20 marca 2016, 19:51:46 - dyrovski
Na podium bez zmian

W ostatnim meczu 28. kolejki Ekstraklasy Pogoń Szczecin po dobrym spotkaniu zremisowała na własnym stadionie z Cracovią 2-2 (1-1). Ozdobą spotkania były bramki, które dla gospodarzy zdobyli Ádám Gyurcsó i Dawid Kort, a dla gości Tomáš Vestenický i Mateusz Wdowiak. Remis oznacza, że "Portowcy" nie wyprzedzili w tabeli dzisiejszego rywala. Drużyny zajmują odpowiednio czwarte i trzecie miejsce.

Pogoń objęła prowadzenie już w 8. minucie za sprawą Ádáma Gyurcsó, który strzałem z rzutu wolnego nie dał szans na skuteczną interwencję Grzegorzowi Sandomierskiemu. Z natychmiastową odpowiedzią ruszyli goście, jednak mocne uderzenie Pawła Jaroszyńskiego z daleka było niecelne. Kolejna groźna akcja miała miejsce dopiero w 24. minucie. Adam Frączczak zagrał do Łukasza Zwolińskiego, a napastnik gospodarzy chciał przelobować wychodzącego z bramki Sandomierskiego, lecz źle trafił w piłkę i ta poleciała daleko obok bramki. Dwie minuty później "Pasy" doprowadziły do remisu po składnej, trójkowej akcji. Jakub Wójcicki podał z prawej strony do Mateusza Cetnarskiego, a ten wyłożył futbolówkę nabiegającemu Tomášowi Vestenickiemu, który bardzo mocnym strzałem pokonał bezradnego bramkarza Pogoni.

W 38. minucie Takafumi Akahoshi kopnął piłkę na własnej połowie w kierunku bramki gości. Wydawało się, że Piotr Polczak spokojnie poda do swojego bramkarza, ale obrońca Cracovii zbyt lekko zagrał głową i przed Sandomierskim do futbolówki dobiegł Wladimer Dwaliszwili. Kąt był jednak ostry i Gruzinowi nie udało się oddać celnego strzału. Tuż przed przerwą doskonałą okazję do strzelenia drugiego gola w tym spotkaniu miał Gyurcsó. Rafał Murawski podał do skrzydłowego "Portowców", który znalazł się w sytuacji sam na sam z Sandomierskim, jednak uderzył niecelnie.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części gry Murawski zagrał do Dwaliszwiliego. Gruzin ponownie uciekł obrońcom "Pasów", lecz następnie oddał niecelny strzał. W odpowiedzi kolejnego pięknego gola w tym spotkaniu zdobyła Cracovia. Tym razem z dalszej odległości mocno kopnął Mateusz Wdowiak. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki. W 53. minucie kolejny raz z rzutu wolnego uderzył Gyurcsó, ale tym razem Sandomierski zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. Trzy minuty później dzięki zespołowej akcji Pogoni udało się wyrównać. Murawski zagrał do Gyurcsó, ten podał do Zwolińskiego, a napastnik szczecinian z lewej strony pola karnego zagrał wzdłuż bramki. Z najbliższej odległości golkipera gości pokonał Dawid Kort, który na boisku przebywał zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Po upływie godziny gry Vestenický sprytnym strzałem chciał pokonać Kudłę, ale bramkarz Pogoni popisał się skuteczną interwencją. W 66. minucie Vestenický podał z lewej strony boiska do Erika Jendriška, a napastnik "Pasów" uderzył bez przyjęcia, lecz Kudła nie dał się zaskoczyć. W 82. minucie Miłosz Przybecki przebiegł z piłką kilkanaście metrów, a następnie oddał strzał, z którym poradził sobie jednak bramkarz Pogoni. W końcówce spotkania z boiska zszedł kontuzjowany Jakub Czerwiński, co spowodowało, że szczecinianie musieli kończyć mecz, grając o jednego zawodnika mniej, ponieważ wcześniej wykorzystany został limit zmian. Nie miało to jednak większego wpływu na grę.

20 marca 2016, 18:00 - Szczecin (Stadion im. Floriana Krygiera)
Pogoń Szczecin 2-2 Cracovia
Ádám Gyurcsó 8, Dawid Kort 56 - Tomáš Vestenický 26, Mateusz Wdowiak 48

Pogoń: 66. Dawid Kudła - 21. Sebastian Rudol, 4. Jakub Czerwiński, 77. Ricardo Nunes - 9. Adam Frączczak, 6. Rafał Murawski, 23. Mateusz Matras, 27. Takafumi Akahoshi (46, 33. Mateusz Lewandowski), 7. Ádám Gyurcsó - 93. Łukasz Zwoliński (77, 14. Miłosz Przybecki), 11. Wladimer Dwaliszwili (54, 10. Dawid Kort).

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 21. Hubert Wołąkiewicz (23, 99. Tomáš Vestenický), 6. Florin Bejan, 24. Piotr Polczak, 44. Paweł Jaroszyński (78, 23. Łukasz Zejdler) - 22. Jakub Wójcicki, 27. Marcin Budziński, 5. Miroslav Čovilo, 10. Mateusz Cetnarski, 96. Mateusz Wdowiak (87, 7. Boubacar Dialiba) - 62. Erik Jendrišek.

żółte kartki: Frączczak, Zwoliński - Bejan, Jendrišek.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 8115.

Marek - 20 marca 2016, 19:52:18 - *.dynamic.chello.pl
bardzo ciekawe spotkanie, podobało mi się. wyrównany pojedynek

Arni - 20 marca 2016, 19:53:07 - *.play-internet.pl
Piękne gole, takie spotkanie można oglądać!
Brawo Pasy!

naRa - 20 marca 2016, 19:53:42 - *.protonet.pl
Cracovi zeRo na wyjezdzie

KtK - 20 marca 2016, 19:56:16 - *.play-internet.pl
I Portowcy i Pasy powinny być na podium zamiast Piasta. Po wczorajszym meczu widać że Lech też odstaje.

agila - 20 marca 2016, 19:58:22 - *.internetdsl.tpnet.pl
budzik w ostatniej akcji ewidentnie szukał nogi przeciwnika faulu oczywiście nie było

LOL - 20 marca 2016, 20:04:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oczywiście "przypadkowo" znowu cała liga gra dla Legii.

uu - 20 marca 2016, 20:04:09 - *.dynamic-ww-6.vectranet.pl
No prosze Vestenicky jakie wejście

LOL - 20 marca 2016, 20:07:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Oczywiście "przypadkowo" znów cała liga gra pod Legię.

Kibic123 - 20 marca 2016, 20:10:35 - *.icpnet.pl
@naRa
Oglądaj ile będzie Pogoni w Zabrzu.

dobranasza - 20 marca 2016, 20:10:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Komentatorzy dramat, sędzia bardzo łaskawy dla Pogoni.Zwoliński powinien wylecieć z boiska (powinien dostać czerwoną a nie Żółtą). Faul w ostatnich minutach na Budzińskim tuż przy polu karnym Pogoni bez reakcji sędziego.

cezarek - 20 marca 2016, 20:12:40 - *.146.68.74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo PASY !!!!!

Myza - 20 marca 2016, 20:13:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
KtK czopku nikt Portowcom ani Pasom nie bronił zdobywania punktów przez cały sezon. Byliby teraz na podium zamiast Piasta.

Kibic123 - 20 marca 2016, 20:18:10 - *.icpnet.pl
Czesiu się wk***ł na Fojuta za Ruch i go usadził czy kontuzja?

bumar - 20 marca 2016, 20:21:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
To co nożownicy zaliczyli 0 wyjazdowe czy mieli zakaz???

CRACOVIA - 20 marca 2016, 20:21:30 - *.centertel.pl
Cenny punkt na wrogim terenie szczególnie cieszy. Vestenicky z AS Roma z meczu na mecz coraz lepiej. Wdowiak pomimo cudownej bramki w ogóle niewidoczny. W Pogoni najlepszy dziadzio Murawski. Gramy dalej cel puchary

edd - 20 marca 2016, 20:30:26 - *.dynamic.chello.pl
@LOL no że osiągają takie wyniki jakie osiągają, to oczywiście wina Legii
W ogóle istnienie Ekstraklasy to wina Legii hahaha

mks - 20 marca 2016, 20:30:28 - *.dynamic.chello.pl
Świetny mecz trochę zimnej krwi i było by po sracovii

das - 20 marca 2016, 20:40:06 - *.dynamic.chello.pl
Sytuacja robi się na tyle ciekawa że nawet Wisła ma szanse na 8-mkę!!!

rrrck - 20 marca 2016, 21:20:06 - *.dynamic.chello.pl
W Szczecinie ponoc mobilizacja jak na derby a tu 8K ludzi?
Co do meczu - szczesliwy remis Pasów, ale za te 2 mega bramki się 1 pkt należy.

A. - 20 marca 2016, 21:23:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Pasy!!! Cenny punkt. Muszę przyznać, że Murawski zagrał nie pierwszy raz na poziomie, który powinien dać do myślenia Nawałce.

Kristo90 - 20 marca 2016, 21:35:58 - *.197.44.205
Kolejka pod Zagłębie, wszystkie drużyny z pierwszej ósemki nie wygrały poza Legią i właśnie Zagłębiem :D

Gryfita - 20 marca 2016, 21:35:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Podobno ma wejść taki przepis, że wszystkie mecze Pogoni będą bez rozgrywania uznawane za remisy.

Grinder - 20 marca 2016, 21:39:31 - *.dynamic.chello.pl
Po tej kolejce Zagłębie i Lech pewne ósemki

Ted - 20 marca 2016, 21:39:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Bardzo dobry mecz jak na krajowe warunki,Pogon lepsza ale bramki dla Cracovi to trzeba przyznac stadiony swiata,szczegolnie ta druga bedzie konkurowala do bramki kolejki albo i calej rundy.

blah - 20 marca 2016, 21:47:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
"przypadkowo" wszystkie drużyny grają pod Legię
"przypadkowo" stolica jest tam gdzie Legia
"przypadkowo" najważniejszy człowiek w Polsce (Kaczyński) mieszka tam gdzie Legia
na pewno to nie ma wpływu na ligę, oj na pewno

parada78 - 20 marca 2016, 21:51:57 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Pasy !!! Remis dobry! Wróci Kapi i Deleu to i obrona lepiej zagra i oczywiście Damian Dąbrowski

JN - 20 marca 2016, 22:59:12 - *.8.ftth.classcom.pl
Wdooooooowiak Pany

needle - 21 marca 2016, 1:29:39 - *.adsl.inetia.pl
Czyli jeszcze poczekamy na rozstrzygnięcia ;)
Chciałbym, aby w(po) tym sezonie obie te drużyny zagrały w pucharach ...ale to niemożliwe
pozdro z W-wy
IGła

bambusek - 21 marca 2016, 11:23:30 - *.adsl.inetia.pl
@LOL
Na tym remisie orprócz Legii korzysta też Piast, Zagłębie i Lech, więc słabiutka teoria spiskowa, wierzę, ze stać Ciebie na więcej.

Łęczna- Lech- 2
Wtedy na ostatnim,ósmym miejscu grupy mistrzowskiej będzie Korona.(pomarzyć każdemu wolno!!!)

stary - 3 kwietnia 2016, 22:02:33 - *.skarzysko.vectranet.pl