23 października 2015, 22:22:08 - dyrovski
Jaga niedomaga

W drugim meczu 13. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała na własnym boisku z Wisłą Kraków 1-4 (1-1). Bramkę dla gospodarzy zdobył Igors Tarasovs, a dla gości trafili Paweł Brożek - z rzutu karnego, dwukrotnie Maciej Jankowski i Wilde-Donald Guerrier. Dla Jagiellonii była to czwarta ligowa porażka z rzędu.

Już w 3. minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki mieli goście. Po ładnej zespołowej akcji Paweł Brożek zagrał do Łukasza Burligi, który wyszedł sam na sam z Bartłomiejem Drągowskim, jednak górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz gospodarzy. Następnie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Alan Uryga, ale Drągowski złapał futbolówkę. W 23. minucie gola strzeliła Jagiellonia. Konstantin Vassiljev dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Igors Tarasovs strzałem głową pokonał Radosława Cierzniaka. Gospodarze nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, ponieważ kilka chwil później Filip Modelski sfaulował w szesnastce Burligę i sędzia odgwizdał rzut karny, którego na bramkę zamienił Paweł Brożek. W 33. minucie z rzutu wolnego uderzył Denis Popovič, lecz piłka poleciała obok słupka. Cztery minuty później próbę z rzutu wolnego podjął Vassiljev, ale Cierzniak pewnie złapał futbolówkę.

W 53. minucie Vassiljev podał na prawą stronę boiska do Rafała Grzyba, a pomocnik gospodarzy zacentrował w pole karne, jednak strzał Piotra Grzelczaka był niecelny. Po upływie godziny gry Wisła objęła prowadzenie. Richárd Guzmics podał do Brożka, napastnik Wisły zagrał do Burligi, a ten trącił piłkę piętą i strzał bez przyjęcia oddał Maciej Jankowski, przy którym Drągowski był bez szans. W 74. minucie goście podwyższyli swoje prowadzenie. Maciej Sadlok dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę strzałem głową zdobył Jankowski. W 86. minucie Uryga minął Tarasovsa i Tarasa Romanczuka, a następnie oddał strzał, ale piłka poleciała obok bramki. W doliczonym czasie gry na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Romanczuk, jednak futbolówka otarła się jeszcze od nogi Arkadiusza Głowackiego i odbiła się od poprzeczki. W odpowiedzi Wisła wyprowadziła kontrę, po której zdobyła kolejną bramkę. Rafał Boguski podał do Wilde'a-Donalda Guerriera, a Haitańczyk pokonał Drągowskiego i ustalił wynik spotkania.

23 października 2015, 20:30 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 1-4 Wisła Kraków
Igors Tarasovs 23 - Paweł Brożek 25 (k), Maciej Jankowski 62, 74, Wilde-Donald Guerrier 90

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 2. Filip Modelski (46, 25. Rafał Augustyniak), 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 3. Jonatan Straus - 15. Fedor Černych (60, 28. Karol Świderski), 6. Taras Romanczuk, 22. Rafał Grzyb, 5. Konstantin Vassiljev, 11. Karol Mackiewicz - 12. Piotr Grzelczak (72, 17. Łukasz Sekulski).

Wisła: 33. Radosław Cierzniak - 5. Boban Jović, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok - 9. Rafał Boguski, 8. Alan Uryga, 10. Denis Popovič, 7. Maciej Jankowski, 21. Łukasz Burliga (90, 19. Tomasz Cywka) - 23. Paweł Brożek (90, 77. Wilde-Donald Guerrier).

żółte kartki: Mackiewicz - Jankowski, Guzmics.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).
widzów: 10 120.

baj baj - 23 października 2015, 22:22:32 - *.dynamic.chello.pl
Probierz BAJ BAJ

siwewlosy - 23 października 2015, 22:22:33 - *.dynamic.chello.pl
Po dłuższej przerwie postanowiłem odwiedzić mecz Ekstraklasy. Zabrałem wnuczka Przemka do Białegostoku. Mecz drużyn środka tabeli mógł wskazywac na remis, jednak zdecydowaną przewagę miała Wisła, w której szeregach brylował słynący z przywiązania do autonomii śląskiej - herr Jankowski, nota bene kiedyś ponoć deklarował, że pod koszulką Ruchu nosił plastron warszawskiej Legii. Na trybunach fiesta, pojawił się sam Zenek Martyniuk z grupy Akcent, twórca hitu reprezentacji "Przez twe oczy zielone". W sumie to prezes Jagi Czarek Kulesza (król disco) jest chyba nawet jego managerem. Trzy punkty jadą pod Wawel, Jagiellonia z meczu na mecz coraz słabsza, oj... czeka Probierza ciężka zima.

Przemek - 23 października 2015, 22:22:35 - *.adsl.inetia.pl
Dawno nie byłem na meczu z Dziadkiem, ale w końcu po paru latach pojechaliśmy i to do Białegostoku. Stadion był trochę oddalony od dworca ale z daliśmy radę, chociaż dziadek ma chorą nogę. Na meczu było trochę zimno, ale przynajmniej widziałem sporo goli, poza bramką wyrównującą, kiedy to poszedłem po hot-doga. Wasiliew to super zawodnik, szkoda tylko że nigdy nie zagra już w naszej Reprezentacji. Nie pomógł on jednak na tyle gospodarzom, ponieważ to Wisła zasłużenie wygrała ten mecz 4-1. W Białymstoku chyba będzie zmiana trenera. Słyszałem na trybunie gdzieś z tyłu taki o to tekst: „Podobno Franek Smuda jest wolny”.

pipek - 23 października 2015, 22:22:57 - *.dynamic.mm.pl
i znowu przypadek się stał że Jaga nie wygrała tego meczu ;)

nikt - 23 października 2015, 22:23:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak z 11 znikną Góralski to znikły wynik.

MK - 23 października 2015, 22:24:43 - *.134.65.207
Co to za wymówkę treneiro Guardiola Probierz wymyśli ?

Nom - 23 października 2015, 22:25:11 - *.246.67.213.skyware.pl
Dziurawa obrona. Brak ataku. Wszystko siadlo.

systane - 23 października 2015, 22:25:17 - *.20.ftth.classcom.pl
Gdyby nie pomyłki sędziów to Wisłą byłaby już pierwsza w tabeli i mistrz w zasięgu reki. Przy obecnej kondycji finansowej klubu kasiorka za puchary by się przydała.

ktoś - 23 października 2015, 22:25:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Modelski co mecz to coś spartoli.

koxu - 23 października 2015, 22:26:09 - *.cdma.centertel.pl
teraz gramy o miejsca 8-12

WigryF - 23 października 2015, 22:26:37 - *.centertel.pl
Obejrzałem mecz w tv do końca ze względu na szacunek do Jagi, ale ... naprawdę ciężko się to oglądało...
Trzeba coś szybko myśleć o planie naprawczym, bo fatalna seria na horyzoncie, ba! już jest bardzo zła...

Maciej Sko - 23 października 2015, 22:26:38 - *.dyn.optonline.net
Nie ma Berga, to Probierz następny. Out, stracił "motywację" :D

luka - 23 października 2015, 22:26:54 - *.centertel.pl
Jejku jaki ten Drągowski jest słaby!Przereklamowany cienki bramkarz!

Bolo - 23 października 2015, 22:28:00 - *.tel.tkb.net.pl
Kto jest najgorszym bramkarzem w Polskiej Ekstraklasie? Drągowski!!! 24 wpuścił. Prawie 2 na mecz.

z bieguna - 23 października 2015, 22:28:14 - *.dynamic.mm.pl
Jaga pięknie...Wigry juz ostrzo zęby na derby :-) Pozdrawiam ;-)

kibic - 23 października 2015, 22:29:58 - *.internetdsl.tpnet.pl
Bardziej jeszcze chwalcie Drągowskiego i Mackiewicza.

Normalny - 23 października 2015, 22:31:36 - *.clients.rysnet.com
Komisja ligi wyciągnie wnioski i zapewne ukarze gospodarzy za race.

hoodlum - 23 października 2015, 22:33:19 - *.centertel.pl
Wisła Sharks! lecimy w górę tabeli!

sznajder - 23 października 2015, 22:33:55 - *.242.212.30
Wisła to polska barcelona , gra pięknie tylko punktów brakowało mam nadzieje na serie zwycięstw , Uwielbiam tą wiślacką tiki-takę w football managerze też tak gram jak wisła

kkkkkkk - 23 października 2015, 22:33:57 - *.play-internet.pl
O co chodzi ze Goralski nie gra. Jakis konflikt nalini trener zawodnik. Toc on za 3 na boisku robi

footpoker - 23 października 2015, 22:34:12 - *.internetia.net.pl
probierz do śląska a pawłowski do jagi i taki to galimatias widze w ekstraklapie

19tsp95 - 23 października 2015, 22:35:06 - *.beskidmedia.pl
JAGA spadek-pewne info

Myk - 23 października 2015, 22:37:30 - *.231.5.216.koba.pl
W Białymstoku bez zmian - grają do 60 minuty, a potem rywal robi z Jagą co chce. 2 bramki zdobyte i 14 straconych w ostatnich 30 minutach meczu mówi wszystko. Po letniej wyprzedaży wojowników, kupiono ogórki i teraz zarząd zbiera tego plony.
Jedyne pocieszenie, to regulamin ekstraklasy i przerwa ziomowa - Bez solidnych wzmocnień będzie zjazd

Fiolek - 23 października 2015, 22:38:57 - *.airmax.pl
Czy zmienią trenera? Probierzowi wysprzedali ostatnio prawie całą drużynę przed sezonem i ma nowych słabszych piłkarzy. Stracił chyba motywacje i ochotę aby składać w kółko wszystko od nowa. Ci piłkarze są słabsi od tamtych jak Quintana, Dżalamidze, Tuszyński, Piątkowski, Gajos itd. Ci teraz nie dają rady, a czy Kulesza oszczędzi Probierzą? trudno powiedzieć!!!

Płock - 23 października 2015, 22:40:21 - *.class103.petrotel.pl
Panowie z Białegostoku... czemu Góral nie grał? Sekulskiego jeszcze zrozumiem, ale Jaca.. człowiek walczący za 4 i to w 90 minucie i cały mecz na ławce. Trochę mnie to dziwi. ;)

olaf - 23 października 2015, 22:40:44 - *.centertel.pl
jak tak dalej jaga będzie grać to nawet lech ich dogoni

luka - 23 października 2015, 22:42:50 - *.centertel.pl
Za Drągowskiego Jaga chciała 5 baniek,teraz tak patrzę to po sezonie odejdzie na wschód za 800 tys.euro!Taki wojak!

POrażka - 23 października 2015, 22:56:01 - *.231.6.49.koba.pl
Probierz - POrażka dziś, POrażka w niedzielę...

borok - 23 października 2015, 23:01:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Już w Białymstoku też skończył się fart Probierzowi. W innych klubach nic nie osiągnął, teraz ciągnie Jagę do I ligi. zaraz znowu będzie się tłumaczył meczami i przemęczeniem przez ligę Europy. W Jadze od kilku tygodni nie ma kogo wyróżnić, wszyscy graja dramatycznie słabo, z bramkarzem włącznie. Swiadczy to o niewłaściwym przygotowaniu drużyny do sezonu - chyba już czas się pożegnać.

zomo1 - 23 października 2015, 23:09:15 - *.dynamic.chello.pl
Wisła lepsze o dwie klasy, spokojnie mogli strzelić i siedem bramek, Jaga tragedia

ted - 23 października 2015, 23:25:05 - *.centertel.pl
w tym sezonie jaga została przez trenera źle przygotowana i trener powinien, jak ma honor sam zrezygnować

Myk - 23 października 2015, 23:26:20 - *.231.5.216.koba.pl
Właśnie trener Probierz oddał się do dyspozycji zarządu klubu

Jaga - Fan - 23 października 2015, 23:48:18 - *.elpos.net
taaaaaa...........
wyprzedawajcie dalej co zdolniejszych zawodników !

jacky - 23 października 2015, 23:57:08 - *.179.c70.petrotel.pl
Brak Goralskiego brak zwyciestw. Wisla pamieta!

Beret - 24 października 2015, 0:26:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kopacze Jagi umierali na boisku

. - 24 października 2015, 0:35:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Probierz musi zostać!!

ninhy - 24 października 2015, 0:36:29 - *.adsl.inetia.pl
Irytuje mnie ta chimerycznosc Wisły, raz graja pieknie,klepia,az milo,a potem nagle dołuja i remisuja z ogorkami. O co tu chodzi ?

Cracovia - 24 października 2015, 0:57:11 - *.dynamic.chello.pl
Szacunek Wisła. Ostatnio napisałem na muże cracovia pany,ale jednak to muszę skreślić ,bo jednak my w porównaniu do Was to cień.

ak bar piw - 24 października 2015, 2:21:17 - *.146.65.9.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tak sie konczy niestety jak sie nie przepracowalo normalnie lata a gralo w pucharku.Niestety dla trenera Probierza jeszcze duzo szkoly zeby umiec przygotowac ekipe na krotkim dystansie Ale nie on jedyny ciala dal i Skorza i cwaniaczek Berg.Taka mentalnosc naszych kopaczy w naszej lidze i nawet Magath by nie dal rady z tymi zelkami w sluchaweczkach z Geeka

nie rozumi - 24 października 2015, 2:34:58 - *.access.telenet.be
idac tropem zarzadow polskich druzyn to np.w szkole jak dziecko zle sie uczy trzeba wyj*bac nauczyciela bo nie trafia do dzieciaka, zamiast do dzieciaka miec pretensje ze jest leniwy i moglby sie przylozyc

Mac73 - 24 października 2015, 5:28:43 - *.play-internet.pl
... nic sie nie stalo , nic sie nie stalo ... :-(

Kibic - 24 października 2015, 7:17:51 - *.internetdsl.tpnet.pl
No Panie Probierz faktycznie jaka wymówka tym razem przecierz wg pana Pan jest naj w kraju czy pan coś osjągnołw jakimś klubie chyba warsztat nie TEN

Maxx - 24 października 2015, 7:47:41 - *.legionowodom.pl
Drągowski najgorszym bramkarzem ekstraklasy. Za wysoki poziom dla niego

or - 24 października 2015, 7:54:35 - *.rev.pro-internet.pl
Po prostu wielki fuks Wisły że wygrała z Jagą !!.Jaga grala katastrofalnie w obronie i przez to przegrała z taką rożnicą z Wisłą.Przecież w poprzednich meczach kopacze Wisły przewracali się o własne nogi.

@or deb.. - 24 października 2015, 8:09:46 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
grasz w gałe ? mas ty muzg? tylko tak Ci odpowiem

4s - 24 października 2015, 8:12:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dla mnie Wisła jest cichym faworytem ligi najładniejsza piłkę grają w exstraklasie tylko brak im dobrego napadzoiora !!!

. - 24 października 2015, 8:59:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kiedyś obrona super Dzisiaj najgorsza w ekstraklapie Coś poszło nie tak?

swój człow - 24 października 2015, 9:33:40 - *.bialystok.vectranet.pl
Trzeba wypier...ć szkodnika Kuleszę i cały zarząd odpowiedzialny za zniszczenie filarów zespołu. Akurat trener nie jest tu winny bo ma takie narzędzia jakie zostawili mu złodzieje władcy klubu. Prawie wszyscy mają się dobrze oprócz prawdziwych kibiców. To dla nich się gra. To oni przychodzą nawet wtedy gdy nie idzie zespołowi. To oni robią atmosferę na meczu. Jakby wyglądała piłka przy pustych trybunach? Dla kogo grali by zawodnicy? Wielki szacunek dla kibiców Jagi za to, że mimo takiej gry i wyników nie odwracają się dupą od drużyny ale ją wspierają, nie tak jak inne klubiki gotowe już bić piłkarzy! Pozdrowienia prawdziwym miłośnikom piłki i do zobaczenia 7 listopada

heh - 24 października 2015, 9:56:02 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Drągowski do kadry? spoko

JotKa - 24 października 2015, 10:47:40 - *.231.6.49.koba.pl
Wszyscy do jedziemy do Bielsko-Białej - onli Jagiellonia.

ZIENIU - 24 października 2015, 11:08:15 - *.ssp.dialog.net.pl
Probierz zostań i do roboty zagoń leni !!

Pipi - 24 października 2015, 11:13:04 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Czas MORDORU...
Słabo...
JAGAONLYONE.

gg - 24 października 2015, 11:15:22 - *.146.2.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Probierz tylko mocny w gębie i krytykuje zagranicznych trenerow a mógłby sie od nich uczyc

Batory - 24 października 2015, 11:21:34 - *.inet-siec.pl
Nie ma co się dziwić, Jagielloni wyrwano jeden z motorów napędowych. Trzeba w polskich zespołach to zawsze rzutuje na jakość gry.

Pipi - 24 października 2015, 11:32:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dać trenerowi kredyt zaufania...
Zrobić wzmocnienia...
Zastanowić się nad kilkoma nazwiskami w klubie...
Góralski, Sekulski, Mystkowski...
GÓRALSKI WTF WTF WTF...
Rozmawiać 📞, rozmawiać 📞...
JAGAONLYONE

bojar - 24 października 2015, 12:44:10 - *.bialystok.vectranet.pl
Co macie do Drągowskiego? Czwarta minuta meczu komu się kojarzy? Brak obrony i kondycji to je jest powód takiej gry Jagi

max - 24 października 2015, 15:42:23 - *.85-194-243-80.net.old.eco.atman.pl
brawo wisła!

amica - 24 października 2015, 17:19:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
siwewlosy i Przemek nawet nie wiecie jak się cieszę że znowu zawitaliście na 90minut.pl. macie bardzo trafne komentarze które miło się czyta. pozdRo i do przodu

Płock - 24 października 2015, 17:54:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdzie Góralski ?

Mars - 24 października 2015, 19:12:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gajos,Piątkowski,Pazdan brakuje,jak chcę się zarobić to tak jest.

BadBoy - 24 października 2015, 19:18:07 - *.56.13.47
Jaga spadek z taka gra. Pozdrawiam kibicow Cracovi!

Płock - 24 października 2015, 19:27:05 - *.class103.petrotel.pl
@Pipi, Góralski Ci nie pasuje? To oddaj Nam go z powrotem. ;)

malary1906 - 24 października 2015, 19:58:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szacun dla Jagi z Wiślackiego Krakowa.

walek - 24 października 2015, 23:51:06 - *.play-internet.pl
Panie Probierz zawsze taki z Pana kozak a dzis lezysz i kwiczysz

elo - 25 października 2015, 7:53:47 - *.opera-mini.net (*.146.72.29)
tylko cos sprawdzam

nikt - 25 października 2015, 13:52:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Teraz jest konieczność wystawienia Grzyba na prawą obronę a Górski na defensywnego pomocnika. Taki manewr przyniesie skutek w następnej kolejce. Mnie martwi jedno Jagiellonia nie wytrzymuje kondycyjnie. W poprzednim sezonie strzelała seryjnie w końcówkach a teraz traci seryjnie w końcówkach.