22 maja 2015, 22:20:29 - dyrovski
Przerwana passa porażek Korony

W drugim spotkaniu 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozegranym w ramach grupy spadkowej Cracovia zremisowała na własnym boisku z Koroną Kielce 1-1 (1-1). Gole padały tylko po stałych fragmentach gry.

Już w 2. minucie Jacek Kiełb dobiegł do piłki zagranej za obrońców Cracovii i oddał strzał z boku pola karnego, z którym nie miał problemów Krzysztof Pilarz. W 7. minucie strzałem głową Miroslav Čovilo chciał zaskoczyć Vytautasa Černiauskasa, ale strzał był zbyt lekki. W 15. minucie Deleu wrzucił piłkę z autu w pole karne do wbiegającego Erika Jendriška, który był nieprzepisowo zatrzymywany przez Leândro. Sędzia nie miał wyboru i wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił Deniss Rakels i od 16. minuty Cracovia objęła prowadzenie. Kilka chwil później z rzutu wolnego Pilarza próbował pokonać Serhij Pyłypczuk, ale strzelił wysoko nad bramką. Pięć minut od pierwszego gola w tym spotkaniu, Kiełb dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę do Kamila Sylwestrzaka, a ten nie pomylił się i doprowadził do wyrównania. W 35. minucie strzelec wyrównującego gola pobiegł z piłką lewą stroną, po czym zagrał do środka do Kiełba. Skrzydłowy gości strzelił z 16. metrów, ale Pilarz wybił piłkę na rzut rożny. Osiem minut później Jendrišek podawał prostopadle do wychodzącego na pozycję Marcina Budzińskiego, który strzelał niecelnie.

W 57. minucie Deleu strzelił z dystansu, ale piłka przeleciała nad bramką. W 60. minucie w pole karne wrzucał Kiełb, głową strzelał Przemysław Trytko, jednak trafił w bramkarza Cracovii. Osiem minut później Mateusz Cetnarski podał na lewą stronę pola karnego do Dariusza Zjawińskiego, ten strzelił w krótki róg bramki, ale bramkarz Korony nie dał się zaskoczyć. W 78. minucie Olivier Kapo po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał z prawej strony pola karnego. Francuz trafił tylko w słupek. W 86. minucie z dystansu próbował Damian Dąbrowski, ale strzelił nad bramką. W 90. minucie przewrotką strzelał Rakels, lecz zrobił to zbyt słabo i Černiauskas obronił.

22 maja 2015, 20:30 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-1 Korona Kielce
Deniss Rakels 16 (k) - Kamil Sylwestrzak 21

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz - 26. Deleu, 3. Sreten Sretenović, 24. Piotr Polczak, 6. Adam Marciniak - 92. Deniss Rakels, 5. Miroslav Čovilo (83, 67. Bartosz Kapustka), 14. Damian Dąbrowski, 10. Mateusz Cetnarski, 62. Erik Jendrišek - 27. Marcin Budziński (66, 9. Dariusz Zjawiński).

Korona: 22. Vytautas Černiauskas - 6. Lukas Klemenz, 4. Piotr Malarczyk, 2. Kamil Sylwestrzak, 28. Leândro - 27. Jacek Kiełb, 87. Aleksandrs Fertovs, 8. Vlastimir Jovanović, 11. Olivier Kapo, 5. Serhij Pyłypczuk (87, 7. Marcin Cebula) - 9. Przemysław Trytko (80, 18. Rafael Porcellis).

żółte kartki: Čovilo, Zjawiński - Sylwestrzak.

leon - 22 maja 2015, 22:24:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ładna ustawka. Na przyszłość mogliby się umówić na 5:5, a nie taka nuda.

Kielczanin - 22 maja 2015, 22:25:20 - *.free.aero2.net.pl
I tak ma być

kolo - 22 maja 2015, 22:25:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
dokąd ten burak mielcarski będzie komentował toż to żenada tego się słuchać nie da.

leon legia - 22 maja 2015, 22:25:49 - *.2-4.cable.virginm.net
Legia na zawsze z cracovia!najlepsza sztama w polsze.

pok - 22 maja 2015, 23:10:05 - *.plock.mm.pl
Legia Lech, najlepsza zgoda w Polsce. Oddamy Legii mistrza !

Huliganek - 22 maja 2015, 23:28:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Sęp Zelechow i KOrona najlepsza zgoda w POlsce razem rozwalimy system pozdro dla kumatych

MattCK - 23 maja 2015, 0:38:58 - *.167.254.171.threembb.ie
Do boju Korono!

odbytów - 23 maja 2015, 1:04:15 - *.play-internet.pl
hej izolator i piec koron pabianice najlepsza zgoda w polsce

cichy - 23 maja 2015, 9:06:25 - *.opera-mini.net (*.7.176.186)
cracovia Spadek, pewne info

KSC - 23 maja 2015, 11:29:15 - *.bb.sky.com
Zyczymy Lechowi mistrza Polski a Arkowcom powrotu do ekstraklasy LECH ARKA PASY

mirek - 23 maja 2015, 18:57:33 - *.dynamic.chello.pl
Przecierz ten mecz byl sprzedany bo jak mozna ocenic wyniki z Zawisza i z Korona SPRZEDANY.

mirek - 23 maja 2015, 18:59:09 - *.dynamic.chello.pl
Ciekawe ile chlopcy z Krakowa zarobili u Buka.

mirek - 23 maja 2015, 19:13:57 - *.dynamic.chello.pl
dlaczego usuneliscie moje wpisy boicie sie zeby ktos nie zainteresowal sie wynikiem Cracowi z Korona ze ten mecz to przekret i ktos zarobil u buka na wyniku. Mecz sprzedany.

MKS - 26 maja 2015, 14:22:04 - *.29.164.119.threembb.co.uk