19 grudnia 2015, 19:53:09 - euzi
Cracovia zimuje na podium

W jednym z sobotnich meczów 21. kolejki Ekstraklasy Cracovia zremisowała 2-2 (1-0) w Białymstoku z Jagiellonią. Prowadzenie Cracovii do przerwy dał Erik Jendrišek, a w drugiej połowie wyrównał Przemysław Frankowski. Jagiellonia miała szansę na trzy punkty po pięknym strzale Piotra Grzelczaka, jednak punkt gościom uratował Deniss Rakels. Remis "Pasów" oznacza, że podopieczni Jacka Zielińskiego spędzą zimową przerwę na trzecim miejscu.

Już w 5. minucie Deniss Rakels przed polem karnym zgrał piłkę prosto pod nogi Damiana Dąbrowskiego, a ten z dystansu zmusił do dobrej interwencji Krzysztofa Barana. W odpowiedzi Igors Tarasovs zagrał bardzo dalekie podanie do Fedora Černycha. Reprezentant Litwy wykorzystał swoją szybkość, uciekł defensorom i, będąc w polu karnym obrócony tyłem do bramki, bardzo sprytnie płasko uderzył pod nogami defensora, jednak nie zdołał trafić do bramki. W 11. minucie Rakels zamknął nieudane dośrodkowanie, zagrywając przed bramkę głową. Tam pojedynek w powietrzu wygrał Miroslav Čovilo, trafiając w poprzeczkę, a do odbitej futbolówki dopadł Erik Jendrišek i uniemożliwił Tarasovsowi skuteczne wybicie, pakując piłkę głową do siatki.

Jagiellonia chciała odpowiedzieć na bramkę - dziesięć minut później po utracie gola Černych poszukał miejsca do strzału przed "szesnastką" i posłał piłkę nad poprzeczką. Oba zespoły nie zwalniały tempa i już pięć minut później Marcin Budziński świetnie zagrał w pole karne do Mateusza Cetnarskiego, a ten trafił w nogi Tarasovsa. Po drugiej stronie boiska Karol Świderski zbiegł z prawego skrzydła do środka i z dystansu zmusił do interwencji na raty Grzegorza Sandomierskiego.

"Jaga" powinna wyrównać w 40. minucie - na lewej flance Karol Mackiewicz płasko wrzucił futbolówkę, a przy dalszym słupku zupełnie niepilnowany Przemysław Frankowski z kilku metrów strzelił prosto w interweniującego bramkarza "Pasów". Chwilę wcześniej po stronie Cracovii Rakels ruszył lewym skrzydłem i w polu karnym uderzył, ale na posterunku był golkiper.

Drugą połowę bardzo efektownie rozpoczęli zawodnicy Jagiellonii. Będąc ponad 20 metrów od bramki, Jacek Góralski zdecydował się na uderzenie i po jego bardzo mocnym płaskim strzale oraz rykoszecie futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki Cracovii. Kilka minut później szczęścia z rzutu wolnego spróbował Frankowski, a podkręcona futbolówka spadająca tuż przy uziemieniu słupka przeleciała obok bramki. Gospodarze w końcu dopięli swego w 64. minucie. Akcję w środku pola rozpoczął Frankowski i ruszył do przodu nieatakowany przez nikogo. Na prawym skrzydle dostrzegł Piotra Grzelczaka, a ten wygrał pojedynek z Bartoszem Rymaniakiem i zagrał do środka do Frankowskiego. Zawodnik, który zaczął całą akcję, ze spokojem trafił do pustej bramki.

W 72. minucie Mackiewicz zszedł ze skrzydła ze środka, mijając Sretena Sretenovicia, i z ponad 20 metrów zmusił do efektownej interwencji Sandomierskiego. Z kolei po stronie Cracovii Rakels dostał piłkę przed polem karnym, zaczekał chwilę i uderzył pod poprzeczkę. Przed utratą remisu gospodarzy obronił Krzysztof Baran, strącając futbolówkę nad bramkę.

Starania Jagiellonii przyniosły jednak skutek w 83. minucie - wybita z "szesnastki" piłka trafiła pod linię boczną do Grzelczaka, a skrzydłowy białostoczan zbiegł do środka, mijając przy tym krakowian, i pięknym strzałem zza prawego narożnika pola karnego tuż przy słupku pokonał Sandomierskiego. Cracovia była bezlitosna - Budziński dośrodkował z rzutu rożnego z lewej strony, a przy dalszym słupki Rakels z trzech metrów mocnym strzałem głową wyrównał. Już w doliczonym czasie gry Budziński z ponad 20 metrów posłał futbolówkę minimalnie obok bramki.

19 grudnia 2015, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 2-2 Cracovia
Przemysław Frankowski 64, Piotr Grzelczak 83 - Erik Jendrišek 11, Deniss Rakels 88

Jagiellonia: 33. Krzysztof Baran - 18. Martin Baran, 19. Igors Tarasovs, 14. Marek Wasiluk, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski, 4. Jacek Góralski, 6. Taras Romanczuk, 28. Karol Świderski (65, 22. Rafał Grzyb), 11. Karol Mackiewicz (90, 3. Jonatan Straus) - 15. Fedor Černych (45, 12. Piotr Grzelczak).

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 26. Deleu, 3. Sreten Sretenović, 24. Piotr Polczak (51, 25. Bartosz Rymaniak), 22. Jakub Wójcicki (69, 23. Łukasz Zejdler) - 92. Deniss Rakels, 14. Damian Dąbrowski, 5. Miroslav Čovilo, 10. Mateusz Cetnarski (76, 67. Bartosz Kapustka), 62. Erik Jendrišek - 27. Marcin Budziński.

żółte kartki: Mackiewicz, Grzyb - Budziński, Rymaniak, Sretenović, Čovilo, Jendrišek.

Ryba - 19 grudnia 2015, 19:57:45 - *.adsl.inetia.pl
Hej.W Jadze obrona słabiutka, potrzeba stopera od zaraz.Grzelczak ekstra.

Klemens - 19 grudnia 2015, 19:57:58 - *.dynamic.chello.pl
Rymaniak=Żytko.Panie Zieliński czy Pan jest ślepy?

*klemens - 19 grudnia 2015, 20:01:00 - *.internetdsl.tpnet.pl
akurat dzisiaj nie mial kto grac

FortArt - 19 grudnia 2015, 20:01:36 - *.11.194.9
Niestety zmiana Polczaka na Rymaniaka kosztowała gol i 2 pkt. Co się dzieje z tym piłkarzem?
Mecz piękny, wyrazy uznania dla zawodników obu zespołów za ładne widowisko i walkę mimo, że to już 6 miesiąc grania non stop.

Ojgen - 19 grudnia 2015, 20:02:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Majn got ! Denis Rakels ! Rosyjska ośmiornica już dawno oplotła Kraków ! Król jest tylko jeden ! Wracamy po tylu latach na właściwe tory ! A ściek z drugiej leci do 1 ligi, puścimy wam na koniec sezonu TIME TO SAY GOODBYE na rynku, fetując top 5

CracoviaNh - 19 grudnia 2015, 20:11:33 - *.dynamic.chello.pl
Dobry mecz, szczególnie w II połowie. Niestety u nas po kuriozalnej kontuzji Polczaka posypała się obrona. Rymaniak to jakiś mega pechowiec - taki nowy Żytko :/ Trzeba wzmocnić obronę - jeśli chcemy walczyć o puchary. Natomiast siłę rażenia mamy najlepszą w lidze Podium na zimę to wyróżnienia, ale i wyzwanie - skończył się bowiem czas Cracovii traktowanej przez boiskowych rywali jako przypadkowej zbieraniny przepłacanych kopaczy. PS.Panie Filipiak proszę nie powielać błędów Cupiała. Wesołych Świąt dla wszystkich kibiców życzę

Mądry - 19 grudnia 2015, 20:29:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Grzelczak...asysta,bajkowa bramka,sztuczki z piłką.
Czego chcieć więcej ???
Wiek Lewandowskiego czyli dobry,wzrost ok,super gole.
Ale tylko rezerwowy,w Rep.nawet nie sprawdzany.
Jakiś powód musi być...

judasz - 19 grudnia 2015, 20:35:27 - *.opera-mini.net (*.137.1.193)
jaga na pstrym koniu jezdzi

Jaga - 19 grudnia 2015, 20:42:03 - *.internetia.net.pl
do Mądry
Grzelczak nie był wcześniej w reprezentacji sprawdzany bo był bez formy może teraz się to zmieni

nikt - 19 grudnia 2015, 20:45:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kluczowa akcja meczu świeca Mackiewicza po której kontuzja obrońcy i zmiana. 2-2 ale Frankowski zaliczył kiks sezonu gdy było 0-1 w 1 połowie . Takie sytuacje nie wykorzystać to trzeba mieć brak umiejętności. 2-2 przy tym sędzi to dobry wynik w ubiegłym sezonie Jaga na 5 meczy 3 porażki a Cracovia na 9 meczy 5 wygranych a to Białostoczanie zakończyli ligę na 3 miejscu. Komuś przynosi pecha a komuś szczęście

Mądry - 19 grudnia 2015, 20:49:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Ja o Grzelczaku kiedyś pisałem...
O jego normalnym wzroście,o jego super golach,to byłem mieszany z błotem !!!
Dziś dał Popis,asysta,sztuczki,panowanie nad piłką,kiwka i super gol.

h - 19 grudnia 2015, 21:13:01 - *.dynamic-ww-3.vectranet.pl
Dobry kocur z tego Rakelsa

123 - 19 grudnia 2015, 21:14:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
beka z rymaniaka ten chłop powinien odejsc same klopsy co występ

leon - 19 grudnia 2015, 21:23:39 - *.dynamic.chello.pl
Cracovia znów psim swędem urwała punkty lepszej drużynie.Najpierw z Koroną teraz z Jagą

koliber72 - 19 grudnia 2015, 21:25:26 - *.173.60.254.tesatnet.pl
Brawo

c - 19 grudnia 2015, 21:27:18 - *.146.138.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dobry i jeden punkt. Brawo PASY !!!!!!

kibic Pasó - 19 grudnia 2015, 21:39:39 - *.internetia.net.pl
Oba mecze Cracovii z Jagiellonią w tym sezonie bardzo dobre i emocjonujące. W pierwszym kapitalne bramki z dystansu, w drugim dramaturgia i wielkie emocje do końca. Mam nadzieję, że w tym sezonie zagramy jeszcze raz, oczywiście w grupie mistrzowskiej

PASY - 19 grudnia 2015, 22:08:25 - *.centertel.pl
BraVo Panie Zielinski za ta rundę! Zrobił Pan prawdziwy zespół z tych chopakow. Cracovia gra obecnie najlepszą piłkę w lidze. Oczywiście zdarzają się błędy i jest kilku odstających poziomem piłkarzy - ale jeśli profesor Filipiak wzmocni Panu skład i nie pozwoli odejść najlepszym to droga do MP będzie stała otworem. Od 1948 roku Cracovia czaka na swój 6 tytuł - a Pana team bije kolejne rekordy. Dziękuję. Życzę równie udanej wiosny. Wesołych Świąt.

Płock - 19 grudnia 2015, 22:29:22 - *.189.c94.petrotel.pl
A Sekulski nie powąchał nawet murawy ponownie. Chyba nie radzi sobie za bardzo w Ekstraklasie? Oglądałem 3-4 mecze Jagi ze względu na Górala, ale Ząbka widziałem ledwie przez kilka chwil. ;)

kolo - 19 grudnia 2015, 22:30:22 - *.dynamic.chello.pl
Rakels zmienia klub w przerwie. Zdradzę tylko że przenosi się do Niemiec

JohnyKSG - 19 grudnia 2015, 22:54:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Który z Krakusów dostał 4-tą kartkę w kolejności?kto wie? Chodzi o przerwę w kolejnym meczu z Górnikiem..

RIPOSTA - 19 grudnia 2015, 22:55:57 - *.dynamic.chello.pl
@kolo zmieni jak zgłosi się ktoś z Bundesligi i wyłoży ze 3 mln euro, bo jak się okazuje klauzula sumy odstępnego 500 tys. euro ma zapisany punkt z gwiazdką, który daje Cracovii prawo negocjacji ceny począwszy od 500 tys. euro w górę. Chodzi m.in. o procentowy udział w zyskach w następnych transferach - jeśli kontrahent tego nie zaakceptuje, to zamiast pół bańki zapłaci kilka razy tyle, albo obejdzie się smakiem Już wice-prezes Jakub T. o to zadbał hehe

RIPOSTA - 19 grudnia 2015, 22:57:30 - *.dynamic.chello.pl
@JohnyKSG - mam dla Ciebie złą wiadomość, nie zagra z wami Jocker Rymaniak :P

Seba - 19 grudnia 2015, 23:06:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Cracovio, po raz kolejny podnosimy się i punktujemy, po tym także poznaje się charakter drużyny. Dziękujemy Panie Jacku, niech Pan podpisze z nami kontrakt na ładnych parę latek bo z tej mąki będzie naprawdę wyborny chleb ! ;) Zimujemy na podium, psiury niemalże pod kresą, dziękujmy za piękny prezent świąteczny !

rpp - 19 grudnia 2015, 23:16:36 - *.dynamic.chello.pl
Stadion zapełnili tylko w 1/3, to po co im taki duży stadion ? Chyba frekwencją przyzwyczajają się do występów w 1 lidze do której w niedalekiej przyszłości spadną.

legia - 20 grudnia 2015, 2:26:35 - *.nycmny.fios.verizon.net
wyjatkowo fajny mecz jak na polska ligie troche tylko wieksze opnowanie pilki i jest sie czym pochwalic w europie

ksc 1906 - 20 grudnia 2015, 4:47:26 - *.play-internet.pl
Panie Zieliński wez przesuń tego Rymaniaka do rezrrw. W ostatnich trzech meczach przez niego Pasy straciły 6 pkt

ksc 1906 - 20 grudnia 2015, 4:52:19 - *.play-internet.pl

pipi - 20 grudnia 2015, 6:35:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mecz ok. Szkoda punktów. Kibice Cracovii nawet przy pustych trybunach :"jazda z kur...!!!" godz przed meczem. Żenada.
.
JAGAONLYONE

mario - 20 grudnia 2015, 10:04:23 - *.dynamic.chello.pl
Bardzo przyjemnie oglądało się meczyk..... jak na Polską ligę jeden z lepszych....choć nie jesten kibicem żadnej z drużyn to patrząc obiektywnie cracovia lepsza w szczególnośći w pierwszej połowie

maro - 20 grudnia 2015, 10:20:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl
W tym meczu 4. żółte kartki dostali Rymaniak, Sretenović i Covilo.

ASSA - 20 grudnia 2015, 10:23:03 - *.dynamic.gprs.plus.pl
@Mądry
A czy Grzelczak ma ładne nogi jak Grosicki?
Opowiesz nam o tym?
Ten facet przez prawie całą karierę był napastnikiem i nigdy nie strzelił przez cały sezon choćby 10 goli (!).
Od czasu do czasu strzelić gola (nawet ładnego,do czego Grzelczak ma talent),zaliczyć asystę czy zrobić ładną akcję w słabej polskiej lidze to żaden wyczyn.
Koleś zagra dobry mecz jak ten z Cracovią,za jakiś miesiąc (hipotetycznie) drugi a tu już "Grzelczak do Reprezentacji".
Śmieszno-żałosne.

do maro - 20 grudnia 2015, 11:05:42 - *.dynamic.chello.pl
Covilo 5 kartka

brel - 20 grudnia 2015, 11:42:15 - *.ennet.pl
Da się coś zrobić z tą reklamą etoto?? Oczopląsu można dostać.

Mirek - 20 grudnia 2015, 12:02:16 - *.instalnet.com.pl
Podbijam pytanie o etoto. Takie reklamy skutecznie leczą mnie z chęci wchodzenia na daną stronę. A akurat na 90minut mam wyłączonego AdBlocka w zamian za to, jak dobrze prowadzicie tę stronę.

Anna - 20 grudnia 2015, 12:53:04 - *.dynamic.chello.pl
Co do Cracovii to mimo wszystko fart w tym meczu ale trzeba przyznac ze jest obok Piasta i Pogoni niespodzianką sezonu. Co do powoływania do reprezentacji to nie oszukujmy się. Z polskiej ligi nie grają wcale najlepsi a miernoty typu Walduś Kiepski...

@do Redakc - 20 grudnia 2015, 13:10:21 - *.icpnet.pl
mam takie pytanko. W jaki sposób zlicza się punkty do tabeli wszechczasów extraklasy ,od czasu dzielenia puntów po rundzie zasadniczej i czy ruda finałowa też się liczy w tej tabeli ? Pozdrawiam

lech - 20 grudnia 2015, 13:59:32 - *.adsl.inetia.pl
najwieksze posmiewisko wczorajszego mecz to kibole cracovii, caly mecz praktycznie nieslyszalni, a najbardziej zblaznili sie po meczu:D wszyscy opuscili stadion...dopiero wtedy mogli sie pokazac i zaczeli przyspiewki hahahahhahahaha

irys - 20 grudnia 2015, 15:09:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dziwne, Lechu bo ja u siebie słyszałem doping kibiców Pasów praktycznie cały czas, może najwyższy czas zmienić sprzęt.

Mądry - 20 grudnia 2015, 15:21:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl