8 marca 2016, 19:49:49 - dyrovski
Piast wraca do życia po bramce Barišicia

W zaległym meczu 25. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 1-0 (1-0). Zwycięską bramkę strzałem z bliska zdobył Josip Barišić. Było to pierwsze zwycięstwo gliwiczan w tym roku. Dzięki wygranej Piast traci tylko jeden punkt do liderującej Legii.

Gospodarze groźnie zaatakowali już w 5. minucie, kiedy to Kamil Vacek dośrodkował w pole karne, a niecelny strzał głową oddał Martin Nešpor. Przez następne dwadzieścia minut na boisku niewiele się działo. Dużo było niedokładnych zagrań po obu stronach. Piłkarze Piasta i Śląska mieli problemy ze składnym rozegraniem akcji gdy znajdowali się już w pobliżu pola karnego przeciwnika. Dopiero w 26. minucie Nešpor szybko rozegrał rzut wolny w okolicach połowy boiska i zagrał na prawą stronę do Mateusza Maka. Skrzydłowy gospodarzy przyjął piłkę, a następnie zacentrował w szesnastkę, gdzie strzałem bez przyjęcia z najbliższej odległości bramkę zdobył Josip Barišić. Był to jedyny celny strzał w tej części gry.

Pierwszy celny strzał w drugiej połowie został oddany w 58. minucie. Saša Živec kopnął sprzed pola karnego, jednak zrobił to zbyt słabo i golkiper gości bez trudu złapał futbolówkę. Cztery minuty później w końcu groźnie zaatakował Śląsk. Jacek Kiełb minął Radosława Murawskiego i mocno uderzył sprzed pola karnego, lecz Jakub Szmatuła zdołał wybić piłkę. W 64. minucie ponownie zaatakowali goście. Kamil Biliński podał do Róberta Picha, a Słowak oddał strzał, ale świetną interwencją wykazał się bramkarz Piasta. W 88. minucie po zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła do Picha, który przyjął ją klatką piersiową, a następnie oddał strzał z woleja, lecz piłka odbiła się jedynie od poprzeczki.

8 marca 2016, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)
Piast Gliwice 1-0 Śląsk Wrocław
Josip Barišić 26

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 88. Uroš Korun, 5. Marcin Pietrowski, 91. Hebert - 19. Mateusz Mak (84, 28. Kornel Osyra), 25. Kamil Vacek, 9. Radosław Murawski, 12. Saša Živec (65, 20. Maciej Jankowski), 2. Patrik Mráz - 90. Josip Barišić (73, 22. Tomasz Mokwa), 16. Martin Nešpor.

Śląsk: 1. Mateusz Abramowicz - 14. Ihor Tyszczenko (70, 29. Peter Grajciar), 3. Piotr Celeban, 21. Lasza Dwali, 17. Mariusz Pawelec - 2. Krzysztof Ostrowski, 4. Tom Hateley, 20. Adam Kokoszka, 7. Róbert Pich, 9. Jacek Kiełb (77, 30. Kamil Dankowski) - 10. Ryota Morioka (63, 19. Kamil Biliński).

żółte kartki: Korun - Kiełb, Pawelec.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 4510.

rrrrrrrrr - 8 marca 2016, 19:51:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Słabiuteńki ten Piast,z taką grą to w grupie mistrzowskiej wszystko przegrają,o Śląsku nie piszę bo to obok Górnika wydaje się pewniak do spadku

P1920B - 8 marca 2016, 19:51:33 - *.galileusz.pl
Ostatnio odebrali im koszulki,a teraz spodenki?

malina tea - 8 marca 2016, 19:52:06 - *.ssp.dialog.net.pl
Koszulki do zwrotu!

Albioner - 8 marca 2016, 19:52:34 - *.dynamic.chello.pl
Śląsk spokojnie to powinien wygrać (2-1 lub 3-1)

acab - 8 marca 2016, 19:54:09 - *.korbank.pl
szułkiełowicz wont razem z mandziejewiczem i pawełkiem

Giedlarowa - 8 marca 2016, 19:54:11 - *.146.65.248.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kibiców mniej niż w NieciecZy. Jednak Gliwice nie zasługują na majstra.

porównywać Gliwice do Niecieczy to jak Zabrze do KrAkowa

wrc - 8 marca 2016, 19:58:20 - *.opera-mini.net (*.253.64.168)

2. Piast Gliwice 26 51 15 6
16. Górnik Zabrze 26 22 4 11
i co płazy???????

mundi - 8 marca 2016, 19:58:32 - *.240.130.66
to prawda Bruk bet jest lepszy od Piasta i na obecną chwilę to wstyd jeśli miałby nas reprezentować w pucharach

weger - 8 marca 2016, 20:00:45 - *.dynamic.chello.pl
już tylko 1 pkt

ten tego - 8 marca 2016, 20:00:59 - *.play-internet.pl
cienki Piast. nie wiem jak goscie tego nie zremisowali chociaz

Fiolek - 8 marca 2016, 20:01:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale smutek, Śląsk naprawdę grał dobrze ale przegrał no co za pech, ale jeszcze się nie poddają, spadnie Wisła razem z Górnikiem

mfc - 8 marca 2016, 20:01:25 - *.internetia.net.pl
Japoniec ze Śląska miał być ponoć gwiazdą ekstraklasy ...

tw. bolek - 8 marca 2016, 20:03:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zagrali dla Górnika !!!!!

Expert - 8 marca 2016, 20:03:33 - *.centertel.pl
Spadek gornik to pewniak no i raczej wisla.Franek Smuda tam wraca he?

mugli - 8 marca 2016, 20:04:37 - *.mmj.pl
biedny koniec Slaska

rock - 8 marca 2016, 20:04:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szukieł musi odejść !

Hedops - 8 marca 2016, 20:09:02 - *.opera-mini.net (*.254.129.224)
Czemu nie gral mariusz pawelek????

werykop - 8 marca 2016, 20:09:11 - *.dynamic.chello.pl
Zarząd Śląska boi się kibiców Zagłębia Lubin. Coś mamroczą o tym żeby Zagłębie nie miało już wjazdu na ich stadion. I nie będzie miało bo Śląsk chyba poleci i to na dłużej. Piszę chyba bo różnie może być. Ale na dzień dzisiejszy to Śląsk gra mocno słabo.

Zenek - 8 marca 2016, 20:10:06 - *.dynamic.chello.pl
Hej Romek Lubinek- Śląsk spadnie i znowu na żadnym wyjeździe nie będzie was więcej niż stu. Więc się módl by się WKS utrzymał bo inaczej wasze życie straci sens

Do Zenek - 8 marca 2016, 20:20:46 - *.dynamic.chello.pl
A jak u was z frekwencją u siebie, w mieście, które liczy ponad 600 tys. mieszkańców?

bart - 8 marca 2016, 20:21:22 - *.96.233.61.tvksmp.pl
Piast jest ewidentnie zajechany,to cień drużyny z jesieni,ale spokojnie,spokojnie jeszcze dojdą do formy.w maju...

JanCor - 8 marca 2016, 20:26:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast gra na jakby na pół gwizdka ale punkty dopisują. I to właśnie sztuka jak masz słabszy okres.

tomi1988 - 8 marca 2016, 20:29:48 - *.ssh.gliwice.pl
Najważniejsze 3 pkt GKS !!!!

LP - 8 marca 2016, 20:36:44 - *.173.3.21.tesatnet.pl
W takim tempie piłkarze Śląska za 3-4 kolejki zostaną bez ciuchów.

Celt - 8 marca 2016, 20:39:20 - *.146.74.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Derby to ma Kraków i Łódź... tyle w temacie

kibic - 8 marca 2016, 20:45:11 - *.mlawa.vectranet.pl
Nie kibice są od tego żeby zabierać koszulki tylko zarząd oni kontraktują piłkarzy jestem przeciwny żeby piłkarz tłumaczył się kibicowi to jest zastraszanie karane przez prawo zresztą to nie tylko w Śląsku Górnik jakich ma w składzie miszczów to kto winny zarząd potem dziwią się że spadną ale kim oni chcieli grać

legenda - 8 marca 2016, 20:45:26 - *.adsl.inetia.pl
Śląsk spadek pewne info

jla - 8 marca 2016, 20:46:33 - *.dynamic-ra-2.vectranet.pl
Wy nawet się cieszyć ze zwycięstwa nie potraficie bardziej was raduje porażka KSG ;) ech... kompleksy

max - 8 marca 2016, 20:52:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Górnik -14 tytułów Mistrza Polski
Piast - .............................
sukcesów, kibiców, nie stwierdzono

Kol - 8 marca 2016, 20:52:10 - *.dynamic.chello.pl
Ze Śląskiem to chłopaki z mojej klatki by wygrali. Jakby się zebrali.

wuemgje - 8 marca 2016, 20:55:44 - *.rev.pro-internet.pl
Skandalem jest, że na mecz wicelidera przychodzi 4,5 tys. kibiców. W takim właśnie miejscu jest nasza liga.

leo - 8 marca 2016, 20:57:49 - *.dynamic.chello.pl
max długo nad tym myślałeś? bo ostatnie lata to macie wybitnie chude.

mlody - 8 marca 2016, 21:09:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
max ciekawe iel byscie tych tytułow zdobyli bez podkradania Piastowi najlepszych piłkarzy np. Lubasniego ??

wrc - 8 marca 2016, 21:10:09 - *.opera-mini.net (*.253.64.168)

max płazie
i co płazie???????
boli co?????????

FTP - 8 marca 2016, 21:51:58 - *.dynamic.mm.pl
o ile dobrze pamietam to nie ilosc kibicow a forma sportowa decyduje o tym kto w jakiej lidze gra

ZL - 8 marca 2016, 21:55:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
mimo wszystko życzę wam żebyście się utrzymali

m.p - 8 marca 2016, 21:58:42 - *.dynamic.chello.pl
cała Polska w cieniu Śląska?

kalc - 8 marca 2016, 22:04:03 - *.151.231.227.itcglobal.net
Myślę że najwyższy czas podziękować panu prezesowi żelemowi za dotychczosową pracę, jeżeli sam nie odejdzie to trzeba podstawić taczki i go wywieżć..... dość tego upokarzania.... a co do pana trenera to dziękujemy za stworzenie wierzy babel....aż się ciśnie na usta jak przychodził i opowiadał jacy to utalentowani piłkarze z regionu uciekają śląskowi.... a kto trafił za jego kadencji z regionu do śląska ????????

artekketra - 8 marca 2016, 22:17:28 - *.dynamic.chello.pl
Z taką grą może być blamaż z Podbeskidziem... ;/

Giovanni - 8 marca 2016, 22:25:04 - *.play-internet.pl
I tak Legia będzie mistrzem

Albert - 8 marca 2016, 22:34:13 - *.centertel.pl
piast już nic nie gra, szczęśliwe zwycięstwo. Śląsk może nie uniknąć spadku... Co tak mało kibiców? Wstyd jak na lidera..

Wojtas - 8 marca 2016, 22:58:40 - *.zabrze.vectranet.pl
Mecz Piasta ze Śląskiem,fatalny szczególnie w wykonaniu kopaczy z Gliwic.Śląsk powinien to spotkanie wygrać,niestety nie potrafił wykorzystać okazji stworzonych w drugiej połowie meczu.

kultura - 8 marca 2016, 22:59:36 - *.eimperium.pl
Dobrze, że hołota z Wrocławia przegrała, zamiast dopingować swoją drużynę przez większość czasu dawała pokaz swojej kultury.

Psik - 8 marca 2016, 23:31:11 - *.rdns.blackberry.net
Europejska Stolica Kultury ?
Moze wreszcie miasto odlaczy pempowine od tego dziadostwa. Wstyd ,ze takie piekne miasto ma taka druzyne I kibicow.

AJAX - 9 marca 2016, 0:23:43 - *.146.2.117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Oczami wyobraźni już widzę jak do Wrocławia zawita Bytovia Drutex a na trybunach wrocławskiej areny zasiądzie 300 osób.

napinki kr - 9 marca 2016, 6:06:03 - *.internetia.net.pl
Lubinki ale was boli ten Śląsk, na to jest maść do ....... , lub inne sporty ale lepiej się wyzyc na kiblu, korupcyjni kibole.

cesio - 9 marca 2016, 6:31:58 - *.static.ip.netia.com.pl
Prawda jest taka,że w tej chwili Lubin bije na głowę Śląsk.Trzeba stwierdzić też ,że widać dużą i efektywną pracę trenera Stokowca.W Śląsku natomiast stagnacja i degrengolada a to co się działo po meczu (odbieranie koszulek,niewybredne epitety pod adresem piłkarzy)tylko to potwierdza.Kibice Śląska muszą uświadomić sobie ,że ich klub to w tej chwili zaścianek,piłkarze też nienajwyższego lotu a liczba kibiców na stadionie przypomina mi lata 60-70 gdy na STADIONIE DZIESIĘCIOLECIA w Warszawie swoje mecze rozgrywała Gwardia Warszawa.

mało? - 9 marca 2016, 7:46:41 - *.internetia.net.pl
Z Wisłą 15tys, z kghm 13tys to mało jak na nasza lige i psudo grajkow ? Jeszcze nie dawno na WKS chodzilo 30-43 tys gdy grali o trójke , cesio na Legie ,Lecha chodzilo po 3-4 tys kilka lat wstecz gdy grali piach, Wrocek ma potencjał tylko grajkow brak , ale to winna klubu sponsorow , jaki szajssunk, bmw itp sposoruje nasze druzyny.

fan - 9 marca 2016, 9:42:14 - *.215.194.178
W tym roku chyba Piast na pudle. Spora przewaga pomimo dalszego podziału pkt. I w przyszłym roku puchary.

Karus - 9 marca 2016, 10:05:52 - *.internetdsl.tpnet.pl
Jw znawco albo pomyliles gospodarzy albo wymieniles derby ktore byly ciekawe 5 lat temu.

Yovan76 - 9 marca 2016, 10:30:37 - *.dynamic.chello.pl
Rumak w Śląsku.. Serio?..Wdowczyk czy Skorza to rozumiem..ale Rumak???

@napinki k - 9 marca 2016, 11:12:32 - *.166.188.242
napisał aktywny i zakopleksiony komentator wiadomości o Zagłebiu, pochodzący ze wsi Gądów

korektorek - 9 marca 2016, 11:45:10 - *.160.125.47
brawo Piast niech zdobedzie mistrza 2016

oldschool - 9 marca 2016, 12:19:40 - *.play-internet.pl
ZAGLEBIE LUBIN i wszystko.Pozdrowienia z Kanady .

global - 9 marca 2016, 14:36:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
no to patataj, patataj do 1. ligi.
Nowy trener ma w tym wprawę

LEO - 9 marca 2016, 14:43:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wygrali ale sposób mało imponujący

dżąson - 9 marca 2016, 15:12:12 - *.play-internet.pl
tak sie czepiacie frekwencji w gliwicach...dobrze ze u was zawsze jest komplet na trybunach

baz - 9 marca 2016, 18:17:18 - *.dynamic.chello.pl
Jeszcze się przekonacie na co Piasta stać. Poczekamy i zobaczymy.

robercik - 9 marca 2016, 19:28:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@artekketra
Nie mam nic do Piasta, ale obyś był dobrym prorokiem. IDZIE, IDZIE....

jjo - 10 marca 2016, 11:11:07 - *.bialapodlaska.vectranet.pl
będę się śmiał jak Piast wygra ta ligę i jako pierwszy po 20 latach awansuje do LM. Nawet chyba bym chciał.

PIAST - 10 marca 2016, 13:13:43 - *.play-internet.pl
Nie wiem czy zauważyliście ale w zw z wygranym meczem ze Śląskiem po 25 kolejkach znów Piast był liderem , bo Legia przegrała w Termalice a więc z 26 kolejek Piast liderował jak narazie w 21.

Demon16 - 10 marca 2016, 17:09:41 - *.um.wroc.pl
Skoro krety biją Śląsk na głowę i to zaścianek. To czemu boją się ze Śląskiem pójść na grzybobranie.

zyx - 10 marca 2016, 20:50:33 - *.dynamic.chello.pl
Czy moglibyście skończyć z tymi rymowanymi tytułami. One nie są zabawne ani błyskotliwe, tylko infantylne.