28 października 2015, 22:38:41 - dzyndzej
Ligowa wygrana Fiorentiny

Rywal Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Europy ACF Fiorentina wygrał na wyjeździe 2-0 (1-0) w meczu 10. kolejki włoskiej Serie A z Hellas Verona FC.

28 października 2015, 20:45 - Werona (Stadio Marcantonio Bentegodi)
Hellas Verona FC 0-2 ACF Fiorentina
Rafael Márquez 25 (s), Nikola Kalinić 57

Fiorentina 12. Ciprian Tătărușanu - 32. Facundo Roncaglia, 2. Gonzalo Rodríguez, 13. Davide Astori (80, 4. Nenad Tomović) - 16. Jakub Błaszczykowski (52, 10. Federico Bernardeschi), 20. Borja Valero, 8. Matías Vecino, 72. Josip Iličić, 22. Giuseppe Rossi (60, 5. Milan Badelj), 23. Manuel Pasqual - 9. Nikola Kalinić.

żółte kartki: Eros Pisano, Leandro Greco, Matuzalém, Juanito Gómez, Samuel Souprayen - Giuseppe Rossi, Josip Iličić.

sędziował: Paolo Valeri (Rzym).

Jakub Błaszczykowski znalazł się w wyjściowym składzie gości i przebywał na boisku do 52. minuty, w której zmienił go Federico Bernardeschi. Z kolei Paweł Wszołek znalazł się poza kadrą meczową gospodarzy na to spotkanie.

Fiorentina zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów, Hellas jest na 19. miejscu z pięcioma punktami.

Rewanżowe spotkanie Lecha z Fiorentiną odbędzie się 5 listopada o 21:05 w Poznaniu.

Kol - 28 października 2015, 23:07:10 - *.dynamic.chello.pl