30 maja 2015, 22:20:43 - dyrovski
Śląsk przerwał niemoc

W pierwszym rozegranym w ramach grupy mistrzowskiej spotkaniu 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał u siebie z Lechią Gdańsk 1-0 (0-0). Gola na wagę trzech punktów zdobył Flávio Paixão, dla którego było to szesnaste trafienie w tym sezonie. Była to pierwsza wygrana Śląska w grupie mistrzowskiej.

Pierwsza groźna akcja została przeprowadzona przez gości. W 8. minucie Rafał Janicki zagrał piłkę w pole karne, tam przyjął ją Stojan Vranješ, po czym strzelił w poprzeczkę. Cztery minuty później Vranješ podał prostopadle do Antonio Čolaka, ten zwiódł Mariusza Pawelca i oddał strzał, który został obroniony przez Mariusza Pawełka. W 25. minucie Grzegorz Wojtkowiak wrzucił piłkę z autu w pole karne, którą głową wprost pod nogi Rafała Janickiego wybił Pawelec. Obrońca Lechii oddał strzał, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć. W 34. minucie Vranješ dośrodkował w pole karne, głową strzelał Čolak, ale znów trafił w Pawełka. Dwie minuty później Vranješ próbował z rzutu wolnego, jednak minimalnie chybił. Gospodarze groźnie zaatakowali dopiero w 45. minucie. Tom Hateley zagrał z boku pola karnego do Flávio Paixão, lecz Portugalczyk trafił w poprzeczkę.

W 60. minucie z rzutu wolnego piłkę w pole karne dośrodkowywał Daniel Łukasik, piłka trafiła do Gérsona, który główkował nad bramką. Sześć minut później Bruno Nazário wrzucał piłkę z rzutu wolnego, jednak złapał ją Pawełek i długim wykopem wznowił grę. Piłka trafiła do Róberta Picha, który podał do lepiej ustawionego Petera Grajciara, lecz ten wychodząc sam na sam z Łukaszem Budziłkiem dał sobie wybić piłkę spod nóg. W 77. minucie Śląsk wyszedł na prowadzenie. Grajciar zagrał na lewą stronę do Picha, ten dośrodkował w pole karne, a Flávio Paixão strzałem z woleja pokonał bramkarza gości. Dziesięć minut później w pole karne zagrywał Dudu Paraíba, Flávio Paixão oddał strzał głową, ale Budziłek obronił.

30 maja 2015, 20:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 1-0 Lechia Gdańsk
Flávio Paixão 77

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 17. Mariusz Pawelec, 12. Dudu Paraíba - 28. Flávio Paixão, 4. Tom Hateley (56, 5. Krzysztof Danielewicz), 6. Tomasz Hołota, 8. Mateusz Machaj (61, 29. Peter Grajciar), 10. Róbert Pich - 19. Marco Paixão.

Lechia: 1. Łukasz Budziłek - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 2. Rafał Janicki, 35. Gérson, 9. Piotr Grzelczak - 11. Maciej Makuszewski (85, 22. Filip Malbašić), 16. Ariel Borysiuk, 8. Daniel Łukasik (71, 32. Mateusz Możdżeń), 21. Stojan Vranješ (80, 18. Adam Buksa), 10. Bruno Nazário - 20. Antonio Čolak.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

bgf - 30 maja 2015, 22:22:06 - *.dynamic.chello.pl
Cholepa.... Lechio, zwycięstwo z 7egłą musi być !!

@koxu - 30 maja 2015, 22:24:05 - *.DWUDZIESTOLATKA.ds.uni.wroc.pl
7 milionów widzów to całkiem niezły wynik, ja bym nie narzekał...

LG92 - 30 maja 2015, 22:25:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To nie była wygrana Śląska....To była zbiorowa dywersja Lechii... Druga połowa to sabotaż w wykonaniu zawodników jak i trenera ze zmianami...

koxu - 30 maja 2015, 22:25:54 - *.cdma.centertel.pl
7000tys widzów skandal i wiocha

Leledrag - 30 maja 2015, 22:26:07 - *.play-internet.pl
Śląsk 3 akcje w meczu,lechia dominacja w 1 połowie.
Zdecydują ostatnie mecze.

Świnia - 30 maja 2015, 22:26:55 - *.71.27.120
Śląsk w tej rundzie tylko ze zgodami wygrywa, haha.

@koxu - 30 maja 2015, 22:26:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dokładnie...chyba miało być 7 tysięcy a nie 7 milionów Lechia gra teraz piach. Za trzy dni Gong z Legią i ostatni mecz tez pewnie dostaną gonga.

1920 - 30 maja 2015, 22:27:34 - *.sileman.net.pl
na śląsku prawie .. komplet ...

retro - 30 maja 2015, 22:29:03 - *.8-1.cable.virginm.net
Lechia to mistrz w niewykorzystywaniu swojej sytuacji. Który to już sezon gdzie można osiągnąć coś dobrego, a w końcówce rundy wszystko idzie w odwrotną stronę. Poziom meczu? Był jakiś w ogóle? Bardzo bardzo bardzo kiepsko to wygląda. Nasza liga to jest dosłownie "trzeci świat" w europie.
A tak btw, co się dzieje, iż tak mało kibiców w ostatnim czasie przychodzi na Śląsk?

kox - 30 maja 2015, 22:29:52 - *.cdma.centertel.pl
widzów tłumy przychodza ktos z wrocławia wie co sie dzieje tam ze tak mało przychodzi co tam ludzie robią???

Na Wałka - 30 maja 2015, 22:32:31 - *.free.aero2.net.pl
Brzęczek trzecioligowy trener wyleci z Lechii. Od początku dziwiłem się, że ktoś wywalony z Rakowa Częstochowa za brak wyników dostał pracę w Lechii.

wroc - 30 maja 2015, 22:37:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przyjechał drukarz z Warszawy, ale nie wydrukował mimo, że się bardzo starał !
Nie lubie Lechii
Hej Śląsk !!!
Śląsk&Wisła !

. - 30 maja 2015, 22:43:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia II połowa antyfutbol ! Kibiców bul!

fdh - 30 maja 2015, 22:43:49 - *.dynamic.chello.pl
Znowu zrobili kibicow w konia o tym za lechia gra o puchary media dobrze wkrecaja ciemnote kibica a te 36 tys ludzi na meczu z Legia o tym mowia.

futbolista - 30 maja 2015, 22:52:04 - *.bois.qwest.net
ciekawe,czy ci co tak narzekaja na ilosc kibicow,sami przychodza na mecze?

Greg - 30 maja 2015, 22:53:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl
A gdzie był wielki sympatyk Śląska towarzysz Mila ?
Czyżby zapomniał opaski Śląska i dlatego nie wystąpił w meczu ...?

obiektyw - 30 maja 2015, 23:01:14 - *.klodzko.vectranet.pl
po pucharach w gdansku moze to i dobrze jedna kompromitacja mniej w I rundzie. gra slaska dzisiaj to dno!!!!!!!!!!

Jolo - 30 maja 2015, 23:04:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Powinno być drugie zwycięstwo ale jak wiadomo gdzie Legia nie może tam sędzia pomoże

Erich - 30 maja 2015, 23:07:51 - *.tktelekom.pl
Brawo Śląsk! Gramy w Lidze Europy. W tym sezonie faza grupowa Ligi Europy musi być!

Wro - 30 maja 2015, 23:07:51 - *.play-internet.pl
I wy śmiecie jechać po Podbeskidziu za brak kibiców, frekwencję itd?! Miasto ponad trzykrotnie większe, klub który nie ma żadnej konkurencji kibicowskiej w mieście, drużyna walcząca w grupie A o podium i puchary, a na dodatek mecz przyjaźni... I co?!? Ilu widzów??! 6900? Marny młyn pełen chłopaczków z gimnazjum, mierny doping... Żenada.

Danziger - 30 maja 2015, 23:11:28 - *.centertel.pl
Niepełnosprawni Wrocław - Ułomni Gdańsk 1:0 tak tragicznej Lechii dawno nie widziałem, ile strzałów trzeba by coś wpadło i jak długo bawić pod własną bramką się trzeba żeby skumać że powoduje to więcej zagrożenia niż korzyści?!

raf - 30 maja 2015, 23:20:29 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Dlaczego Leković gra w rezerwach Lechii?

taaa - 30 maja 2015, 23:24:32 - *.dynamic.chello.pl
zasłużenie, to za podkładanie się amice. ale panowie z Lechii oczywiście na Legię się zepną i w ostatnim meczu będzie wtopa, mam rację??

x - 30 maja 2015, 23:30:07 - *.icpnet.pl
mało kibiców bo Lechia uczestniczyła dziś w paradzie równości w Gdańsku

zdziwony - 30 maja 2015, 23:33:30 - *.elblag.vectranet.pl
Zdziwiony jestem, że jeszcze nie tak dawno te drużny śmiały się z ilości kibiców na meczu zgodowym w Gdyni Arka-Zagłębie! Miasto większe stadion trzy razy większy, jak wygląda sześciu tysi na 40-sto tysiączniku, w porównaniu do trzech tysi na 15-sto tysiączniku! Już nie będę się pastwił co do miejsc zajmowanych w lidze i w której lidze występują i o co walczą Trzej Błaźni Wielkich Miast!

skinss - 31 maja 2015, 0:02:54 - *.dynamic.chello.pl
Powiem jedno mimo ze Lechia przegrala to w nastepnym sezonie kupia zawodnikow bo kasa jest i odleja sie wszystkim na glowy .

Na Wałka - 31 maja 2015, 0:18:26 - *.free.aero2.net.pl
Najpierw to powinni zatrudnić trenera. Brzęczek został zwolniony z Rakowa za brak wyników przez 3 lata. Z tym składem w polskiej słabiutkiej lidze Lechia mogła walczyć o mistrzostwo.

DP - 31 maja 2015, 5:52:59 - *.play-internet.pl
To jest wprost nieprawdopodobne, żeby w ponad 600 tys. mieście przychodziło na mecz niespełna 7 tys ludzi. I wy macie czelność krytykować mniejsze kluby? WSTYD. Po prostu. WSTYD.

Kaznodziej - 31 maja 2015, 9:45:47 - *.matcom.com.pl
Z tym podkładaniem się to niektórzy dyletanci cierpią na jakąś manię prześladowczą. Lech wygrywał, bo był piłkarsko lepszy od Śląska i Lechii, a z Jagą zaliczył wpadkę i to był ten słabszy mecz w wykonaniu podopiecznych Skorży. Drugiego takiego meczu nie przewiduje. Legia też się Lechowi podłożyła? Trochę obiektywizmu.

mamyto - 31 maja 2015, 10:55:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
7000 widzów, miasto 800tys mieszkancow,to jest jakas żenada. Klub bije sie o puchary i 0 wsparcia ze strony kibicow. DNO

nep - 31 maja 2015, 11:21:26 - *.rev.pro-internet.pl
Mecz pokazał, jaka jest różnica między Colakiem a Flavio. Ten pierwszy biega i robi wiatr, ten drugi stoi i strzela 16 bramkę.

... - 31 maja 2015, 11:30:14 - *.dynamic.chello.pl
Zawsze jest stadion przy Oporowskiej.

hotspot - 31 maja 2015, 12:01:22 - *.e-wro.net.pl
nie rozumiem Lechii - Możdżeń, Grzelczak i Malbasić odchodzą a tu nagle wszyscy graja w meczu o puchary

amica - 31 maja 2015, 12:45:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl
KKS Lech ... Jak to jest podpisywać nazwa klubu którego nie ma?

Do koxu - 31 maja 2015, 12:53:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
7.000 tys., czyli 7 mln, to całkiem przyzwoita liczba.

taaa - 31 maja 2015, 12:55:40 - *.dynamic.chello.pl
@Kaznodziej mam wrażenie, że nawet Legia się podłożyła Lechowi konkretniej Berg m.in. wystawiając Sagana - 37-letniego dziada i Dudę bez formy. Jak zobaczyłem bramki w meczu ze Śląskiem, ewidentnie było widać, że Śląsk nawet nie podjął żadnej walki z Lechem. Może z Lechią przesadziłem, ale jakoś grali jakby nie chcieli wygrać.. Najsmutniejsze, że Śląsk i Wisła które wygrały w tym roku tylko 3 razy mogą się dostać do europucharów. I znów łomot od pastuchów z Kazachstanu albo Azerbejdżanu...

asd - 31 maja 2015, 13:48:20 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
7000 tysięcy to Wrocław mieszkańców nie ma

futbolista - 31 maja 2015, 18:21:09 - *.bois.qwest.net
Slaskowi nalezy sie miejsce w pucharach,ze wzgledu na klopoty finansowe.lecz potem,jezeli tego nie wykorzysta,to niech sie nawet wycofa z Extra !!!!

LG - 31 maja 2015, 19:12:55 - *.play-internet.pl
Jak leci ta wasza śmieszna piosenka daj mi tom noc wtym rytmie? Gdzie jest nasz Śląsk, ten jeden Śląsk? Jak wy to spiewacie?

jerry - 31 maja 2015, 21:06:16 - *.dynamic.chello.pl
Ha, ha, ha... betony znowu z podkulonymi ogonami. Pięknie... Tylko czemu tam są marnowane państwowe pieniądze różnych lotosów, energ i innych pgm-ów ????

rr - 31 maja 2015, 22:49:05 - *.eaw.com.pl
Cracovia ma więcej pkt od Śląska. Gdyby taki stan utrzymał się do końca sezonu to w pucharach zagra Śląsk czy Cracovia?

kibic - 1 czerwca 2015, 12:41:25 - *.dynamic.chello.pl
700 tyś. ludzi, drużyna gra o puchary a na stadionie 5-7 tyś. Widać, że ten klubik jest bez kibiców to po co go utrzymywać z publicznej kasy?

Szok - 1 czerwca 2015, 16:26:35 - *.dyn.telefonica.de
Ten mecz to byl koszmar a wystep Lechii w 2 polowie to odmowa pracy, czemu ten Nazario gra to chyba sam Brzeczek nie wie ciekawe kto ma w tym interes przypomina to stare czasy , bo Lechia to nie oni tylko My kibice bylismy , jestesmy , bedziemy