18 marca 2016, 19:52:08 - euzi
Niemrawa pogoń Piasta

Piast Gliwice zremisował na wyjeździe 1-1 (1-0) z Koroną Kielce w meczu otwierającym 28. kolejkę Ekstraklasy. Gola dla gospodarzy w 44. minucie strzelił Airam Cabrera, dobijając uderzenie Vlastimira Jovanovicia, a wyrównał w 69. minucie Mateusz Mak. Piast przynajmniej do jutra pozostanie nowym liderem tabeli.

W pierwszej połowie większą inicjatywą wykazywali się gospodarze, a szczególnie aktywny był Bartłomiej Pawłowski. W 17. minucie lewoskrzydłowy Korony zszedł do środka, ruszył na bramkę i, mając trochę miejsca, sprzed pola karnego mocno uderzył na bramkę Jakuba Szmatuły, zmuszając go do wybicia piłki na rzut rożny. Z kolei trzy minuty później Pawłowski wygrał pojedynek w powietrzu, futbolówka trafiła do Airama Cabrery, a po jego zgraniu niepilnowany Elhadji Pape Diaw strzelił prosto w bramkarza.

Kolejną świetną akcją Pawłowski popisał się w 25. minucie - na lewej strony ładnie minął defensorów i z linii końcowej kilka metrów od bramki mocno wstrzelił futbolówkę wzdłuż bramki, jednak nikt nie zdołał dojść do jego zagrania. Groźnie było też później po dalekim zagraniu Vlastimira Jovanovicia na wybiegającego na wolne pole Pawłowskiego. Ten jednak po dobrym przyjęciu źle złożył się do strzału i posłał piłkę z powietrza wysoko nad bramką.

Kielczanie dopięli swego tuż przed przerwą. W 44. minucie Jovanović na linii pola karnego obrócił się z futbolówką, poprowadził ją kilka metrów i mocno strzelił na bramkę Piasta. Szmatuła zdołał obronić uderzenie, lecz wybił piłkę prosto pod nogi nabiegającego Cabrery i Hiszpan dał swojej drużynie prowadzenie.

Piast mógł dobrze zacząć drugą połowę, ale w 49. minucie Mateusz Mak po podaniu na wolne pole na prawą stronę uderzył obok bramki Dariusza Treli. Gliwiczanie nie mogli skonstruować żadnego dobrego ataku, a pierwszy celny strzał w meczu oddali dopiero w 64. minucie. Do wybitej przed pole karne piłki dopadł Marcin Pietrowski i strzelił mocno w Trelę. Niespodziewanie w 69. minucie goście wyrównali. Kamil Vacek zagrał dalekie podanie do Maka, ten w polu karnym przełożył sobie futbolówkę na lewą nogą i precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu.

Goście chcieli pójść szybko za ciosem i już chwilę później po podaniu Vacka Josip Barišić, mając przed sobą tylko bramkarza, trafił prosto w niego. Kolejny groźny strzał należał do Patrika Mráza - uderzenie sprzed pola karnego Słowaka zdołał jednak obronić Trela. W doliczonym czasie gry Barišić ruszył prawą flanką, Trela zdołał wyłuskać futbolówkę, a ta nabrała dziwnej rotacji i trafiła w słupek.

18 marca 2016, 18:00 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 1-1 Piast Gliwice
Airam Cabrera 44 - Mateusz Mak 69

Korona: 12. Dariusz Trela - 28. Vladislavs Gabovs, 32. Radek Dejmek, 23. Elhadji Pape Diaw, 2. Kamil Sylwestrzak - 15. Łukasz Sierpina (72, 44. Łukasz Sekulski), 8. Vlastimir Jovanović, 27. Rafał Grzelak, 19. Nabil Aankour (79, 26. Bartosz Rymaniak), 10. Bartłomiej Pawłowski (72, 7. Marcin Cebula) - 18. Airam Cabrera.

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 22. Tomasz Mokwa (56, 90. Josip Barišić), 88. Uroš Korun, 5. Marcin Pietrowski, 91. Hebert, 2. Patrik Mráz - 19. Mateusz Mak, 25. Kamil Vacek, 9. Radosław Murawski, 21. Gerard Badía (62, 12. Saša Živec) - 16. Martin Nešpor (89, 82. Martin Bukata).

żółte kartki: Rymaniak - Vacek, Nešpor, Badía, Mráz.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 5796.

rrrrrrr - 18 marca 2016, 19:53:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten Diaw to naprawdę dobry obrońca!!!a ja myślałem,że kolejny szrot pokroju Ouattary czy Gabovsa

R - 18 marca 2016, 19:53:22 - *.icpnet.pl
ino Ruch

seba87 - 18 marca 2016, 19:54:39 - *.unity-media.net
ta murawa jest tylko położona??? czego się ona trzyma???

kibic - 18 marca 2016, 19:56:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Normalnie mecz przyjaźni, 1 połowa dla Korony 2-ga dla Piasta gdyby Vacek grał częściej na Maka za plecy powolnego stopera to by wygrali

Kuchenkorz - 18 marca 2016, 19:56:40 - *.warszawa.vectranet.pl
A dlaczego Piast jest przed Legią?
Bilans rozegranych meczów bierze się pod uwagę dopiero PO ZAKOŃCZENIU sezonu...
W TRAKCIE sezonu liczy się różnica bramek...

WZL - 18 marca 2016, 19:56:45 - *.lubin.vectranet.pl
Korona lepsza!!!,Zagłębie Lubin pozdrawia Kielce

@seba87 - 18 marca 2016, 19:57:19 - *.KREDKA.ds.uni.wroc.pl
A niby kiedy miała się zakorzenić jak zaraz po jej położeniu rozegrano na niej 2 mecze w odstępie bodaj 2 dni?

edd - 18 marca 2016, 19:57:28 - *.dynamic.chello.pl
@PIAST
tak do jutra

ksS - 18 marca 2016, 19:58:55 - *.tsm.tarnobrzeg.pl
Nudy na pudy.

kiiiiibic - 18 marca 2016, 19:59:29 - *.sta.asta-net.com.pl
Diaw - ciekawy grajek, Legia albo Lech podbierze go Koronie, Airam po sezonie za free pójdzie gdzieś wyżej, Jovanović pomimo asysty przy bramce, to już lekko wypalony środkowy defensywny..Pawłowski niewiele różni się od Sierpiny "run Forest run" dało się słyszeć z trybun jak mieli piłkę przy nodze. Vacek to cień zawodnika z jesieni, jakby przepity.. ? Nespor sfrustrowany w tym meczu, Piast zawiódł, zero tej tiki taki z innych meczów. Mecz na remis.

mlody - 18 marca 2016, 19:59:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kuchenkorz piszesz nie prawde. Pry równej liczbie liczy się bezpośredni bilnas meczów. W rundzie finałowej przy równej liczbie punktów liczy się kto był wyżej w tabeli po 30 kolejkach. Licze ze Lech jutro wygra. Bo jak Piast pojedzie na Legie to o mistrzostwie można zapomneic a tak jakiś cien szansy jest choć jak będą grac tak nierówne polowy spotkan to raczej tez nie ma co marzyc

pilkorz - 18 marca 2016, 20:03:05 - *.centertel.pl
Ale cienki ten Piast. Legia praktycznie ma otwartą autostradę do mistrzostwa. Słaby ten sezon. Jak sobie pomyśle ze latem Piast będzie nas reprezentował w europie to mnie ciary przechodzą.

mak - 18 marca 2016, 20:06:05 - *.bb.sky.com
Airam Cabrera jest taki dobry czy ta liga taka slaba, zawodnik ktory wiekoszc kariery spedzil w 3 lidze hispanskiej.

JanCor - 18 marca 2016, 20:08:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
^pilkorz przynajmniej jedna drużyna podjeła wyzwanie i walnęła rękawicą w twarz Legiuni.
Reszta wymiękła. Co będzie się zobaczy na koniec sezonu.
Pewnie wiadomo.

@mak - 18 marca 2016, 20:09:51 - *.dynamic-ww-6.vectranet.pl
Krasić rozegrał 150 meczów w CSKA i 40 w Juventusie i ledwo daje rade, więc zluzuj gatki

kibic - 18 marca 2016, 20:13:48 - *.mlawa.vectranet.pl
Widziałem mecz i zgadzam się że ten Diaw jest nie zły jeszcze młody i też myślałem że szrot

mundi - 18 marca 2016, 20:20:40 - *.240.130.66
Diaw sie udał koronie, Cabrera też jest niezły, myślę że po sezonie znajdą lepsze drużyny.

ja - 18 marca 2016, 20:27:45 - *.adsl.inetia.pl
Dlaczego Rafal Grzelak po meczu kucił sie z kibicami Korony i krzyczał do nich wypier...? O co poszło?

Czy on nie wie że to dzieki nim ma niemałą pensję?
Jak sie nie podoba gra w Koronie to do biedronki są przyjęcia? Ale tam mu też chyba nie pozwolą wyzywać klientów bo oni też z klientów żyją.

Kuchenkorz - 18 marca 2016, 20:32:51 - *.warszawa.vectranet.pl
@ mlody
po pierwsze, piszemy "nieprawda"
po drugie, pisałem o sytuacji w trakcie sezonu -> patrz:
w-regulaminie-rozgrywek-Ekstraklasy.html
chyba 90minut.pl jest dla Ciebie wiarygodnym źródłem...
tylko szkoda, że redaktorzy zapomnieli o zasadzie, którą sami opisywali...
a teraz pewnie dostanę półrocznego bana, bo taka jest tutaj kara za merytoryczną krytykę...

@ja - 18 marca 2016, 20:36:00 - *.215.47.1
2 kolesi wolalo do Grzelaka aby odebral opaske kapitana czlapakowi Sylwestrzakowi , ktory serca juz nie oddaje na murawie bo po sezonie ucieka z Koronki... Grzelak nie zrozumial intencji ... i cos tam sie poindorzyl .

MichuTHM - 18 marca 2016, 20:51:39 - *.warszawa.vectranet.pl
DO REDAKCJI: proszę o zweryfikowanie informacji podanych przez @Kuchenkorz - jest to istotna zmiana zwłaszcza, że mówimy tu o końcówce sezonu

mak - 18 marca 2016, 20:52:30 - *.bb.sky.com
@@mak jak Krasic gral by nadal tak jak w Juve czy CSKA to nigdy by nie trafil do Ekstraklasy, wiec slaby argument.

CrossRhode - 18 marca 2016, 21:29:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Diaw od pierwszego swojego meczu w polskiej Ekstraklasie prezentuje się dobrze,a niekiedy bardzo dobrze. Nowy kraj,nowa liga,od z marszu prezentuje się całkiem dobrze.Ciekawy,młody piłkarz.To się Koronie udał transfer za grosze podejrzewam.

@Kuchenkorz
Czego nie rozumiesz? Rozegrali już mecz i rewanż to w tabeli liczy się bilans dwumeczu, a nie bramki, dopiero później cała reszta jeśli jest na remis.

Ja - 18 marca 2016, 22:23:50 - *.adsl.inetia.pl
Do redakcji:
Wymysliłem tytuł do następnego meczu Korony w którym błyśnie znowu Airam Cabrera:
"Airam Cabrera niczym Porsche Carrera";)

bocian - 18 marca 2016, 22:26:44 - *.bb.sky.com
niebiescy spadek ... pewne info !

Szamo - 18 marca 2016, 22:34:50 - *.146.11.18.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Właśnie Kuchenkorz ma rację - przy ustalaniu kolejności w tabeli w trakcie sezonu przy jednakowej liczbie punktów bierze się pod uwagę ogólny bilans bramkowy, a dopiero po rozegraniu wszystkich meczów rundy zasadniczej - bierze się pod uwagę spotkania bezpośrednie między zainteresowanymi drużynami. Najpierw nauczcie się przepisów, a dopiero później krytykujcie kolegę, który dobrze pisze i widać, że zna przepisy. Zawsze najwięcej krzyczą ludzie, którzy nie znają przepisów...

artekketra - 18 marca 2016, 23:07:02 - *.dynamic.chello.pl
Dorzucając jeszcze kamyczek do kolejności w tabeli, która imo. jest tu podana niezgodnie z przepisami, (głupimi notabene), to ciekawą sytuację zaobserwowałem na C+ gdzie w komentarzach po meczu Piasta podano że pozostaje on na drugim miejscu, natomiast po meczu Wisły z Jagiellonią w komentarzach stwierdzono, że ten punkt pomógł Piastowi wrócić na pozycję lidera ;)

Albert - 18 marca 2016, 23:17:08 - *.centertel.pl
Wowo ale kibiców przyszło na lidera

ja - 19 marca 2016, 8:29:59 - *.play-internet.pl
W razie watpliwosci zawsze patrzcie na tabele na 90minut.pl tam jest zawsze najaktualniejsza tabela zgodna z obowiazujacymi przepisami.
Jesli nie rozegrano pomiedzy zespolami z rowna liczba punktow wszystkich meczow to liczy sie bilans nastepnie kto strzelil wiecej bramek.
Jesli rozegrano juz wszystkie mecze pomiedzy druzynami z rowna liczba punktow to licza sie mecze bezposrednie.

kibic - 19 marca 2016, 9:05:19 - *.leon.com.pl
Gdzie ta przewaga he he he he

needle - 19 marca 2016, 10:36:02 - *.adsl.inetia.pl
Tabela w trakcie sezonu nie jest najważniejsza; ważne jest to kto na którym miejscu skończy coroczny wyścig.
Patrząc na składy myślę, że PIAST -nawet gdyby zdobył MP w tym roku!- będzie miał problemy z utrzymaniem w ekstraklasie w ciągu najbliższych lat

0:2 dla Legii w Poznaniu
jak w tym roku awansuja do ligii mistrzow i zarobia zeby sie wzmocnic to za rok tym bardziej