29 marca 2016, 21:48:41 - dyrovski
Vladislavs Gabovs, Igors Tarasovs i Artūrs Karašausks zagrali w kadrze Łotwy

Vladislavs Gabovs (Korona Kielce), Igors Tarasovs (Jagiellonia Białystok) i Artūrs Karašausks (Piast Gliwice) zagrali w reprezentacji Łotwy w wygranym 5-0 (0-0) wyjazdowym meczu towarzyskim z Gibraltarem. Pierwszy z nich rozegrał całe spotkanie. Tarasovsa w przerwie zastąpił były piłkarz Piasta - Artis Lazdiņš, a Karašausks w 80. minucie zmienił byłego gracza Miedzi Legnica - Valērijsa Šabalę. Napastnik gliwiczan asystował przy dwóch ostatnich golach.

29 marca 2016, 20:00 - Gibraltar (Victoria Stadium)
Gibraltar 0-5 Łotwa
Jānis Ikaunieks 46, 84, Kaspars Dubra 53, Valērijs Šabala 57, Aleksejs Višņakovs 82

żółte kartki: Kyle Casciaro - Antons Kurakins.

sędziował: Alan Mario Sant (Malta).

Na ławce rezerwowych gości pozostał Mārcis Ošs (Górnik Zabrze).

Ponadto w kadrze Łotwy znaleźli się byli polscy ligowcy. Cały mecz zagrali Kaspars Dubra (Polonia Bytom) i Artjoms Rudņevs (Lech Poznań). W podstawowym składzie znalazł się także Roberts Savaļnieks (Jagiellonia Białystok), a w 11. minucie zmienił go Aleksejs Višņakovs (Cracovia i Widzew Łódź). W przerwie z boiska zszedł także Oļegs Laizāns (Lechia Gdańsk i ŁKS), którego zastąpił Artūrs Zjuzins. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Pāvels Šteinbors (Górnik Zabrze).

Z powodu urazu poza kadrą gości znalazł się były zawodnik Zagłębia Lubin, GKS-u Katowice i Cracovii - Deniss Rakels.

dino - 29 marca 2016, 21:53:15 - *.centertel.pl