11 grudnia 2015, 22:25:14 - dyrovski
Wysoka wygrana Jagiellonii

W drugim meczu 20. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała na wyjeździe z Ruchem Chorzów 4-0 (1-0). Gole dla gości strzelili Taras Romanczuk - z rzutu karnego, Karol Mackiewicz, Przemysław Frankowski i Piotr Tomasik - także z rzutu karnego.

Pierwszy celny strzał został oddany przez gości. W 6. minucie z daleka kopnął Jacek Góralski, ale Matúš Putnocký bez trudu złapał piłkę. Trzy minuty później Karol Mackiewicz zacentrował w szesnastkę Ruchu, a z powietrza uderzył Taras Romanczuk, lecz bramkarz gospodarzy ponownie skutecznie interweniował. W odpowiedzi Marek Zieńczuk dośrodkował z lewej strony boiska, a strzał głową oddał Maciej Iwański, jednak trafił jedynie w poprzeczkę. W 35. minucie goście wyprowadzili kontratak. Fedor Černych pobiegł lewą stroną i zagrał w pole karne, ale Przemysław Frankowski za szybko wbiegł w szesnastkę i minął się z futbolówką.

Osiem minut później Zieńczuk wyłożył piłkę Patrykowi Lipskiemu, który oddał strzał, lecz futbolówka poleciała wysoko nad bramką. Tuż przed przerwą Jagiellonia wyszła z jeszcze jedną kontrą. Černych podał na lewą stronę do Piotra Tomasika, a obrońca gości dośrodkował w pole karne, gdzie głową uderzył Frankowski, ale Putnocký wybił piłkę. Kilka chwil później Černych znalazł się w sytuacji jeden na jednego z Putnockim i został sfaulowany przez bramkarza Ruchu. Sędzia odgwizdał rzut karny i ukarał Słowaka czerwoną kartką. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Romanczuk i pewnym strzałem wyprowadził gości na prowadzenie.

W 58. minucie białostoczanie zdobyli drugą bramkę. Konstantin Vassiljev zacentrował w pole karne z prawej strony, a gola z bliskiej odległości strzelił Mackiewicz. Dwie minuty później Michał Efir zagrał do Martina Konczkowskiego, a obrońca gospodarzy oddał strzał z ostrego kąta, jednak Bartłomiej Drągowski zdołał wybić piłkę. W odpowiedzi Jagiellonia stworzyła akcję, po której strzeliła kolejnego gola. Po zagraniu Vassiljeva futbolówka odbiła się najpierw od Mateusza Cichockiego, a następnie od Rafała Grodzickiego i trafiła wprost pod nogi Frankowskiego, który nie dał szans Wojciechowi Skabie. W 70. minucie Lipski dośrodkował w pole karne, a niecelny strzał głową oddał Efir. Cztery minuty później Karol Świderski uderzył na bramkę, lecz Skaba wybił piłkę. Następnie próbę sprzed pola karnego podjął Černych, ale i tym razem skuteczną interwencję zaliczył bramkarz gospodarzy. W 87. minucie w szesnastce Cichocki sfaulował Černycha i sędzia ponownie odgwizdał rzut karny. Tym razem "jedenastkę" pewnie wykonał Tomasik.

11 grudnia 2015, 20:30 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 0-4 Jagiellonia Białystok
Taras Romanczuk 45 (k), Karol Mackiewicz 58, Przemysław Frankowski 63, Piotr Tomasik 87 (k)

Ruch: 30. Matúš Putnocký - 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 2. Mateusz Cichocki, 23. Paweł Oleksy - 27. Kamil Mazek, 10. Patryk Lipski, 4. Łukasz Surma, 7. Maciej Iwański (45, 84. Wojciech Skaba), 5. Marek Zieńczuk (88, 19. Tomasz Podgórski) - 18. Mariusz Stępiński (60, 11. Michał Efir).

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 18. Martin Baran, 19. Igors Tarasovs, 14. Marek Wasiluk, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski (71, 28. Karol Świderski), 4. Jacek Góralski, 6. Taras Romanczuk (79, 22. Rafał Grzyb), 13. Przemysław Mystkowski (46, 5. Konstantin Vassiljev), 11. Karol Mackiewicz - 15. Fedor Černych.

żółte kartki: Cichocki - Baran.
czerwona kartka: Matúš Putnocký (45. minuta, Ruch, za faul taktyczny).

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

mietek - 11 grudnia 2015, 22:26:48 - *.ssp.dialog.net.pl
Najważniejsze, że w końcu GTS poza pierwszą ósemką.

judasz - 11 grudnia 2015, 22:26:51 - *.opera-mini.net (*.137.1.198)
pilka nozna bez policji

spec - 11 grudnia 2015, 22:26:52 - *.231.2.15.koba.pl
najnizszy wymiar kary

JohnyKSG - 11 grudnia 2015, 22:27:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl
No,konic farta,teraz w dół tabeli.

Tupnijsie - 11 grudnia 2015, 22:27:53 - *.internetdsl.tpnet.pl
Wesołych Świąt. Szczęść boże Alleluja i do przodu. Sędzia mój ulubiony zawodnik tego meczu.

Jaro_KSG - 11 grudnia 2015, 22:27:58 - *.205.194.245
Ha ha ha 0:4 chorzow zglos sie!Miód na moje serce!Na Slasku tylko Górnik!!!

as - 11 grudnia 2015, 22:28:18 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Brawo Jagiellonia! Tak poza tym to dobre sędziowanie. Karne słuszne no i czerwona kartka również. W końcu normalne sędziowanie.

WheelerZL - 11 grudnia 2015, 22:30:37 - *.ssp.dialog.net.pl
Róh 04 Hożuf. Brawo Jaga za rozwalenie bezpaństwowców!

HSV - 11 grudnia 2015, 22:31:09 - *.ap-media.pl
Czy na dzień dzisiejszy Chorzów ma jakąś rzekę? Bardzo proszę o odpowiedź. Co do meczu to fajnie że dostali takie lanie, z takim stadionem jaki posiadają nie zasługują nawet na grę w pierwszej lidze.

GArOWY - 11 grudnia 2015, 22:32:12 - *.adsl.inetia.pl
ruch zero celnych strzałów tragedia

maro - 11 grudnia 2015, 22:33:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ruch i Jaga lubią wysokie wyniki, gdy grają między sobą ;). Nie łamcie się Niebiescy, widzimy się w górnej "8"!

qazar - 11 grudnia 2015, 22:34:10 - *.bialystok.vectranet.pl
jestem mile zaskoczony

naRa - 11 grudnia 2015, 22:35:03 - *.protonet.pl
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cię.
Nowe Chechło KS RUCH

nikt - 11 grudnia 2015, 22:36:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ruch 0 strzałów celnych a 4 gole z tyłu. Raz trafili w poprzeczkę. Nareszcie Jagiellonia wygrała w Chorzowie

zgniłe_jaj - 11 grudnia 2015, 22:37:53 - *.135.192.13
do przerwy słaby mecz na 0:0 ze wskazaniem na Jagę, gdyż miała więcej sytuacji bramkowych (w zasadzie Ruch nie miał żadnych ...). Razi totalna nieporadność obu ekip w ataku pozycyjnym. Karne oba karne zasłużone - każdy sędzia by takie coś gwizdnął. Po przerwie nie ma co oceniać, bo wiadomo co się działo. Ot, wynik lepszy, niż mecz ... tak w skrócie.

jorGuś - 11 grudnia 2015, 22:39:53 - *.dynamic.chello.pl
Z Jagiellonią nawet Górnik wygrał . Mecz dno , atmosfera dno i ani jednego celnego strzału przez cały mecz i to ma być jedyny słuszny reprezentant górnego śląska? to jest ta śląska barcelona ?

węgiel - 11 grudnia 2015, 22:42:19 - *.privacyfoundation.ch
Ruch nie ma kibiców. I dobre że mają zakaz bo prawdziwi fani siedzą na krytej. ci ultras to nie kibice ruchu. to hopy z mazowsza udający ślązaków, mają tyle z ruchem wspólnego co trawa z węglem. prawdziwi ślązacy to na krytej z rodzinami. hopy weźcie idźcie pokibicować hopom co grają szpile w siatkówke

naRa - 11 grudnia 2015, 22:43:01 - *.protonet.pl
Oczywiście zabole by w 10 z wszyskimi wygrali.
W 11 mocie ostatni PLAC

dowęgiel - 11 grudnia 2015, 22:43:45 - *.privacyfoundation.ch
dobry mecz 0-4 chorzów ma za swoje. prawda to, podobno kibice ultras na ruchu to są ludzie z sosnowca

znawca - 11 grudnia 2015, 22:44:30 - *.137.1.211
@Johny i inni
Leczycie kompleksy do najbardziej utytulowanego klubu w Polsce ktory za niedlugo zagra na stadionie Slaskim.
Grajac w oslabieniu jednego pilkarza malo ktorej druzynie udaje sie wyciagnac korzystny wynik.

matadoR - 11 grudnia 2015, 22:44:53 - *.adsl.inetia.pl
Trudno, w ost szpilu z Termalica trzeba wygrac. @Johny ee 16 ? xd a fart to sie jutro skonczy hehe.

discoPOlo - 11 grudnia 2015, 22:47:17 - *.231.1.57.koba.pl
Jaga wygrywa, jak nie ma tego wodzireja z tubą. Dobrze, że teraz też grają na wyjeździe(w Niecieczy), bo wodzirej próbuje śpiewać tylko w Białymstoku.

jorGuś - 11 grudnia 2015, 22:48:08 - *.dynamic.chello.pl
a gdzie były dzisiaj tradycyjne żółte trykotki?

KKS - 11 grudnia 2015, 22:50:00 - *.play-internet.pl
Brawo Jaga !!!

LEGIONISTA - 11 grudnia 2015, 22:51:06 - *.play-internet.pl
Brawo Jaga!

kaos - 11 grudnia 2015, 22:54:43 - *.bb.online.no
I bardzo fajnie! Gratki dla Jagi od kibica Cracovii!! Mam nadzieje ze teraz tylko Będziecie sie piąc na szczyt!

ganxta rid - 11 grudnia 2015, 22:55:59 - *.bb.sky.com
Szwaby na kolana przed Panami hehe. Trojkolorowe Mysłowice!

red - 11 grudnia 2015, 23:07:53 - *.dynamic.chello.pl
czerwona kartka dla bramkarza i karny ustawiły wynik i co tu sie wiele rozpisywac, Ruch probował odrobić to dostal kolejne bramki z kontry
pierwsze polowa wyrównana, nawet poprzeczka dla Ruchu

Max - 11 grudnia 2015, 23:13:45 - *.sileman.net.pl
Ty - węgiel jesteś zdrowo zryty po berecie. Sam sobie piszesz i sam odpowiadasz. Spójrz na IP.
A od Sosnowca brudne ręce precz żymloku.

doMax - 11 grudnia 2015, 23:18:53 - *.us.unmetered.com
hopie tyżyś nigdy na ślusku nie był, wegla nie kopał. ty żeś hanys z sosnowca. tylko widzew i legia. braci sie nie traci

Jaro_Ruch - 11 grudnia 2015, 23:25:52 - *.dynamic-ra-1.vectranet.pl
do Jaro_KSG: Nie ciesz się tak bo wam jutro Termalica zrobi powtórkę z historii. Jak to tam na meczach śpiewocie? "cały świat już o tym wie górnik zabrze jest na dnie".

bms - 11 grudnia 2015, 23:31:40 - *.beskidmedia.pl
Bardzo dobrze trzeba RUCHAC RUCH jak sie da!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marcin - 11 grudnia 2015, 23:38:53 - *.hsd1.il.comcast.net
Brawo Jagiellonia tak trzymać !!!!!!!

Max - 11 grudnia 2015, 23:39:43 - *.sileman.net.pl
O kurteczka. doMax to kolejny żymlok na ostrych dragach. No chyba że węgiel zmienił kompa. Nie wiem co chłoptasie zarzucacie, ale radzę rzucić to świństwo, bo nie wiecie o czym piszecie. Ale z drugiej strony mamy niezłą bekę z rdzennych RAŚ-aków.

kowal - 11 grudnia 2015, 23:42:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Drążek zacznij grać przez 90 minut. Chwilowy brak koncentracji może skończyć się bramką dla przeciwnika. Dzisiaj miałeś w niektórych sytuacjach cholerne szczęście. Nie jestem twoim wrogiem ale zacznij myśleć o grze w piłkę bo na ławce siedzi BAran on też umie bronić.

ksS - 11 grudnia 2015, 23:51:50 - *.tsm.tarnobrzeg.pl
Co z Sekulskim?

Piast - 11 grudnia 2015, 23:56:16 - *.centertel.pl
Nie ma się co smucić. To uciekły tylko 3 punkty.

expert - 12 grudnia 2015, 0:10:49 - *.dynamic.chello.pl
@ksS Sekulski dobry ale tylko na III ligę. 4 mecze - 9 goli, Ekstraklasa 9 meczów - 1 gol. Za wysokie progi.

nyrol - 12 grudnia 2015, 0:44:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mysłowice Ino Gieksa Szacun Gieksa z Warty 1912 Poznań !!! j.....ć lecha i arke!!!!i plunia bytom !!!

Myk - 12 grudnia 2015, 0:54:25 - *.231.3.105.koba.pl
Jagiellonia wygrała w Chorzowie okazale, choć grała tylko poprawnie. Ruch zaś zaczął po profesorsku ale gra pozycyjna szybko ich zamuliła (nikt w tej lidze nie potrafi grać ataku pozycyjnego)- a karny ustawił mecz.
Teraz mam nadzieję, że Jaga potwierdzi wzrost formy w Niecieczy - Jak nie, to psu na budę to zwycięstwo.

Jaro_KSG - 12 grudnia 2015, 1:00:24 - *.205.194.219
ruch jest jak Shalke tez 04

Jaga1920 - 12 grudnia 2015, 1:38:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Pozdrowienia dla braci z Ruchu ChorzóW i Widzewa! Marzy mi się wielka Triada: Jaga, Ruch i Widzew. Pozdrowienia dla kumatych

johhonyhks - 12 grudnia 2015, 1:39:12 - *.dynamic.chello.pl
Paciuloki z ebrza wos marszaft toniy a gromy z wulc wyplywli z cugu jak robotctwo z wongla tako prawda z zobrze to kumnistycxny klub z Rosji a wy siy wypowiodocie lło Ruchu najbardziej slozkim mardzafcie !!!! To jy Richt a krojcki raus do ajnrchtu!!!!! Ino RUCH CHORZÓW

ted - 12 grudnia 2015, 2:11:18 - *.centertel.pl
Brawo Jaga. Ale stadion Ruchu tragedia chyba najgorszy w ekstraklasie!!

Adiko - 12 grudnia 2015, 3:24:32 - *.adsl.inetia.pl
@ted ty wiejski cepie, a myślisz, że my kibice Ruchu jesteśmy zadowoleni z tego kurnika? Już dawno gralibyśmy na nowym stadionie śląskim, gdyby nie awaria, za którą nikt nie poszedł jeszcze do pierdla...a tak termin jego oddania to rok 2017...i powiedźcie, że Polska to normalny kraj...
Co do meczu to sprzedany

Gks71 - 12 grudnia 2015, 5:08:41 - *.play-internet.pl
matador bieruniok miod na serce !!!!!!!!! TYLKO TYSKI GKS

MisiekPB - 12 grudnia 2015, 5:27:44 - *.adsl.inetia.pl
Nyrol-Tobie już nic i nikt nie pomoże !!! Musisz mieć straszne problemy zdrowotne(głowa),myślałeś już nad zmianą lekarza czy nie widzi już ratunku dla ciebie? Z kim to ta twoja śmieszna warta przegrała kiedyś 6-0? Pogoń Lwów? Haha

Stal1938 - 12 grudnia 2015, 7:26:55 - *.42.26.166
Z pełnym szacunkiem dla Jagi ale zawsze tłumy na stadion przyciągają zespoły typu Lech,Legia,Wisła czy derby z Górnikiem a tutaj naprawdę rewelacyjna frekwencja jak na grudzień(dla porównania na Śląsku nieco ponad 4 klocki).grają chyba na najgorszym stadionie w lidze.Nowy(Śląski?)przyciągnąłby na pewno dużo więcej widzów.brawo!

Wera07 - 12 grudnia 2015, 8:54:13 - *.dynamic.chello.pl
Toć to już Ruch u siebie takie baty dostaje???

Rocco - 12 grudnia 2015, 8:58:18 - *.roznowa.fiberway.pl
jak czytam wpisy typu "johhnyhks" to mam odruch wymiotny co drugie słowo po niemiecku

von Ratibo - 12 grudnia 2015, 10:05:34 - *.play-internet.pl
rocco nie po niemiecku a po slasku, widac jaki jestes ograniczony, na slasku gwara ma bardzo duzo wspolnego z polskim, niemieckim a nawet czeskim, taki region i trzeba to uszanowac, pojedz poznaj a nie wylewaj zali ze cie mdli

kyso - 12 grudnia 2015, 10:10:36 - *.116.35.39 (*.68.53.189)
Gratulacje Jaga, teraz pierwsza 8 musi być.
Pozdro z LBN.

kukiz - 12 grudnia 2015, 11:50:28 - *.dynamic.orange.sk
żabole johnyks9 i jaro ks9 jak tam wasz sprinterski klub pierwszo ligowy??? bo za niedługo tam wyladujecie

leon - 12 grudnia 2015, 12:31:50 - *.play-internet.pl
A petardami rzucali tak jak w Bielsku,czy się bali?

leon - 12 grudnia 2015, 12:33:46 - *.play-internet.pl

bieRuniok - 12 grudnia 2015, 12:50:32 - *.2.fiber-media.pl
Gks71...ciesza sie że mie pamiyntosz....jeszcze nie raz Ci się przypomnę

\G/liwice - 12 grudnia 2015, 13:58:57 - *.centertel.pl
\G/ratulacje dla Jagi z \G/liwic, super mecz z idealnym wynikiem.

max - 12 grudnia 2015, 14:20:55 - *.dynamic.chello.pl
Ogólnie to futbol jest ze swoimi przepisami do d****y, jak mozna za przewinienie karać dwa razy. Przeciez rzut karny jest juz karą. To juz wolę siatkówkę.Do kitu z takim futbolem.Nawet sąd ukarze raz więzieniem i koniec.

Gks71 - 12 grudnia 2015, 15:36:16 - *.play-internet.pl
Bieruniok mam nadzieje ze bedziemy tylko wygrywac i bedziesz mial malo okazji POZDRAWIAM CIE KOLEGO TYLKO TYSKI GKS

LEO - 12 grudnia 2015, 16:22:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
I Znowu myślałem że będzie nudno i jestem zaskoczony

Do johhon - 12 grudnia 2015, 17:09:50 - *.dyn.telefonica.de
Naucz sie godac abo szprechac potym pogodomy abo poszprechomy, mi je lobojyntnie co. A nie odwalej szopki jak w Twoim poscie, bo ani to ze slaskom ani z niymieckom godka niy mo nic wspolnego. Chciolbys byc niymieckim slonzokiem ale ci niy wylazlo z tom godkom. Na Slonsku jyno Gornik.

Batory - 12 grudnia 2015, 19:04:18 - *.inet-siec.pl
Tak cieńkiego stopera jak ten Cichocki, to nigdy nie widziałem na Cichej. Kolejny mecz i ten człowiek nadal popełnia masę błędów. Nie wiem czemu nie gra Koj, albo może Szyndrowski nadawałby się na stopera. Ten były legionista jest gorszy niż Grodzicki i Stawarczyk. Helio wracaj!

doMax - 12 grudnia 2015, 19:18:24 - *.puckey.org
hopie, kup se trabke do pierdzenia. skocz mnie pan na karburator

jaga fan - 12 grudnia 2015, 20:50:17 - *.free.aero2.net.pl
jest mi trochę głupio po czerwona kartka ustawiła mecz a moim zdaniem Cernych się pogubił i padł z głodu, nawet kontaktu nie było. Dla mnie powinien dostac zółtą kartkę za symulkę. Mnie tak zdobyte punkty nie cieszą. Do tego ten Frangowski, nic nie gra ale raz na mecz mu się "fartnie" i coś strzeli a później ma abonament na granie. Później przychodzi mecz w Białymstoku, musimy kreować grę a gramy w 10....zimą koniecznie trzeba kupić napastnika i dwóch kreatywnych grajków. Obronę się jakoś poskleja

derri - 13 grudnia 2015, 13:48:49 - *.207.100.210