5 lipca 2015, 19:19:13 - koofel
Ligowy remis IFK

Ewentualny rywal Śląska Wrocław w II rundzie eliminacji Ligi Europy IFK Göteborg zremisował na wyjeździe 2-2 (2-0) z GIF Sundsvall w 14. kolejce szwedzkiej Allsvenskan.

5 lipca 2015, 17:30 - Sundsvall (Norrporten Arena)
GIF Sundsvall 2-2 IFK Göteborg
Joakim Nilsson 47, Rúnar Már Sigurjónsson 59 - Mikael Boman 4, Lasse Vibe 26

IFK: 1. John Alvbåge - 30. Mattias Bjärsmyr, 14. Hjálmar Jónsson, 2. Emil Salomonsson, 4. Haitam Aleesami - 13. Gustav Svensson (46, 24. Tom Pettersson), 8. Søren Rieks (82, 11. Martin Smedberg-Dalence), 6. Sebastian Eriksson, 29. Lasse Vibe, 9. Jakob Ankersen - 16. Mikael Boman (77, 19. Gustav Engvall).

sędziował: Patrik Eriksson.
widzów: 5592.

IFK jest liderem ligi z 33 punktami.

Mecze II rundy eliminacji Ligi Europy odbędą się 16 i 23 lipca. Śląsk ewentualne pierwsze spotkanie rozegra u siebie.

nick - 5 lipca 2015, 19:22:34 - *.ip-92-222-26.eu
W starciu ze Śląskiem szanse 50 na 50, ew. 55 do 45 dla Śląska. Rywal spokojnie do przejścia. O, ile oczywiście Śląsk pokona Celje.

kamilson - 5 lipca 2015, 19:28:21 - *.175.84.21
Wątpię hehe 50 na 50 ??. Liga Szwecka to nie ogórki, a tym bardziej mistrz kraju. Ze Szwedami zawsze grało się cieżko 70% do 30% na korzyść IFK.

siara - 5 lipca 2015, 19:40:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A pamietacie Slask- Helsingborg?

rw - 5 lipca 2015, 19:47:30 - *.3-2.cable.virginm.net
Na skandynawi wygrac trzeba , a we wroclawiu na remis , ale u nich bedac obiektywnym slask nie strzeli bramki bo tak naprawde samym kiełbem w napadzie w pucharach bedzie ciezko . Pozdrawian kumatych

Hans - 5 lipca 2015, 19:47:36 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@kamilson - Taaak? IFK jest mistrzem Szwecji? A dlaczego gra w Lidze Europy w takim razie?! Krótko mówiąc - myślcie, to nie boli.

Znawca - 5 lipca 2015, 20:04:00 - *.174.212.12.novaia.pl
To nie jest ewentualny rywal Śląska! Ewentualnie to Śląsk zagra z IFK jak awansuje dalej.

mietek - 5 lipca 2015, 20:47:08 - *.8.106.94
@Hans: Co nie zmienia faktu, że po 14 kolejkach na możliwe 42 punkty mają zdobyte 33. U nas tak zwany "miszcz" po 37 kolejkach natrzaskał aż 54. To pokazuje, że IFK raczej wygrywać potrafi...

Hans - 5 lipca 2015, 20:53:10 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
@mietek - tego nie neguję. W ogóle IFK powoli zmierza do odzyskania prymatu w Szwecji, co też jest prawdą, ale mistrzem póki co jest Malmoe i nie odbierajmy im tego.
I nie mierzyłbym miary mistrza ilością zdobytych punktów. Wolę wyrównaną ligę, niż taką a la Grecja, z Olympiakosem przewyższającym całą resztę o nie wiadomo ile. Nigdy mnie coś takiego nie pociągało i uważam, że na dłuższą metę jest to szkodliwe.

tymi - 5 lipca 2015, 21:19:46 - *.czarnet.pl
@mietek - coś mi się nie zgadza w Twoich obliczeniach, bilans Lecha 19 zwycięstw, 13 remisów, 5 porażek co daje po 37 meczach 70 punktów, bo chyba dzielenie po rundzie zasadniczej na połowę nie jest miarodajne w porównaniu z IFK

dsdsd - 5 lipca 2015, 21:37:59 - *.dynamic.chello.pl
Jutro o godz 19.30 towarzyski mecz z FC Kopenhagen gra NK Celje. Chyba nie musze pisac gdzie transmisja tego meczu

judasz - 5 lipca 2015, 22:00:07 - *.bb.online.no
IFK w ostatnich 10 ligowych meczach nie przegrał, a na 14 meczów w lidze ma 1 porażkę. Myślę że IFK poziomem obecnie jest na poziomie Lecha. U nich liga wystartowała własnie, więc będą tez na innym poziomie przygotowań. Dla mnie Śląsk faworytem nie jest.

viking - 5 lipca 2015, 22:12:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Przy stanie 2:1 dla IFK powinien być karny za zagranie ręką obrońcy Sundsvall. Chwilę później zrobiło się 2:2. Strzał zza pola karnego, rykoszet od obrońcy zmylił bramkarza. Później piłkarze IFK zmarnowali sporo okazji. Powinni wygrać, ale gospodarze się cudem wybronili

DENIS - 5 lipca 2015, 22:19:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl