16 października 2015, 19:53:20 - dyrovski
Macieje dają nadzieje

W meczu rozpoczynającym 12. kolejkę Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 1-1 (1-1). Bramki w pierwszej połowie zdobyli Maciej Korzym - dla gości i Maciej Makuszewski - dla gospodarzy.

W 10. minucie Maciej Makuszewski podał na prawej stronie pola karnego do Lukáša Haraslína, jednak strzał oddany przez Słowaka był zbyt słaby i Grzegorz Kasprzik bez problemu złapał piłkę. W 18. minucie goście objęli prowadzenie. Radosław Sobolewski zagrał na prawdą stronę do Romana Gergela, a słowacki pomocnik dośrodkował w pole karne do Macieja Korzyma, który przyjął piłkę i z bliskiej odległości pokonał Marko Maricia. Dziewięć minut później ładną akcją popisała się Lechia. Adam Buksa zacentrował z lewej strony, futbolówkę głową zgrał Ariel Borysiuk, Makuszewski odegrał do pomocnika gospodarzy, a ten oddał strzał, który jednak zdołał obronić Kasprzik.

W 34. minucie z rzutu wolnego próbę podjął Piotr Wiśniewski, lecz piłka poleciała obok bramki. Kilka chwil później na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Michał Mak, ale i tym razem strzał był niecelny. W 38. minucie gospodarze wyrównali. Haraslín zagrał na prawej stronie do Buksy, a napastnik gdańszczan będąc przy linii końcowej wycofał piłkę do nadbiegającego Makuszewskiego, który strzałem bez przyjęcia pokonał golkipera gości. Górnik tuż przed przerwą miał jeszcze szansę, by ponownie wyjść na prowadzenie. Jakub Wawrzyniak faulował w polu karnym Gergela i sędzia odgwizdał rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Mariusz Magiera, lecz futbolówka po jego strzale poleciała wysoko nad bramką.

Druga część spotkania nie była już tak emocjonująca jak pierwsza. Dużo było w niej niedokładności, a mało sytuacji bramkowych. W 59. minucie Borysiuk uderzył z rzutu wolnego, a Kasprzik z trudem wybił piłkę przed siebie, jednak dobitka Grzegorza Wojtkowiaka była nieudana. W 81. minucie mocny strzał z dalszej odległości oddał Kosznik, lecz Marić złapał futbolówkę. Przez dłuższy okres czasu gra toczyła się głównie w środku pola. Ostatecznie w drugiej połowie nie padł ani jeden gol i obie drużyny musiały zadowolić się remisem.

16 października 2015, 18:00 - Gdańsk (Stadion w Gdańsku-Letnicy)
Lechia Gdańsk 1-1 Górnik Zabrze
Maciej Makuszewski 38 - Maciej Korzym 18

Lechia: 50. Marko Marić - 23. Grzegorz Wojtkowiak, 2. Rafał Janicki, 35. Gérson, 3. Jakub Wawrzyniak (77, 22. Mario Maloča) - 17. Lukáš Haraslín (62, 21. Sławomir Peszko), 16. Ariel Borysiuk, 14. Piotr Wiśniewski (84, 8. Daniel Łukasik), 11. Maciej Makuszewski, 9. Michał Mak - 18. Adam Buksa.

Górnik: 99. Grzegorz Kasprzik - 31. Paweł Widanow, 26. Adam Danch, 5. Ołeksandr Szeweluchin, 4. Rafał Kosznik - 18. Łukasz Madej, 9. Aleksander Kwiek, 7. Radosław Sobolewski (90, 81. Róbert Jež), 11. Roman Gergel, 21. Mariusz Magiera (61, 19. Mariusz Przybylski) - 24. Maciej Korzym (69, 15. Fabian Piasecki).

żółte kartki: Buksa, Makuszewski, Borysiuk, Wiśniewski - Gergel.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 10 987.

W 45. minucie Mariusz Magiera (Górnik) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił nad bramką).

Beret - 16 października 2015, 19:53:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Koniec wielkiej Lechii!

lagerbier - 16 października 2015, 19:54:52 - *.customers.d1-online.com (*.56.229.45)
uu slabo lechia

Rafał - 16 października 2015, 19:55:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Żałosna kopanina ekstraklapa nie zawodzi.

Majk - 16 października 2015, 19:55:16 - *.dynamic.chello.pl
Nawet początku nie było stary.Haha

Tomek - 16 października 2015, 19:55:59 - *.adsl.inetia.pl
Jak to mozliwe, ze z tak slabej Lechii, Legii i Lecha kopacze graja w kadrze, a nie sa powolywani dobrzy zawodnicy z lidera Piasta czy Pogoni i Cracovii???????????????????????????????

KibicPiast - 16 października 2015, 19:56:10 - *.dynamic.chello.pl
Ale dramat. I na koniec radość Ojrzyńskiego z wyniku. Totalna masakra

34535 - 16 października 2015, 19:56:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
ja nie wiem jak takie krakersy typu borysiuk wawrzyniak peszko mogą być powoływani do kadry dzisiaj mega fatalnie

darek - 16 października 2015, 19:56:46 - *.dynamic.chello.pl
Gratuluję Górnikowi 1 pkt na trudnym terenie. Szkoda tego karnego. Lechia poczuła się mocna ale została sprowadzona na ziemię.

AGKŚ - 16 października 2015, 19:57:00 - *.play-internet.pl
pLaczcie dalej,bo wasze super teamy graja swiatowy futboll...

ja - 16 października 2015, 19:57:43 - *.play-internet.pl
Żabole specjaliści od remisów...który to już w sezonie?

Filip - 16 października 2015, 19:58:29 - *.adsl.inetia.pl
Co Wawrzyniak, Borysiuk i Peszko robia w kadrze?

Jamal - 16 października 2015, 20:02:14 - *.net.brewet.pl
Eurosport zamienił komentatorka Hajtę na starego trenera z lat 60-tych Strejlaua,który pozdrawia 90 latka Oslizłę, Kowalskiego, Nowaka i panią Zuzię, a do tego próbuje wychowywać piłkarzy przez monitor, widać że ta cienka stacja słabo płaci jak takich ludzi ma od mikrofonu, psuje tym komentarzem całkowicie oglądalność meczów pierwszych piątkowych i poniedziałkowych, nc+ powinien obniżyć abonament.

LG.k.sz - 16 października 2015, 20:04:00 - *.dynamic.chello.pl
Na trybunach karnawał ....

Torcida - 16 października 2015, 20:07:54 - *.215.195.62-internet.zabrze.debacom.pl
pomalutku do przodu

ksg - 16 października 2015, 20:13:36 - *.dynamic.chello.pl
Super punkt i dalej do przodu cóż nie gra ważna ale punktylładniegrali a ppunktów nie było

Swoj - 16 października 2015, 20:13:49 - *.dyn.telefonica.de
Janicki do rezerw i to szybko , czy tego nikt nie widzi ????????

bolek - 16 października 2015, 20:14:09 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
PGE już olał Gdańską Arenę ?
A Strejlał cały mecz narzekał na warunki pracy na stadionie. A myślałem że to nowoczesny stadion. Troche wstyd na całą Europę.

jłoker - 16 października 2015, 20:16:15 - *.130.108.141
Pierwszy"babol"Ojrzyńs kiego i spółki-nie można wystawiaiać zawodnika po kilku tygodniach przerwy na tak ważny mecz!!!!!!i do tego dawać mu strzelać karnego!!!!! to w konsekwencji może GÓRNIKA bardzo dużo albo jeszcze więcej kosztować!!!!!!!.Kosznik,Madej,Magiera poniżej 50 % diaczego karnego nie strzelał np. GERGEL albo chociażby strzelec pierwszej bramki!!!!! nazywa się......?Panie OJRZYŃSKI jest Pan w GÓRNIKU !!!!!!!

@Filip - 16 października 2015, 20:16:41 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
"Atmosfere"

faan - 16 października 2015, 20:18:01 - *.eng.wind.ca
ROGER MILA< gdzie jest Ten GWIAZDOR z REPY???,, hahaha

Gołębski - 16 października 2015, 20:18:54 - *.dynamic.chello.pl
Dlaczego Nawałka wziął pod skrzydła Borysiuka, a nie np. Radosława Murawskiego z Piasta, szkoda, że zgrał już kadrę z tymi drewnami z Lechii (wszystkimi), kwiaty, chwała w Gdańsku, duma, a na boisku dno.

FC.KNURÓW - 16 października 2015, 20:18:55 - *.centertel.pl
Biało-zielona zbierania nażelowanych chłopczyków nie potrafi pokonać Zabrskich Górników. Brawo Górnik ! Oby jeszcze Arka awansowała i będzie Si.Pozdro dla Arkowców i Żaboli z Knurowa.Właśnie tworzymy historię.Jest nas kilku ale w Knurowie też jest Arka ! Angeliko z Orłowa kocham Cię na full !

gregor102 - 16 października 2015, 20:20:18 - *.7-4.cable.virginm.net
Gratulacje dla Górnika od kibica Pogoni, punkt w Gdańsku to dobry wynik. Brawo!

kask - 16 października 2015, 20:23:33 - *.sileman.net.pl
Torcida !!!

misieksg - 16 października 2015, 20:28:45 - *.dynamic.chello.pl
Witam Panu Madejowi i Kosznikowi no Magierze przydało by im sie zeslanie do rezerw bo juz sie za pewnie czuja A ten Piasecki to tragedia biegał biegał i biegał... i nic po za tym a to chyba nie ten sport ogolnie gra w ofensywie tragedia w atkich chwilach teskni sie za Tomkiem Moskalem czy Danielem Gackiem pozdro dla kumatych

Adel - 16 października 2015, 20:35:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Je, hej, hura, jest dobrze, nawet bravo się pojawia. Wielcy piewcy jednego pkt.
Ludzie wychwalajcie tak bimber komu wyszedł a nie ten mecz.

NN - 16 października 2015, 20:52:07 - *.40.6.43
Najsłabsi reprezentanci, Wawrzyniak, Janicki, Borysiuk, Peszko, Mila na trybunach. Kompletne dno. Jak można powoływać ich do reprezentacji ?

hrafn - 16 października 2015, 20:55:01 - *.85-237-175.tkchopin.pl
Lechia chyba ma specjalny fundusz dla strzelców karnych. Nie ma co pluć na Janickiego, zachodnia myśl gra bardzo ryzykownie (chaos), siedmiu w ofensywie, z jednym def. pom. który i tak chodził do przodu. Niezła pierwsza, parę akcji, ogólnie zlepek jak wpadnie to OK.

kibol - 16 października 2015, 20:56:05 - *.bielskpodlaski.mm.pl
hehe kadrowicze w Lechii ,a grają piach albo ławka,trybuna.Co zrobić ,układy były,są i będą

bob1 - 16 października 2015, 21:03:33 - *.as13285.net
Brawo Korzym !!! tak dalej a śmiali się a ty robisz swoje . Mariusz nie martw się - teraz przed wmi najważniejszy maecz z podbeskidziem .

tw.bolek - 16 października 2015, 21:04:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lechia przez półgodziny grała super i tyle, reszta bez komentarza!!!!Jak Lechia chce rządzić ligą , a może, to trzeba grać przynajmniej 80 minut !!!!Lechia ma fajnych grajków i o możliwościach, ale na półgodziny. Górnik, ma grajków , ale trener katastrofa!!!!oduczył zawodników grać piłką , a to duża sztuka !!!!!!

JohnyKSG - 16 października 2015, 21:19:40 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Makuszewski i ten Buksa,czy jak mu tam-powinni wylecieć z Boiska,ale sędzia nie był na meczu! w 9-tke powinni grać od 36 minuty.Szkoda karnego Magiery,On nie powinien strzelac.Gergel albo Madej. Górnik madrze sie bronił i groznie kontrował.Zbieramy punkty powoli,ale zbieramy.Lechia od 30 minuty -Cieniutka! Tyle pieniedzy,co tam wpompowano..Frekwencja fatalna,Peszko -OUT!

jlechita - 16 października 2015, 21:46:23 - *.130.108.141
Sędziowie po prostu patologia!!!!!!!!!!!!!!!! ok 40 min chyba Buksa bezwzględnie!!!!!!! czerwona kartka-Gergel najwyżej żółta!!!!-Buksa jak bandyta ładuje z główki Gergela,a ten,co ma robić?????? uciekać z boiska????!!!!!! KOMPROMITACJA poraz kolejny tego sędziego nie mówiąc o PZNI-e które na to przyzwala!!!!!!Panie Boniek jest Pan tylko grajkiem-Lato miał chyba bardziej ludzkie oblicze!!!!Popatrz Pan na powtórki,a zobaczysz Pan, co się faktycznie dzieje!!!!!!,a myślałem..........

fds - 16 października 2015, 22:04:27 - *.dynamic.chello.pl
Skorży, brakuje im Skorży

speaker - 16 października 2015, 22:07:08 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Ktoś woli Hajtę od Strejlaua jako komentatora? Hjto przymulony caly czas, jakby nie mogl sie juz doczekac kiedy zapali nastepna fajke i wypije mocnego drinka, Strejlau przynajmniej zyje meczem

zdzich659 - 16 października 2015, 22:16:18 - *.adsl.inetia.pl
Jak tak dalej Lechia co roku bedzie pół składu wymieniała ,to takie bedzie wyniki miała

Jaro_KSG - 16 października 2015, 22:29:10 - *.205.252.103
Patologii sedziowskiej ciag dalszy....Szkoda karnego,ten mecz byl do wygrania!

asd - 16 października 2015, 22:31:22 - *.play-internet.pl
Znawcy drodzy, Nawałka nie patrzy na jeden poszczególny mecz tylko na całokształt... tępe bolki, szkoda mi was...

kulik - 16 października 2015, 22:53:06 - *.play-internet.pl
Jak LOTOS może dawać kase na prywatną zbieraninę pana MaNDZiary.

BARCA - 17 października 2015, 0:35:06 - *.play-internet.pl
Dziękuje Magiera za zniszczenie mojego kuponu! Jakbyś trafił byłoby 2500zł w kieszeni!

Scyzoryk - 17 października 2015, 1:02:27 - *.play-internet.pl
Błąd ortograficzny w tytule droga redakcjo.

feciu - 17 października 2015, 1:32:04 - *.146.136.0.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
brawo gornik

Lechia Oli - 17 października 2015, 2:26:21 - *.dynamic.chello.pl
Jaka ta lechia jest cieniutka tak jak jej kibice buahahaaa taki duzy stadion a garstka ludzi zenada.

kibic - 17 października 2015, 6:25:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Magiera proponuje zagrać w kabarecie młodych panów a nie w Górniku

emsi - 17 października 2015, 7:48:06 - *.opera-mini.net (*.43.148.231)
Lechia posiada dream team jak na polska lige,w skladzie paru repr kraju i do tego zdolna mlodziez i kolejni trenerzy nie umieja stworzyc zespolu z tej druzyny.

narko1920 - 17 października 2015, 9:34:28 - *.opera-mini.net (*.61.136.254)
mogli wygrac z lechia ale zaby to cieniasy

Czester - 17 października 2015, 9:44:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Gdzie ta "Wielka Lechia", ktora z wielkim szcześciem ograła Jage? Gdzie?

Jaro_KSG - 17 października 2015, 9:48:01 - *.104.23.112
@narko lecz kompleksy gdzies indziej Cieniasie!

judasz - 17 października 2015, 10:01:31 - *.opera-mini.net (*.137.1.193)
@Przez dłuższy okres czasu gra toczyła się głównie w środku pola.

Jeż - 34
20 minut zagrał w Górniku 20-latek Piasecki. Szkoda mi go, bo pewnie w szatni siedzi i rumieni się, jak reszta składu dyskutuje o nękającej prostacie, przyczesywaniu zakoli, weselu córki albo zepsutym magnetowidzie.

lechuja - 17 października 2015, 12:24:01 - *.as13285.net