15 maja 2015, 22:22:12 - mistico
Przebojowi rezerwowi

W drugim piątkowym meczu 32. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozegranym w ramach grupy mistrzowskiej Lechia Gdańsk zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Kraków 2-2 (1-0). Gole dla gospodarzy zdobyli Maciej Makuszewski i Kevin Friesenbichler, natomiast dla "Białej Gwiazdy" trafiali Rafał Boguski oraz Jean Barrientos po składnej akcji i sprytnym strzale piętą.

W 5. minucie meczu Łukasz Budziłek obronił uderzenie Dariusza Dudki z rzutu wolnego z dużej odległości. Cztery minuty później Ariel Borysiuk podał do Bruno Nazário, a ten strzelił z dystansu obok bramki. Po upływie pierwszego kwadransa Łukasz Burliga skierował piłkę do własnej siatki, ale gol nie został uznany, ponieważ dwaj zawodnicy Lechii znajdowali się na pozycji spalonej. W 19. minucie Budziłek pewnie złapał futbolówkę po słabym uderzeniu Łukasza Garguły zza pola karnego. Trzy minuty później Maciej Sadlok źle podawał do Burligi i piłkę pod polem karnym Wisły przejął Maciej Makuszewski. Wycofał do Mili, który przestrzelił z dwudziestu metrów. Pół godziny po rozpoczęciu spotkania Sebastian Mila dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, obrońcy gości wybili futbolówkę na dwudziesty metr, a stojący tam Makuszewski uderzył nad poprzeczką. W 33. minucie Stojan Vranješ zagrał przed pole karne do Makuszewskiego. Skrzydłowy Lechii natychmiast odegrał do Mili, a ten oddał strzał z 20 metrów. Piłka przeleciała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Cztery minuty później Lechia objęła prowadzenie. Mila zacentrował w pole karne, po nieporozumieniu Burligi z Sadlokiem futbolówkę przejął Antonio Čolak i natychmiast uderzył, lecz trafił wprost w Michała Buchalika. Do odbitej przez bramkarza Wisły piłki najszybciej dobiegł Makuszewski i z kilku metrów wykończył tę akcję strzałem pod poprzeczkę. Po chwili, po podaniu Mili, w pole karne Wisły wbiegł Čolak, ale był naciskany przez obrońców i nie zdołał oddać celnego uderzenia. W ostatniej minucie pierwszej połowy Dudka posłał futbolówkę nad poprzeczką z rzutu wolnego.

Na początku drugiej połowy Lechia mogła prowadzić 2-0, lecz Čolak nie trafił w piłkę w polu karnym po dobrym zagraniu Makuszewskiego. W 56. minucie Borysiuk zagrał na prawe skrzydło do Makuszewskiego. Skrzydłowy Lechii zagrał w pole karne, lecz wracający Sadlok wybił na rzut rożny. Z narożnika boiska na dalszy słupek zacentrował Mila, Grzegorz Wojtkowiak odegrał na bliższy słupek, a Vranješ główkował za wysoko. Cztery minuty później Wisła wyrównała. Semir Štilić podał na prawe skrzydło do Bobana Jovicia, który dośrodkował w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Rafał Boguski i uderzeniem głową w kierunku dalszego słupka nie dał szans Budziłkowi. W 69. minucie Wisła przeprowadziła składną akcję zakończoną golem. Jean Barrientos zagrał do Štilicia, który szybko piętą odegrał do Pawła Brożka, a ten szybko podał do wybiegającego prawą stroną Boguskiego. Strzelec pierwszej bramki dla Wisły zagrał w pole karne do Barrientosa. Urugwajczyk przytrzymał futbolówkę przy nodze, a następnie zaskoczył obrońców i bramkarza Lechii uderzeniem piętą w kierunku dalszego słupka. Piłka wtoczyła się do bramki i Wisła objęła prowadzenie. Cztery minuty później gospodarze wyrównali. Mila dośrodkował z rzutu rożnego, a wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Kevin Friesenbichler głową pokonał Buchalika. Po chwili Bruno Nazário ograł w polu karnym Sadloka, ale w dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką z woleja. W 86. minucie Štilić trafił w poprzeczkę po mocnym strzale z dwudziestu metrów. Minutę później Bośniak zacentrował z rzutu rożnego, Maciej Jankowski mocno kopnął w światło bramki, lecz dobrze ustawiony Budziłek zdołał obronić. W doliczonym czasie gry piłka przeleciała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką po strzale z dystansu Jovicia.

15 maja 2015, 20:30 - Gdańsk (PGE Arena Gdańsk)
Lechia Gdańsk 2-2 Wisła Kraków
Maciej Makuszewski 37, Kevin Friesenbichler 73 - Rafał Boguski 60, Jean Barrientos 69

Lechia: 1. Łukasz Budziłek - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 16. Ariel Borysiuk, 35. Gérson, 3. Jakub Wawrzyniak - 11. Maciej Makuszewski, 8. Daniel Łukasik (82, 32. Mateusz Możdżeń), 21. Stojan Vranješ, 6. Sebastian Mila (77, 14. Piotr Wiśniewski), 10. Bruno Nazário - 20. Antonio Čolak (67, 29. Kevin Friesenbichler).

Wisła: 22. Michał Buchalik - 20. Boban Jović, 6. Arkadiusz Głowacki, 4. Maciej Sadlok, 21. Łukasz Burliga - 9. Rafał Boguski (83, 26. Richárd Guzmics), 7. Maciej Jankowski, 5. Dariusz Dudka, 18. Semir Štilić, 10. Łukasz Garguła (46, 8. Jean Barrientos) - 23. Paweł Brożek.

żółte kartki: Wojtkowiak - Dudka, Jović.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 18 032.

Tesla - 15 maja 2015, 22:23:29 - *.dynamic.chello.pl
Fantastyczny mecz!

yolo - 15 maja 2015, 22:23:39 - *.hsd1.il.comcast.net
ale ten budzilek jest cienki

ja - 15 maja 2015, 22:24:04 - *.leczyca.vectranet.pl
Wisła zdecydowanie zasłużyła na zwycięstwo była lepsza w drugiej połowie zdecydowanie.
Druga bramka Wisły fantastyczna, lepszej nie zobaczymy w lidze mistrzów z udziałem Barcelony czy realu.

nfwwgw - 15 maja 2015, 22:24:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Słaba frekwencja 18/40 słabo

niko - 15 maja 2015, 22:25:06 - *.adsl.inetia.pl
Czemu mnie nie dziwią remisy w meczach przyjaźni...

Widz - 15 maja 2015, 22:26:13 - *.ssp.dialog.net.pl
Stadion przepełniony, jak to na przyjaźni dwóch kandydatek na prezydenta.

elber - 15 maja 2015, 22:26:14 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Suma sumarum remis o.k.1 polowa dominacja Lechii,2 polowa Wisla rozdawala karty.Szkoda straconych punktow,ale za tydzien kolejna szansa z Gornikiem.

bart - 15 maja 2015, 22:27:19 - *.ip208.fastwebnet.it
super mecz, zycze pucharow obu druzynom, na pewno lepiej graja niz Jagiellonia

lechita - 15 maja 2015, 22:28:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
darmowe wejscia sie skonczyly i juz puste trybuny

olokibolo - 15 maja 2015, 22:29:24 - *.szczecin.mm.pl
Hej gdańszczanie... na co wam taki stadion...
Gdy nie możecie go nawet w 1/2 zapełnić...
Czy nadejdzie taki dzień że wypełnicie ten wasz obiekt do ostatniego miejsca?
Chyba nie w tym Stuleciu...buhhaha.

erol - 15 maja 2015, 22:31:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kapitalne spotkanie jeszcze jakby Jović trafił w ostatniej akcji to była by bajka

Pszczyna - 15 maja 2015, 22:31:31 - *.adsl.inetia.pl
Mecz jak nie polska liga!! Trochę PZPN strzela sobie w stopę,że takie mecze lecą w piątek, a nie w sobotę lub niedzielę bo oprawa byłaby ciekawsza. Wisła z taką grą jest gotowa na puchary, w Lechii aż boli brak skuteczności, np Colak, Nazario w sytuacjach sam na sam.

c - 15 maja 2015, 22:31:41 - *.play-internet.pl
Paprykarzu wam orlik wystarczy

:-) - 15 maja 2015, 22:32:05 - *.182.193.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Takie mecze i gole w polskiej lidze to można oglądać, a akcja i strzał na 2-1 dla Wisły jak żywcem przeniesione z Barcelony

Swoj - 15 maja 2015, 22:32:24 - *.adsl.alicedsl.de
Bramkarz potrzebny od zaraz !!!!!!!!
Ale w Pucharach i tak zagramy!!!!!!!!!

tolo - 15 maja 2015, 22:34:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak to możliwe że Dudka dograł cały mecz i nie wyleciał z czerwoną... To co tem chłop wyczyniał to ludzkie pojęcie przechodzi... Co do meczu - w 100% zasłużony remis

lulu - 15 maja 2015, 22:35:41 - *.connect.netcom.no
@olokibolo gratuluje wykształcenia z matmy poz. podstawowy

@tolo - 15 maja 2015, 22:37:06 - *.adsl.inetia.pl
Dudka powinien mieć kswykę 'elbow'

retro - 15 maja 2015, 22:37:38 - *.107.34.104
drugą połowę, aż miło było obejrzeć, ale remis wydaje się sprawiedliwy.Akcja wisły z barrientosem -bajka.

yes - 15 maja 2015, 22:44:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła gratulacje z Wrocławia

Danielek - 15 maja 2015, 22:51:37 - *.pools.spcsdns.net
Dwie druzyny bez kibicow

Na Wałka - 15 maja 2015, 22:54:06 - *.free.aero2.net.pl
Lechia grała z pomocnikiem w obronie, to ich trochę tłumaczy ze straconych bramek. Przypuszczam że Wisła nie strzeliłaby żadnej bramki gdyby grał Janicki.

x - 15 maja 2015, 23:08:43 - *.icpnet.pl
Lechia Efektownie Grała I Atakowała
Sebastian Umie Konstruować Akcje

ssd - 15 maja 2015, 23:34:07 - *.dynamic.hinet.net
przyjedzie drużyna z albani albo kazachstanu i zgasi te wasze pseudodrużynki.jeśli ktoś ma reprezentować polske w pucharach to tak naprawdę tylko legia bo tylko jako się tam prezentuje, natomiast reszcie powinno się zabronić tam grać bo znów będzie kompromitacja na cały świat

jh - 15 maja 2015, 23:34:11 - *.dynamic.chello.pl
Lechia na charakter bo na 3 celne 2 gole strzelila brawo a Wisla z takimi akcjami to zasługuje na mistrza.Wolne Miasto

drew - 15 maja 2015, 23:42:51 - *.mpls.qwest.net
Boguski,Boguski,BOGUSKI

kokloch - 15 maja 2015, 23:56:25 - *.eed.must.edu.tw
Jak ta cała lechia awansuje do pucharów to pewnie schody zaczną się już od 2 rundy i jeśli jakoś uda się jej prześlizgnąć po horrorze to w 3 rundzie czeka ją prawdopodobnie oklep od od jakiejś drużyny z belgi lub holandi, a gdyby nawet zdarzył się cud(ale to chyba po trzęsieniu ziemi lub tsunami)to w 4 rundzie znajdą zaporę nie do przejścia z hiszpani, niemiec lub włoch i skończą się marzenia o fazie grupowej le, ale za to będą mieć mocne alibi bo odpadli z lepszą drużyną po walce blalba, czego nie będzie można powiedzieć o takiej wiśle która się z pewnościa sfrajerzy z potęgą z estoni albo litwy

ArekCesar - 15 maja 2015, 23:56:52 - *.srem.net
Wynik dobry dla wszystkich... poza grającymi.

leon legia - 16 maja 2015, 0:00:37 - *.2-4.cable.virginm.net
Lechia do ligi miszczuw!

@kokloch - 16 maja 2015, 0:06:08 - *.icpnet.pl
a co będzie jak trafią na drużyne czeską bo nie wim jak postawić u buka

Lol - 16 maja 2015, 0:16:10 - *.dynamic.chello.pl
Ile tak naprawdę było kibiców na tym meczu??
Pewnie znowu dodali 10tyś buajajaaaa

nyrol - 16 maja 2015, 0:25:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobry Mecz Dobra Frekwencja Jutro Derby PO-znaania!!!!!!!!!!!Warta Tylko Skins PIS contra amica 2 po bastionik!!!!!!!!!!!!!!!

Pipi - 16 maja 2015, 0:55:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Barrientos!!!

t - 16 maja 2015, 5:43:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl
legia juz osmieszyla polske w meczu z celtikiem to bez napinki

aarvor - 16 maja 2015, 6:15:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@kokloch a przypomnieć ci odpadniecia wisly z dinamem tibilisi czy levadio talin, haha

Dawid - 16 maja 2015, 7:37:36 - *.petrus.pl
Ile procent meczy ma większą frekwencje od 18 tys w Ekstraklasie? Podejrzewam że itak to będzie rekord frekwencji jeśli chodzi o tą kolejkę. Zazdrość? Nienawiść? Ból dupy? Nie wiem co z Wami.

LG-Gdynia - 16 maja 2015, 8:11:04 - *.rzeszow.mm.pl
Lechia Gdańsk !!! BKS!! BKS!!BKS!!!

zj - 16 maja 2015, 8:31:24 - *.120.225.195.static.bait.pl
Skandal!!! Cała Polska widziała to drukowanie pod legię! Można było w ciemno obstawiać remis. To są jawne kpiny i potwarz dla całej polskiej piłki. Oddajmy już legii to mistrzostwo za friko i przestańmy robić z siebie durni! Tylko KKS Lech!!!

AGKŚ - 16 maja 2015, 8:38:15 - *.play-internet.pl
same placzki...
jak na mecz ekstraklapy bylo sporo fajnych zagran,sporo walki wiec nie ma co narzekac.
ale trolowisko przypier.. sie nawet so frekwencji,choc sam marzy by tyle ludkow chodzilo na mecze jego klubiku....
a My swoje!!!LG

lol - 16 maja 2015, 9:03:41 - *.dynamic.chello.pl
Dawid tu nie chodzi o frekwencję samą w sobie tylko o liczenie jej liczą wszystko co rozdadza zamiast kołowrotki.Zenada

koxu - 16 maja 2015, 10:08:03 - *.cdma.centertel.pl
Jaga idzie na mistrza!!!!!

ggg - 16 maja 2015, 11:33:32 - *.tktelekom.pl
pytanie bez napinki: co się dzieje z Janickim, że nie grał bo talent podobno na miarę Maldiniego... może kontuzja albo inne cuda, ale pytam z ciekawości, a ostatnio nie śledziłem polskiej ligi

Steffen - 16 maja 2015, 11:48:12 - *.adsl.inetia.pl
Mecz nawet ciekawy i w dobrym tempie, ale jego największym minusem był brak jednego z najsilniejszych ogniw Lechii, Pana Pietrka Grzelczaka.

mx - 16 maja 2015, 12:19:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl
"po składnej akcji i sprytnym strzale piętą."
Chyba nie ma bardziej klasycznego tekstu komentatorskiego :v

do ggg - 16 maja 2015, 12:41:04 - *.ip208.fastwebnet.it
Janicki jak jest zdrowy to gra, wczoraj kontuzja

kibic - 16 maja 2015, 12:57:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Super mecz 4 bramki i jakby dwie inne ekipy grały po zmianie stron dominacja Lechii w pierwszej połowie i tylko nieskuteczność Colaka była powodem że Lechia nie prowadziła większą różnicą bramek.
Druga połowa to dominacja Wisły i w tej połowie zabrakło skuteczności ale tym razem zawiedli zawodnicy Wisły.
Ogólne świetny mecz 4 bramki i niedosyt po jednej i drugiej stronie

KKS - 16 maja 2015, 13:18:53 - *.nowysacz.vectranet.pl
Darek Dutka powinien wrocic do reprezentacji jest 100 razy lepszy od jodlowca drewniaka i w dodatku ma duzo wieksze doswiadczenie reprezentacyjne 65 meczy o czym swiadczy to samo Wasilewski na prawa obrone bo teraz nie zagra ani piszczek ani olkowski

w - 16 maja 2015, 13:29:39 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A tak z innej beczki. Wie ktoś może co z transmisjami w przyszłym sezonie.. LM w nc+ a liga europy gdzie??

Zdzich - 17 maja 2015, 17:49:24 - *.adsl.inetia.pl
Trzecia najlepsza frekwencja od początku sezonu w meczach piątkowych. Tylko Legia - Lechia i Lech - Jagiellonia miały trochę więcej.

Na Wałka - 18 maja 2015, 19:09:49 - *.free.aero2.net.pl
Mieliby już tylko 3 pkt straty do lidera, ale Brzęczek to wielki trener. Ustawia pomocnika na stoperze, co zakończyło się utratą 2 bramek. Murynio z Truskolas. Gdyby Lechia miała trenera zdobyłaby mistrzostwo już w tym sezonie.