12 lutego 2016, 19:50:28 - dyrovski
Ruszyli powoli, na wstępie bez goli

W pierwszym meczu Ekstraklasy w 2016 roku rozegranym w ramach 22. kolejki Ruch Chorzów bezbramkowo zremisował na własnym boisku z Zagłębiem Lubin. Oznacza to, że gospodarze w dalszym ciągu mają trzy punkty przewagi nad dzisiejszym rywalem.

Pierwszy celny strzał został oddany w 6. minucie przez Kamila Mazka. Skrzydłowy Ruchu przebiegł z piłką kilkanaście metrów i uderzył z linii pola karnego, jednak Martin Polaček bez problemu złapał futbolówkę. Cztery minuty później Adrian Rakowski podał do Łukasza Janoszki, a ten kopnął z prawej strony szesnastki, lecz nie trafił w bramkę. Następnie Michal Papadopulos oddał mocny strzał z dalszej odległości, ale Matúš Putnocký skutecznie interweniował. W 20. minucie z daleka uderzył Marek Zieńczuk, lecz piłka poleciała obok słupka.

Pięć minut później futbolówka trafiła pod nogi Filipa Starzyńskiego, który zdecydował się na strzał, ale doskonałą interwencją wykazał się bramkarz Ruchu. W kolejnej akcji z daleka kopnął Maciej Dąbrowski, jednak piłka poleciała nad bramką. Po upływie pół godziny gry miał miejsce jeszcze jeden niecelny strzał, którego autorem był tym razem Maciej Iwański. W 38. minucie Martin Konczkowski zacentrował w pole karne z prawej strony boiska, a niecelnie głową uderzył Mariusz Stępiński.

Pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przeprowadzili goście. Starzyński podał do Janoszki, a skrzydłowy Zagłębia oddał strzał z lewej strony szesnastki, ale Putnocký nie dał się pokonać. Na kolejną sytuację trzeba było czekać aż do 78. minuty. Najpierw Đorđe Čotra z bliskiej odległości uderzył, jednak golkiper gospodarzy wybił futbolówkę, a następnie Krzysztof Piątek podjął próbę z okolic piątego metra, lecz trafił jedynie w robiącego wślizg Pawła Oleksego. W 89. minucie mocny strzał z daleka oddał Arkadiusz Woźniak, ale i tym razem bramkarz Ruchu zdołał wybić piłkę.

12 lutego 2016, 18:00 - Chorzów (Stadion Miejski)
Ruch Chorzów 0-0 Zagłębie Lubin

Ruch: 30. Matúš Putnocký - 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 14. Michał Koj, 23. Paweł Oleksy - 27. Kamil Mazek, 4. Łukasz Surma, 7. Maciej Iwański (90, 22. Łukasz Hanzel), 10. Patryk Lipski, 5. Marek Zieńczuk (61, 19. Tomasz Podgórski) - 18. Mariusz Stępiński (77, 11. Michał Efir).

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 55. Damian Zbozień, 2. Maciej Dąbrowski, 3. Đorđe Čotra - 9. Arkadiusz Woźniak, 17. Adrian Rakowski, 20. Jarosław Kubicki, 18. Filip Starzyński (84, 19. Filip Jagiełło), 14. Łukasz Janoszka (89, 7. Krzysztof Janus) - 27. Michal Papadopulos (73, 26. Krzysztof Piątek).

żółte kartki: Dąbrowski, Papadopulos, Janoszka.

R - 12 lutego 2016, 19:52:55 - *.146.68.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Obiektywnie ZL lepsze od Ruchu .... cieszmy sie z remisu bo ZL blisko bylo zdobycia bramki .... nic za tydzien deRby wierza ze bydzie lepi moze i dobrze ze nie wygrali bo by mysleli ze sa w dobrej formie itd

ekstraklas - 12 lutego 2016, 19:53:00 - *.75.36.179.host.citystrada.pl
Z niecierpliwością czekałem na inaugurację tej naszej ligi. No i po obejrzeniu stwierdzam, że poziom naszej ligi jest niezbyt wysoki.

WielkieZL - 12 lutego 2016, 19:53:02 - *.dynamic.chello.pl
Ludzie, dobry meczor, nie narzekajcie.
Tylko goli brak.

Jondek - 12 lutego 2016, 19:53:08 - *.na5.pl
Dramat!!!!

gj - 12 lutego 2016, 19:53:22 - *.opera-mini.net (*.47.25.247)
super piątek. najlepsza promocja Ekstraklasy.

obójek - 12 lutego 2016, 19:53:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zagłębie lepsze .

Kristo90 - 12 lutego 2016, 19:54:10 - *.197.44.205
Niezły mecz, szkoda że Zagłębie nie wygrało, ale na ich grę dziś nie można było narzekać Nieźle Starzyński!

KSGliwice - 12 lutego 2016, 19:54:39 - *.dynamic.chello.pl
Mam pytanie do kibiców Ruchu. Po co śpiewacie Górnik dziw.. derby blisko? skoro boicie się WIELKIEGO GÓRNIKA I 25 TYSIĘCZNEJ ARMII FANATYCZNYCH KIBICÓW

Tomek - 12 lutego 2016, 19:55:00 - *.telekominikacjawschod.pl
Ekstrakasa porywające widowisko obniżyć pensje do 1,5 tyś na miesiąc wtedy były by zarobki adekwatne do gry misie w Zakopanem już się obudziły a nasze gwiazdy jeszcze senne do marca

matadoR - 12 lutego 2016, 19:55:15 - *.adsl.inetia.pl
Zaglebie lepsze, ale powinien byc karny dla Ruchu, takze remis sprawiedliwy. Ukradziony pkt odrobiony. Teraz czas na hindenburg.

dzl - 12 lutego 2016, 19:56:02 - *.dynamic.mm.pl
Dobry mecz jak na polskie realia.TAG&WZL

mróz - 12 lutego 2016, 19:57:00 - *.zary.vectranet.pl
Patologia!

judasz - 12 lutego 2016, 19:57:28 - *.opera-mini.net (*.137.1.208)
remis sprawiedliwy i ciekawe co gornik jutro pokaze na kaluzy

kolon - 12 lutego 2016, 19:57:35 - *.dynamic.chello.pl
musicie przyznać że wam troszeczkę lipnie co 25 tyś biletów poszło w tydzień a u Was 7 tysiaka a wielu kibiców obeszło się smakiem

mróz - 12 lutego 2016, 19:58:28 - *.zary.vectranet.pl
Myślę że drugi mecz nie będzie tak słaby jak ten!!!

ghettowzl - 12 lutego 2016, 19:58:37 - *.dynamic.chello.pl
Dobry mecz !

kielce - 12 lutego 2016, 19:58:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
kielce pozdrawiają bardzo dobry mecz szkoda , ze nic nie wpadło , bardzo dobrze przygotowany zespół wpuszczajcie carlosa to jest bardzo dobry zawodnik.

kaaaaa - 12 lutego 2016, 19:59:01 - *.dynamic.chello.pl
WIELKI GÓRNIK I mały pachnący inaczej upadający klubik

hehe :D - 12 lutego 2016, 19:59:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
hehe dobry tytuł xD

józek - 12 lutego 2016, 19:59:43 - *.31.51.185
Nie ma źle. Jutro Cracovia zrobi z rusami porządek a my poprawimy na krykiet arenie i spadną bankruty z Hindenburga

judasz - 12 lutego 2016, 20:03:46 - *.opera-mini.net (*.137.1.208)
do mroz
slask z wisla bedzie kolezenski remis info z szatni

iga - 12 lutego 2016, 20:04:33 - *.dynamic.chello.pl
gruby krupniok won z ekstraklapy!!!

vader - 12 lutego 2016, 20:05:19 - *.eimperium.pl
Najlepsza liga we wszechświecie ruszyła z wielką pompą 0:0,kasa do rączki i siu na miasto pobalować po klubach nocnych przez weekend.DNO i 5 metrów mułu!

iga - 12 lutego 2016, 20:06:36 - *.dynamic.chello.pl
krupnioki bedą na derbach?

Jo - 12 lutego 2016, 20:11:36 - *.opera-mini.net (*.146.12.167)
Szczeewa ! U was bez zmian nethools na wysokim poziomie troling na poziomie gimbazy ! no i modelowy kompleks wobec Ruchu (mocni w necie pi..y w świecie )

normal - 12 lutego 2016, 20:13:43 - *.systel.pl
dobry mecz wiecej takich chyba elwer dla niebieskich

bateRyjka - 12 lutego 2016, 20:14:00 - *.piekary.net
@iga
Nie,bo twoi rodzice-Andzrzej i Damian- nie wybierają się na niego...

Adi73 - 12 lutego 2016, 20:14:39 - *.czarnet.pl
dlaczego Ruch gra na stadionie rezerw ? Wie ktoß ?

@kolon
Do liczby Ruchu 30 tyś. na Śląskim brakuje.

ruch - 12 lutego 2016, 20:25:08 - *.opera-mini.net (*.61.140.118)
ty śledziu pilnuj plazy w gdyni lepiej

Berza - 12 lutego 2016, 20:26:11 - *.dynamic.chello.pl
Zagłebie lepsze. Szkoda ze fuksiarzymy zremisowały

misieksg - 12 lutego 2016, 20:29:09 - *.dynamic.chello.pl
Witam do znawca wiemy ze brakuje bo brakło miejsc na stadionie pozdro dla kumatych bez napinki

zdzich659 - 12 lutego 2016, 20:30:01 - *.adsl.inetia.pl
do kghm kibicem moze jestes ale nie masz zielonego pojecia

kibic - 12 lutego 2016, 20:31:07 - *.retsat1.com.pl
Jak obie drużyny mają stosunek bramkowy 27:31 to nie zdziwił mnie remis, szkoda tylko że najgorszy dla kibiców 0:0. Ale w tych 9-ciu kolejkach kluby bardziej będą szanowały punkt zdobyty niż stracony.

Rafał - 12 lutego 2016, 20:31:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak ja się stenskniłem za tą kaszaną ekstraklapą. Takie dno że zęby bolą. Kopanina rodem z ekstraklapy.

ted niebie - 12 lutego 2016, 20:39:27 - *.katowice.multimetro.pl
Dobry 1 pkt na poczatek nigdy nie wiadomo jak po obozie forma ,Zagłębie lepsze karny dla Ruchu ewidentny. ksg Gliwicea ja a wy zaś staro propaganda 24tyś miejsc a sprzedaliscie 25 biletów hehe jo wiym w sumie wos bydzie 40tys hehe

Next - 12 lutego 2016, 20:46:44 - *.dynamic.chello.pl
Jak wam się nie podoba 'ekstraklapa' to po... Oglądacie?

1oodziarz - 12 lutego 2016, 20:48:07 - *.bb.sky.com
Kiedy niebieskie zapelnia swoj skansenik ?

NIEBIESKI - 12 lutego 2016, 20:51:56 - *.188.108.pools.vodafone-ip.de
KSGliwice trzym twarz krótko dzieciaku i nie hejtuj bo dobrze wiadomo że do morderców nie jeździmy od kilku sezonów.

zupa - 12 lutego 2016, 20:58:38 - *.230.156.46
do ted niebie - widziałeś w powtórce,że karnego nie było .ponieważ nie było tam kontaktu z nogą ,a zawodnik specjalnie podwinął sobie stopę ,aby nabrać sędziego.Dobra decyzja sędziego,choć to trudna decyzja.

lloll - 12 lutego 2016, 21:36:52 - *.dynamic.chello.pl
Do napinaczy z szczewogrodu:
Gdzie bylo te 25 tys fanatykow na meczu z Podbeskidziem (6300), Wisla (6500) Łeczna ( 4300), Piastem (5400)?
A dostepnych bylo 8500 miejsc. Tak wiec fajna tam bedzie zbieranina. Same fanatyki. I to takie co to musza ulicy z stadionem w Google Maps szukac.

Led - 12 lutego 2016, 21:50:44 - *.dynamic.gprs.plus.pl
He. Slaby ten Lubin.

Jaro_KSG - 12 lutego 2016, 22:29:01 - *.205.194.248
Za tydzien bedziecie czyscic buty Wielkiemu Górnikowi!!!Derby sa Nasze!!!

judasz - 12 lutego 2016, 22:32:15 - *.opera-mini.net (*.137.1.198)
do jaro
ciekawe co jutro pokazecie

kriss - 12 lutego 2016, 22:34:26 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębię piłkarsko o klasę lepsze niestety :/

olaf - 12 lutego 2016, 23:27:18 - *.centertel.pl
Wow, ale kibiców.. Ciężko było na to patrzeć..

VIP - 12 lutego 2016, 23:39:51 - *.syrion.pl
Ciekawe czy w marcu choć raz będzie więcej niż 10 tyś mieszkańców Zabrza na ich Gruz Arenie...
Na Jadze też było na otwarciu ponad 20 tyś, teraz chodzi po 5 tyś

haiti - 12 lutego 2016, 23:55:47 - *.dynamic.chello.pl
"Proszę aby nowe władze KGHM zwolniły Stokowca który Carlosa i Janusa trzyma na ławce rezerwowych a brak prawdziwego napastnika jest hańba dla POPRZEDNICH władz KGHM , jako kibic ZL mam nadzieje ze ludzie pracujący i zarządzający nieudolnie tym klubem zostaną zwolnieni i rozliczeni." dwa największe problemy Zagłebia ? brak trenera z charyzmą i porządnego napastnika, w sumie to jakiegokolwiek oprócz michałka :D

Znawca - 12 lutego 2016, 23:57:21 - *.internetdsl.tpnet.pl
News o Ruchu a wiecej tu sie Gornik wypisuje to samo w tematach o Piascie i PB. Jakby bylo was tyle na meczach co w necie to musieliby wam drugi stadion wybudowac.

znawca - 13 lutego 2016, 0:12:40 - *.internetdsl.tpnet.pl
25 tysi dobry zart jak bedzie 20 to bedzie dobrze bo wiecej kibicow nie maja chyba ze beda rozdawac darmowe bilety albo dadza darmowe krupnioki.

Lucek - 13 lutego 2016, 0:32:50 - *.31.51.156
Szczewa z Zabrza tylko się spinają na mecz z Ruchem. Dlatego że od ponad 20 lat nie stanęli na pudle EX. Tylko im to zostało mecz z wielką legendą z Górnego Śląska.
Wklejcie sobie link do Google : Jak proboszcz z Radlina stworzył w Zabrzu Górnika.
Górnik to hańba komunistyczna !!

kaban - 13 lutego 2016, 0:51:37 - *.rudaslaska.vectranet.pl
Wszystkie bilety sprzedane dość ciekawe bo na kwk Bielszowice ogłoszenie 100 biletów do rozdania warunek iść na mecz w mundurze gorniczym,ciekawe na ilu jeszcze kopalniach takie ogloszenia,propaganda trwa.

slazak - 13 lutego 2016, 1:14:00 - *.adsl.inetia.pl
Mecz całkiem przyzwoity. Zagłębie miało 3 razy więcej okazji na strzelenie bramki. Zdecydowanie lepsza, płynniejsza gra. W Ruchu jak zawsze zawodzi skuteczność. Im bliżej pola karnego przeciwnika tym gorzej. Brakuje kilera, który celnym strzałem wykończy akcję.

Tomi - 13 lutego 2016, 2:07:34 - *.eimperium.pl
płazy sie ciesza bo 24 tys ludzi prekupili na PIZZE , za komuny krupnioki teraz pizza . Tak dalej to i moze nowy lider EX

Marianek - 13 lutego 2016, 2:25:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ogólnie bez względu na klub ta liga powinna nazywać się " Patologia " ...

do stokowc - 13 lutego 2016, 7:15:35 - *.centertel.pl
Czytałem za mks zaglebie komentarze kibiców ZL i nawet
Kibice wiedzą że Janus i Carlos powinni zostać wprowadzeni na poczatku 2 polowy czego nie zrobil p.Stokowiec podający się za trenera, ile to już myślałaZL straciło dzięki temu panu . W Lubinie jezeli myślą o utrzymaniu się Trener i Napastnik potrzebni od zaraz...

WZL - 13 lutego 2016, 8:47:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
do haiti i kghm: co takiego nieudolnego jest tam w zarzadzaniu?Pewny awans, niezła gra i w większości swoją młodzieżą.Naprawdę tak wam tęskno do tych poprzednich lat?Trochę lodu na głowę!!!
Czyżby "smarował"głupoty pewien pasierb od trenera z żółtymi papierami???

loko - 13 lutego 2016, 9:17:26 - *.146.7.146.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Remisik jest ok ZL to beniaminek a na niebieskich 4 punkciki.

fantasta - 13 lutego 2016, 11:46:31 - *.klient.it-gemini.pl
ja bym to ujoł tak 'ruszyli na bani na wstepie osrani'

Lucek - 13 lutego 2016, 11:52:28 - *.dip0.t-ipconnect.de
stanowczo protestujęjako kibic Ruchu przeciwko nazywaniu nas -ŚMIERDZIELAMI bo nimi nie jesteśmy

misieksg - 13 lutego 2016, 11:56:39 - *.dynamic.chello.pl
Co do frekwencji to ile by nie była to i tak bedzie najlepsza ze wszystkich slakich ekip jak wroci moda na Gornik to bedzie lekko 12-15 tysi na meczach z mniej atrakcyjnymi rywalami (łeczna,Kielce,itp) co do frekwencji na derabch wiadomo ze z tych 24tysi to dycha beda "Janusze" ale dla klubowej kasy i tacy sa potrzebni POZDRO DLA KUMATYCH BEZ NAPINKI

haiti - 13 lutego 2016, 12:57:57 - *.dynamic.chello.pl
Stokowiec nie jest złym trenerem, ale brakuje mu charyzmy, uważam, że utrzyma zespół, ale do końca bedzie nerwowo, bo gdyby miał trochę wiecej pojęcia i czesciej zrobił zmianę to byłoby kilka punkcikow wiecej i utrzymanie pewniejsze. A tak mimo dobrego jakby nie patrzeć startu, może być nerwowo, bez porządnego napastnika. Pozdro dla ZL od Praleczki u nas jeszcze wiekszy cyrk :D

LEO - 13 lutego 2016, 14:17:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Momenty były szkoda że bez efektu

R - 13 lutego 2016, 18:38:46 - *.146.137.23.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ksgliwice czemu na Ruch godocie ze sa jak kreple roz do roku jak wy robicie to samo nagle wos 24 tys krepli ? A no fakt przyjezdzo RUCHORZOW

lloll - 13 lutego 2016, 20:36:13 - *.dynamic.chello.pl
Misiek jak wroci moda na Ruch to tez bedzie po 15-20 tys chodzic. Pieprzenie o Szopenie.
Gdzie byli Ci wielcy kibice jak bylo 8,5 tys miejsc a przyszlo 4300 albo 6 000 ludzi?

dziekan9 - 16 lutego 2016, 12:57:41 - *.ssp.dialog.net.pl
Nie ma co!!! Jagieło tak się napracował w piątkowym meczu że w poniedziałek nie wytrzymał i kupił skrzynkę piwa!!! Gratuluję profesjonalnego podejścia do zawodu !!!!