12 września 2015, 17:24:50 - dyrovski
Śląsk miał swoje pięć minut

W pierwszym sobotnim spotkaniu 8. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 3-1 (0-0). Gole dla Śląska strzelali Piotr Celeban, Piotr Tomasik, dla którego było to trafienie samobójcze i Tom Hateley, a dla Jagiellonii Piotr Grzelczak.

Mecz lepiej rozpoczęła Jagiellonia. Już w 2. minucie z rzutu wolnego z dalekiej odległości uderzył Konstantin Vassiljev, jednak Mariusz Pawełek zdołał wybić piłkę. W 14. minucie będący w polu karnym Fedor Černych zagrał z prawej strony do Łukasza Sekulskiego, lecz ten zbyt lekko uderzył piłkę i z najmniejszej odległości nie pokonał bramkarza gospodarzy. W dalszej części meczu gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Śląsk nie potrafił poważnie zagrozić bramce gości, a i Jagiellonia po dobrym początku nieco spuściła z tonu, przez co pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 51. Vassiljev ponownie uderzył z rzutu wolnego sprzed pola karnego, ale piłka poleciała obok słupka. W 58. minucie na prowadzenie wyszedł Śląsk. Z rzutu rożnego dośrodkował Peter Grajciar, a bramkę głową zdobył Piotr Celeban. Minutę później Grajciar sam mógł strzelić gola. Bartłomiej Drągowski zagrał piłkę wprost pod nogi Słowaka, jednak ten w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza gości. W 63. minucie Śląsk prowadził już dwoma golami. Flávio Paixão podał na prawą stronę do Grajciara, ten zagrał piłkę w pole karne, a Piotr Tomasik skierował futbolówkę do własnej bramki. Pięć minut później z rzutu wolnego uderzył Jacek Kiełb, jednak Drągowski wybił piłkę, która odbiła się od słupka, a następnie została wybita na rzut rożny. W 83. minucie Jagiellonia zdobyła bramkę. Z lewej strony boiska piłkę dośrodkował Karol Mackiewicz, a strzałem z woleja Piotr Grzelczak pokonał Pawełka. Cztery minuty później Śląsk podwyższył prowadzenie. Flávio Paixão zagrał do Kamila Bilińskiego, którego strzał wybił golkiper gości, jednak piłka trafiła wprost pod nogi Toma Hateleya, a ten bez problemu umieścił ją w pustej bramce.

12 września 2015, 15:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 3-1 Jagiellonia Białystok
Piotr Celeban 58, Piotr Tomasik 62 (s), Tom Hateley 87 - Piotr Grzelczak 83

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 17. Mariusz Pawelec, 3. Piotr Celeban, 6. Tomasz Hołota, 30. Kamil Dankowski (46, 2. Krzysztof Ostrowski) - 29. Peter Grajciar, 5. Krzysztof Danielewicz, 20. Adam Kokoszka, 15. Marcel Gecov (81, 4. Tom Hateley), 28. Flávio Paixão - 9. Jacek Kiełb (85, 19. Kamil Biliński).

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 2. Filip Modelski, 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 77. Piotr Tomasik - 15. Fedor Černych, 4. Jacek Góralski, 22. Rafał Grzyb, 5. Konstantin Vassiljev (70, 6. Taras Romanczuk), 10. Alvarinho (57, 11. Karol Mackiewicz) - 17. Łukasz Sekulski (56, 12. Piotr Grzelczak).

żółte kartki: Gecov, Kokoszka, Celeban - Tomasik.

nikt - 12 września 2015, 17:32:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Powrót Mackiewicza i asysta . Jedyny pozytyw Jagiellonii.

ugg - 12 września 2015, 17:34:16 - *.designadv.eu
a na GKS Tychy będzie ponad 10tys. Wrocław trochę wstyd

ertyk - 12 września 2015, 17:35:22 - *.dynamic.chello.pl
ten mecz to karma która wraca do Śląska za mecze z Lechią i Podbeskidziem, gdzie Śląsk miażdżył rywali a nie wygrywał. Do 60 minuty Jaga zdecydowanie lepsza, po stracie bramki Śląsk odżył i zdominował mecz.

jagafan - 12 września 2015, 17:36:23 - *.play-internet.pl
Twoj komentarz zostal usuniety bo piszesz bzdury o najlepszym bramkarzu mlodego pokolenia w polsce, prezentujesz denny poziom......dlatego

Lider - 12 września 2015, 17:38:58 - *.henet.pl
Wrocław 613,5 tys mieszkańców, 7419 kibiców na meczu , macie jakiś Protest ??

jagafan - 12 września 2015, 17:44:45 - *.play-internet.pl
Narazie Sekulski niech stuka w rezerwach, jeszcze kiedys szanse dostanie, na nastepny mecz zaryzykowac proponuje z Czernychem, na zmiane Grzelczak, a Maciewicz za Fiodora na skrzydlo, moze to wypali

hehe - 12 września 2015, 17:44:54 - *.231.18.121.koba.pl
Grzelczak tylko z woleja strzela :D

Znawca WKS - 12 września 2015, 17:56:05 - *.ssp.dialog.net.pl
Wrocław ma 630 tys. mieszkańców, a aglomeracja około miliona, ale ludziom się na mecze chodzić nie chce, mają inne rozrywki i zajęcia.

rafalski - 12 września 2015, 18:01:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śmiech na sali z tej widowni Nie lepiej na Oporowskiej grać ?

buli14 - 12 września 2015, 18:12:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
szacunek dla kibiców jagi cała polska w cieniu śląska

wks - 12 września 2015, 18:33:15 - *.play-internet.pl
Jak zagrał Alvarinho. Kibic Zawiszy.

Atom - 12 września 2015, 18:59:22 - *.72.32.237
Po co wy gracie, jak wy kibiców nie macie??!!
Młyn i frekwencja drugoligowa..

dex - 12 września 2015, 19:00:40 - *.tktelekom.pl
Co taka słaba frekwencja u Andersenów ?

shogun - 12 września 2015, 19:00:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Kiepscy co was tak mało?

robeercik - 12 września 2015, 19:02:11 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Jaga piłkarsko o niebo lepsza....ale liczy się to co w siatce....

Supermen - 12 września 2015, 19:44:11 - *.dynamic-ra-3.vectranet.pl
Ale hucpa w ponad 600 tysięcznym mieście,na 44 tysięcznym stadionie,grupka 7100 gapiów!Normalnie dno i wodorosty.Śmiejecie się z Niecieczy że wiocha co ma niecałe 1000 mieszkańców,a dojeżdżają na mecze do Mielca i jest ich 3-4 tysiaki.To samo 27 tysięczna Łęczna ma podobną frekwencje co we Wrocławiu.Nie wstyd wam zabuskie kargule????

POlegli - 12 września 2015, 19:46:44 - *.231.28.171.koba.pl
No to Jaga - POgrała sobie...POgrała...he, he, he...

Slaughter - 12 września 2015, 20:20:28 - *.torservers.net
4 mecze w tej kolejce - 4 niespodzianki

scyzor - 12 września 2015, 21:10:11 - *.adsl.inetia.pl
Powalająca frekwencja miasta wojewódzkiego

zdziwiony - 12 września 2015, 21:56:13 - *.elblag.vectranet.pl
normalnie napisze po wrocławsku rzesza ludzi na trybunach .

wroc - 12 września 2015, 22:37:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Lider Tak przeciw Korsorjum i preziowi, którzy systematyznie osłabiają drużynę mniemając , że trener Pawłowski to cudotwórca !

Śląsk !! - 12 września 2015, 23:52:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie ważne ilu przychodzi, ważne że Ci co przychodzą przychodzą zawsze, a nie tak jak u was, że na Lecha czy Legie to mobilizacja a potem stadion świeci pustkami.
Wolę te osoby niż kibiców sukcesu, januszy i lalusi.

Polak - 13 września 2015, 0:38:34 - *.146.7.224.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@zdziwiony : wypraszam sobie porównywanie Wrocławian do Rzeszy. Piszcie sobie że wiocha, wali mnie osobiście frekwencja, stadion zostal wybudowany tylko po to zeby mozna bylo łapówy wziąć, cale miasto nim żyga. Liga polska kompletnie mnie nie intetesuje podobnie jak wielu innych w tym mieście i chodze tylko na mecze pucharowe ale wyluzujcie z takimi tekstami jak ten mędzrzec z elbląga. Znalazl sie rdzenny mieszkaniec - faszystowskich prus wschodnich. Spytaj babki skad sie tam wziales a potem ladnie przepros. A jesli mieszkacie tam z dziada pradziada toś sam Szwab z kompleksami i tyle. Żegnam.

Beret - 13 września 2015, 8:47:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fatalna gra Jagiellonii w obronie! Co się z Wami dzieje!

z - 13 września 2015, 8:57:40 - *.bb.sky.com
wchodze na 90 minut na info o Slasku a komentujacy to sami ludzie z zakompleksionej wioski pod Wroclawiem

LS - 13 września 2015, 11:00:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Na Jage wystarczy pięć minut, brawo Ślask!

bono - 13 września 2015, 13:32:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
wiesz @z nie wszyscy w legnicy lubią kiepściutkich...

jagafan - 13 września 2015, 13:53:52 - *.play-internet.pl
Ferdki mialy po prostu 200% farta, pierwsza polowa grali piach, potem piach, dwie wrzutki na afere, tyle umieja i dwie bramki, trzecia wpadla bo Jaga musiala odkryc sie, zadna roznica przegrac 2:0 czy 3:1, a Ferdki pisza "Zasluzone zwyciestwo" he,he,he, uwazajcie na spadek z taka gra Ferdki, my sie nie musilismy naszych wstydzic

Polak - 13 września 2015, 14:57:24 - *.8.105.182
Ale tu zakompleksionych zazdrośników.
Psy szczekają Wrocław żyje dalej

panczo - 13 września 2015, 15:54:18 - *.62.5.93.rev.sfr.net
Takie mecze sie zdarzaja.W ub.sezonie podobnie bylo z G. Leczna-oni grali,a Piatkowski strzelal.Mimo przegranej gra sie podobala.

z - 14 września 2015, 15:37:16 - *.bb.sky.com