26 września 2015, 19:51:49 - dyrovski
Popis Denissa

W drugim sobotnim meczu 10. kolejki Ekstraklasy Cracovia wygrała na własnym boisku z Ruchem Chorzów 2-1 (2-0). Dwie bramki zdobył dla gospodarzy Deniss Rakels. Goście odpowiedzieli trafieniem Mariusza Stępińskiego.

W 6. minucie z prawej strony boiska zacentrował Deleu, ale Matúš Putnocký wybił piłkę po strzale głową Bartosza Kapustki. Chwilę później gospodarze już prowadzili. Mateusz Cetnarski dośrodkował z rzutu rożnego, głową najpierw uderzył Damian Dąbrowski, golkiper gości obronił ten strzał, ale zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówka trafiła do Denissa Rakelsa, który z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki głową. W 17. minucie z rzutu wolnego wykonywanego z prawej strony boiska uderzył Marek Zieńczuk, ale Grzegorz Sandomierski nie miał problemu ze złapaniem piłki. W odpowiedzi ładną akcją popisała się Cracovia. Cetnarski zagrał do Kapustki, ten piętą odegrał do Rakelsa, ale futbolówka po strzale Łotysza poleciała nad poprzeczką.

W 28. minucie Zieńczuk dośrodkował z rzutu wolnego, a głową strzelił Rafał Grodzicki, ale Sandomierski z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Jedenaście minut później po zamieszaniu w polu karnym gości futbolówka spadła pod nogi Rakelsa, który oddał mocny strzał, ale Putnocký zdołał złapać piłkę. Dwie minuty przed przerwą z rzutu wolnego uderzył Cetnarski, ale bramkarz Ruchu wybił futbolówkę. Cracovia pierwszą połowę kończyła z dwubramkową przewagą. Kapustka zagrał na prawą stronę do Jendriška, a ten wycofał piłkę do nabiegającego Rakelsa, który strzałem bez przyjęcia zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

W 54. minucie Łukasz Surma zagrał do Kamila Mazka, a skrzydłowy gości będąc z prawej strony pola karnego strzelił w trudnej sytuacji wprost w Sandomierskiego. W odpowiedzi Deleu dośrodkował w szesnastkę, a Rakels uderzył z woleja, ale Putnocký obronił ten strzał. Po godzinie gry bramkę zdobył Ruch. Patryk Lipski podał na lewą stronę do Zieńczuka, ten zacentrował w pole karne, a gola głową strzelił Mariusz Stępiński. W 70. minucie Lipski dośrodkował z rzutu wolnego, a głową strzelił Grodzicki, jednak piłkę trącił jeszcze Koj i ostatecznie futbolówka poleciała obok bramki.

26 września 2015, 18:00 - Kraków (stadion Cracovii)
Cracovia 2-1 Ruch Chorzów
Deniss Rakels 6, 45 - Mariusz Stępiński 60

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 26. Deleu, 3. Sreten Sretenović, 24. Piotr Polczak, 44. Paweł Jaroszyński - 67. Bartosz Kapustka (87, 27. Marcin Budziński), 14. Damian Dąbrowski, 5. Miroslav Čovilo, 10. Mateusz Cetnarski (66, 9. Dariusz Zjawiński), 92. Deniss Rakels (90, 96. Mateusz Wdowiak) - 62. Erik Jendrišek.

Ruch: 30. Matúš Putnocký - 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 14. Michał Koj, 20. Marek Szyndrowski - 27. Kamil Mazek, 17. Maciej Urbańczyk, 4. Łukasz Surma (84, 19. Tomasz Podgórski), 10. Patryk Lipski, 5. Marek Zieńczuk (61, 13. Rołand Gigołajew) - 18. Mariusz Stępiński.

żółte kartki: Jaroszyński, Dąbrowski, Čovilo - Lipski, Koj, Grodzicki, Stępiński.
czerwona kartka: Patryk Lipski (90. minuta, Ruch, za drugą żółtą).

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 6235.

cezarek - 26 września 2015, 19:53:48 - *.146.129.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo PASY !!!

Seba - 26 września 2015, 19:53:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czekam na wypowiedź Hanysa który twierdził że Rakels to słaby napastnik. Brawo Deniss i brawo Cracovia.

Pasiak - 26 września 2015, 19:54:03 - *.dip0.t-ipconnect.de
Tylko Pasy,Tylko Cracovia!!!

gffdhh - 26 września 2015, 19:54:50 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Helik wracaj do zdrowia bo na te drewno patrzec nie idzie...

ŁowcaŚmier - 26 września 2015, 19:57:48 - *.42-235.internetia.net.pl
ruch spadek pewne info!!

kriss - 26 września 2015, 20:00:42 - *.static.orange.sk
ruch żal.com

gość - 26 września 2015, 20:01:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
1) Z dębowymi kołkami zamiast stoperów Cracovia będzie brała w tyłek od każdego (nie tylko od Termaliki). Czasem tylko coś wymęczą jak dzisiaj. Ale to może być za mało - nie tylko na "8", ale i na utrzymanie.
.
2) Panie Filipiak albo Tabisz. Wywal pan natychmiast na zbity pysk "specjalistę od przygotowania" (bo Zieliński tego nie zrobi). Z najlepiej przygotowanej fizycznie drużyny ten "spec" zrobił najgorzej przygotowaną (po 1. połowie robią bokami). Cieklawer czy w Comarchu też pan trzyma programistów, którzy zawalają robotę (podpowiadam: wuefista to nie piłkarz czy trener i można go zwolnić w dowolnym momencie - np. od 1. października)

WheelerZL - 26 września 2015, 20:02:19 - *.ssp.dialog.net.pl
Zawsze uważałem, że Rakels to dobry piłkarz. W Zagłębiu tak naprawdę nie dano mu szansy żeby pokazał swe umiejętności. Dodatkowo skumał się z nie tymi co trzeba. Dlatego musiał opuścić Lubin. Powodzenia Deniss.

judasz - 26 września 2015, 20:02:31 - *.opera-mini.net (*.13.106.80)
nie spinaj sie tak bo jak narazie gornik zabrze i gieksa spadek

Adi - 26 września 2015, 20:03:49 - *.224.47.70
@ŁowcaŚmier
takie pisanie pisaniem ale ten klub mógłby wreszcie spać. Organizacyjnie,finansowo a przede wszystkim infrastrukturalnie nie pasuje do polskiej Ekstraklasy. Wszystko poszło do przodu, kluby wykładają co raz większą kasę, budują bazy szkoleniowe no i oczywiście co jest już standadem w naszym kraju - mają nowoczesne, wielofunkcyjne obiekty z których czerpią korzyści nie tylko w godzinach meczu. A Ruch? dalej swoje

FortArt - 26 września 2015, 20:07:47 - *.opera-mini.net (*.146.69.55)
Rozumiem, że za okrzyki "Do gazu" kara dla Ruchu będzie konkretna.

judasz - 26 września 2015, 20:08:19 - *.opera-mini.net (*.13.106.80)
@adi
wole kluby z kibicami a nie ze stadionami bez jak podbeskidzie lub termalica

jacek - 26 września 2015, 20:14:52 - *.82.radiotel.com.pl
Ja bym chciał żeby rUCH w ogóle wypisał się ze struktur PZPN. Niepotrzebny nam klub z antypolsko nastawionymi kibicami.

swce - 26 września 2015, 20:18:52 - *.swietochlowice.vectranet.pl
Ruch wychodzi na kazdy mecz z zalozeniem ze bronimy wyniku od 1 minuty. Zero zawzietosci w grze. Nasz scauting sciaga zawsze takich grzecznych i milych chlopakow wraz z przesympatycznymi Panami trenerami na lawce. Tu nie chodzi o to zeby nikogo nie skrzywdzic.

bobr - 26 września 2015, 20:19:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Judasz, wole to mają ptaki

Adi - 26 września 2015, 20:20:21 - *.224.47.70
@judasz
Ale w Ekstraklasie masz wystarczająco klubów z jak to napisałeś "kibicami". A Termalica to dokonały przykład spełnienia takiego "Polish Dream" i jak najbardziej powinna grać w Ex. Poukładany klub, zero długów, mądrze zarządzany przez prywatny interes, mała i urokliwa miejscowość z wieloma pięknymi domami (od razu widać, że "za bilety ma kto tam płacić" , kamerlany stadion w budowie, dobra atmosfera. Nie trzeba niczego więcej. Termalica wywalczyła Ekstraklasę tylko i wyłącznie jakością i to w kazdym mozliwym względzie - i o to chodzi!
A co do Ruchu to nic nie mam osobiście do tego klubu ale z uwagi na wcześniej wymienione aspekty powinien spać jak najszybciej. Tak samo jak było to z takim ŁKSem czy bytomską Polonią. I powiem więcej: przy obecnie szybko roznących standardach jest szanse że żaden z tych klubów juz nigdy do Ex nie wróci. No chyba, że nastąpi w nich jakaś całkowita rewolucja

CraXa_Nh - 26 września 2015, 20:39:31 - *.internetia.net.pl
Ważne, że w tabeli nad Wisłą - reszta mnie nie interesuje

andRzej - 26 września 2015, 20:41:14 - *.dynamic.chello.pl
wyjdźmy,zagrajmy,jakoś to będzie!-dziękuje Panie FoRnalik!

swce - 26 września 2015, 20:47:37 - *.swietochlowice.vectranet.pl
Jakby przegrali z Gornikiem to moze by juz wyciepli bracikow tak jak Pana Janka. A tak sie wszyscy jeszcze musimy pomeczyc.

judasz - 26 września 2015, 20:48:19 - *.opera-mini.net (*.13.106.69)

fan - 26 września 2015, 20:55:20 - *.dynamic.chello.pl
I Cracovia lepsza od Wisły,co pokazuje miejsce w tabeli przez nich zajmowane,wyżej od Wisły.

wieszco - 26 września 2015, 20:55:44 - *.dynamic.chello.pl
Przykro Was słuchać. Nie sztuka zbudować stadion i za setki milionów kupić sobie głosy ludzi, którzy nigdy się piłką nie zainteresują. Ruch to jest top 3 w tej lidze od zawsze. I wasze jęczenie nic tu nie zmieni. Ruch to top 3 pod względem kibicowskim i piłkarskim (niebawem także infrastrukturalnym). Przypomnę iż: to 14 MP, rekordzista we frekwencji w historii polskiej ligi, 3 zespół w tabeli wszechczasów, reprezentant regionu, z największą rzeszą kibiców, w którym to regionie piłka jest świętością i gdzie mieszka połowa zainteresowanych ekstraklasową piłką kopaną. Ruch w tej lidze będzie zawsze i niebawem znów zdobędzie MP.

WheelerZL - 26 września 2015, 21:01:07 - *.ssp.dialog.net.pl
@judasz - gdzie Pogoń Szczecin?

fiodor - 26 września 2015, 21:14:14 - *.avenueoftor.com
judasz - 26 września 2015, 20:48:19 - n26-06-11.opera-mini.net (185.13.106.69)

niko - 26 września 2015, 21:16:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mieliśmy już Amice , Groclin, RKS Radomsko kluby z bogatymi właścicielami i gdzie te kluby teraz są?

narko1920 - 26 września 2015, 21:19:22 - *.opera-mini.net (*.47.41.199)
do Seba jo jest tym hanysem i nigdy nie twierdzil ze ktos jest slaby kryzys mojej druzyny trwo

winiu - 26 września 2015, 21:20:10 - *.avenueoftor.com
Amice to mamy dalej , tylko sie teraz Lechem nazywa

AGKŚ - 26 września 2015, 21:23:04 - *.play-internet.pl
wieszczo odstaw to...

m.kolejorz - 26 września 2015, 21:34:47 - *.brasshorncommunications.uk
Tak ,tak masz racje - Lecha zlikwidowali ,Amice nazwali Lechem , więc gra Amica pod nazwą Lech. Zadowolony ? Już tyle lat minęło to dałbyś już spokój.

jaaa - 26 września 2015, 21:35:58 - *.centertel.pl
Zastanawiam co by było gdyby 90minut strzelili w tytule literówkę i zamienili pierwsze litery nagłówka...

digind - 26 września 2015, 21:36:10 - *.dynamic.chello.pl
Na Ruchu będzie średnia frekwencja powyżej 15 tys. jak trafia na stadion śląski. Juz jest wyższa niż na Cracovii. Wiec nie kumam. W telewizji wam się źle stadion ogląda w Chorzowie? A oni i tak na niego chodzą. Bo chodzą na mecze a nie na stadion.

Erick - 26 września 2015, 21:46:34 - *.dynamic.chello.pl
Deniss! szkoła Zagłębia Lubin się kłaniaPanowie i Panie w Lubinie obecnie mamy drugi Ajax Amsterdam zapraszamy młodzież do akademii piłkarskiej, gdzie mamy najlepszy sztab szkoleniowy w Polsce!!!

Stańczyk - 26 września 2015, 22:19:41 - *.dynamic.chello.pl
Nie wiecie może co ze słynnym Dziadkiem Siwe Włosy i jego wnuczkiem Przemkiem? Jeżdżą jeszcze na mecze?

TOI TOI Ar - 26 września 2015, 22:21:40 - *.dynamic-ra-4.vectranet.pl
Jedyną nową rzeczą od 80 lat na stadionie ruchu są... TOI TOI-e !

yGrek - 26 września 2015, 22:49:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Myślałem, że będzie jakiś fajny cytacik, np: NIEZAWODNY DENIS, JAK OD ROCCO PENIS

marco_mate - 26 września 2015, 23:01:43 - *.play-internet.pl
Dopis Penisa.

rck - 26 września 2015, 23:53:56 - *.dynamic.chello.pl
Klub może i zasłużony, ale kibiców to ma najgłupszych od ekstraklasy po C-klasę. Udawanie dźwięku gazu, śpiewanie o cyklonie B, a na dokładkę o matkach jak o kurtyzanach to już nawet nie jest dno, tylko wyraz patologii jaka w Chorzowie zamieszkuje. Skoro komisja ligi potrafi dawać kary za kilka rac, to za coś takiego powinny być zakazy wyjazdowe na całą rundę. Zwierzęta nie powinny za dużo podróżować.

Pasiak - 27 września 2015, 1:27:50 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Craaaacoviaaaaa ! ruch kibicowsko najslabiej od lat !

f.c.d.g. - 27 września 2015, 2:07:16 - *.dynamic.dsl.as9105.com
deniss dzieki ! B1 pamieta :-)

sdfsdf - 27 września 2015, 2:45:47 - *.230.36.1.obroncow.pirx.pl
Penis Dopissa?

slazak - 27 września 2015, 11:22:28 - *.adsl.inetia.pl
Pierwsza bramka dla Cracovii to gapiostwo obrony Ruchu. Zostawić bez pokrycia dwóch zawodników Pasów to zachowanie na poziomie A klasy. Cracovia pokazuje jak dużo znaczy jeden do bólu skuteczny piłkarz. Rakels robi różnicę... W Ruchu strzelców wielu, ale bramek niewiele...

piokol - 27 września 2015, 11:43:51 - *.146.5.98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
fornaliki raussss z CHORZOWA

Jaro_KSG - 27 września 2015, 11:44:00 - *.116.236.229
Folksdojcze dno!!!

Hanys - 27 września 2015, 11:58:46 - *.dynamic.chello.pl
Seba --- a co w twojej opini dwa gole strzelone Ruchowi to super wyczyn i robi z denissa super napastnika?? Jest średniakiem w naszej słabej lidze i tyle , dobrych napastników było trzech ostatnio w Polsce Lewandowski, Rudnews i Milik a napastnicy jak np Rakels , Piech, Robak itd to przeciętni piłkarze z polskiej EX. Pozdro i bez napinki wyrażam tylko swoją opinie.

KSC - 27 września 2015, 12:00:31 - *.skybroadband.com
Cracovia pany,zdecydowanie byliśmy lepsi ;)

dawny - 27 września 2015, 12:02:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A na trzecioligową Cracovie przychodziło niekiedy 30-dzieści tys.kibiców.Nie było stadionu ani kasy,ech to były mimo wszystko piękne czsy.

WheelerZL - 27 września 2015, 12:17:57 - *.ssp.dialog.net.pl
@dawny - z całym szacunkiem dla tradycji Cracovii, ale na stary stadion ( ten z torem kolarskim) nie mogło się zmieścić 30 tysięcy ludzi. Za komuny frekwencja była podawana "na oko" i zazwyczaj zawyżana. Tak było w całej Polsce.

Pasiak - 27 września 2015, 13:23:47 - *.dip0.t-ipconnect.de
Jeszcze nie raz o nas usłyszycie....

recenzent8 - 27 września 2015, 13:58:49 - *.adsl.inetia.pl
Brawo Pasy! gratulacje z Mielca, kibice Ruchu wy naprawde jestescie tacy niepowazni zeby gwizdac na hymn Polski podczas meczu finalu pucharu Polski z Lechem,chyba nie ma takiego drugiego klubu kibicowskiego w tym kraju, jestescie w Polsce, urodzeni w Polsce, zenada te Wasze niemieckie teksty na flagach ober. i jakies dowidzenia po niemiecku

dawny - 27 września 2015, 14:59:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do WheelerZL 26 czerwca 1977 na meczu Cracovi z Resovią było tylu kibicow. pewnie że ich nikt nie liczył,możliwe że nieco liczba zawyżona,byłem na tym meczu i pamiętam atmosferę do dzisiaj,pozdrawiam.

Tur Turek - 27 września 2015, 19:15:33 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
brawo Cracovia! Pozdrowienia!

informator - 27 września 2015, 19:26:57 - *.23.66.107
Wisła pewny spadek

gość - 27 września 2015, 19:46:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ruch - Nieciecza 4:1 (Nieciecza nie istniała)
Cracovia - Nieciecza 2:3 (po przerwie Cracovia nie istniała)
Cracovia - Ruch 2:1 (wbrew wynikowi - do przerwy Ruch nie istniał i mogło w meczu być z 6:1)