8 maja 2015, 22:22:26 - koofel
Remis Jagiellonii ze Śląskiem

Jagiellonia Białystok zremisowała 1-1 (0-0) ze Śląskiem Wrocław w 31. kolejce Ekstraklasy. Prowadzenie gospodarzom już na samym początku drugiej połowy dał Przemysław Frankowski, niedługo później wyrównał Róbert Pich. Różnica między trzecią a czwartą ekipą rozgrywek wynosi więc nadal dwa punkty na korzyść białostoczan.

Już w 2. minucie meczu Flávio Paixão mocno uderzył lewą nogą zza pola karnego, sprawiając sporo problemów Bartłomiejowi Drągowskiemu, który odbił piłkę przed siebie. Po chwili Portugalczyk po podaniu od Pawła Zielińskiego strzelił bez przyjęcia z szesnastu metrów, a bramkarz Jagiellonii ponownie niepewnie interweniował. Gospodarze odpowiedzieli kąśliwą centrą Łukasza Tymińskiego, po której Mariusz Pawełek złapał niedotkniętą przez nikogo futbolówkę. Śląsk próbował zaskoczyć Jagiellonię kombinacyjnymi zagraniami. Po szybkim wyrzucie piłki z autu Mateusz Machaj zagrał do Flávio Paixão, a jego uderzenie zdołał zablokować Sebastian Madera. Kilkadziesiąt sekund później Zieliński kopnął z dystansu wprost w ręce Drągowskiego. Przewagę gości udokumentowało mocne wstrzelenie piłki przez Machaja spod prawej linii bocznej, którą tuż sprzed bramki wybił Michał Pazdan.

"Jaga" rozpoczęła drugą połowę od mocnego uderzenia. Tuż po wznowieniu gry zawodnicy Śląska niedokładnie wybili piłkę z własnej połowy, a ta szybko wędrowała między Tymińskim, Janem Pawłowskim i Przemysławem Frankowskim, który w sytuacji sam na sam strzałem po ziemi pokonał Pawełka. Golkiper Śląska w kolejnych dwóch sytuacjach nie dał się już pokonać, zatrzymując najpierw nogami próbę Karola Mackiewicza, a potem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, świetnie broniąc główkę Macieja Gajosa. Gdy wydawało, się że gospodarze przejęli inicjatywę, Śląskowi udało się wyrównać. W 55. minucie Krzysztof Ostrowski precyzyjnie dośrodkował na głowę Róberta Picha, a ten z pięciu metrów trafił do siatki.

Po dłuższym przestoju w wykonaniu obu drużyn z dystansu uderzył Marco Paixão, ale piłka otarła się od jednego z obrońców i wyleciała na korner. Obok bramki uderzył również jego brat Flávio, który po dośrodkowaniu miał dużo miejsca w polu karnym, by przyjąć futbolówkę i kopnąć po ziemi tuż obok słupka. W 80. minucie Taras Romanczuk wrzucił piłkę w kierunku Mackiewicza, lecz lewoskrzydłowy Jagiellonii uderzył z woleja obok słupka.

8 maja 2015, 20:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 1-1 Śląsk Wrocław
Przemysław Frankowski 46 - Róbert Pich 55

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 4. Michał Pazdan, 3. Jonatan Straus - 21. Przemysław Frankowski (60, 10. Nika Dzalamidze), 19. Igors Tarasovs, 20. Maciej Gajos, 5. Łukasz Tymiński (72, 6. Taras Romanczuk), 11. Karol Mackiewicz - 9. Jan Pawłowski (60, 8. Patryk Tuszyński).

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 6. Tomasz Hołota, 17. Mariusz Pawelec (71, 12. Dudu Paraíba) - 2. Krzysztof Ostrowski (55, 19. Marco Paixão), 4. Tom Hateley, 5. Krzysztof Danielewicz, 10. Róbert Pich - 8. Mateusz Machaj (56, 29. Peter Grajciar), 28. Flávio Paixão.

żółte kartki: Tarasovs - Pawelec, Zieliński, Machaj.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 11 416.

kiciakks - 8 maja 2015, 22:23:03 - *.adsl.inetia.pl
Jak widać obydwie druzyny zabijają się o grę w pucharach. WSTYD!

@@@ - 8 maja 2015, 22:23:50 - *.opera-mini.net (*.206.196.233)
Co za heroiczna obrona przed pucharami z obu stron! Na szczęście dzięki podziałowi nie muszą targać się na jakieś ciemne zagrywki, bo swobodnie i jedni i drudzy dadzą się wyprzedzić. to dopiero będa emocje, nie jakiś Lech z Legią!

lopezZz - 8 maja 2015, 22:24:28 - *.dynamic.chello.pl
Cała obrona Śląska wykartkowana na mecz z Legią ? Oczywiście przypadek i teorie spiskowe :-) :-)

obiektywny - 8 maja 2015, 22:27:39 - *.free.aero2.net.pl
Jagiellonia w tym meczu postanowiła przecwiczyć taktykę na ew. mecz z Barceloną w Lidze Mistrzów...Lech i Legia kuż mogą sobie dopisac 3 punkty za mecz z Jagą w 2 i 3 kolejce. Jak Probierz chce tak grać do końca sezonu to niech lepiej ogrywa juniorów. Dla mnie ten sezon już się zakończył i nie mam zamiaru więcej oglądać takiego gu..a !!!

Egon - 8 maja 2015, 22:30:21 - *.free.aero2.net.pl
Ludzie Śląsk juź nie musi o nic walczyć,jedynie to odbierać punkty w walce o mistrza jeśli się uda

Dark - 8 maja 2015, 22:32:53 - *.dynamic.chello.pl
Jak na fazę rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy oraz samą godzinę rozpoczęcia spotkania to frekwencja nie jakaś świetna. Choć te minimum w postaci ponad 10 tysięcy widzów spełnione.

do Darka - 8 maja 2015, 22:36:03 - *.free.aero2.net.pl
Jakby ludzie wiedzieli jaką taktyke obierze Probierz to przyszłoby 2-3 tyś....i tyle zapewne będzie na Wislę po dwóch wtopach z Legią i Lechem.....oby nie było 2 razy po 5-0

ver - 8 maja 2015, 22:36:50 - *.warszawa.vectranet.pl
15. Łęczna
16. Bełchatów

Boateng - 8 maja 2015, 22:37:47 - *.50.134.230
Jeśli nie daj boże Jaga załapie się do pucharów to będzie kolejny Irtysz.

viki - 8 maja 2015, 22:38:04 - *.136.40.2
ha ha ha P

dex - 8 maja 2015, 22:38:56 - *.tktelekom.pl
Ten mecz stał na skandalicznie żenującym poziomie . Z czym do Europy ?!?!?!

jhkhjt - 8 maja 2015, 22:39:33 - *.static.ip.netia.com.pl
Jeszcze się zdziwicie Jaga pokona Lecha, a z Legią będzie remis

obiektywny - 8 maja 2015, 22:42:24 - *.free.aero2.net.pl
Dzisaj zmieniłem zdanie o Probierz, to żaden trener...dużo bym dał żeby wrócił Stokowiec nawet z Tosikiem. Przynajmnie mecz by jakoś wyglądał a nie walenie przez 90 min po autach lub na uwolnienie.

Boateng - 8 maja 2015, 22:42:33 - *.50.134.230
lopezZz tak, tak, bo to już wcześniej na górze jest wyliczone, żeby przed meczem z ostatnim rywalem przed Legią piłkarz miał trzy żółte kartki i czwartą otrzymał po to, żeby z Legią nie zagrał. Zieliński to będzie takie osłabienie, że Śląsk bez niego to nie ma po co na boisko wychodzić...

frijok - 8 maja 2015, 22:42:45 - *.tktelekom.pl
Pawelec i Zieliński nie zagrają z Legią ?

rob - 8 maja 2015, 22:45:49 - *.dynamic.chello.pl
15. Łęczna
16. Podbeskidzie

WigryF - 8 maja 2015, 22:47:00 - *.centertel.pl
Jadźka, kurczę, I połowa to wybijanie trochę na pałkę, wiele strat itp.
Nie widziałem niestety pierwszych 5 minut po przerwie, podobno piorunujące, a potem znów stagnacja.
Dobry 1 punkt, ale szkoda, że nie ma u Was agresji, którą prezentował Śląsk.

skaut.de - 8 maja 2015, 22:57:12 - *.versanet.de
przestanscie reklamowac i lansowac dragowskiego chlopak do zadnej pilki nie wychodzi kiepski jest strzaly prosto na niego ma tez problemy a to ze malo bramek wpuszcza to zasluga obroncow jak sami na lini bramkowej bronia za niego jak to bylo we wczesniejszym meczu baran jest lepszy i doswiadczony a jiego tatus chce wypromowac tez moglbym stanac w bramce z taka obrona pisze to co widze moje zdanie przestancie sie podniecac zlote rekawice itp to rezerwowy bramkarz legii malarz jest lepszy jeden strzal na bramke metr od niego i bramka leszcz

volt - 8 maja 2015, 22:57:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Skandaliczny sędzia legionista, cwaniaczek wykartkował w bocznych obronców Śląska przed legią, żenujące !

wro - 8 maja 2015, 23:20:11 - *.90.166.18
Pawłowski, KWIATKOWSKI, SOBIESIAK = korupcja, przekręt = niska FREKWENCJA = WSI, Dutkiewicz

Rex - 8 maja 2015, 23:37:46 - *.play-internet.pl
Szkoda, że Jaga nie powiozła malinowych.

Bolo - 8 maja 2015, 23:37:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do obiektywny.. rusz się chociaż raz na mecz to pogadamy.. gra się tak jak przeciwnik pozwoli

muerte99 - 9 maja 2015, 0:05:19 - *.183.244.42.dsl.dynamic.t-mobile.pl
Zadziwiająca taktyka p.Probierza.
Gajos odbył mecz i grał bez zmiany.Tymiński orał cały mecz i...zmiana.Dzala po kontuzji bez formy i gra, Straus unika kontaktu totalnie bezproduktywny,zero przecięć ,zero dokładnych zagrań ale grał do końca zamiast zmiana na Popchadze, który tak jak Tymek jest walczakiem i nogi nie odstawia.
Madera jest cieniem samego siebie...Tarasovs byłby lepszy w parze z Pazdanem.Aż serce boli po takim meczu.Z czym do Europy???

masa - 9 maja 2015, 0:12:49 - *.dynamic.hinet.net
zawsze lubię oglądać polskie drużyny w europie ponieważ uwielbiam jak przegrywają w żenującym stylu z jakimiś azjatami ze stepów, to jest poezja dla mych oczu, a te niespełnione nadzieje i rozczarowanie pokolenia nic się nie stao wiecznie żyjącego w swoim własnym świecie to jest po prostu ambrozja

. - 9 maja 2015, 1:08:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piatkowski żałuj Mogłeś byc królem ligi a teraz juz nigdy nim nie zostaniesz!

nyrol - 9 maja 2015, 3:17:15 - *.hfc.comcastbusiness.net
Jaga Mistrzem bedzie a moj ukochany Lech bedzie wice mistrzem

leka2 - 9 maja 2015, 6:00:35 - *.euro-net.pl
Komu jest potrzebna faza eliminacyjna Ligi Europy, zadna drużyna nie chce zająć 3, 4 miejsca . Chciałbym , aby Jagiellonia zakończyła sezon na 5 miejscu

DiscoPOlo - 9 maja 2015, 6:36:41 - *.231.3.185.koba.pl
Disco Polo Boys - teraz czas ograć Lecha w Poznaniu - Kulesza się ucieszy.

Anglik - 9 maja 2015, 7:14:57 - *.opera-mini.net (*.254.49.14)
Pijem,bawim sie sialalala,pijem,bawim sie sialalala.Dobry wynik dla innych druzyn.Tylko czy ktos chce zajac miejsca 3,4?Eliminacje do LE zaczynaja sie 2 lipca.Gwiazdorzy beda miec krotkie wakacje ich panie beda niezadowolone.

kghm - 9 maja 2015, 7:46:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ale chociaż raz tytuł artykułu jest normalny

nnnnnnnn - 9 maja 2015, 8:06:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Trener Pawłowski o pracy "arbitra" Daniela Stefańskiego "Przed meczem z Legią zostali wykartkowani ci piłkarze, co mieli być wykartkowani" . Trafone w 100 %. Boniek widzisz i nie grzmisz ? PZPN=Legia , czyli gdzie legia nie może tam sędzia pomoże. Poznań 17maja na Stadion Wrocław na zielono , legia nie przejdzie dość hucpy

LG-Gdynia - 9 maja 2015, 8:13:25 - *.rzeszow.mm.pl
Śląsk Wrocław!! WKS!

dW - 9 maja 2015, 8:18:39 - *.elpos.net
Ciężko się nie zgodzić z opiniami o sędziowaniu. To skandal, że Śląsk skończył ten mecz w 11.

Ojgen - 9 maja 2015, 9:14:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kto normalny daje dziecku na imię Jonatan ?

V - 9 maja 2015, 9:49:24 - *.free.aero2.net.pl
Jagiellonia nie ma piłkarzy na odpowiednim poziomie, pewnego pułapu już nie przeskoczy. Pierwsza ósemka to duże osiągnięcie tego klubu. Śląsk, Legia, Lechia, Lech, Wisła, Pogoń dysponują lepszymi piłkarzami.

bysior - 9 maja 2015, 10:07:16 - *.centertel.pl
Do volt-przestań chłopaku przyjmować te volty bo się wykończysz,już widać niepokojące oznaki

bysior - 9 maja 2015, 10:18:10 - *.centertel.pl
biała białystok się utrzymała bo Laguna załatwił

bojar - 9 maja 2015, 11:17:10 - *.bialystok.vectranet.pl
bysior rozmawiałem z Twoim lekarzem dzisiaj czeka na Ciebie do 18 wpadnij i porozmawiaj

lekarz bys - 9 maja 2015, 11:33:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ bojar . Potwierdzam panie bojar, pacjent bysior zareiestrowany na godz. 18 w gabinecie psychiatrycznym i omamów uporczywych Zapraszam p. bysior, nie bedzie bolało

armani - 9 maja 2015, 12:05:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A gdzie kiero i jego szzzzzzzzczęśliwo-szzzzzzzzzzzpanerska kurtka?????

bysior - 9 maja 2015, 12:12:39 - *.centertel.pl
Społeczeństwo białegostoku jest chojne i za sportem,pieniędzy nie żałuje🐷jak widać są w stanie tak szybko załatwić wizyte u lekarza.Niebywałe😄😄😄

bysior - 9 maja 2015, 13:01:10 - *.centertel.pl

Jaga71 - 9 maja 2015, 13:19:10 - *.130.192.158
Bysior i ta wizyta bedzie zadarmo

maro - 9 maja 2015, 13:39:21 - *.net-com.net.pl
Co za debilne komentarze. Lech przyjął podobną taktykę na mecz ze Śląskiem co Jaga- w I połowie dać się wyszumieć, w drugiej przycisnąć i strzelić. Lech jest lepszy, więc zdołał Śląsk znokautować po przerwie, Jaga słabsza, więc się nie udało. Jednak obie drużyny starały się wygrać, dopiero pod koniec widać było, że remis jest OK.

BI - 9 maja 2015, 14:07:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Masa, grafomanie jeden. Jakbyś widział jaki odsetek Lexusów jeździ po mieście "azjatów ze stepu", to kopara by Ci opadła.

jozio - 9 maja 2015, 15:35:17 - *.tor-exit.network
stadionik macie ładny, tylko dlaczego nie wypełniony po brzegi ?

DENIS - 9 maja 2015, 16:08:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Będzie bitka o czwarte miejsce

straz69 - 9 maja 2015, 19:48:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do wszystkich: jestem z Bydgoszczy...na ligę patrzę z boku ale powiem wam że jeśli najbliższe 2 mecze wygra NIESPODZIANKA to możecie być zadziwieni mistrzostwem ..........JAGIELLONI

bojar - 9 maja 2015, 20:27:10 - *.bialystok.vectranet.pl
straz69. Akurat do Bydgoszczy urazu nie mam a życzę wam utrzymania bowiem zasługujecie na to

odp - 9 maja 2015, 21:36:42 - *.free.aero2.net.pl
co ty pier....? Pogoń ma mocniejszy skład od Jagi??? To samo dotyczy Wisły czy Śląska, te dwa ost kluby ani nie maja słabszych ani lepszych składów. W nasze słabel lidze możn zająć zarówno 2-3 miejsce jak i 12-13....przykład Ruchu który ma mnie więcej od 20 alty podobny skład i raz gra w pucharach a raz o utrzymanie....powiem więcej Jaga z Plizgą, Piatkowskim i Quintaną w tym sezonie miałby duże szanse na MP bo konkurencja jest wcale nie lepsza