która dałą rade wywalczyć z rozpędzoną wisła która jest w świetnej formie

joeee - 16 marca 2015, 21:17:22 - *.87.73.71
takiego chamstwa w klatce w Bełchatowie dawno nie widziałem!!!! przyjechały gimbusy z chorzowa i poziom ich inteligencji był ZEROWY!!!

geRhaRd - 16 marca 2015, 21:20:08 - *.dynamic-ra-4.vectranet.pl
No w końcu nie zawiedli teRa do pRzodu z zawisza i bydzie git

expert - 16 marca 2015, 21:22:12 - *.dynamic.chello.pl
Trzeba w ogóle chyba być masochistą żeby oglądać poniedziałkowe mecze ligi polskiej.Szkoda czasu.

niki - 16 marca 2015, 21:35:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Joeee Jeśli wejdzesz między wrony musisz krakać tak jak one.

blue - 16 marca 2015, 21:43:06 - *.dynamic-ra-4.vectranet.pl
Pewne info to takie ze musisz iść juz spać

Ruch - 16 marca 2015, 22:10:52 - *.dynamic.chello.pl
Flis do Bełchatowa trafił z juniorów Ruchu Chorzów, więc naiwniacy jak mógł skarcić swój macierzysty klub, który jest w ciężkiej sytuacji i potrzebuje punktów jak ryba wody.

Kriss - 16 marca 2015, 22:12:37 - *.dynamic.chello.pl
miLik.... aaaaaa kotki dwa szare bure szare bure obydwa

mali - 16 marca 2015, 22:21:22 - *.adsl.inetia.pl
Nie wiem skąd te głosy o słabym poziomie. Komentatorzy z C+ wypowiadali się o grze Ruchu całkiem dobrze. Inny mecz oglądali? Nie znają się?

mila - 16 marca 2015, 22:28:25 - *.adsl.hansenet.de
Ruch zagrał dla Lechii.

nieeebbiie - 16 marca 2015, 22:32:33 - *.dmz.zamek.net.pl
Niektórzy za dużo ligi angielskiej oglądają i potem poziom im się nie podoba. Brawo Ruch! Konsekwencja i robić swoje, a miejsce w końcu będzie lepsze. Już coraz bliżej!

yobby - 16 marca 2015, 23:21:53 - *.lublin.mm.pl
I za co ci piłkarzyki biorą kasę poziom zero powinni kibicom dopłacać za oglądanie tego dziadostwa pzdr

Żabol - 17 marca 2015, 1:27:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trzymajcie się Chorzowsscy...Derby są tylko jedne ...Górnik_Ruch!!!!Pozdrawiam i gratuluję!!!

kicz - 17 marca 2015, 6:17:07 - *.dip0.t-ipconnect.de
wysoki poziom..... 1-2 -LAGA 123-LAGA

OBERSCHLES - 17 marca 2015, 6:24:26 - *.147.54.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Mali - bo to znaffffcy przez f za duzo co po niektorzy ogladajom la lige albo l.m cxytajac ze poziom 4 liga to jak by sluchajac tych ze sejmu ... najlepsze jest to ze ip piszacych tu znajduje sie rownież pod innymi meczami Ruchu ze poziom 4 liga itd itp czyzby ktos mial kompleksy Ruchu oj krupnioki

OBERSCHLES - 17 marca 2015, 6:32:07 - *.147.54.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ada - bo oni sa jak politycy haha

mi(L)ik - 17 marca 2015, 7:21:26 - *.dynamic.dsl.as9105.com
@kris @blue boli ? ma boleć !

lololololo - 17 marca 2015, 7:52:10 - *.telpol.net.pl
te biedaki mają spasć z tej ligi było tak blisko 2-3 lata temu zeby już tu nie wrócili

Ruda Śląsk - 17 marca 2015, 9:04:42 - *.opera-mini.net (*.0.3.47)
Mecz walki z grubym happy endem dla Naszego kochanego Ruszka!! Jak bedzie wygrana z Zawiszą to jest jeszcze realna szansa na wejście do pierwszej 8-ki!! To by było piekne. Przez wszystkich skazywani na ciezka walke o utrzymanie bysmy znowu walczyli o puchary. Oj jaka ta liga jest piekna haha RUDA ŚLĄSKA KOCHA RUCH!!!

luka-kot - 17 marca 2015, 11:15:21 - *.internetdsl.tpnet.pl
Ale widzów!!!Tak dla porównania,w niedzielnym meczu trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej o godz.12 w Krośnie mecz KARPATY-Stal Rzeszów oglądało 3500 widzów!

Stal St.W. - 17 marca 2015, 13:34:53 - *.tktelekom.pl
W Bełchatowie jest o wiele więcej ciekawych miejsc, gdzie można miło spędzić czas niż stadion. Nie każdy interesuje się piłką nożną i nie każdy chodzi na mecze.