18 kwietnia 2015, 17:24:49 - mistico
Niemili na powrót Mili

Śląsk Wrocław wygrał na własnym stadionie 3-0 (1-0) z Lechią Gdańsk w meczu rozegranym w ramach 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy zdobyli Mateusz Machaj, Piotr Celeban i Marco Paixão. Jest to pierwsze zwycięstwo wrocławian w tym roku.

W 3. minucie meczu Mateusz Machaj niedokładnie dośrodkował z rzutu rożnego, ale piłka wróciła do pomocnika Śląska po wybiciu przez obrońców. Machaj przestrzelił jednak z ostrego kąta. Cztery minuty później Sebastian Mila zacentrował w pole karne z lewego skrzydła, a niecelne uderzenie z powietrza oddał Antonio Čolak. W pierwszym kwadransie spotkania gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwszy celny strzał oddał w 18. minucie Krzysztof Ostrowski po podaniu od Marco Paixão. Mateusz Bąk pewnie złapał futbolówkę. Minutę później Róbert Pich został sfaulowany w polu karnym przez Marcina Pietrowskiego. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Machaj i pokonał Bąka. Po chwili niecelnie z dystansu uderzył Flávio Paixão. W 25. minucie Lechia przeprowadziła składną akcję. Pietrowski podał do Ariela Borysiuka, ten odegrał do Mili, który zagrał do wbiegającego w pole karne Čolaka. Chorwat został w ostatniej chwili zablokowany przez Piotra Celebana. Po rozegraniu piłki z rzutu rożnego minimalnie niecelny strzał z szesnastu metrów oddał Piotr Grzelczak. Następnie przed szansą stanął Marco Paixão. Portugalczyk przelobował Bąka, lecz futbolówka minęła dalszy słupek. W 36. minucie Mila podał w pole karne do Čolaka. Napastnik Lechii posłał jednak piłkę nad poprzeczką. Kilkanaście sekund później Čolak zagrał w tempo do rozpędzonego Grzelczaka, który nie wykorzystał dogodnej sytuacji i przegrał pojedynek z Mariuszem Pawełkiem. W 43. minucie Pich podał w pole karne do Krzysztofa Danielewicza. Były pomocnik Cracovii z kilkunastu metrów trafił jednak w Bąka.

W 50. minucie Machaj zagrał na wolne pole do Picha, ale ten został uprzedzony przez interweniującego poza polem karnym Bąka. Cztery minuty później szarżującego Picha powstrzymał w ostatniej chwili Rafał Janicki, który wybił piłkę na rzut rożny. Z narożnika boiska Machaj zagrał na krótko do Picha. Słowak zacentrował w pole karne, a Celeban uderzeniem głową podwyższył prowadzenie. W 64. minucie Grzelczak główkował niecelnie po centrze Mili z rzutu rożnego. Cztery minuty później debiutujący w T-Mobile Ekstraklasie Rudinilson posłał futbolówkę obok dalszego słupka po uderzeniu z dystansu. Chwilę później ten sam zawodnik przestrzelił z powietrza po dośrodkowaniu Stojana Vranješa. W 84. minucie Danielewicz zagrał na prawe skrzydło do Pawła Zielińskiego, a ten dośrodkował w pole karne. Marco Paixão główkował jednak wprost w bramkarza. Minutę później Portugalczyk podwyższył prowadzenie. Flávio Paixão zagrał do Ostrowskiego, który podał płasko w pole karne do Marco Paixão. Napastnik Śląska z kilku metrów pokonał Bąka. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Daniel Łukasik mocnym strzałem z woleja uderzył obok bramki.

18 kwietnia 2015, 15:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 3-0 Lechia Gdańsk
Mateusz Machaj 20 (k), Piotr Celeban 54, Marco Paixão 86

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec, 2. Krzysztof Ostrowski - 28. Flávio Paixão, 6. Tomasz Hołota, 5. Krzysztof Danielewicz, 8. Mateusz Machaj (61, 29. Peter Grajciar), 10. Róbert Pich (82, 18. Konrad Kaczmarek) - 19. Marco Paixão (90, 14. Karol Angielski).

Lechia: 24. Mateusz Bąk - 17. Marcin Pietrowski, 2. Rafał Janicki, 35. Gérson, 13. Mavroudís Bougaḯdis (46, 5. Rudinilson) - 9. Piotr Grzelczak (80, 8. Daniel Łukasik), 16. Ariel Borysiuk (63, 10. Bruno Nazário), 21. Stojan Vranješ, 6. Sebastian Mila, 11. Maciej Makuszewski - 20. Antonio Čolak.

żółte kartki: Pawelec, Hołota - Rudinilson, Grzelczak.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 11 651.

as - 18 kwietnia 2015, 17:25:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
11k ludzi. O losie.

sss - 18 kwietnia 2015, 17:26:42 - *.adsl.inetia.pl
WKS bez Mili nie istnieje.

Donaldinho - 18 kwietnia 2015, 17:27:06 - *.204.172.15
Grześ Schetyna znowu pokazał tuskowi miejsce w szeregu!

@as - 18 kwietnia 2015, 17:27:06 - *.DWUDZIESTOLATKA.ds.uni.wroc.pl
Przy tych cenach i prezentowanym poziomie sportowym to i tak za dużo...

nyrol - 18 kwietnia 2015, 17:27:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piękny stadion mecz przyjażni a na meczu 11651 ludzie co sie dzieje??? Net , internet nie ma klimatu na piłke!!! Pozdro dla Obu Ekip od Starego Fana Warty 1912 Poznań !!!A Warta wygrywa z Victoria Wrzesnia 3-0 !!!

Leszek - 18 kwietnia 2015, 17:28:16 - *.204.139.138
Dla porownania na meczu barcy jest 92915 widzow hehe

Szt - 18 kwietnia 2015, 17:28:20 - *.200.51.24
Wielki przyjaciel Lechii... Sie na Lechię mobilizuje, a za chwile z jakaś Łeczną , albo Ruchem przegra..

wroc - 18 kwietnia 2015, 17:28:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śląsk Wrocław żegna fra.ra 3-0 . Mila nie lubię cie !
Wisła&Śląsk

Boa - 18 kwietnia 2015, 17:29:25 - *.94.201.150
Może mi ktoś wytłumaczyć skąd takie podniecanie się przeciętnym nawet jak na naszą ligę Milą? Bo bramkę strzelił Niemcom? Lechia myślała, że to zbawiciel będzie?

gol - 18 kwietnia 2015, 17:29:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zawodnicy i trener Lechii oddali mecz walkowerem Brzęczek to trener II ligowy ekstraklasa go przerasta

ww - 18 kwietnia 2015, 17:30:07 - *.lukman.pl
Lepiej dajcie sobie spokój z tymi durnymi wierszyczkami!!!!!!!!!!!!

wół - 18 kwietnia 2015, 17:30:39 - *.ssp.dialog.net.pl
brawo z polkowic!! 100% WKS

Roy - 18 kwietnia 2015, 17:30:45 - *.gdansk.vectranet.pl
Śląsk słaby ale to wystarczylo na katastrofalną grę Lechii.Pietrowski powinien wracać na piechotę

Boateng - 18 kwietnia 2015, 17:30:53 - *.94.201.150
A Lechia niech zmieni trenera, bo na ten antyfutbol sie patrzeć nie da. Granie na zero w Polsce się udaje i fartem strzelanie po jednym golu w meczu, a w pucharach przyjedzie jakiś Karabach i ich ośmieszy.

arczi - 18 kwietnia 2015, 17:32:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mila to gasnie z kazdym meczem, bez szans na gre w kolejnych meczach reprezentacji,
choc jestem z Wlkp to trzymam kciuki tez za Śląska bo klub z duzego miasta, na tak pieknym stadionie zasługuje na puchary !

nyrol - 18 kwietnia 2015, 17:32:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Moze ktos ze starszych kibicow napisze jak powstala Zgoda obu ekip w 1977??

Marlon - 18 kwietnia 2015, 17:33:32 - *.skybroadband.com
Obie ekipy zagrały słaby mecz.Tylko w tej słabosci lepiej poradził sobie Ślask.Rudinilson bardzo słaby za wejscie nie zołta tylko czerwona.Mila bardzo słaby do bobrze że poszedł do Lechii bo we Wrocławiu już raczej by grał ogony,Mimo wszystko sa punkty ale gra bardzo słaba.Śląsk&Lechia.

J&G - 18 kwietnia 2015, 17:33:44 - *.gdynia.mm.pl
11 tys. - to prawie komplet

Bizi - 18 kwietnia 2015, 17:34:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak mozna było takiego cieniasa Brzeczka brać do takiej drożyzny, koleś bez ambicji i zielonegoojecia nie ma o taktyce
Szybciutko zmiana

qiqo - 18 kwietnia 2015, 17:34:26 - *.131.93.144
dlaczego Lechia mając takich zawodników gra bez trenera? nie rozumiem tego, tyle kasy na kopaczy a trener z jakiegoś towarzystwa wzajemnej adoracji

PN - 18 kwietnia 2015, 17:34:56 - *.spidernet.pl
Mnie przerażała nieprawdopodobna ilość strat i niecelnych podań. Ten mecz to taki piękny chaos ale szczęśliwy dla Śląska.

miętusek - 18 kwietnia 2015, 17:35:21 - *.centertel.pl
fuj

Świnia - 18 kwietnia 2015, 17:36:17 - *.internetia.net.pl
Trenerem jest Mandziara przecież. Brzęczek tylko oczami świeci. ;]

... - 18 kwietnia 2015, 17:37:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
heehhe piszecie tu ze Probierz to slaby trenerer teraz a tydziem temu jak wygrali z legia to zescie go tu wszyscy chwalili pale byscie mu z radosci zrobili

F.J - 18 kwietnia 2015, 17:37:57 - *.dynamic.chello.pl
Boki obrony Lechii takie piękne... wzruszyłem się. Mam nadzieję, że trener Brzęczek zostanie wynagrodzony za wystawienie takich boków

azulgranic - 18 kwietnia 2015, 17:40:02 - *.centertel.pl
Przecież ten wynik był wkalkulowany w rozliczenie za Milę. Tak samo jak dzisiaj Zawisza oddaje punkty w rozliczeniu za Masłowskiego..

qiqo - 18 kwietnia 2015, 17:40:13 - *.131.93.144
i najlepsza sytuacja z tego meczu, Gerson podbiega do linii, coś tłumaczy Brzęczkowi, macha rękami a Brzęczek na to OK, OK, i rączka w górę, noż do k nędzy, kto tu jest trenerem?

Jeremi - 18 kwietnia 2015, 17:40:24 - *.dynamic.chello.pl
Słaba gra Lechii z jeszcze słabszym trenerem Śląsk wygrał łatwo i przyjemnie. Prawa strona Lechii, Pietrowski- Makuszewski nie istniała. Pietrowski zawalił dwie bramki, a Maki miał 80% niecelnych podań. Trzecią zawalił kolejny rezerwowy Rudinilson, który nie umie skakać do wysokich piłek.
Do tego słabiutkie sędziowanie, krzywdzące obie drużyny, a sędzia Kwiatkowski nie potrafi dobrze ocenić gry faul. Kartka dla Grzelczaka to skandal, ale takich mamy sędziów, którzy jakoś potrafią się zawsze wybronić przy pomocy Przesmyckiego i pana Sławka

z1946 - 18 kwietnia 2015, 17:40:50 - *.play-internet.pl
Zeby az bolaly...

cotozatytu - 18 kwietnia 2015, 17:41:01 - *.cpe.webspeed.dk
co za daremny zalosny i slaby tytul

Morda - 18 kwietnia 2015, 17:41:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jesli chcemy grać o coś więcej to trenerem prosze trenera ,,,,!!!!!

Wałek - 18 kwietnia 2015, 17:42:44 - *.dynamic.chello.pl
Brawo, lać frajerów za każdym razem, Tylko WKS!

qiqo - 18 kwietnia 2015, 17:43:18 - *.131.93.144
@azulgranic jakby tak było to Lechia powinna wygrać, że tyle kasy za niego wtopiła i pozwoliła mu skończyć karierę u siebie, brak logiki, Zawisza to akurat dzisiaj nie przegra, zobaczysz

Masakra - 18 kwietnia 2015, 17:43:57 - *.ssp.dialog.net.pl
2 żałosnych muszkieterów ekstraklasowych w sobotę ciepłą i 11 koła tylko?

Tomek - 18 kwietnia 2015, 17:45:32 - *.dynamic.chello.pl
Wezmą trenera z karuzeli, narzekają że cały czas Ci sami, wezmą młodego bez doświadczenia też źle. Myślice że uznani ludzie za granicą tylko czekają, aż ktoś do nich z Polski zadzwoni?

q - 18 kwietnia 2015, 17:46:28 - *.11.29.102
To była cena za przejście Mili do Lechii.

faklechja - 18 kwietnia 2015, 17:49:47 - *.lublin.mm.pl
Uf cudownie w Sopocie zabawa bo ARKA rzadzi a te bydlo to do kibla wyrzucic

pan r - 18 kwietnia 2015, 17:55:16 - *.adsl.inetia.pl
za 100zl 224.40 WKS pewniak

licencja - 18 kwietnia 2015, 17:55:39 - *.dynamic.chello.pl
Sprężyli się na Legię ile fabryka daje to kolejny mecz kompletnie zabrakło.

do Jeremi - 18 kwietnia 2015, 18:00:21 - *.finemedia.pl
Oglądałeś ten mecz w ogóle? Makuszewski grał cały mecz na lewej stroni.

nep - 18 kwietnia 2015, 18:00:24 - *.rev.pro-internet.pl
3pkt w pakiecie za Milę.

taaa - 18 kwietnia 2015, 18:01:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mila się skończył, poza Śląskiem i bez Pana Tadeusza Valencia nie istnieje . Hej Śląsk !
Rozumiem, że lechia broni się przed spadkiem do 1 ligi

Jeremi - 18 kwietnia 2015, 18:03:16 - *.dynamic.chello.pl
A Grzelczak grał na prawej? No, nieźle

DENIS - 18 kwietnia 2015, 18:12:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na Lechii 30 tyś a na Śląsku tylko 11?

obiektyw - 18 kwietnia 2015, 18:14:57 - *.klodzko.vectranet.pl
ta gra silońska to normalnie rece opadaja!!!! do dzisiaj sie zastanawiam jakim cudem Legia mogla przegrac z tak słaba lechija gdańsk!! jak mam ogladac mecze slońska to uwierzcie mi ale naprawde wole przełączyc na tvp seriale i ogladac "Ranczo" tam jest zdecydowanie wiecej akcji!!! slońsk i lechia nie zasluguja na pierwsza ósemke!!

Master - 18 kwietnia 2015, 18:38:49 - *.43.115.213 (*.119.51.78)
HAHAHA, swietny tytul!
wroclawska frekwencja tragedia.

abecadło - 18 kwietnia 2015, 18:42:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trener Mandziara musi coś zmienić w ustawieniu. Już Gerson mówił Brzęczkowi przy linii co można zmienić. No to zmienili i zakończyli mecz 0:3

ggg - 18 kwietnia 2015, 19:03:03 - *.171.52.169
slask wygral

alamakota1 - 18 kwietnia 2015, 19:05:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia przegrała bo grała bez bocznych obrońców. Kontuzje Wojtkowiaka, Wawrzyniaka, Lekovica i Bougaidisa ustawiły wynik meczu. O ile po Lewej stronie 3 kontuzje to wyjątkowy pech to po prawej nie ma absolutnie nikogo kto mógłby na jako takim poziomie zastąpić Wojtkowiaka
Pietrowski jak najszybciej do rezerw bądź wypożyczenie. No chyba, że ktoś by chciał go kupić ;p

elber - 18 kwietnia 2015, 19:43:11 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Slask sie oczywiscie przelamal na Lechii,co jeszcze przed meczem wrozyli niektorzy kibice.Lechia sprawiala wrazenie jakby wynik ich zupelnie nie interesowal.Oczywiscie brak Wojtkowiaka i Wawrzyniaka to problem w obronie ogromny,jednak spodziewalem sie troche wiecej zaangazowania ze strony Bialo-Zielonych.Widac taka juz dola kibica Lechii,ze nerwy do samego konca zasadniczego sezonu musza byc.Nikt dzisiaj nie pociagnal gry,a Mila byl cieniem samego siebie. porownujac jego gre z pierwszego meczu tych druzyn.

donald - 18 kwietnia 2015, 21:58:42 - *.158.222.248
Mila kasę trzepie i Lechię na dno gonii.

bis - 19 kwietnia 2015, 7:42:28 - *.158.219.209.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dlaczego tak mało gratulacji od Lechii dla kiepskich, ale przyjaciół...

Bresl - 19 kwietnia 2015, 8:07:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
W tzw "meczach przyjaźni" Śląsk-Lechia w sezonie 2014/15 rezultat 7-1 . Z Milą czy bez, bo Sebek bez Śląska nie istnieje ! Do tego prowadzi niestety pazerność milowego na kapustę .
Śląsk&Wisła

walcofer - 19 kwietnia 2015, 9:35:54 - *.centertel.pl
Panie Jurku mogl pan juniorow wystawic z dziewięciu

bu - 19 kwietnia 2015, 10:11:28 - *.dyn.telefonica.de
Na Wielkie derby Oberschlesien na SŚ było 46 i 43tys. Największe wydarzenie piłkarskie w Polsce, biorąc pod uwagę ówczesne miejsce w tabeli obu drużyn. Ale Polska zabrała się za modernizację stadionu po polsku i jest jeden wielki ...

TKWM - 19 kwietnia 2015, 11:40:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Śląsk !

ćyćwiyrz - 19 kwietnia 2015, 12:36:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Tej, nyrol ale juniorzy Warty prze_bali mecz z Kolejorzem we Wronkach wczoraj

KDM - 19 kwietnia 2015, 14:32:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I nowy ubiór (po płaszczu)-też bardzo gustowny- kierownika (zielono-biało-czerwony) pomógł/na przełamanie. WKS!!!.

bercello - 19 kwietnia 2015, 19:10:27 - *.dynamic-ra-4.vectranet.pl
No to Wks na bank w grupie mistrzowskiej. Nawet jeśli przegra dwa ostatnie mecze nie może spaść poniżej 8 miejsca.

LGKSz - 19 kwietnia 2015, 19:45:26 - *.play-internet.pl
Jak ślonsk z lechiom może trzymać to ja tego nie wiem w dodatku jeszcze dochodzi ich fc wisła

Na wałka - 20 kwietnia 2015, 17:32:55 - *.free.aero2.net.pl
Dlaczego Lechia zatrudniła trenera, którego wyrzucono z II ligowego klubu za brak wyników ?