20 maja 2015, 19:52:15 - mistico
Lech wziął sprawy w swoje ręce

W spotkaniu 33. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozegranym w ramach grupy mistrzowskiej Lech Poznań wygrał 3-0 (3-0) na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław. Mariusza Pawełka dwukrotnie pokonał Szymon Pawłowski, a raz Dawid Kownacki.

W 4. minucie spotkania Śląsk mógł objąć prowadzenie. Mateusz Machaj zagrał do wybiegającego prawą stroną Flávio Paixão, który miał przed sobą tylko Jasmina Buricia, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Lecha. Minutę później goście mieli rzut wolny pod polem karnym "Kolejorza", lecz podczas wykonywania go Machaj poślizgnął się. Po chwili Zaur Sadajew zdołał minąć w polu karnym Mariusza Pawełka. Rosjanin próbował jeszcze podać na środek do lepiej ustawionych partnerów, ale Dudu Paraíba zdołał odbić piłkę. W 12. minucie Lech objął prowadzenie. Sadajew zagrał na lewe skrzydło do Szymona Pawłowskiego, a ten przełożył sobie futbolówkę na prawą nogę i dośrodkował na piąty metr. Dawid Kownacki uprzedził próbującego wypiąstkować piłkę Pawełka i głową zdobył gola. Pięć minut później było już 2-0. W tej akcji główny udział mieli ci sami zawodnicy, którzy wypracowali pierwszą bramkę. Kownacki podał do Sadajewa, a ten natychmiast odegrał do wbiegającego w pole karne Pawłowskiego. Skrzydłowy Lecha wślizgiem uderzył obok interweniującego Pawełka. Następnie Karol Linetty zagrał na środek do Kownackiego, który nie trafił w bramkę z dystansu. W 24. minucie Miloš Lačný otrzymał podanie od Róberta Picha i piętą odegrał do Marco Paixão. Portugalczyk kopnął jednak zbyt lekko i Burić nie miał problemów z obroną. Cztery minuty później Lech zdobył trzeciego gola. Tom Hateley źle zagrywał do Piotra Celebana i piłkę na połowie rywala przejął Pawłowski. Pomocnik "Kolejorza" miał przed sobą tylko Pawełka i przelobował go zza pola karnego. Lech nie zwalniał tempa. Po chwili Kasper Hämäläinen podał za plecy obrońców do Sadajewa a ten mocno uderzył tuż obok dalszego słupka. W ostatniej minucie pierwszej połowy nad bramką z dystansu strzelił Dudu Paraíba.

W 53. minucie Pich wymienił podania z Peterem Grajciarem, po czym uderzył z linii pola karnego wprost w Buricia. Siedem minut później Hämäläinen zagrał na środek do Kownackiego, a ten kopnął obok bramki zza pola karnego. Po chwili Dudu Paraíba zaatakował lewym skrzydłem, zbiegł do środka i mocno strzelił w kierunku dalszego słupka. Burić zdołał jednak obronić. W 68. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Dudu Paraíby, który mocno uderzył po ziemi. Futbolówka odbiła się od jednego z obrońców i przejął ją Flávio Paixão na piątym metrze. Portugalczyk strzelił do pustej bramki, ale sędzia wskazał pozycję spaloną. Trzy minuty później Dariusz Formella dośrodkował w pole karne, a Sadajew głową uderzył zbyt lekko, by pokonać Pawełka. Po chwili Darko Jevtić zagrał do wybiegającego na pozycję Formelli. Zawodnik Lecha zmarnował dogodną sytuację i przegrał pojedynek z Pawełkiem. W 82. minucie znów Jevtić wyłożył piłkę na strzał Formelli, lecz ten z kilku metrów trafił w bramkarza Śląska. Minutę później Szwajcar zdecydował się na próbę przelobowania Pawełka zza pola karnego. Futbolówka nieznacznie minęła bramkę.

20 maja 2015, 18:00 - Poznań (Inea Stadion)
Lech Poznań 3-0 Śląsk Wrocław
Dawid Kownacki 12, Szymon Pawłowski 17, 28

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora (82, 25. Luis Henríquez), 23. Paulus Arajuuri, 35. Marcin Kamiński, 3. Barry Douglas - 24. Dawid Kownacki (66, 28. Dariusz Formella), 6. Łukasz Trałka, 7. Karol Linetty, 19. Kasper Hämäläinen (74, 16. Darko Jevtić), 8. Szymon Pawłowski - 95. Zaur Sadajew.

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 6. Tomasz Hołota, 12. Dudu Paraíba - 28. Flávio Paixão, 4. Tom Hateley, 15. Miloš Lačný (46, 14. Karol Angielski), 19. Marco Paixão, 10. Róbert Pich (83, 18. Konrad Kaczmarek) - 8. Mateusz Machaj (46, 29. Peter Grajciar).

Lech wygrywa z Podbeskidziem-Skorża znakomity
Lech przegrywa Puchar Polski-Skorża WON!
Lech wygrywa z Legią-Skorża znakomity
Lech przegrywa z Jagiellonią-Skorża WON!
Lech wygrał 3-0, więc Skorża znowu na kilka dni będzie bohaterem. Pozdrowienia dla panów dziennikarzy, którzy sami nakręcają taką bezsensowną sytuacje, sami rzucając hejty, a potem broniąc trenera Skorży.

JACKSON - 20 maja 2015, 19:53:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kristof - 20 maja 2015, 19:54:26 - *.cm-6-5a.dynamic.ziggo.nl
Kolejorz mistrz.Tylko co to za mistrz Polski bedzie,jak nawet nie przebrnie drugiej fazy Ligi Mistrzow.

wer - 20 maja 2015, 19:54:46 - *.warszawa.vectranet.pl
Za chwilę Legia vs. Jagiellonia 0:2

z - 20 maja 2015, 19:55:40 - *.dab.02.net (*.169.0.167)
jako kibic Slaska Wroclaw zycze Lechowi Poznan mistrzostwa Polski a nie takiej jednej druzynie co juz sobie ten tytul przed sezonem przyznala jak wiadomo nie moge napisac ich nazwy bo dostane bana

Heros - 20 maja 2015, 19:55:50 - *.static.ip.netia.com.pl
Pawłowski leń!

WKS - 20 maja 2015, 19:57:58 - *.205.203.235.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A ja jako kibic Śląska życzę mistrzostwa Jagiellonii

z - 20 maja 2015, 19:58:39 - *.dab.02.net (*.169.0.167)
jako kibic Slaska zycze Lechowi mistrzostwa

Znany - 20 maja 2015, 19:59:33 - *.adsl.inetia.pl
Mam Nadzieję Że Lech Wytrzyma Presję i zagrozi Legii Mistrzostwa Polski i walka o tytuł będzie do 37 kolejki się toczyła ponieważ moim zdaniem dużo od Samego Lecha Zależy i od Trenera Skorży czy nie przestraszy się Mistrza Polski tak jak w 2012 z Legią i czy nie będą Regularne Remisy mam nadzieję że tego unikną i zrewanżują się Legii Mistrzostwem za Puchar który przegrali na Narodowym na którym byłem Pozdrawiam wszystkich Kolejorzy

42tys - 20 maja 2015, 20:00:07 - *.play-internet.pl
Znowu obiecane przez wiare amiki, reksia, kicia i minetty 42tys kibiców. tylko tym razem nie jechaly pociagi z wolsztyna, poznania, turka,konina i wschowy.no i nie bylo po marcinku i pieczonym kartoflu do biletu.wiec 30 tys. ludzi juz nie kibicuje wielkiemu lechowi. obrazili się.trudno.pozdro ze Stjernan.kibice Stjernan proponuja sztamę lechowi i wejscie na wspólny kibicowski szlak.

buli14 - 20 maja 2015, 20:01:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ŚLĄSK DNO portugalczycy żenada

@WKS - 20 maja 2015, 20:01:31 - *.adsl.inetia.pl
Będzie ciężko ale wiadomo to jest Piłka oni raczej celują w Podium bo na Mistrza chyba jescze za wcześnie na tych Chłopaków Pozdrawiam cię Drogi kibicu Śląska

asfan - 20 maja 2015, 20:03:19 - *.174.17.111
Kibic Śląska grającego w grupie "mistrzowskiej" życzy mistrzostwa innej niż "swoja" drużyna? To raczej jesteś "oglądaczem" a nie kibicem. W meczu "Amica" skuteczna aż do bólu. Wynik do przewidzenia. Śląsk musi wygrać pozostałe mecze - na czwarte miejsce wystarczy.

Paolo KKS - 20 maja 2015, 20:03:35 - *.centertel.pl
Tylko poznański Lech

Romano - 20 maja 2015, 20:04:45 - *.bialystok.vectranet.pl
Jako kibic Legii życzę mistrzostwa Śląskowi

Dzambo - 20 maja 2015, 20:05:19 - *.opera-mini.net (*.181.147.126)
Jako kibic Śląska ! Przyznam że Lech był lepszy, życzę powodzenia w walce o mistrzostwo ! Pozdrawiam

ten - 20 maja 2015, 20:06:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dno do wymiany pół drużyny Śląska . Bliźniacy Paixão wo z Wrocławqia - pozoranty. Tedi weż pogoń to towarzystwo bo kompromitujesz Wrocław. Trzeba pożegnac takie wynalazki jak : Miloš Lačný, Karol Angielski,Peter Grajciar, Konrad Kaczmarek,Paweł Zieliński, Mateusz Machaj, bo to 3 ligowcy. Bez kasy prezesie Żelem to w sezonie 2015/16 1 lige we Wro mamy!

koliber72 - 20 maja 2015, 20:11:47 - *.173.60.254.tesatnet.pl
Brawo Lech...Tylko Lech Poznań!!!

legia - 20 maja 2015, 20:27:04 - *.56.37.47
podniecacie sie ze lech wygrał ale jak ślask odpuścił totalnie widać ze fryzjer działał niech zdobędą mistrza kto im zabroni ale po co ludzi oszukiwać Legia odpuszcza bo co im z tytułu w CV skoro kasa sie nie zgadza tytułem rodzin nie nakarmią a skoro oni nie maja motywacji to co ja bede kasę wydawał na bilet wole rowerem pośmigać kilka czołowych klubów powinno zarabiać na siebie tylko to musi byc profesjonalnie robione. no cóż lata mijają a polska piłka dalej w marazmie jeszcze długo Europy nie zwojujemy ale co tam prezesi i inni nieroby w klubach kasę maja i o to chodzi a nie wojowanie w europie

dlnoslazak - 20 maja 2015, 20:39:40 - *.dzierzoniow.vectranet.pl
Brawo Lech oby do was mistrzostwo nalezalo !

u - 20 maja 2015, 20:43:58 - *.centertel.pl
Dobre spotkanie ze strony gospodarzy.

Traq - 20 maja 2015, 21:06:02 - *.play-internet.pl
Śląsk nie ma kasy,więc czego się można było spodziewać

Pasiak - 20 maja 2015, 21:11:24 - *.as13285.net
Gratulacje Kolejorz ku kierunku mistrza !!! Braci się nie traci Lech Areczka Cracovia .

TIM - 20 maja 2015, 21:36:01 - *.85-237-168.tkchopin.pl
Haha lider 15tys. - gdzie tłumy ahaha miszcze pyrlandii ?

karamba - 20 maja 2015, 21:53:41 - *.play-internet.pl
18:00 - termin ustalony przez nc+ krótką z "dupy". Nie którzy tak ja nadal w robocie lub w korkach. Czemu i Lech , i Legia nie mogli grać o tej samej godzinie?

Bolo - 20 maja 2015, 21:53:50 - *.echostar.pl
@TIM
15 tys. Nie ma na boisku w Twojej wsi nawet w calym sezonie, wiec sie ogarnij.

hehe - 20 maja 2015, 22:21:43 - *.dynamic.chello.pl
w Warszawie w normalnych godzinach wieczornych niecałe 18 tys. ;)

xyz - 20 maja 2015, 22:32:14 - *.173.182.246
Bo Legia musiała żnąc wynik Lecha, żeby zgodnie z zasadą gdzie legia nie może tam sędzia pomoże wygrała.

Edek Mrówa - 20 maja 2015, 22:47:24 - *.hfc.comcastbusiness.net
I tak Legia mistrz.

mix - 20 maja 2015, 23:04:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jazda z komorem Lech Poznań jazda z komorem, jazda z komorem Śląsk Wrocław jazda z komorem. Do zobaczenia w niedzielę - wiadomo gdzie.

obiektyw - 20 maja 2015, 23:15:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Lech jako lider to są jakieś jaja tak samo jak duda kandydat w wyborach!!!

nn - 20 maja 2015, 23:22:52 - *.gdansk.vectranet.pl
Angielski jak Kosecki co go dotkną to leży i krzyczy jak by mu nogi urwało "panienka". Niech zacznie grać w szachy tam tak nie będzie symulował.

CRACOVIA - 21 maja 2015, 0:42:00 - *.156.230.166
te @obiektywny z TVN_24 - w tą niedziele dr Duda NASZYM prezydentem, a za tydzień Lech Poznań NASZYM Mistrzem! paniał???

Czesiek - 21 maja 2015, 0:42:38 - *.dynamic.chello.pl
Co ten Śląsk, co oni się POdłożyli?

edi - 21 maja 2015, 7:32:42 - *.ostroleka.vectranet.pl
Dziękuję Lech Mistrzem

ebu - 21 maja 2015, 7:46:34 - *.eecs.umich.edu
Poznań to Kulczyk, Grobelny i PO. Jak oni są za Dudą to ja jestem kościelnym, a mistrzem i tak będzie Legia.

ekspertskl - 21 maja 2015, 8:41:45 - *.182.36.9
Levadia Tallinn już czeka

JohnyKSG - 21 maja 2015, 9:19:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Lech! Nie martwcie sie.W Zabrzu Górnik wam sie podłozy,bo nie lubimy Legii,3 punkty macie pewne u Nas!

R1920 - 21 maja 2015, 9:54:45 - *.vtelecom.pl
Jak nie przepadam za Lechem, tak życzę mu mistrzostwa. Wszystko tylko nie (L)oosers + sędziowie

ZL1946 - 21 maja 2015, 12:16:43 - *.free.aero2.net.pl
Brawo Szymek !!! Lubisz strzelać Śląskowi Pozdro Lech od Miedziowej Armii

xxx89 - 21 maja 2015, 12:47:23 - *.158.221.89
Lech i Legia nie mogli grac o tych samych godzinach ponieważ Pan Gil musiał wiedzieć o ile mecz przedłużyć i czy karnego z kapelusza podyktować

dzik - 21 maja 2015, 12:51:26 - *.centertel.pl
Widać wchodzenie z wazeliną, co momentami nie dziwi. W Poznaniu się śmieją.

max - 21 maja 2015, 13:21:41 - *.dynamic.chello.pl
W tej lidze nawet Barcelona by mistrzostwa nie zdobyła a co mówić o Lechu. Teraz na Lechii w plecy 2-1 po bramkach Pawlowskiego w 31 minucie oraz Sebastiana Mili w 118 i 134 z rzutów karnych . Lech kończy mecz w 8 a reszta dostaje po żółtej kartce. Co ciekawe czerwone kartki w zespole Lecha dostali obaj bramkarze. W meczu Pogoń - Legia pada wynik 3-4 . Odnotować należy fakt że 4 bramki dla Legii padły po golach samobójczych

sędzia - 21 maja 2015, 15:55:45 - *.dfri.se
" Ja jestem uczciwy, zapłacili za 3:0, będzie 3:0".

DENIS - 21 maja 2015, 16:22:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I Majster się zbliża

bumar - 21 maja 2015, 23:02:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Warta 1912 Skins Czuwa!!!

Mniamniam - 22 maja 2015, 9:09:32 - *.dynamic.chello.pl
śląśk musiał się jakoś odwdzięczyć za 2012, w końcu warto świętować 3-cie miejsce. Nie zdziwię się, jak w meczu z Legią Wisła zje wlasne korki byle wygrać, a Lechowi nie da się przemęczyć.

omni - 22 maja 2015, 11:38:20 - *.torservers.net
odpuszczanie meczów powinno być karalne. zobaczymy co zrobi lechia.

artikks - 22 maja 2015, 18:24:47 - *.piastlan.net
nyrol-bumar znowu swiruje, ze kolejorz nie przegrol .....a wazelina--baraze może będą o 2-lige.

artikks - 22 maja 2015, 18:33:14 - *.piastlan.net
biala bialystok niezle pokręcili....powisle wawa...i wszystko w temacie...

nyrol - 22 maja 2015, 23:07:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
4 palce i 4 razy po 43000 kibolkow amicii !!!!!!!!!!!!

grant - 23 maja 2015, 8:48:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl