4 października 2015, 17:22:25 - euzi
Górnik nie dał się Legii

W jednym z niedzielnych spotkań 11. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował u siebie 2-2 (2-2) z Legią Warszawa. Wszystkie gole padły w stojącej na świetnym poziomie pierwszej połowie - dla gospodarzy strzelali Ołeksandr Szeweluchin i Radosław Sobolewski, a dla Legii dwa razy trafił Nemanja Nikolić.

Piłkarze obu drużyn od samego początku ruszyli do ataku. Już w 3. minucie Rafał Makowski świetnie podał prostopadle do Tomasza Jodłowca, a pomocnik gości po minięciu Grzegorza Kasprzika z linii końcowej zdołał jeszcze uderzyć na bramkę Górnika. Jego strzał głową zdołał jednak obronić Adam Danch. Odpowiedź zabrzan była już skuteczna - z prawej strony z rzutu rożnego dośrodkował Aleksander Kwiek, w polu karnym głową na bramkę uderzył Danch, a jego strzał zdołał jeszcze przedłużyć Ołeksandr Szeweluchin i pokonał Dušana Kuciaka.

Gospodarzem mogli podwyższyć prowadzenie już w 8. minucie po natychmiastowym strzale sprzed pola karnego Romana Gergela i dobitce Szeweluchina. Przy uderzeniu Słowaka źle zachował się Kuciak, odbijając piłkę prosto pod nogi Ukraińca, ale ten nie zdołał opanować futbolówki i z kilku metrów posłał ją tuż obok słupka. Przyciśnięci w pierwszym kwadransie legioniści odgryźli się w 20. minucie. Łukasz Broź wbiegł w pole karne, a nabiegający z tyłu Łukasz Madej wpadł na jego plecy, przewracając prawego obrońcę Legii. Sędzia podyktował rzut karny, a Nemanja Nikolić mocnym strzałem w lewy róg bramki Kasprzika dał swojej drużynie remis.

Spotkanie przez całą pierwszą połowę stało na bardzo dobrym poziomie. Groźnie pod bramką Legii było w 28. minucie. Na prawej flance ruszył Madej, dostrzegł w polu karnym Macieja Korzyma, a napastnik Górnika po rykoszecie uderzył minimalnie obok bramki. Za to już w 31. minucie z rzutu wolnego z prawej strony dośrodkował Kwiek, w zamieszaniu pod bramką głową strącił piłkę Radosław Sobolewski i jako pierwszy dopadł do niej, wbijając ją do bramki mocnym strzałem tuż przed wychodzącym bramkarzem.

Ostatni cios przed przerwą należał jednak do Legii. Jakub Rzeźniczak zagrał fantastycznie ze środka pola do wychodzącego z prawej strony pola karnego Nemanji Nikolicia, a reprezentant Węgier pewnym strzałem dał swojej drużynie ponownie remis. Legia miała jeszcze szansę z rzutu wolnego wykonywanego z linii pola karnego, ale Nikolić uderzył nad bramką. Już w doliczonym czasie gry kolejne dobre dośrodkowanie Kwieka z rzutu wolnego przy dalszym słupku głową z kilku metrów niecelnie zamknął Adam Danch.

Na groźny strzał w drugiej połowie trzeba było czekać aż do 70. minuty. Wprowadzony na boisko Ondrej Duda zagrał ładnie na prawą stronę pola karnego do wybiegającego Aleksandra Prijovicia, a Szwajcar, będąc praktycznie sam na sam z Kasprzikiem, uderzył mocno, ale bardzo niecelnie. Dziesięć minut później Kwiek głupim faulem przerwał kontrę Legii wyprowadzaną przez Ivana Tričkovskiego i w bardzo krótkim odstępie czasu zarobił drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Jeszcze przed doliczonym czasie gry szczęścia strzałem z kilkunastu metrów spróbował Onderj Duda - piłka po jego płaskim uderzeniu poleciała jednak obok prawego słupka Górnika. Już w 90. minucie Ivan Tričkovski zagrał piłkę mocno w pole karne, tam nikt jej nie zdołał dotknąć i po uderzeniu skrzydłowego Legii futbolówka pofrunęła obok bramki.

4 października 2015, 15:30 - Zabrze (Stadion im. Ernesta Pohla)
Górnik Zabrze 2-2 Legia Warszawa
Ołeksandr Szeweluchin 5, Radosław Sobolewski 31 - Nemanja Nikolić 20 (k), 40

Górnik: 99. Grzegorz Kasprzik - 31. Paweł Widanow, 2. Bartosz Kopacz, 26. Adam Danch, 5. Ołeksandr Szeweluchin, 4. Rafał Kosznik - 11. Roman Gergel, 7. Radosław Sobolewski (74, 19. Mariusz Przybylski), 9. Aleksander Kwiek, 18. Łukasz Madej (77, 14. Armin Ćerimagić) - 24. Maciej Korzym (58, 21. Mariusz Magiera).

Legia: 12. Dušan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Michał Pazdan, 17. Tomasz Brzyski - 6. Guilherme (58, 8. Ondrej Duda), 47. Rafał Makowski (81, 23. Stojan Vranješ), 3. Tomasz Jodłowiec, 99. Aleksandar Prijović, 18. Michał Kucharczyk (43, 20. Ivan Tričkovski) - 11. Nemanja Nikolić.

żółte kartki: Widanow, Kwiek, Kasprzik - Guilherme.
czerwona kartka: Aleksander Kwiek (80. minuta, Górnik, za drugą żółtą).

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 8570.

rafalski - 4 października 2015, 17:23:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast mistrz 2016

jorgPG - 4 października 2015, 17:23:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast dziękuje jednym i drugim cieniasom za wynik!

Stańczyk - 4 października 2015, 17:23:34 - *.dynamic.chello.pl
Siatki na bramkach z Zabrzu w kolorach rosyjskiej flagi... to na powitanie Czerczesowa w Polsce?

do ds - 4 października 2015, 17:25:09 - *.15-1.cable.virginm.net
a z czym ta czerwien to niby pomoc sedziego? raczej ewidentnie zla decyzja kwieka, tzn. patrzac na wynik, ze skonczylo sie 2-2 to moze i dobra, ale w 80 minucie to nie wygladalo dobrze

piwczak - 4 października 2015, 17:25:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kompromitacji ciąg dalszy. Ci piłkarze nie mają honoru ambicji i przede wszystkim umiejętności. Współczuję kibicom stołecznej jedenastki

hhj - 4 października 2015, 17:25:43 - *.146.4.156.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Co to za biedamecz na niebiesko, śmieszne

fafner - 4 października 2015, 17:26:00 - *.13-2.cable.virginm.net
To Berg leci.

mtk - 4 października 2015, 17:26:04 - *.opera-mini.net (*.102.83.184)
Stańczyk jaki ty głupi. a kury niech się tak szybko nie cieszą

Mądry - 4 października 2015, 17:26:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Sobolewski MOCNY piłkarz.
1976 i gol.

jan - 4 października 2015, 17:32:45 - *.117.22.156
tylko nie mówcie ,że berg zawinił ! na boisku biegają Ci pseudokopacze .. jaka ta ekstraklapa jest słaba.. jedyny plus to to ,że 2,5 bramki wlazło , jeszcze Cracovia do przodu i pare stowek wejdzie;)

dziubek - 4 października 2015, 18:11:37 - *.public.t-mobile.at
Mam pytanko - dlaczego Kasprzik ma zawsze ze sobą szalik Wisłoki?

Max - 4 października 2015, 18:17:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
A kaj rymowanka w tytule???Niema byka na Górnika...

KSG - 4 października 2015, 18:17:44 - *.zabrze.vectranet.pl
Górnnik- Legia/Musiał 2:2. ładnie drukował sędzia każda sporna sytuacja dla Legii o karnym nawet nie będę się wypowiadał bo to piłkarski kryminał!

KSG - 4 października 2015, 18:18:09 - *.dynamic.mm.pl
Do dziubek a jaki mamiec szalik ruchu

travia - 4 października 2015, 18:21:41 - *.multifox.pl
do jan no tak ale widac ze zawodnikom zalezy na wywaleniu Berga bo graja straszna padake a nie sadze ze sa tacy slabi

piknikowie - 4 października 2015, 18:22:47 - *.2.57.107
Mam pytanie do legionistów-jak to jest być kibicem legii , klubu któremu pomagają sędziowie- robiąc przy okazji kariery w stolicy ? Nie wstyd wam kibicować takiemu klubowi? Nie wstyd wam za wyniki w Europie później? Nie lepiej wygrywać po sportowemu ? Uczciwie.

efyndi - 4 października 2015, 18:23:52 - *.static.akk.net.pl
pMusiał w Krakowie na błoniach jest dużo trowy-tamjest pana miejsce ,,Gęsi paś a niy sędziować w takim szpilu .Pozdro do kibicom Górnika

x - 4 października 2015, 18:24:05 - *.icpnet.pl
dziubek. Bo zbiera szale. jak grał w Lechu to miał szal Siarki a czasem Stomilu

jasnowidz - 4 października 2015, 18:29:37 - *.uznam.net.pl
Legia nisko upadła

xsw - 4 października 2015, 18:29:40 - *.82.41.31.ip4.feromedia.eu
Co to za tytuł? "Górnik nie dał się Legii"? A kto przepraszam strzelił dwie bramki z błędów sędziego. Karny z kapelusza i druga bramka ze spalonego. Górnik stracił dzięki panu Musiałowi 2 cenne dla niego punkty.

dziubek - 4 października 2015, 18:30:52 - *.public.t-mobile.at
do x - myślałem że ma jakieś powiązania z Wisloką - urodzilem się w Dębicy i chodziłem kiedyś na Wislokę - lata 70te - dlatego mnie to zaciekawiło

ja 27 - 4 października 2015, 19:08:13 - *.play-internet.pl
@jan no i pewnie craxa wejdzie.. bo do przerwy jest 3-0..

@dziubek - 4 października 2015, 19:11:11 - *.38.84.158
to szalik zgodowy gornika i wisloki

mi(L)ik - 4 października 2015, 19:23:11 - *.dynamic.dsl.as9105.com
#zwolnicBerga !

dziubek - 4 października 2015, 19:23:25 - *.public.t-mobile.at
dzięki za info...-sprawdziłem - to najdłuższa w kraju sztama !

narko1920 - 4 października 2015, 19:23:43 - *.opera-mini.net (*.47.10.123)

Musiol - 4 października 2015, 19:41:51 - *.centertel.pl
Wg serwisu 90 minut Drukarz Warszawa gra w IV lidze grupa mazowiecka i zajmuje 17 miejsce w tabeli.

MisiekPB - 4 października 2015, 19:50:18 - *.dip0.t-ipconnect.de
Najdłuższa sztama w kraju? Chyba Górnika ? !!

Portowiec - 4 października 2015, 20:12:50 - *.range86-155.btcentralplus.com
Kara za zdradę 😝

hosek - 4 października 2015, 20:13:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Co by zrobiła Legia bez Nikolicia...

Jaro_KSG - 4 października 2015, 20:17:55 - *.ifl.telecomplete.net
Czy w ogóle ktos kiedys rozliczy ta sedziowska Mafie?!Dla mnie Górnik Wygrał ten mecz!

Kartuz - 4 października 2015, 20:31:07 - *.centertel.pl
Legia nie wygrała bo nie musiała. Przy obecnym systemie rozgrywek wiadomo, że wejdzie do ósemki i strata do Piasta będzie niewielka. Legia wrzuci trzeci bieg i błyskawicznie w ciągu 2- 3 kolejek odrobi stratę. Przy poprzednim systemie rozgrywek - bez podziału punktów - Legia nie mogłaby sobie na to pozwolić. tak - pierwsze 30 kolejek Legia traktuje jako pół-sparringi, skupiając sie na grze w Europie.

Kamcio - 4 października 2015, 20:32:53 - *.gdansk.vectranet.pl
Redakcjo, czy każdy mecz Legii musi być na niebiesko?

LuckyKSG - 4 października 2015, 20:37:15 - *.dynamic-ra-2.vectranet.pl
Sędzia znowu "musiał" dać pumkcik legii !!

TORCIDA - 4 października 2015, 20:39:49 - *.103.63.7
Kryminal dla sedziego!!!

gp - 4 października 2015, 20:47:57 - *.dynamic.chello.pl
Drugi gol dla Legii prawidłowy, czerwo prawidłowo, za to karny totalnie z d... Jak zwykle sędziowie pomagają Legii.

pep - 4 października 2015, 20:51:11 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
klub z importu vs warszawska wywloka 2-2

Hanys - 4 października 2015, 20:51:17 - *.centertel.pl
No to Legia i Lech już jutro bez trenera.

bartek - 4 października 2015, 21:19:02 - *.nowysacz.vectranet.pl
Stanisława Czerczesowa witamy w LEGII. Już przyleciał dziś do Warszawy.

judasz - 4 października 2015, 21:35:40 - *.dynamic.chello.pl
Legia żenada, tyle odgrażali się że ich spuszczą do 1. ligi a jak przychodzi co do czego to nie potrafia wygrać i remisują dzięki pomocy sędziego. Tyle było gadania, opowieści, ale jak widać mocni w gębie, jak to przez Górnik mistrza nie zdobyli. Ciekawe czy dzisiaj tez tak mocni w gębie.

L - 4 października 2015, 21:37:14 - *.dynamic.chello.pl
przygnębiające

narko1920 - 4 października 2015, 21:39:09 - *.opera-mini.net (*.61.136.2)

mirsto - 4 października 2015, 22:23:34 - *.dynamic.chello.pl
Jakie to żenujące, że sędzia robi wszystko żeby Legia wygrała a ta mimo to nie potrafi! Karny z kapelusza, każdy faul i sytuacja stykowa na korzyść Legi, kartki tylko w jedną stronę za nic. Może od razu dajmy Legii mistrzostwo bez gry? Bo to nie ma sensu! W każdym meczu sędziowie pomagają Legi! Współczuję kibicom Legii - miejcie trochę honoru! Potem się dziwią, że nikt w Polsce jej nie lubi!

Tomek - 4 października 2015, 22:28:40 - *.devs.futuro.pl
PZPN Legia Warszawa znow dostala karnego z kapelusza.
Zenada. Caly czas ciagna Legie za uszy, bo na kopacze sa zbyt slabi.

Kibic - 4 października 2015, 22:48:13 - *.dynamic.chello.pl
Urzekła ta historia.

znowu prze - 5 października 2015, 0:13:03 - *.centertel.pl
Co za kraj. Weźcie uchodźców do sędziowania!!!

zolw - 5 października 2015, 0:34:16 - *.play-internet.pl
Potrzebne są mniej wiecej 42 punkty aby grac w grupie mistrzowskiej.Lech zeby zagrac w niej musi wygrac 12-13 meczów z tych 19 które zostały, Górnik musi wygrac 12 meczów. To jest praktycznie nierealne patrząc na to jak grają te zespoly. Górnik nie ma siły rozegrac calego meczu, o Lechu lepiej nie wspominac

JohnyKSG - 5 października 2015, 8:36:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Wydrukowany karny dla Legii,takiego za nic-dawno nie widziałem,a Brozia za to powinno się ukarać po meczu,podobnie sędziego,który gwizdał tylko w jedną stronę! Brawa dla Górnika i dla Kibiców.Atmosfera była super! Czekamy na kolejne trybuny i na luty-na otwarcie całego stadionu(3 trybun).Teraz na Lechii 3 punkty,powoli się odbijamy,ale potrzeba zwycięstwa.Szkoda tych 2 punktów,sędzia powinien być odsunięty na prowadzenie kilku meczow.

Kuba - 5 października 2015, 8:54:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Karny był więc nie przesadzajcie a sędzia nikomu nie pomaga jakoś Piast wygrał z Legia i sędzia oceniał mecz prawidłowo.

anty Piast - 5 października 2015, 9:37:59 - *.97.30.192
Jeżeli Musiał podyktował karny dla Legii gdzie ewidentnie został on wymuszony, to w 2 połowie powinien być karny dla Górnika, Madej został popchnięty przez pana udawacza z większą siła niż Madej go popchnął a w zasadzie położył rękę na jego ramieniu, no ale cóż gdyby Szewa strzelił w 8 minucie albo Korzym nie zmarnował sytuacji byłoby pozamiatane i ustawić można było autobus na Polu Karnym tak jak robi to Piast a jak widać jest to skuteczne, Piast gra najbrzydszy futbol w lidze i ... wygrywa...

anty krupn - 5 października 2015, 10:07:47 - *.finemedia.pl
Jak można nie wygrać z krupniolami....? grają największą padlinę w eklapie, sfrustrowani mają pretensje do wszystkich wokół, a to sędzia a to pech, a to.....

Boyek - 5 października 2015, 10:18:47 - *.centertel.pl
nie ktorym zal dpe sciska , bo za rok mistrzuniu Polski może nie otrzeć sie nawet o faze grupową ligi europy . Niech jeżdzą po pierwszej lidze , moze podnioą poziom jak ekstraklasa to za szerokie progi na konstruktywną krytyke .

jupiter - 5 października 2015, 10:29:08 - *.centertel.pl
no i co PZPN pogroziło , że nie będzie ekstraklasy bez licencji i juz elegancko 8 tysiecy miejsc sie znalazło w Zabrzu.
To samo niech robią w pierwszą ligą , moze reprezentacja nie bedzie spadac z pierwszego miejsca nizej jak bedzie wiekszy wybor nowych zawodnikow na dobrym pułapie.

podworko - 5 października 2015, 10:41:28 - *.centertel.pl
fajnie ze Darek Szpakowski wrocil do komentowania na Ł3 . No i zapełnione trybuny .
Wynik mógłby być lepszy, ale z Nemanją to samo co z panem Lewandowski'm - nie ma mu kto podawac .
Może za dwa lata pojawi sie jakis w miare pomocnik .
Kto , wie , Legia to taki klub , ze wkońcu moze mieć pomocnika kolejnego

Benek - 5 października 2015, 10:44:06 - *.dynamic-ra-2.vectranet.pl
Kiedy otwarcie śląskiej ligi krykieta w Zabrzu? Stadion macie ładny, wymiarowy, tradycyjnie z trzema trybunami jak na każdej szanowanej arenie, gdzie zmagają się krykieciści. Ponoć ma przyjechać reprezentacja Rosji oraz Turkmenistanu, żeby uświetnić uroczystość otwarcia?

esemes - 5 października 2015, 11:02:54 - *.centertel.pl
solidny pomocnik ofensywny to taki co duzo podaje. Jak bedzie 20 razy podawał to ze 3 razy piłka moze dotrzeć.
Ale jak pokryją Aleksandara to Legia nie ma drugiej linii w przodzie .

moz - 5 października 2015, 11:22:14 - *.centertel.pl
mysle , iz jezeli Czerczesow gwarantuje , ze na Legii pojawi sie Zaur to moze być odrazu. Heningowi jak trzeba płacić to niech zostanie w sztabie jako drugi . Ławka będzie mocna. wtedy 5 punktow do odrobienia i smiesznie tez bedzie

myślącym - 5 października 2015, 11:24:30 - *.dynamic.chello.pl
Legia by wygrała gdyby sędzia jej pomagał.

cesio - 5 października 2015, 11:49:10 - *.warszawa.mm.pl
Hanysy robiliście w galoty przed gorolami przez ostatnie 30 minut .Jeszcze się smród po całym
Górnym Śląsku niesie.Brawo dla sędziego Musiała,że nie sędziował pod ryk trybun.Karny 200%.Madej chciał czy nie wyciął przeciwnika taka jest prawda,której nie zakrzyczycie.

KrisKSG - 5 października 2015, 11:51:35 - *.dynamic.chello.pl
Benek żol Ci że u nos 3 super trybuny a na Ruchu ani jednej tak?

miron - 5 października 2015, 12:12:20 - *.zabrze.vectranet.pl
Musiał powinien odpocząć od ekstraklasowej piłki bo to co robił w Łęcznej i Zabrzu to kpina z kibiców.Do 43 min. było wszystko dobrze bo wiadomo że Kucharczyk podkłada się wszystkim by Legia nie punktowała,ale jak dostał wędkę to już drżeliśmy o wynik

Jaro_KSG - 5 października 2015, 13:00:11 - *.ifl.telecomplete.net
Drukarka W-wa i tyle w temacie,bez sedziow jestescie nikim!

yoyo - 5 października 2015, 13:00:16 - *.host.pobb.as13285.net
legia 5 liga z tym poziomem !

yoyo - 5 października 2015, 13:03:20 - *.host.pobb.as13285.net
przypominam
warszawa ma tylko dwa kluby Polonie i Marymont

KIBIC - 5 października 2015, 13:54:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Panowie : GORNICZY WALCZYK to najwiekszy mega mega show i wypas jaki od wielu wielu lat na stadionie Gornika mozna bylo zobaczyc !!!!
TAK POWINIEN SIE ZACZYNAC KAZDY MECZ GORNIKA !!!!
a piesn musi stac sie naszym hymnem !

jorgPG - 5 października 2015, 16:58:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast stawia autobus? Ani jednego meczu lidera chyba nie oglądałeś. Np we Wrocławiu posiadanie piłki 68% dla Piasta. Nespor, Vacek, Zivec, Badia, Mraz - Piast ma jedna z najlepszych linii ofensywnych w lidze i w każdym meczu to widać. Autobus w bramce to był przy RUSwelta w ostatnim meczu w drugiej połowie. Piast grał z Lechią też w dziesięciu i takiej Częstochowy nie odstawił jak wy, a nawet wygrał.

^^^ - 5 października 2015, 17:46:49 - *.bielskobiala.vectranet.pl

Gliwice z - 5 października 2015, 22:06:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Stańczyk ty ukraiński przesiedleńcu jak Górnik miał takie barwy to Rosji jeszcze nie było tylko ZSRR. A Carska Rosja miała inne. Tylko przez chwilę Rosja miała takie barwy które zwaliła od Holandii tylko odwróciła kolory kmiotku po-ukraiński w moich Gliwicach.Pastuchy jeszcze jesień sie nie skończyła a wy myslicie że mistrza zdobedziecie z tak dziadowskim składem ? Po jesieni to was Legia,Lechia i Leszek dojdą a Górnik zmniejszy straty. Pamietajcie jeszcze 19 kolejek a wiecznie jak z Górnikiem,Legiom czy Wisłą szcześcia nie bedziecie mieli. Do tego po 30 kolejkach sa dzielone punkty i wy macie jak na razie tylko 3 pkt przewagi nad Pogonią.

KSGliwice - 5 października 2015, 22:11:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Karny z kapelusza nawet pan Sławek przyznał że było PADOLINO. A w drugiej połowie gdy Madej był bardziej popchnięty ręką przez Brozia to pan Mikulski milczał bo widać kazano mu gwizdać tylko w jedną stronę. Choć trzeba przyznać że w drugiej połowie Legia była lepsza choć to trzeba udowodnić strzelając bramkę bez pomocy sędziego.

Glaivitzer - 5 października 2015, 22:15:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
cesio - szef sedziów w Canal + powiedział wprost było PADOLINO i sędzia doł dupy. Większy karny był na Madeju w drugiej połowie.Po pierwszej połowie powinno być 3-4 do 1 dla Górnika.

cesio - 6 października 2015, 0:53:05 - *.warszawa.mm.pl