25 kwietnia 2015, 22:25:21 - piter
Lech o krok od Legii

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań wygrał u siebie 2-0 (0-0) ze Śląskiem Wrocław. Gole dla gospodarzy zdobyli w drugiej połowie dwaj Finowie - Kasper Hämäläinen i Paulus Arajuuri. "Kolejorz" traci do prowadzącej Legii tylko dwa punkty. W ostatniej kolejce wyjaśni się, kto będzie liderem po fazie zasadniczej.

Spotkanie lepiej zaczął Śląsk. Karol Linetty zagrał wprost pod nogi Róberta Picha, który zdecydował się na natychmiastowy strzał sprzed pola karnego. Bardzo dobrze w bramce spisał się Maciej Gostomski, wybijając piłkę na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry nad bramką główkował Flávio Paixão. Kilkanaście minut później błąd Mariusza Pawełka mógł wykorzystać Marcin Kamiński, jednak zmierzającą do bramki po jego uderzeniu futbolówkę zdołał wybić Piotr Celeban. Po drugiej stronie boiska nad poprzeczką kopnął Paweł Zieliński. W 28. minucie Gergő Lovrencsics przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył w kierunku bramki Pawełka. Futbolówka nieznacznie minęła prawy słupek. Swoją szansę na zdobycie gola miał również Szymon Pawłowski, ale piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad poprzeczką. Następnie podobne uderzenie zanotował Łukasz Trałka. W 43. minucie Pawłowski strzelił niecelnie z narożnika pola karnego.

Dziesięć minut po zmianie stron przed świetną szansą stanął Pawłowski. Były gracz Zagłębia Lubin dopadł do odbitej przez Pawełka piłki i strzelił w kierunku bliższego słupka. Zmierzającą do bramki futbolówkę w ostatniej chwili wybił Krzysztof Ostrowski. Po chwili było 1-0. Linetty podał do Barry'ego Douglasa, ten dośrodkował idealnie lewą nogą do Kaspera Hämäläinena, który ubiegł Mariusza Pawelca, dołożył nogę, pokonując z najbliższej odległości Pawełka. Kilka minut później powinno być 2-0, ale dobrą interwencją po strzale Lovrencsicsa popisał się Pawełek. Następnie Pawłowski kopnął z 18. metrów wprost w golkipera gości. Lech nie poprzestawał w atakach. Bliski zdobycia gola był Linetty, ale z ostrego kąta strzelił niecelnie. W 69. minucie Mateusz Machaj mógł doprowadzić do remisu, jednak strzelił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Po drugiej stronie boiska Lech zmarnował dwie dobre sytuacje. Najpierw wprost w ręce Pawełka po dośrodkowaniu Tomasza Kędziory główkował Hämäläinen, a po chwili niecelnie z ostrego kąta kopnął Dawid Kownacki. Parę minut później kolejną okazję zmarnował Pawłowski, który z pola karnego uderzył futbolówką w słupek. W 83. minucie "Kolejorz" podwyższył wynik spotkania. Z rzutu wolnego dośrodkował Douglas, Paulus Arajuuri wygrał pojedynek główkowy z Tomaszem Hołotą i pewnym strzałem pokonał bramkarza wrocławian. W doliczonym czasie gry przed szansą stanął Kownacki, ale pewnie w bramce spisał się Pawełek i wybił piłkę na rzut rożny.

25 kwietnia 2015, 20:30 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 2-0 Śląsk Wrocław
Kasper Hämäläinen 56, Paulus Arajuuri 83

Lech: 33. Maciej Gostomski - 4. Tomasz Kędziora, 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 3. Barry Douglas - 11. Gergő Lovrencsics (72, 28. Dariusz Formella), 6. Łukasz Trałka, 7. Karol Linetty, 19. Kasper Hämäläinen (90, 37. Niklas Zulciak), 8. Szymon Pawłowski (88, 77. Muhamed Keïta) - 24. Dawid Kownacki.

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec, 2. Krzysztof Ostrowski - 28. Flávio Paixão, 6. Tomasz Hołota, 5. Krzysztof Danielewicz (72, 4. Tom Hateley), 8. Mateusz Machaj (86, 30. Kamil Dankowski), 10. Róbert Pich (73, 15. Miloš Lačný) - 19. Marco Paixão.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).
widzów: 22 175.

Ojgen - 25 kwietnia 2015, 22:25:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gonimy legię ! 1 pkt straty ! Może będziemy mieć lidera na koniec rundy zasadniczej ! Barry Douglas najlepsza lewa noga w lidze !!! Brawo Lech ! Brawo Maciej Skorża !

3. Jaga
Wczoraj, dziś i jutro.. Tak zapewne się skończy po 37 kolejkach.

atuskr - 25 kwietnia 2015, 22:28:52 - *.tktelekom.pl
Kibice Śląska Wrocław dziękują kibolom Śląska Wrocław za rozwalenie koncentracji piłkarzy i w rezultacie przegranie meczu.

bat4ever - 25 kwietnia 2015, 22:28:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Odrobili to co stracili z Koroną. Teraz to już powinni tym meczem budować przewagę nad Legią. Pole position po 30 kolejce dla Lecha mocno wątpliwe.

cezarek - 25 kwietnia 2015, 22:30:47 - *.158.218.236.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kolejorz Mistrz!!Pasy pozdrawiają.

nara - 25 kwietnia 2015, 22:32:27 - *.play-internet.pl
Douglas super. Lech u siebie, a na wyjeździe to jednak dwie inne drużyny. W Bielsku nie wygra, bo Podbeskidzie ma o co grać, zresztą będzie się oszczędzał na finał PP.

Piciu - 25 kwietnia 2015, 22:32:40 - *.icpnet.pl
Lech Poznań & Cracovia Kraków

anty pyra - 25 kwietnia 2015, 22:34:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Za tydzień z podbeskidziem wtopa. Legia wygrywa i w mistrzowskiej jedziemy leszka na ł3 i pozamiatane.

whisky - 25 kwietnia 2015, 22:43:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl
FINLANDIA - Śląsk 2:0 przy asyście whisky

Krzychu - 25 kwietnia 2015, 23:07:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Takiego Kolejorza jak w drugiej połowie chciałbym oglądać jak najczęściej a najlepiej zawsze.

bob - 25 kwietnia 2015, 23:10:55 - *.173.27.135.tesatnet.pl
@anty pyra - zobaczymy

bob - 25 kwietnia 2015, 23:13:59 - *.173.27.135.tesatnet.pl
a gdzie Janusz Nyrol - jeszcze nic nie skomentował czy mamusia neta odłączyła

Kibic - 25 kwietnia 2015, 23:19:59 - *.play-internet.pl
Zaden Lech, bo ten padl w 2006 roku. Teraz to przefarbowana Amica, ktora uzyczyla swojej licencji i przy okazji zmienila nazwe na Lech.

bob - 25 kwietnia 2015, 23:23:30 - *.173.27.135.tesatnet.pl
@kibic - a co usłyszałeś to od wujka z Warszawy?

czech25 - 25 kwietnia 2015, 23:26:39 - *.static.icpnet.pl
Fiński wieczór na Bułgarskiej ! Niezły mecz Kolejorza, było na co popatrzeć. Wreszcie zagrali na miarę swoich możliwości. Śląsk postawił trudne warunki. Zwycięstwo w niezłym stylu daje nadzieje na dobrą postawę w finale PP.

bob - 25 kwietnia 2015, 23:28:24 - *.173.27.135.tesatnet.pl
@kibic - w nicku masz kibic a prawdziwy kibic nie wypisuje takich bzdur - ale niestety w tym kraju myślenie boli

Kibic - 25 kwietnia 2015, 23:31:13 - *.play-internet.pl
@bob
Po prostu fakty, a z nimi sie nie polemizuje.

bob - 25 kwietnia 2015, 23:33:48 - *.173.27.135.tesatnet.pl
@kibic - to znajdź mi w tabeli ekstraklasy nazwę Amica bo ja jakoś jej dostrzec nie mogę

bob - 25 kwietnia 2015, 23:38:49 - *.173.27.135.tesatnet.pl
@kibic - chyba że jeszcze 93' boli - i ma boleć ale pewnie Ciebie jeszcze na świecie nie było

Prawdakole - 25 kwietnia 2015, 23:42:09 - *.wroclaw.vectranet.pl
Jak ktoś nie wierzy, że Śląsk grał z Amiką to niech sobie zajrzy pod tabelę ekstraklasy w sezonie 2005/06 i przeczyta dokładnie przypisy umieszczone pod nią. Tak, tak, na tej samej stronie, 90minut.pl.

fifek - 25 kwietnia 2015, 23:47:41 - *.dynamic.chello.pl
Poprostu Śląsk zagrał za słabo jak na nich. Stać Ich na więcej, a wtedy kto wie.

bob - 25 kwietnia 2015, 23:49:04 - *.173.27.135.tesatnet.pl
@kibic @prawdakole - fakty to wy chyba oglądacie w TVN - najbardziej zakłamanej telewizji w Polsce

P - 26 kwietnia 2015, 0:00:18 - *.wroclaw.vectranet.pl
@bob - po prostu - prawda kole w oczy. Zresztą, gdy już po tej zmianie z 2006 roku zaczęła wychodzić na jaw afera z wcześniejszymi kupowanymi meczami przez Lecha, rzecznik prasowy stwierdził oficjalnie, że "klub obecnie używający nazwy Lech nie ma nic wspólnego z KKS Lech Poznań".
Ale w TVN-ie mówią, że teraz gra Lech, to sobie w to wierz jak chcesz. Albo w płaską ziemię i 100% POparcie dla Komorka.

@atuskr - 26 kwietnia 2015, 0:37:20 - *.adsl.inetia.pl
ach tak, gwiazdeczki z miliony skoncentrować mogłyby się tylko w obozie, a tak to wszystko wkoło bzidkie, i przeszkadza, i kibole teź bźidcy...

kisiu - 26 kwietnia 2015, 0:43:23 - *.icpnet.pl
Kompleksiarze.Żal dupę ściska.To nas wzmacnia.......i jak was tu nie urazić żeby bana nie dostać..................Dopowiedzcie sobie
sami.....

ArekCesar - 26 kwietnia 2015, 0:56:54 - *.srem.net
Pierwsza połowa lepsza Śląska, druga Lecha. Gole jednak strzelali tylko Lechici i powinno być minimum jeszcze ze 3.
Tak trzymać Kolejorz. Teraz wreszcie Pogoń Czesia przebudzi się na klozetowej i zdobędzie cenny punkt, który przy naszej wygranej da nam lidera. A potem 31 kolejka w Poznaniu z tęczowymi-przegranymi z Narodowego.

Rumokorz - 26 kwietnia 2015, 1:56:19 - *.dynamic.chello.pl
Kuchenkorz miszcz!

lechu - 26 kwietnia 2015, 2:58:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ale was mało dzisiaj, tak jak na stadionie - 22 do 9, haha!!!

lechu - 26 kwietnia 2015, 3:07:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ale was mało dzisiaj, tak jak na stadionie

lechu - 26 kwietnia 2015, 3:10:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
co to znaczy słoiki, na kiboli legii?

Buncol80 - 26 kwietnia 2015, 7:25:41 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
Tan mecz miał pokazać czy WKS walczy o mistrza jak twierdzi trener czy nie. Widać ze walka o tytuł to za wysokie progi dla Śląska. Będą mieli kłopoty aby się znaleźć w pucharach.
Co do Lecha to wygrał zasłuzenie bo w drugirj połowie był wyraźnie lepszy.
Legia gra bez napastnika więc punkty moze jeszcze stracić, ale mam nadzieję ze jednak się ogarnie bo mistrz dla Lecha to pucharowa strata dla polskiej piłki.

kiez - 26 kwietnia 2015, 7:36:46 - *.dyn.telefonica.de
Ile Spartakusa Szarowola ze Slaskiem?

.. - 26 kwietnia 2015, 7:44:02 - *.gdynia.mm.pl
Ale to flaga "Miasto złą sławą owiane " jest całkowicie nie realna Poznań to spokojne ,ciche miasto a nie jakąś sławą złą owiane ..To wogóle nie pasuje ...to już predzej może Warszawa , Katowice .Wrocław,Gdansk ,......ale na pewno nie Poznan !!!!

Polbyt - 26 kwietnia 2015, 8:13:49 - *.akk.net.pl
Jedziemy na farcie od meczu z Błękitnymi widze ..Oby ta Legia była mistrzem ,a nie klub co sie z 3-ligowcym w pucharze męczy i przegrywa z rybakami z Islandii i gańba w Europie robi polskiej piłce

Polbyt - 26 kwietnia 2015, 8:17:09 - *.akk.net.pl

dobranasza - 26 kwietnia 2015, 9:26:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech to jest potęga ...

Bolo - 26 kwietnia 2015, 9:44:45 - *.38.86.105
Ani obecny Lech, ani Legia i Widzew nie powinny się chwalić starymi tytułami Mistrza Polski, Pucharu Polski czy startami w europejskich Pucharach w latach 70-tych, 80-tych i 90-tych. Tamte kluby już nie istnieją, bądź jak CWKS Legia gra gdzieś w okręgówce. Wyrzekasz się przeszłości by nie płacić starych długów i nie odpowiadać za korupcję, to w imię zasad i honoru wyrzeknij się też sukcesów, tytułów!!! No, ale dzisiaj z honorem, to 90% społeczeństwa ma problem.

Pasiak - 26 kwietnia 2015, 10:01:15 - *.bb.sky.com
Gratuluję. Lech Areczka Cracovia !

obiektyw - 26 kwietnia 2015, 10:14:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
co z tego ze lech teraz wygral i zmienjszyl przewage jak teraz przegra w podbskidziem!!!! Legia ma 3 pkt pewne z pogonia , wiec znowu zrobi sie 5 pkt i sprawa mistrza rozstrzygnieta!!!!

Kibic - 26 kwietnia 2015, 10:56:46 - *.play-internet.pl
@Bolo
Zarowno Legia jak i Widzew wciaz graja na swoich licencjach. Natomiast dzisiejszy Lech gra na licencji Amici, czyli klubu, ktory powstal jakies 20 lat temu. To sanmo tyczy sie Motoru Lublin (licencja Spsrtakusa Szarowola i pozniejsza zmiana nazwy na Motor), czy tez wczesniej Dyskobolii i odsprzedania licencji warszawskiej Polonii. Na szczescie twor polonijny padl. Tetaz czas, by ta sama droga poszla Amica zwana Lechem oraz Spartakus zwany Motorem.

@ - 26 kwietnia 2015, 11:02:33 - *.gdynia.mm.pl
do Kibic
100 procent RACJA !!

Bolo - 26 kwietnia 2015, 11:40:27 - *.38.86.105
Tak. Tylko, że jak w przypadku bankructwa "starego Widzewa" zmieniono nazwę, powołano nową spółkę i cudownie pozbyto się długów, ale zaszczyty, to już zostały! Długi: BE, tytuły: CACY. W przypadku Legii było podobnie. Natomiast Lech zrobił "spółkę" z Amicą, bo: 1. Bankructwo. 2. Groził spadek z ligi. 3. Groziła kara za korupcję. Więc "stary" Lech był umoczony w korupcję, ale "nowy" nie ma nic wspólnego z korupcją. No, ale przecież tytuły (zdecydowaną większość) zdobywał ten "stary", skorumpowany!

x - 26 kwietnia 2015, 12:20:10 - *.icpnet.pl
Zazdrość was zżera że w Poznaniu potrafiono pokombinować i jest drużyna która co roku walczy o mistrza. A jak tam wasze klubiki ? w byczynach i innych podobnych ? i to wam powinno być wstyd że taka Amika ma największą frekfencje w Polsce. Jeśli mowicie że brak tradycji czy coś takiego to zauważcie że gdyby do tabeli wszechczasów ligi zaliczano punkty Amice to była by na 12 miejscu przed np.Pplonią W. Cracovią,Sosnowcem nie wspominając o Lechii Gdańsk, która w extraklasie to można powiedziec że raczkuje w porównaniu do Amiki bo ma o połowe mniej punktów. I pytanko do Lechii . Kto miał mistrza wy czy Amika ? haha bo ja bym sie wstydził na waszym miejscu a nie robił głupie komentarze. I pamiętajcie o Olimpii

LegiaKing - 26 kwietnia 2015, 12:23:46 - *.inaddr.ip-pool.com
Legia Królem !!! Legia Królem jest !!! The Best !!!

Hegemon - 26 kwietnia 2015, 12:40:46 - *.torservers.net
Legia mistrz !!! Nie ma innej możliwości.

TylkoLegia - 26 kwietnia 2015, 12:51:47 - *.tor.exit.babylon.network
Może sobie pomarzyć o prześcignięciu Legii.

Joanna - 26 kwietnia 2015, 13:20:50 - *.serverprofi24.com
Czy kibice Śląska pobili jakąś dziewczynę i dlatego tak późno weszli na stadion w Poznaniu? Jeśli to prawda, to odwaga godna pozazdroszczenia...

kondi192 - 26 kwietnia 2015, 13:44:13 - *.icpnet.pl
@Joanna tak to prawda. Pobita została 16 latka...

Pielgrzym - 26 kwietnia 2015, 14:52:37 - *.adsl.inetia.pl
Jestem kibicem Podbeskidzia,ale moim zdaniem Lech powinien z 5 dokopać Bielsku.Bo rozum ,się ma ,lub niema .

??? - 26 kwietnia 2015, 15:26:44 - *.dynamic.chello.pl
Bolo
Mylisz się w przypadku Legii. Sekcja piłkarska została wydzielona z CWKS w 1989 roku i w tej formie trwa do dziś. CWKS swoją seniorską drużynę utworzył w 2003 roku - głównie z drużyny rocznika '85.

do kondi19 - 26 kwietnia 2015, 16:23:03 - *.252.104.5.static.rdi.pl
Nie została pobity tylko zabrano jej szal a ze trzymala to sie wywrocila. A wszystko przez swoja głupotę bo prowokować środkowymi palcami to może w gimnazjum

JohnyKSG - 26 kwietnia 2015, 20:26:27 - *.174.105.95
Wygrajcie teraz w Bielsku i gracie z Legią u siebie!!

wójt - 26 kwietnia 2015, 22:41:10 - *.itsa.net.pl
co wy narzekacie na polska ligę , przynajmniej jest wyrównana (podobnie jest w championship), obczajcie lepiej jak jest w Meksyku , to jest dopiero ...Meksyk, po 15 kolejkach 4 kluby na czele mają po 25 pkt a na 14 miejscu drużyna ma 5 pkt straty do lidera , to jeszcze lepiej niż w mls , tam tez każdy z każdym wygrywa

nyrol - 26 kwietnia 2015, 23:22:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warta Duma Wildy ! amice to gimela fani z landów!!!!!!!!!!

hh - 27 kwietnia 2015, 12:20:18 - *.dyn.telefonica.de
?

jjo - 27 kwietnia 2015, 13:44:09 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
tak patrzę na rozpiskę układu dogrywki i jak na mój gust drużyna zajmująca 1 miejsce ma T Y L K O (!!!) przewagę punktową a układ gier nie taki dobry jak się patrzy z kim ewentualnie lider zagra na wyjeździe. No fakt wicelidera ma u siebie , a reszta ??? Jak wygra pierwszy mecz to ma michę w kieszeni, a jak nie ? Ja bym dużej kasy nie postawił, zwłaszcza że Jaga będzie się jeszcze liczyła.