22 sierpnia 2015, 22:21:33 - dyrovski
Efektowny remis

W ostatnim sobotnim meczu 6. kolejki Ekstraklasy Cracovia zremisowała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1-1 (1-1). Bramki zdobywali po strzałach z daleka Konstantin Vassiljev - dla gości i Marcin Budziński - dla gospodarzy.

W 14. minucie szansę miała Cracovia. Bartosz Kapustka przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i podał piłkę do Denissa Rakelsa, który strzelił sprzed pola karnego, jednak Bartłomiej Drągowski obronił. Cztery minuty później odpowiedziała Jagiellonia. Konstantin Vassiljev podał do Piotra Grzelczaka, a ten uderzył z prawej strony pola karnego, ale Krzysztof Pilarz wybił piłkę. W 22. minucie goście objęli prowadzenie. Vassiljev oddał strzał z dalszej odległości i trafił w samo "okienko" bramki strzeżonej przez Pilarza, który był bez szans. Sześć minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Kapustka podał do Marcina Budzińskiego, a ten zdecydował się na strzał z daleka. Piłka otarła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. W 37. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Cetnarski, piłkę głową musnął Dariusz Zjawiński, ale Drągowski wybił piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie tempo gry nieco spadło. Najlepszą okazję miał w 59. minucie Taras Romanczuk, jednak Pilarz - choć z trudem - wybronił jego strzał z daleka. W doliczonym czasie gry szansę na zwycięstwo mieli gospodarze. Po zagraniu Damiana Dąbrowskiego Miroslav Čovilo odegrał piłkę klatką piersiową do Rakelsa, ale ten źle trafił w piłkę i nie sprawił kłopotu Drągowskiemu.

22 sierpnia 2015, 20:30 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 1-1 Jagiellonia Białystok
Marcin Budziński 28 - Konstantin Vassiljev 22

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz - 22. Jakub Wójcicki (66, 25. Bartosz Rymaniak), 3. Sreten Sretenović, 24. Piotr Polczak, 21. Hubert Wołąkiewicz (56, 26. Deleu) - 92. Deniss Rakels, 10. Mateusz Cetnarski (46, 5. Miroslav Čovilo), 14. Damian Dąbrowski, 27. Marcin Budziński, 67. Bartosz Kapustka - 9. Dariusz Zjawiński.

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 77. Piotr Tomasik - 28. Karol Świderski (53, 10. Alvarinho), 4. Jacek Góralski (53, 6. Taras Romanczuk), 22. Rafał Grzyb, 5. Konstantin Vassiljev, 20. Maciej Gajos (80, 21. Przemysław Frankowski) - 12. Piotr Grzelczak.

żółte kartki: Alvarinho, Grzelczak, Romanczuk.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 8125.

Fafner - 22 sierpnia 2015, 22:22:22 - *.13-2.cable.virginm.net
Zalosny sedzia.

BestWest - 22 sierpnia 2015, 22:22:59 - *.89-10-181.nextgentel.com
dlaczego?

n00bel - 22 sierpnia 2015, 22:23:11 - *.dynamic.chello.pl
Bramki pierwsza klasa! I brawo za tempo w pierwszej połowie. Przyjemnie się oglądało!

kucharczyk - 22 sierpnia 2015, 22:23:21 - *.zambrow.net.pl
sam jesteś żalosny

SanMarino - 22 sierpnia 2015, 22:23:21 - *.adsl.inetia.pl
Dużo ciekawszy niż Crystal Palace - Aston Villa.

dadsasd@ch - 22 sierpnia 2015, 22:23:22 - *.26.11.vie.surfer.at
jezus maria ten grzelczak jest najslabszym napastnikiem calej ekstraklasy

hamak - 22 sierpnia 2015, 22:23:25 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Świetny mecz, chociaż mecz walki. Brawo Jaga, Brawo Cracovia - oby jak najwięcej takich w ekstraklasie!!!

Ryba - 22 sierpnia 2015, 22:23:27 - *.adsl.inetia.pl
Hej.Brawo Jaga za walkę.Probierz słuszne pretensje do Złotka, gwizdał większość starć przeciw Jadze.

WheelerZL - 22 sierpnia 2015, 22:23:34 - *.ssp.dialog.net.pl
Jak do tej pory najlepszy mecz w tej kolejce.

dW - 22 sierpnia 2015, 22:23:59 - *.elpos.net
Nie wiem kto był bardziej irytujący w tym meczu:
-sędzia, który chyba sam nie wiedział gdzie jest i co robi;
-komentatorzy nc+ którzy go chwalili.
Świetny mecz, szczególnie w pierwszej połowie i remis jest chyba najsprawiedliwszym wynikiem.

CKM27P - 22 sierpnia 2015, 22:24:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mecz naprawdę dobry jak na naszą ekstraklasę. Dynamiczny, sporo strzałów, ładne bramki. Jak na razie najlepszy mecz pod względem atrakcyjności w tym sezonie Pozdro

koxu - 22 sierpnia 2015, 22:27:53 - *.47.39.193
Wychwalacie ten mecz a tak naprawdę to poza ładnymi bramkami to nic szczególnego/po prostu gimbusy ogladali mecz w tv lub necie i powtarzają po komentatorach jaki to był dobry mecz//żałosne

lol - 22 sierpnia 2015, 22:28:54 - *.croy.cable.virginm.net
Alvarinho... 11 razy dostal pilke i zaliczyl 11 strat... Mam nadzieje ze to byl jego ostatni mecz i wyladuje na liscie transferowej i w rezerwach Jagi. Jak tylko dostawal pilke to podnisilo mi sie cisnienie. Najwieksza wtopa transferowa Jagi w ostatnim 10 leciu.

Xc - 22 sierpnia 2015, 22:31:33 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
Lolek ty tak poważnie czy z zawiści.

andRzej - 22 sierpnia 2015, 22:32:56 - *.dynamic.chello.pl
bRawo Jaga! dobRy wynik! pozdRo!

WheelerZL - 22 sierpnia 2015, 22:33:42 - *.ssp.dialog.net.pl
koxu - znasz się na piłce jak świnia na gwiazdach. Co do wieku to podejrzewam, że mógłbyś być moim synem.

ksena - 22 sierpnia 2015, 22:34:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co wy chcecie od sędziego? To najlepszy sędzia w Polsce (obecnie).

Boniek - 22 sierpnia 2015, 22:35:29 - *.client.duna.pl
wheelerZL koxu ma 16 lat

znawca - 22 sierpnia 2015, 22:37:58 - *.centertel.pl
Świetny mecz - szczególnie w 1 połowie. W Cracovii widoczny brak klasycznej "9" - gdyby ją mieli byliby realnym zagrożeniem dla Legii w walce o MP. Ale z tym składem mogą być puchary.

Boniek - 22 sierpnia 2015, 22:39:18 - *.client.duna.pl
do znawca ty jestes znawca od 7 boleści chyba ///craxa cały sezon nie bedzie grała tak deb
i
l
u

WigryF - 22 sierpnia 2015, 22:44:28 - *.centertel.pl
A przez chwilę pachniało pięknym obrazkiem: Wigierki i Jaga na pierwszych miejscach w swoich klasach rozgrywkowych... Ehhh... Jakich pięknych czasów dożyłem
Do boju Wigry i Jaga!

ADA - 22 sierpnia 2015, 22:47:14 - *.bialystok.vectranet.pl
Na obecną chwilę dwie z ciekawszych drużyn naszej ekstraklapy, co potwierdził mecz. Sporo zaangażowania, dobre tempo, akcje i piękne bramki.
Szkoda, że Jaga nie zagrała odrobinę precyzyjniej w ataku.

koozy - 22 sierpnia 2015, 22:50:41 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Alvarinho jest cienki jak listwa.

BadBoy - 22 sierpnia 2015, 23:09:41 - *.56.13.117
W szalikach Pasow i Jagi ogladajac mecz ukochanych druzyn marze o dniu kiedy bedzie miedzy nami przyjazn.

mat9111 - 22 sierpnia 2015, 23:21:59 - *.adsl.szeptel.net.pl
Alvarinho jak na swój pierwszy mecz zagrał strasznie słabo. Mam nadzieję, że to złe miłego początki. Grzelczak gra nawet nieźle, ale jednak musi popracować nad techniką, bo gra on strasznie prostą piłkę, przez co zwrotniejsi obrońcy jak chociażby Deleu mogą łatwo odebrać mu piłkę.

kraker87 - 22 sierpnia 2015, 23:26:25 - *.multimo.pl
do BadBoy
Osobiscie nie mam nic przeciwko(mimo ex przyjaźni z WSK, ale niestety nie ja o tym decyduje. Jak na razie dobry jest i status neutralny.
Pozdro

lol - 22 sierpnia 2015, 23:29:19 - *.croy.cable.virginm.net
@xc Ale co z zawisci?

kaos - 22 sierpnia 2015, 23:30:09 - *.bb.online.no
@kraker, badboy ją też się pod tym podpisuje jako stary Pasiak :-) marzy mi się zgoda z Jaga.pozdrowienia !mecz na remis i tak też się skończył :-)

BKS - 22 sierpnia 2015, 23:37:19 - *.play-internet.pl
1. Jaga ma z Cracovia kose
2. Nie narzekajcie na alvarinho pamietacie 1 mecz tego Pana ktory dzis strzelil bramke ? Chlopak musi sie wkomponowac I bedzie git.

kaostrada - 22 sierpnia 2015, 23:37:52 - *.adsl.inetia.pl
Marzy mi się zgoda Wisełki i Lecha!
Tylko Lech i Wisełka!
Mam szaliki tych klubów w domu!

Polonia - 22 sierpnia 2015, 23:42:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Cracovia klub zaden!!!nie wiem co co z nimi trzymamy scyzorow sie pozbylismy teraz czas na pasy!

kaos - 23 sierpnia 2015, 0:04:26 - *.bb.online.no
@bks ciekawe od między? Odkąd się na Jage wypiela psiarnia nie ma oficjalnie żadnej kosy..chyba że jesteś gimbusom i nigdy na meczu nie byłeś o wyjeździe nie wspominając

FortArt - 23 sierpnia 2015, 1:18:52 - *.opera-mini.net (*.11.201.131)
Niesamowicie dobry mecz. Jeden z tych, po których nawet porażkę można przyjąć lekko będąc zadowolonym z tak wysokiego poziomu widowiska.
I ludzie za mną dyskutujący o szansach straty pkt przez Legię i Piasta. Nie o tym ile pkt trzeba do dającego utrzymanie miejsca, ale o tym ile brak do pozycji nr 1 w Polsce. Od kilkudziesięciu lat nikt pewnie nie zastanawiał się na tym stadionie nad stratą do lidera ekstraklasy. Chwilo trwaj!

oko - 23 sierpnia 2015, 3:06:33 - *.dyn.optonline.net
Filip Modelski po kontuzjach i wpadkach - to robi sie " KAWAL DOBREGO PRAWEGO OBRANCY " NO ! NO ! tak jest !

gosc - 23 sierpnia 2015, 9:15:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hahaha przyjaźń cracovia - jaga wisla zostawia jage .... jaga pisze bliżej nam do pasów ... a wczoraj pasy ładnie pozdrawiały jage hahaha

Cracovia - 23 sierpnia 2015, 9:21:58 - *.2-4.cable.virginm.net
@San Marino - CPFC z AV byl dobry ale po przerwie , zreszta nie ma sie co dziwic wczoraj w Londku byla taka patelnia ze ciezko bylo wysiedziec pod dachem a co dopiero biegac , upaly tu to nie codziennosc to rarytas

dobranasza - 23 sierpnia 2015, 12:22:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szacun dla Jagi! Byłbym skłonny do zawarcia sztamy z Jagą.

C&J - 23 sierpnia 2015, 15:24:44 - *.homenett.pl
Jako kibic Cracovii bardzo bym chciał, aby została nawiązana zgoda z Jagiellonią. Tylko Cracovia i Jaga...najładniej grające kluby w lidze!!

Fan - 23 sierpnia 2015, 18:45:49 - *.elpos.net

B-K-S - 23 sierpnia 2015, 19:36:55 - *.240.187.86
Wszyscy ci co zle mowia o Jagiellonii - powiem krotko, nie znacie sie na pilce. W nastepnej kolejce ogramy Legie i cala Ekstraklasa bedzie przecierala oczy ze zdumienia ;D

art - 23 sierpnia 2015, 23:28:25 - *.dynamic.mm.pl