26 kwietnia 2015, 19:49:13 - mistico
Guerrier z dystansu wskazał drogę do awansu

W ostatnim meczu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała 2-0 (1-0) na własnym stadionie z Koroną Kielce. W pierwszej połowie piątą ligową bramkę z rzędu dla "Białej Gwiazdy" zdobył po pięknym strzale z 35 metrów Wilde-Donald Guerrier. Po przerwie wynik podwyższył Maciej Jankowski. To zwycięstwo zapewniło Wiśle miejsce w grupie mistrzowskiej.

W 9. minucie spotkania Jacek Kiełb zagrał w pole karne do Oliviera Kapo, a ten obrócił się i mocno uderzył w kierunku bliższego słupka. Michał Buchalik zdołał obronić. Sześć minut później Paweł Golański dośrodkował z rzutu wolnego, Przemysław Trytko celnie główkował, lecz świetną interwencją wykazał się bramkarz Wisły. Po chwili Paweł Brożek był bliski wykorzystania błędu Radka Dejmka, ale nie trafił w bramkę zza pleców czeskiego obrońcy. W 20. minucie Dariusz Dudka odebrał futbolówkę Kiełbowi i natychmiast podał do wybiegającego Brożka. Napastnik "Białej Gwiazdy" nie trafił czysto w piłkę i posłał ją obok bramki. Dwie minuty później Korona przeprowadziła kontratak. Trytko zagrał na lewe skrzydło do Kiełba, który ograł Bobana Jovicia i przestrzelił. W 29. minucie Vlastimir Jovanović próbował zaskoczyć Buchalika z dystansu. Bramkarz Wisły zachował czujność i odbił futbolówkę na rzut rożny. Z narożnika boiska zacentrował Golański, a Trytko przestrzelił głową. Siedem minut później gospodarze objęli prowadzenie za sprawą będącego w wyśmienitej formie Wilde'a-Donalda Guerriera. Jović rzucił z autu do Haitańczyka, a ten natychmiast uderzył z dystansu. Vytautas Černiauskas nie miał szans na udaną interwencję i piłka wpadła do siatki tuż przy dalszym słupku. W 45. minucie Kiełb ograł Dudkę i zdecydował się na strzał zza pola karnego. Maciej Sadlok zdołał go jednak zablokować.

Na początku drugiej połowy Kapo nie trafił w bramkę z ostrego kąta po zagraniu Aleksandrsa Fertovsa. W 53. minucie Kapo wybił piłkę z własnego pola karnego wprost pod nogi Semira Štilicia. Uderzenie Bośniaka został jednak zablokowany przez Dejmka i arbiter wskazał na rzut rożny. Z narożnika boiska dośrodkował Štilić, a Maciej Jankowski wyskoczył najwyżej w polu karnym i oddał strzał głową. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Dziesięć minut później Korona była bliska zdobycia kontaktowego gola. Po centrze Golańskiego z rzutu rożnego najpierw Buchalik obronił uderzenie Piotra Malarczyka, a następnie Sadlok zablokował na linii bramkowej strzał Kapo. W 71. minucie Malarczyk stracił futbolówkę na własnej połowie na korzyść Guerriera. Haitańczyk podał do wbiegającego w pole karne Łukasza Burligi, który zbiegł do środka i uderzył nad poprzeczką. Minutę później Golański rzucił piłkę z autu w pole karne do Kamila Sylwestrzaka, który przestrzelił z powietrza. Po chwili Kiełb posłał futbolówkę z rzutu wolnego obok bramki. W 77. minucie Štilić ograł na prawym skrzydle dwóch rywali i wyłożył piłkę Brożkowi. Napastnik gospodarzy uderzył jednak obok słupka. Po niespełna minucie Černiauskas dobrze interweniował po strzale Dudki z dystansu. Następnie Rafał Boguski zbyt mocno zagrywał w pole karne do Brożka i bramkarz Korony złapał futbolówkę. W 82. minucie Kiełb zbiegł do środka z prawej flanki i próbował zagrywać w pole karne, ale Dudka odbił piłkę i był bliski zaskoczenia własnego bramkarza. Buchalik wykazał się jednak refleksem. Osiem minut później Burliga znalazł się na czystej pozycji, lecz jego lekki strzał z linii pola karnego pewnie obronił bramkarz gości.

26 kwietnia 2015, 18:00 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 2-0 Korona Kielce
Wilde-Donald Guerrier 36, Maciej Jankowski 53

Wisła: 22. Michał Buchalik - 20. Boban Jović, 6. Arkadiusz Głowacki, 4. Maciej Sadlok, 21. Łukasz Burliga - 8. Jean Barrientos (68, 9. Rafał Boguski), 5. Dariusz Dudka, 7. Maciej Jankowski, 18. Semir Štilić, 77. Wilde-Donald Guerrier - 23. Paweł Brożek (90, 34. Alan Uryga).

Korona: 22. Vytautas Černiauskas - 44. Paweł Golański, 4. Piotr Malarczyk, 32. Radek Dejmek, 2. Kamil Sylwestrzak - 10. Luís Carlos, 8. Vlastimir Jovanović, 87. Aleksandrs Fertovs (77, 19. Nabil Aankour), 11. Olivier Kapo, 27. Jacek Kiełb - 9. Przemysław Trytko (66, 18. Rafael Porcellis).

żółte kartki: Głowacki, Dudka - Trytko.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Amiral - 26 kwietnia 2015, 19:55:35 - *.play-internet.pl
Wrescie! Pieknie Wiselko, jestes swieta!

qwerty - 26 kwietnia 2015, 19:58:43 - *.tepsanet.com
Wiśle takich karnych się nie dyktuje
Przeciwko Jadze z Górnikiem to tak po takiej ręce Wasiluka, pamięta się Panie Złotek

@kazek - 26 kwietnia 2015, 19:59:11 - *.icpnet.pl
Pokazano 1567 powtórek i na żadnej nie widać było, czy Sadlok dostał piłka w brzuch, w klatę, czy w rękę. No, ale oczywiście internetowi eksperci wiedzą lepiej.

w - 26 kwietnia 2015, 20:04:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@kazek Sadlok miał rękę na brzuchu i tam dostał piłką... O żadnym karnym nie ma mowy

obiektyw - 26 kwietnia 2015, 20:06:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
gra wisly to jest jakas padaka!!!!!!!!!! jaja jakies z komedii chaplina...

mksiak - 26 kwietnia 2015, 20:27:50 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
czasem słabszy zespół wygrywa, również czasem przy pomocy sędziów.
Dziś właśnie tak było w tym meczu.

JohnyKSG - 26 kwietnia 2015, 20:27:50 - *.174.105.95
Koroniarze-wygrajcie u siebie z Lechią!

lechita - 26 kwietnia 2015, 20:46:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
frekwencja poraza

TSK=RTS - 26 kwietnia 2015, 20:57:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Skarżysko-Kamienna = RTS. Świetokrzyskie piekielnie czerwone!!!

MIZERIA - 26 kwietnia 2015, 20:59:49 - *.156.230.166
Niedziela, godzina 18.00, piękne słoneczne popołudnie a przy Reymonta znowu mizerna frekwencja - 70% pustych krzesełek... Natomiast sam mecz przeciętny, ale sędzia pilnował aby Wisełka nie wypadła czasem z pierwszej ósemki...

niebrakgib - 26 kwietnia 2015, 21:00:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobre transfery Wisły w zimie i z Jovica i z Barrientosa będzie pożytek.

kiciakks - 26 kwietnia 2015, 21:05:19 - *.adsl.inetia.pl
Frekwencja "rewelacyjna"...
Wstyd Wisło

:) - 26 kwietnia 2015, 21:26:17 - *.ostroleka.vectranet.pl
Mogła by tak tabela pozostać, tzn mam na myśli że ta pierwsza ósemka jaka jest gwarantuje, dobry poziom i dobrą frekwencję w drugiej rundzie!~

tago - 26 kwietnia 2015, 21:42:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brozek i Dudka moga smialo odejsc...psuja gre...dac trenerze szanse mlodym, ktorzy wiedza na ktora graja bramke...podania do tylu karac finansowo...mecz poniz<ej przecietnej...hiszpanska 3 liga gra z wiekszym zaangazowaniem i polotem...nic dziwnego, ze Frantz mial klopoty..z boiska "wieje"- czy sie stoi czy sie lezy...to sa zawodowcy ???????
Wspolczuje wszystkim lubiacy normalna PN !

gluchy - 26 kwietnia 2015, 21:42:47 - *.dyn.telefonica.de
A ty mi pokaz mecz na ktorym bylo wiecej kibicow cracovii niz dzisiaj na Wisle oprocz derbow

gkskce - 26 kwietnia 2015, 22:03:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo KZK Moskal!

@tsk - 26 kwietnia 2015, 22:44:29 - *.icpnet.pl
ilu was było w byczynie bo jakoś flagi nie było widać

demon - 26 kwietnia 2015, 22:45:31 - *.adsl-surfen.hetnet.nl
Frajerska ekipa wygrała,milicja z nozami górą szkoda tak honorowej ekipy jak Korona.Tyle jak dla kibiców,a jak to widziałem to sędzia typował przed meczem

BVB - 26 kwietnia 2015, 23:04:44 - *.dip0.t-ipconnect.de
same porzadne fimry w pierwszej 8. Tak juz zostanie po 30 kolejkach nic sie nie zmieni.

loop - 26 kwietnia 2015, 23:07:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@tsk - biorąc pod uwagę formę wydawania zaproszeń (nie sprzedaży biletów)do Byczyny w praktyce wstęp mają jedynie Łodzianie i okoliczni mieszkańcy. Sam z synem chętnie wybrałbym się na spotkanie Widzewa, ale z przyczyn narzuconych przez klub jest to wykluczone.
Świętokrzyskie piekielnie czerwone!

fjfjdid - 26 kwietnia 2015, 23:08:55 - *.centertel.pl
Na waszych stadionach frekwencja jest dużo gorsza pozatym każdy wie jak prezentuje się sportowo i kibicowsko korona na takie drużyny jak korona leczna Bełchatów czy Podbeskidzie nie ma ciśnienia i frekwencja mizerna ale biorąc pod uwagę nasza liga to 10k nie jest zle tyle ze szkoda bo Wisła potencjał kibicowski ma bardzo duży i 15k to powinno tam przychodzić co mecz

@ - 26 kwietnia 2015, 23:24:32 - *.icpnet.pl
to przypomnijcie mi kiedy ostatnio flaga Starachowice wisiała na Widzewie bo jakoś mam lukę w pomięci

@ - 26 kwietnia 2015, 23:26:14 - *.icpnet.pl
sory miałem Skarżysko napisać ale i tak dużo się nie pomyliłem

wół - 27 kwietnia 2015, 8:23:46 - *.Franko.Lviv.UA
Wisła słabiutka, będzie grała ogony w tej grupie. A za rok pewnie jeszcze nizej

kapka - 27 kwietnia 2015, 9:56:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wałek totalny! Wisła pod parasolem ... PZPN! A powiadają obłudnie, że komuna to przeszłość; tymczasem ma się dobrze.

KKS - 27 kwietnia 2015, 9:58:07 - *.nowysacz.vectranet.pl
To chyba juz koniec Korony po sezonie pewnie wszyscy uciekna a klub utonie.
choc nie chcialbym tego ale wiem jaka jest rzeczywistosc w tym kraju,
POzdr SandecjaKorona

Marek. - 27 kwietnia 2015, 10:38:41 - *.play-internet.pl
do wół. Drogi wole, już w tym miała spaść a tu zonk :-)

judasz - 27 kwietnia 2015, 11:30:37 - *.ihelse.net
W Koronie ten sam sydrom co w niecieczy, tak nie chca awansowac do ekstraklasy tutaj nie chca do 8. W poprzednim sezonia ta sama niemoc ogarnela zawodnikow zeby nie awansowac wyzej i tez remisowali wygrane mecze. Do stanu 0:2 czlapali po boisku, potem poudawali ze im zalezy. Tak wlasciwie tylko Jovanovic gral.