16 sierpnia 2015, 17:25:32 - akordial
Vassiljev uczcił urodziny

W pierwszym niedzielnym meczu 5. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na własnym boisku Ruch Chorzów 2-1 (1-0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Sebastian Madera i Konstantin Vassiljev. Goście odpowiedzieli golem Mariusza Stępińskiego.

W 7. minucie szansę na objęcie prowadzenia mieli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Lipskiego i zamieszaniu w polu karnym bliski strzelenia samobója był Piotr Grzelczak, lecz Bartłomiej Drągowski dobrze interweniował. W odpowiedzi Konstantin Vassiljev przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną i strzelił, ale obok bramki Matúša Putnockiego. Po chwili bramkarz "Niebieskich" fatalnie wznowił grę i piłka trafiła pod nogi Jacka Góralskiego. Zawodnik gospodarzy zdecydował się na strzał, ale trafił tylko w słupek. W 13. minucie Piotr Tomasik uderzył z dystansu, jednak Putnocký pewnie obronił. Dwie minuty później z rzutu wolnego dośrodkowywał Vassiljev, ale Maciej Gajos nie sięgnął piłki. W odpowiedzi Eduards Višņakovs uderzył z szesnastu metrów obok bramki. W 28. minucie po długim wrzucie piłki z autu przez Filipa Modelskiego przewrotką próbował uderzać Gajos, ale piłka przeleciała tuż nad bramką gości. Trzy minuty później Gajos zagrał do Grzelczaka, który oddał strzał, lecz Putnocký sparował piłkę nad siebie. Do futbolówki wyskoczył jeszcze Rafał Grzyb i główką zdobył gola. Sędzia jednak nie uznał trafienia, gdyż dopatrzył się faulu Grzyba na Putnockim. W 38. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Po centrze Vassiljeva z rzutu wolnego, piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował Sebastian Madera. Trzy minuty później wynik podwyższyć mógł Karol Świderski, ale jego uderzenie zablokował Michał Koj. Po chwili Vassiljev uderzył wysoko nad bramką. W odpowiedzi Patryk Lipski podał do niepilnowanego Višņakovsa. Łotysz oddał strzał z ostrego kąta, lecz Drągowski wybił piłkę na rzut rożny.

Dziewięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze prowadzili już przewagą dwóch goli. Gajos podał na lewe skrzydło do Grzelczaka. Napastnik gospodarzy zagrał w pole karne do Vassiljeva, który płaskim uderzeniem pokonał Putnockiego. Pięć minut później Estończyk podał do Tomasika, który zacentrował w pole karne do Modelskiego, jednak ten nie trafił w piłkę. Ruch odpowiedział w 65. minucie niecelnym strzałem Macieja Urbańczyka z dystansu. Chwilę później Tomasik dośrodkował piłkę w pole karne, ale Putnocký uprzedził Grzelczaka. W 73. minucie Modelski zagrał do Grzelczaka, który strzelił nad bramką. Po chwili Przemysław Frankowski uderzał z ostrego kąta, ale bramkarz Ruchu pewnie obronił. W 81. minucie Łukasz Surma zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył wysoko nad bramką. Po chwili Mariusz Stępiński obrócił się z piłką w polu karnym i strzałem w długi róg zdobył kontaktowego gola dla gości. Jagiellonia próbowała natychmiast odpowiedzieć, ale Putnocký powstrzymał Gajosa. W 90. minucie Kamil Mazek główkował po centrze Lipskiego, ale Drągowski pewnie obronił. Po chwili Jagiellonia zmarnowała dwie świetne sytuacje. Najpierw z bliskiej odległości w poprzeczkę trafił Gajos, a po chwili strzał Grzelczaka zablokował Koj.

16 sierpnia 2015, 15:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 2-1 Ruch Chorzów
Sebastian Madera 38, Konstantin Vassiljev 54 - Mariusz Stępiński 82

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 77. Piotr Tomasik - 28. Karol Świderski (57, 21. Przemysław Frankowski), 4. Jacek Góralski (62, 6. Taras Romanczuk), 22. Rafał Grzyb, 5. Konstantin Vassiljev (90, 13. Przemysław Mystkowski), 20. Maciej Gajos - 12. Piotr Grzelczak.

Ruch: 30. Matúš Putnocký - 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 14. Michał Koj, 23. Paweł Oleksy - 5. Marek Zieńczuk (46, 18. Mariusz Stępiński), 4. Łukasz Surma, 17. Maciej Urbańczyk (78, 7. Maciej Iwański), 10. Patryk Lipski, 13. Rołand Gigołajew (62, 27. Kamil Mazek) - 90. Eduards Višņakovs.

mad - 16 sierpnia 2015, 17:27:40 - *.centertel.pl
I czym sie tu podniecac? Przyjda puchary, przyjedzie slabiutka Omonia ns przedbiegach eliminacji i odprawi Jage z kwitkiem...

mixu - 16 sierpnia 2015, 17:27:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Jaga!

Boniek - 16 sierpnia 2015, 17:29:00 - *.client.duna.pl
sytuacje bramkowe 17 do 8 dla jagi wygrana zasłużona mimo że ruch ostatnio dobrze gra dzis nic nie grali//

DENIS - 16 sierpnia 2015, 17:30:22 - *.static.icpnet.pl
Graty dla zwycięskiej drużyny.

kibic - 16 sierpnia 2015, 17:31:18 - *.czarnet.pl
ciekawe kiedy ruch dobrze gra ?

mcbreed - 16 sierpnia 2015, 17:31:25 - *.17-4.cable.virginm.net
Najmniejszy wymiar kary. Wynik kompletnie nie odzwierciedla tego co sie dzialo na boisku. Minimum 5-1.

mcbreed - 16 sierpnia 2015, 17:32:59 - *.17-4.cable.virginm.net
Do tego ci nieudolni sedziowie...eh szkoda pisac. Pieknie grala Jagiellonia.

To naprawdę dobry piłkarz,młody.
Lewandowski w jego wieku dopiero zaczynał grać w Lechu.

fajdek - 16 sierpnia 2015, 17:36:51 - *.centertel.pl
Co smerfy sędzia nie pomógł jak w poprzednich meczach z PBB . i Koroną? .

DENIS - 16 sierpnia 2015, 17:42:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gratulacje dla solenizanta.

Mariusz - 16 sierpnia 2015, 17:44:34 - *.ten.net.pl
Straciliśmy 3 podstawowych piłkarzy i nadal Jesteśmy w grze gramy dobrze momentami każde podanie dokładne wyważone Sir Michale Probierzu oby tak dalej

knaker - 16 sierpnia 2015, 17:44:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nie wiem, jak Wy, ale ta sporna sytuacja to Grzyb wbił piłkę rękami do bramki, skrzydła Ruchu (Zieńczuk i Gigolaev) praktycznie nic nie zrobiły, Koj się trochę ograł, ale Cichocki w pucharze zagrał bardzo solidnie. Jest dobra perspektywa na dobrą pozycje w tym sezonie, wg mnie można powalczyć o te 8 miejsce, będzie ciężko, ale osiągalne.

RTS - 16 sierpnia 2015, 17:50:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Piekny widok Kibicow wielkiej zgody Widzewa i Ruchu kozacko nabity sektor szacunek wielki dla JB za wysjscie ze stadionu..

andRzej - 16 sierpnia 2015, 18:01:22 - *.dynamic.chello.pl
bRawo Jaga i dzięki za wsparcie dla naszych kibiców! pozdRo

WheelerZL - 16 sierpnia 2015, 18:08:51 - *.ssp.dialog.net.pl
@knaker - też mi się wydaje, że Grzyb wbił piłkę do bramki ręką. Nieskuteczność Gajosa i Grzelczaka porażająca. Ogólnie niezły meczyk.

BKS - 16 sierpnia 2015, 18:30:24 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
Meczyk świetny, tylko ta skuteczność...

100noga - 16 sierpnia 2015, 18:33:47 - *.dynamic.dsl.as9105.com
Waldek king zła taktyka na wyjazdy !

R - 16 sierpnia 2015, 18:57:46 - *.centertel.pl
najsłapsi komentatorzy Canal + ,powtórki ewidentnie pokazują żę był faul na bramkarzu a ci że bramka zdobyta prawidłowo i słabe sędziowanie

WigryF - 16 sierpnia 2015, 19:43:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje Jaga!
Przewaga cały czas. Założone zwycięstwo 😀.

czego? - 16 sierpnia 2015, 19:52:21 - *.host.pobb.as13285.net
czego nie gral sekulski, ktos wie? kontuzja?

majkel - 16 sierpnia 2015, 19:56:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
nie czego tylko czemu - nie grał bo jest słabszy od Grzelczaka

JAG - 16 sierpnia 2015, 20:10:29 - *.internetia.net.pl
Brawa za zwycięstwo i punkty szkoda słabej skuteczności.Czyżby wróciły dawne piękne czasy przyjaźni z Ruchem i Widzewem?

Niebieski - 16 sierpnia 2015, 20:10:41 - *.as43234.net
Grodzicki, Oleksy, Visnakovs tym panom już dziękujemy :/ potrzeba kreatywnego środkowego pomocnika, środkowego obrońce i lewego obrońce to zaczniemy grac narazie obrona jest dziurawa...

kukiz - 16 sierpnia 2015, 20:12:27 - *.google.com (*.207.119.131)
bRawa dla kibiców Jagi za wsparcie, Waldek wywal wreszcie to badziewie grodzickiego, co mecz to tracimy bramki przez to drewno, czemu nie graja od poczatku Mazek i Stepiński. tak powinien wygladać skład Ruchu: Putnocky-Konczkowski, Cichocki(Helik, jak wróci po kontuzji), Koj, Oleksy(też do zmiany ale lepszego nie ma)-Mazek,Surma(Urbańczyk zależy od dyspozycji w dniu meczu),Lipski, Gigolaev(Zieńczuk)-Višniakovş-Stepiński. 4-1-2-1-2.

slazak - 16 sierpnia 2015, 20:17:41 - *.adsl.inetia.pl
Wynik meczu zafałszowuje rzeczywistość. Jagiellonia miała tyle sytuacji bramkowych, że spokojnie powinna wygrać 3:1, lub 4:1. Niestety, to urok polskiej ekstraklasy-katastrofalna nieskuteczność. Ruch grał chyba bez rozgrzewki, sennie, ospale, niezdecydowanie. Upały ich wykończyły w Białymstoku? Zatrucie pokarmowe?

Zaki - 16 sierpnia 2015, 20:19:55 - *.dynamic-ww-2.vectranet.pl
Wygrana Jagi jak najbardziej zasłużona! I mogłaby być jeszcze wyższa gdyby nie słupek i poprzeczka.

Gepard - 16 sierpnia 2015, 20:34:40 - *.dynamic.chello.pl
Też nie rozumiem dlaczego Mariusz nie gra od początku. Myślę, że napsułby więcej krwi obrońcom Jagi.

judasz - 16 sierpnia 2015, 20:34:41 - *.opera-mini.net (*.13.106.68)
gdyby babcia miala wasy zostala dziadkiem

Chorzowski - 16 sierpnia 2015, 20:40:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo jaga za postawę! Ruch&Widzew&Jaga

Irtysz - 16 sierpnia 2015, 20:46:50 - *.free.aero2.net.pl
Lepiej Jagusia zagrała niż z Irtyszem Pawłodar.

Rafal - 16 sierpnia 2015, 20:53:46 - *.sub-166-159-130.myvzw.com
Jagiellonia co?
Irtysz!

Alojz - 16 sierpnia 2015, 20:56:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dziękujemy pRzyjaciele z Białegostoku!

NRSL - 16 sierpnia 2015, 21:26:19 - *.nsk.net.pl
brawo Jaga wysgraliscie zasłuzenie mimo ze jestem za Ruchem musze przyznac o niebo lepiej dzis graliscie pozdro i dzieki za "akcje" szacunek ! NRSL ! Widzew dzieki za wsparcie jak zawsze ! nigdy nie zginie ! W&R&E ? J ? czemu nie ?!

maro - 16 sierpnia 2015, 22:19:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gratulacje dla kibiców Ruchu i Widzewa- wyjazd dekady w końcu doszedł do skutku! Pięknie było oglądąć dwie ultry, które dopingowały swoich piłkarzy, a nie obrażały się nawzajem jak banda troglodytów. Świetne wrażenia. Mecz całkowicie pod kontrolą Jagiellonii, wynik nie odzwierciedla przewagi żółto-czerwonych.
Widzew&Ruch&Jaga!

Jaga - 16 sierpnia 2015, 22:20:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
APEL! Wpuśccie Kibiców Legii za dwa tygodnie. Anulujcie tą karę PZPN i Komisja Ligi

R.W.J.E. - 16 sierpnia 2015, 22:56:11 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
Wielkie Dzięki kibice Jagi Ruch&Widzew&Jaga&Elana Najlepsza SZTAMA !!!!!!! pozdro.

Szyderca - 16 sierpnia 2015, 23:06:08 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Uuuu... przybijanie zgod przez neta... kozak ekipy...

Jaga71 - 16 sierpnia 2015, 23:33:43 - *.129-247-81.adsl-dyn.isp.belgacom.be
Super mecz
Szacun dla kibiców Ruchu i Widzewa.

theman - 17 sierpnia 2015, 1:34:46 - *.hsd1.il.comcast.net
Goralski numer jeden w pomocy ,troszke brakuje klasowego napastnika,ale ogolnie brawa za dzisiejszy mecz ,troszke wiecej dokladnosci i wynik bylby duzo wyzszy

vungcao - 17 sierpnia 2015, 8:54:53 - *.toya.net.pl
do Szyderca : a gdzie tu przybijanie zgody widzisz??

Xc - 17 sierpnia 2015, 10:15:38 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
Jaga do boju !!

. - 17 sierpnia 2015, 12:59:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wczoraj też obchodził urodziny Tomasz Frankowski Legenda Jagiellonii.

Gula - 18 sierpnia 2015, 4:28:43 - *.dynamic.chello.pl
Zawsze stosunki Jagi i Ruchu były na przyzwoitym poziomie zarówno piłkarskim jak i kibicowskim. Ten mecz chyba w jakiś sposób to potwierdza

panczo - 18 sierpnia 2015, 20:13:17 - *.229.120.78.rev.sfr.net
10 lecie zgody Ruchu z Widzewem obchodzone w Bialym.W tym meczu policja dala przyklad trzymania sie pozytywki narzuconej z centrali.Dzieki kibicom obu stron swieto nie zostalo zepsute.Graty gosciom ,bo bylo ich ponad 2000 kola-700 z Lodzi.

Agen - 19 sierpnia 2015, 4:34:18 - *.116.61.174
I very much enjoyed reading your writing, it's amazing and adds insights ... Thanks