4 marca 2016, 19:01:00 - MichalMKS
Zmarł Alfred Bolcek

Dzisiaj w kanadyjskim Hamilton zmarł były piłkarz Alfred Bolcek.

Były pomocnik urodził się 23 maja 1954 w Twardawie. W swojej karierze występował m.in. w LZS-ie Twardawa, Odrze Opole (m.in. sześć sezonów w I lidze, 122 mecze i 26 bramek), Małejpanwi Ozimek oraz Polonii Hamilton. Grał także w reprezentacji Polski do lat 23.

Z opolskim klubem w 1977 r. zdobył Puchar Ligi, pięć lat wcześniej został mistrzem Polski juniorów.

źródło: własne / Odra Opole

Squader(L) - 4 marca 2016, 19:10:13 - *.dynamic.chello.pl
Strzelił 3 gole Legii na Łazienkowskiej
w pamiętnym meczu 5-3 dla Odry Opole od stanu 1-3 dla Legii.
Jedyny raz kiedy Legia straciła pięć goli w jednym meczu w domu (W Lidze)

Macisław-P - 4 marca 2016, 19:11:13 - *.adsl.inetia.pl
O Wiekuisty wieczny odpoczynek radź Mu dać.

Mariusz - 4 marca 2016, 20:26:33 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mam 49 lat i przed wejściem w newsa tak właśnie skojarzyłem nazwisko Bolcek z Opolską Odrą.Bardzo znany piłkarz w latach 70-ych,takich piłkarzy kibice zawsze będą pamiętać i szanować...

BartX - 4 marca 2016, 21:11:11 - *.icpnet.pl
Przeczytałem Atnold Boczek

bialy - 4 marca 2016, 21:49:31 - *.252.29.171.internetia.net.pl
O moj boze cos strasznego jaki to byl wspanialy pilkarz tak mlodo zmarl niedawno Gut taraz Bolcek wielka Odra sypie sie

weteran(L) - 4 marca 2016, 22:01:09 - *.dynamic.chello.pl
Pamiętny mecz w którym Legia straciła 4 bramki w ciągu 11 min.Alfred Bolcek strzelał w 49,54 i 57 min.Siedziałem na górze od strony "Torwaru"Ze składu Odry nie żyją też Tkaczyk i Misiowiec a z Legii Deyna i Smolarek.Smutne.Niech sooczywają w pokoju.

needle - 4 marca 2016, 23:36:27 - *.adsl.inetia.pl
Pamiętam człowieka...
Taki bardzo znany to on nie był; W ODRZE grali przecież Tyc, Niedzielan, Gut, Klose senior a przede wszystkim Młynarczyk i Blaut!
Tak czy owak przykro
IGła

gunio - 5 marca 2016, 0:43:24 - *.178.010.pools.vodafone-ip.de
Pierwszy idol , dziekuje za tamte 3 gole .
Juz niema tamtych czasow i Ciebie.

specjalist - 5 marca 2016, 1:01:31 - *.tktelekom.pl
Wielkim piłkarzem był. W osobistym rankingu stawiam go tylko troszkę niżej od Messiego.

big - 5 marca 2016, 8:20:52 - *.64-127.202.173.217.in-addr.arpa
Wielki człowiek, niezwykłe przywiązanie do barw klubowych. Grał w Odrze w 1,2,3 lidze kilkanaście lat, nawet wojsko odsłużył normalnie a nie w jakimś Śląsku czy Zawiszy. Już nie ma takich charakternych piłkarzy!

ueo - 5 marca 2016, 8:53:16 - *.77.190.98
sorry gimbo kto to jest mesi?

kibic Odry - 5 marca 2016, 9:07:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pozostaniesz zawsze w naszej pamieci Wielki Czlowieku....

człowiek z - 5 marca 2016, 9:58:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pamiętam go.Zawodnik z wielkiej Odry.Chyba lewonożny o ile mnie pamięć nie myli.

weteran (L - 5 marca 2016, 10:19:21 - *.dynamic.chello.pl
Co do samego meczu Legia - Odra 3:5 to może pewnym że tak powiem "usprawiedliwieniem" było to że dzień wcześniej było Tadeusza w kalendarzu..i panowie najwyraźniej nie zdążyli wypocić kaca.W drugiej połowie zwyczajnie już zdychali na boisku co skrzętnie wykorzystali piłkarze Odry którzy swoją drogą też za kołnierz nie wylewali o czym wspominał w wywiadzie sam Wojciech Tyc mocno wówczas skonfliktowany z Piechniczkiem.Kazimierz Deyna w tym meczu strzelił ostatnie bramki dla Legii przed odejściem do MC.Piłkarzem meczu był Alfred Bolek ale wspomniany wyżej Wojciech Tyć był piłkarzem którego obawiać się trzeba było najbardziej.Strzelił zresztą bramkę w tym niecodziennym meczu.

jj - 5 marca 2016, 16:55:01 - *.szczecin.mm.pl
można gdzieś obejrzeć bramki z tego meczu z legią?

CHWDP - 5 marca 2016, 22:56:09 - *.dynamic.chello.pl
Odra Opole Dziękujemy RIP

weteran(L) - 6 marca 2016, 13:40:06 - *.dynamic.chello.pl
@jj
Druga połowa tego meczu była transmitowana w TV więc może oni lub PZPN są w posiadaniu tego materiału.W necie na pewno nie ma.Swego czasu szukałem intensywnie ale na próżno.

mick - 7 marca 2016, 11:27:12 - *.dynamic.chello.pl
Cześć jego pamięci. Spoczywaj w spokoju.