3 kwietnia 2016, 17:19:35 - dyrovski
Rewelacja wiosny lepsza od rewelacji jesieni

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 29. kolejki Ekstraklasy Zagłębie Lubin pewnie wygrało na własnym boisku z Piastem Gliwice 4-1 (2-0). Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Łukasz Janoszka, a po jednym golu strzelili Filip Starzyński i Filip Jagiełło. Goście odpowiedzieli trafieniem Mateusza Maka. Wynik ten oznacza, że liderem ligi po fazie zasadniczej będzie Legia Warszawa, a wiceliderem Piast.

Wyśmienicie rozpoczęło się to spotkanie dla gospodarzy. Już w 2. minucie Krzysztof Janus rozegrał krótko rzut rożny z Filipem Starzyńskim. Ofensywny pomocnik lubinian zacentrował w pole karne, a uderzeniem głową Jakuba Szmatułę pokonał Łukasz Janoszka. Dwie minuty później Janus podał do Starzyńskiego, a ten kopnął bez przyjęcia, ale skuteczną interwencją popisał się golkiper gości. Następnie Đorđe Čotra dośrodkował z lewej strony boiska w szesnastkę, a Janoszka przyjął piłkę i oddał mocny strzał, lecz futbolówka odbiła się jedynie od poprzeczki. W kolejnej akcji Kornel Osyra sfaulował we własnym polu karnym Janoszkę i sędzia odgwizdał "jedenastkę". Prowadzenie Zagłębia pewnym strzałem z rzutu karnego podwyższył Starzyński.

Goście, po bardzo słabym początku, groźnie zaatakowali dopiero w 20. minucie. Josip Barišić zgrał piłkę do Sašy Živca, a Słoweniec, mając przed sobą wolną przestrzeń, wbiegł w szesnastkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z Martinem Polačkiem, jednak górą z tego pojedynku wyszedł bramkarz gospodarzy. W dalszej części pierwszej połowy Zagłębie spokojnie kontrolowało grę, a Piast nie potrafił stworzyć sobie żadnej stuprocentowej sytuacji do zdobycia bramki.

Druga połowa także lepiej rozpoczęła się dla lubinian. W 54. minucie Janus podał na prawą stronę pola karnego do Michala Papadopulosa. Czeski napastnik zagrał wzdłuż bramki i wydawało się, że Szmatuła złapie futbolówkę. Bramkarz Piasta wypuścił jednak piłkę z rąk i ta trafiła pod nogi Janoszki, który pewnym strzałem z bliska umieścił ją w bramce. Dziesięć minut później wreszcie skuteczną akcję przeprowadzili gliwiczanie. Marcin Pietrowski dośrodkował z prawej strony boiska, a strzałem głową bramkę zdobył Mateusz Mak.

W 69. minucie Kamil Vacek minął Macieja Dąbrowskiego, a następnie kopnął sprzed pola karnego, lecz futbolówka poleciała obok słupka. Sześć minut później znów groźnie zaatakowali goście. Gerard Badía zacentrował z rzutu rożnego, w polu karnym piłkę głową musnął Barišić, a następnie bardzo mocny strzał z bliska oddał Uroš Korun, ale trafił jedynie w poprzeczkę. W 81. minucie jeszcze jednego gola strzeliło Zagłębie. Adrian Rakowski podał do Filipa Jagiełły, a młody pomocnik zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości i pokonał bezradnego Szmatułę. W 90. minucie szansę na hattricka miał Janoszka, ale w dobrej sytuacji uderzył obok bramki.

3 kwietnia 2016, 15:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 4-1 Piast Gliwice
Łukasz Janoszka 2, 54, Filip Starzyński 7 (k), Filip Jagiełło 81 - Mateusz Mak 64

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 2. Maciej Dąbrowski, 3. Đorđe Čotra - 7. Krzysztof Janus, 28. Łukasz Piątek, 24. Jakub Tosik (60, 19. Filip Jagiełło), 18. Filip Starzyński (79, 17. Adrian Rakowski), 14. Łukasz Janoszka - 27. Michal Papadopulos (69, 26. Krzysztof Piątek).

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 5. Marcin Pietrowski (64, 82. Martin Bukata), 28. Kornel Osyra, 88. Uroš Korun, 91. Hebert, 19. Mateusz Mak - 9. Radosław Murawski (76, 29. Artūrs Karašausks), 12. Saša Živec, 25. Kamil Vacek - 90. Josip Barišić, 26. Bartosz Szeliga (65, 21. Gerard Badía).

żółte kartki: Tosik - Murawski, Korun.

sędziował: Hiroyuki Kimura (Japonia).
widzów: 6874.

Tau - 3 kwietnia 2016, 17:20:15 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie - Liga Europejska - 100% pewne info

kielczanin - 3 kwietnia 2016, 17:20:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wielkie brawa Zagłębie! Jestem pod wielkim wrażeniem.Powodzenia w grupie mistrzowskiej.Starzyński wymiata!Pozdrowienia z Kielc.

trustno1 - 3 kwietnia 2016, 17:26:08 - *.mikolow.multimetro.pl
"Piłkarze" Piasta powinni zwrócić kibicom koszty wyjazdu. Chociaż nazywanie ich piłkarzami to nadużycie. Kilkoro z nich to po prostu bezjajczne panienki, a nie zawodnicy.

edd - 3 kwietnia 2016, 17:29:56 - *.dynamic.chello.pl
Gdyby nie podział punktów to Legia miałaby czwarte mistrzostwo z rzędu. Ale niektórzy wciąż uważają że PZPN pomaga Legii. ;)

urażony - 3 kwietnia 2016, 17:30:33 - *.dynamic.chello.pl
Tosik na badania psychiatryczne!

edd - 3 kwietnia 2016, 17:31:11 - *.dynamic.chello.pl
Gdyby nie podział punktów Legia zdobyłaby czwarte mistrzostwo z rzędu. Ale niektórzy wciąż uważają, że PZPN pomaga Legii. ;)

Greg - 3 kwietnia 2016, 17:31:21 - *.53.155.214
Lata łączy z Gliwic potrafią grać tylko z Podbeskidziem.Żenada gliwicka....

ponton1977 - 3 kwietnia 2016, 17:31:26 - *.17-4.cable.virginm.net
Moje Kochane Zaglebie.........Pirx Turow

zks - 3 kwietnia 2016, 17:32:07 - *.086.c79.petrotel.pl
Zaskakuje mnie Zagłębie... Piast też ale na minus.

Tomi - 3 kwietnia 2016, 17:32:23 - *.eimperium.pl
Nie sluza nam przerwy na kadre , oby z Jaga było lepiej

ponton1977 - 3 kwietnia 2016, 17:32:46 - *.17-4.cable.virginm.net

Maxi - 3 kwietnia 2016, 17:33:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Lubin! Warszawa gratuluje i zmierza po mistrzostwo :-)

mag - 3 kwietnia 2016, 17:33:40 - *.play-internet.pl
no i git,ale Starzyński odejdzie i ta drużyna straci połowę swojej wartości.

Legnica - 3 kwietnia 2016, 17:35:11 - *.static.chello.pl
Im wyżej wejdziecie tym boleśniejszy i głośniejszy będzie upadek. Dlatego wspinajcie się dalej - nawet do Ligi Europy. My czekamy cierpliwie na kolejną aferę/spadek/karną degradację/odejście sponsora.

anty piast - 3 kwietnia 2016, 17:36:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Brawo Zagłębie, Legia dziękuje! Kurczaki gdzie wasz lider? hahaha

Maxi - 3 kwietnia 2016, 17:36:21 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Tomi - 3 kwietnia 2016, 17:36:23 - *.eimperium.pl

Jondek - 3 kwietnia 2016, 17:36:29 - *.na5.pl
Tau do LE trzeba awansować przechodząc eliminacje.A eliminacje pucharów to Polskie kluby przechodzą bardzo rzadko ! A jak już przejdą to tam wp....pewne info!

bako - 3 kwietnia 2016, 17:36:55 - *.hsd1.il.comcast.net
Tak na prawde powinno byc 6-2 dla Zaglebia Janoszka powinien strzelic przynajmniej 3 bramki z taka forma Zaglebie moze wygrac z kazdym w grupie mistrzowskiej!!!

valdi - 3 kwietnia 2016, 17:37:57 - *.179.232.51
Do trustno1 jęczysz gościu jak do tej pory Piast by naj a teraz przegrał z lepszym. WZL

tomek - 3 kwietnia 2016, 17:38:31 - *.dynamic.chello.pl
W takiej formie i z tyloma wychowankami w skladzie zycze Zagłebiu pucharow. Wlasciwie oprocz Legii i Zaglebia ciezko obecnie wskazac jakas inna druzyne ktora mialaby szanse na wejscie do rozgrywek grupowych ligi europy. Tak trzymac a Lech,Lechia,Cracovia,Pogon i Slask niech dzwonia do Lubina po rady jak szkolic mlodziez zamiast sciagac przecietniakow z zagranicy.

morbus5 - 3 kwietnia 2016, 17:38:31 - *.skybroadband.com
Brawo Zaglebie!Z taka gra oni oprocz Legii na ta chwile nie przyniosa wstydu w pucharach!Zaglebie obok Legii gra najbardziej rowno od poczatku rozgrywek!Slowa nasuwaja sie same!ZAGLEBIE MUSI GRAC W PUCHARACH!

mycroft - 3 kwietnia 2016, 17:38:36 - *.dynamic.chello.pl
Ten sędzia to chyba z łapanki. Zagłębie powinno grać w "10" jeszcze w pierwszej połowie.

kalbaro74 - 3 kwietnia 2016, 17:38:38 - *.dynamic.chello.pl
Po podziale punktów to w Gliwicach pucharów może nie być. Piast to drużyna jednej rundy.

Tomi - 3 kwietnia 2016, 17:38:38 - *.eimperium.pl
niema co nie słuza nam przerwy na kadre , po nich zawsze ciezko sie gra ,po ostatniej przerwie przegralismy z Pogonia 3:1 teraz 4:1 , oby z Jaga bylo lepiej

Kristof - 3 kwietnia 2016, 17:38:39 - *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl
Piast juz odpuszcza,bo boi sie zeby nie byc mistrzem.

Maxi - 3 kwietnia 2016, 17:38:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Lubin! Warszawa gratuluje, Legia mistrz :-)

xxx - 3 kwietnia 2016, 17:38:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Chyba ty. To jego imagea. Maja sie go bac.

morbus5 - 3 kwietnia 2016, 17:39:18 - *.skybroadband.com
Brawo Zaglebie!To obok Legii najpeikniej grajaca druzyna w kraju!Wlasnie oni obok Warszawian graja najbardziej rowno w calym sezonie.Wniosek nasuwa sie sam!ZAGLEBIE MUSI GRAC WRAZ Z LEGIA W PUCHARACH!

tomek - 3 kwietnia 2016, 17:39:21 - *.dynamic.chello.pl
Teraz niech dzwonia do Lubina po rady jak szkolic mlodziez z Krakowa,Szczecina,Gdańska i reszty "wielkich" klubow ktore prawie w ogole nie maja wychowankow skladzie.
Tak trzymac panie Stokowiec a bedziemy mieli odpowiednik Leverkusen czy Lens w lidze polskiej.

miron - 3 kwietnia 2016, 17:39:46 - *.zabrze.vectranet.pl
nikt nie docenia kurczaków a oni idą po cichu na miszcza

@Legnica - 3 kwietnia 2016, 17:40:00 - *.static.ip.netia.com.pl
Biedaku z natury, bo tylko na to czekasz. Maść kupiłeś?
Brawo WZL!!!

miron - 3 kwietnia 2016, 17:40:00 - *.zabrze.vectranet.pl

ZLatan - 3 kwietnia 2016, 17:40:01 - *.opera-mini.net (*.109.163.210)
@Legnica z hukiem to wasi malinowi przyjaciele spadną, a my czekamy na europejskie puchary, a wam aż spuchną wary :-) Uwielbiam waszą frustrację!

Boateng - 3 kwietnia 2016, 17:52:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdyby nie chore podziały i zmiany zasad Legia świętowałaby właśnie mistrzostwo po raz czwarty z rzędu.

alfabet@o2 - 3 kwietnia 2016, 17:52:33 - *.sileman.net.pl
ile piasta w lubinie?

Boateng - 3 kwietnia 2016, 17:52:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

kibic - 3 kwietnia 2016, 17:55:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Obiektywnie Tosik czerwona ( ninja nie widział ? a Źivec to porażka i słabiutki Barisić, Mecz fajnie sie ogladało a Zagłębie super choć pod koniec brakowało sił

Wheeler - 3 kwietnia 2016, 17:57:31 - *.ssp.dialog.net.pl
Wedlug mnie Piasta w Lubinie jakieś pół tysiąca ale mogę sie mylić. W każdym razie całkiem spora ekipa.

ixx - 3 kwietnia 2016, 18:05:39 - *.dynamic.mm.pl
Dobry wynik .Piast tym bardziej będzie musiał się sprężyć z Jagiellonią,a to daje większą szansę Lechii na grupę mistrzowską

ASSA - 3 kwietnia 2016, 18:24:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl
"Wicelider".
Wiadomo było że MP Piast nie zdobędzie,ale to,co prezentują wiosną,to jest tragedia.
Przykre że polska ekstraklasa ma takiego wicelidera (a przecież niedawno to był lider),to tylko świadczy o poziomie tej ligi.

aerobik - 3 kwietnia 2016, 18:25:51 - *.centertel.pl
4:1 , eksplozja

kultura - 3 kwietnia 2016, 18:29:26 - *.eimperium.pl
Sędzia bardzo słabiutki, niestety miało to wpływ na cały mecz, czerwona kartka dla bandyty tosika.

Tomasz Gru - 3 kwietnia 2016, 18:35:24 - *.free.aero2.net.pl
Dobry wynik dla klubu z Płocka..

maxi - 3 kwietnia 2016, 18:35:24 - *.dsl.comwave.net
jestem z Gliwic, sadze ze latal sie juz wypalil i nie ma planu dla druzyny.Wg zawodnicy nie daja z siebie wszystkiego, sa wolniejsi.Trener zle ustawia zawodnikow i brak totalny kocentracji.Niektorzy zawodnicy sa chyba myslami w innych juz klubach.wiecej stawiac na mlodziez polska, odwazniej latal bez wzgledu na konsekwencje

LuBiN - 3 kwietnia 2016, 20:54:55 - *.dynamic.chello.pl
Gdybyśmy mieli w Zagłębiu jeszcze snajpera z prawdziwego zdarzenia...byłaby to drużyna kompletna.

tim - 3 kwietnia 2016, 20:57:50 - *.4-1.cable.virginm.net
1Legia 2 Zagłębie 3 Cracovia

Ereroplok - 3 kwietnia 2016, 21:14:57 - *.dynamic.chello.pl
Obejrzałem. Mam wnioski. Ku... ale Zagłębie gra w piłkę ! Nie wierzę że to drużyna z Polski ! Piast ? Bez komentarza. A kibice Piasta są normalni ? Odmawiają grillowania a potem wyzywają rywala. Zagłębie Lubin nawet raz nie odpowiedziało na zaczepki. Tym samym udowodnili swoją klasę kibicowską. ! Olali ich ! Czyli konfi....

Ereroplok - 3 kwietnia 2016, 21:18:17 - *.dynamic.chello.pl
Powaga wyklinali Zagłębie ile wlezie. Zero odzewu i jazda na Śląska Wrocław oznacza że dla Lubinków poważną ekipą jest Wks Śląsk a nie pokichane Gliwice . Szacunek !

werykop - 3 kwietnia 2016, 21:22:34 - *.146.70.117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Kolego masz rację bo ekipa Zagłębia jest minimum dobra. A swego czasu jedna z lepszych w Polsce. A Gliwice ? Nie chcę pisać gołosłownych komentarzy ale marnie. Zagłębie zawsze podejmuje rękawice do walki. Jak na ekipę z małych miast to ekstraliga !

suchy - 3 kwietnia 2016, 21:43:51 - *.adsl.inetia.pl
Kibiców Piasta było ok 560, bo rozmawiałem z ochroniarzem przed meczem. Nie rozumiem totalnie nagonki Kibiców Piasta na Zagłębie

AG1929 - 3 kwietnia 2016, 21:44:17 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Zagłębie !!!! Pozdrowienia od Arki Gdynia

mx - 3 kwietnia 2016, 22:22:25 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Piast gra straszny żwir. Niestety Lygia mistrz

ZaglebieS - 3 kwietnia 2016, 22:31:40 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
jesien należała w 1 lidze do Zaglebia Sosnowiec wiosna w ekstraklasie do Zaglebia Lubin - Zaglebia panuja w Polsce

bbb - 3 kwietnia 2016, 23:12:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zagłębie ewidentnie lepsze, czasem aż smutno się robiło patrząc na nieudane akcje piłkarzy Piasta - co próba rozegrania to strata, dośrodkowania ze skrzydeł niecelne, ZL z kolei bardzo ładna, dynamiczna piłka oparta o budowanie akcji w środku pola, szybkie podania po ziemi, grę na jeden kontakt. Piast miewał przebłyski i ogólnie moim zdaniem dotychczas był to jeden z lepszych meczów sezonu, wiele szybkich ciekawych akcji, wiele emocji i 5 bramek! Innym tematem jest słaba praca sędziego głównego który nie zauważył ewidentnego niebezpiecznego faulu Tosika, moim zdaniem za to zagranie Tosik powinien obejrzeć czerwoną kartkę. No, ale nie ma już co gdybać, mecz był świetny, miło jest patrzeć jak w Polsce rozwija się piłka nożna, mecz na miarę dwóch zespołów z górnej połowy tabeli, myślę, że takiego widowiska nie powstydziliby się w Eredivisie albo Ligue 1. Za parę lat, kiedy poziom szkolenia młodzieży wejdzie na jeszcze większy poziom liga Polska będzie zdecydowanie mocniejsza na tle innych europejskich lig, ZL pokazało jak wiele jakości wnosi dobra akademia piłkarska

needle - 3 kwietnia 2016, 23:19:11 - *.adsl.inetia.pl
No wiadomo... to było jasne od samego początku
...jak zbliża się najważniejszy mecz sezonu to sędzia MUSI być z Mazowsza; tak i tym razem zrobili oszusty jedne
Taki sędzia to zaczyna od tego, że faworytom daje w pierwszym kwadransie 2 czerwone, muszą grać w osłabieniu. Jak tu wygrać
No, ale czego się spodziewać; skoro obecny prezes Boniek całą dorosłą karierę spędził w (L) podobnie jak poprzednie Lato.
A bandyta Dziurowicz najbardziej korupcjogenna postać polskiej piłki to chyba był prezesem stołecznego klubu, chyba mnie pamięć nie myli...?
Teraz już wiadomo czemu tej LEGII tak w Polsce nienawidzą...; kupują wszystkie mecze (nawet te przegrane) zarówno w lidze jaki i w PP no i oczywiście w LE czy LM. Kiedyś przekupili poprzedników Platiniego i wyeliminowali mistrza Anglii bez straty bramki w dwumeczu a ostatnimi czasy kupili mecze z Turkami, Ukraińcami, Rumunami, Izraelczykami, Albańczykami, Rosjanami, Norwegami, Cypryjczykami i kim tam jeszcze...wszystko nieuczciwie było.
A te pieniądze na haracze dla sędziów to im Platforma z budżetu daje; chyba każdy to wie.
Tylko LEGIA jest nieuczciwym klubem a nagonka na inne polskie kluby przez "warszawską prokuraturę wrocławską" tylko to potwierdza; to wszystko było tendencyjne nawet jak się zawodnicy przyznali do korupcji. Z pewnością wymusili to na nich stołeczni policjanci; taki skandal!
Warto dodać, że LEGIA nie tylko kupuje wszystkie swoje mecze ale jeszcze opłaca wszystkie inne ale chyba to wiecie zresztą nie tylko w ekstraklasie.
A jak czasami nie zdobędzie MP czy PP to tak specjalnie, dla zmyłki, aby uśpić rewolucyjną czujność zagorzałych kiboli w dresach z twarzami wykrzywionymi przekleństwami z petem w kąciku ust
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dziwie się tylko, że skoro macie takie zdanie interesujecie się nadal piłką ligową...? To jednostka chorobowa. Ale jak to można nazwać...?? A czy dałoby się uleczyć...???
IGła

needle - 3 kwietnia 2016, 23:39:25 - *.adsl.inetia.pl
Jak można poważnie potraktować poglądy ludzi czytając np to co napisał ===> Maxi...? Jeszcze bardziej wygłupił sie ===> Trustno.
Co pisali...?
Trener [wczoraj geniusz dziś przygłup?!?!?!]
Zawodnicy [2 msc wstecz nie cichły spekulacje gdzie przejdą najlepsi z Piasta dziś nikt ich nie chce choć to ci sami ludzie...
Wiem, że człowiek jest z natury leniwy ale przerzućcie kilka zakładek i poczytajcie co pisaliście o tych samych ludziach tak niedawno; łatwo się zorientować, że ocena jest diametralnie inna choć pochodzi spod tych samych palców. No to kiedy się myliliście...? Wówczas czy teraz...???
A inni...?
Jak system gier prowadzi do sukcesów to jest genialny a jak nie to beznadziejny; oczywiście tylko przez pryzmat "naszego" klubu
A teraz ob Tosik. Tu został ochrzczony bandytą i psycholem; pewnie słusznie. Ale gdy wyeliminował Sagana na pół roku to wielu się ucieszyło i dawało temu wyraz. Jedyny powód był taki, ze Saganowski występował w LEGII; och, gdybyż grał gdzie indziej a tu nie..., taki pech
Od piszących wymagam inteligencji oraz rzetelności a niestety mi tego nie zapewniacie. W dodatku jesteście rozkapryszeni jak wielkomiejskie 16-latki, które mają humory; ciekawe, że rzetelniejsze oceny gry zawodników znajduję pod relacjami/informacjami o grze drużyn z trzeciego poziomu rozgrywkowego [obecnie II liga] niż ekstraklasy.
A ZAGŁĘBIE...?
Mam nadzieję, że nie zagra w pucharach ani dziś ani za półtora roku.
Widziałem mecz u siebie z GÓRNIKIEM [outsiderem w końcu] i to była różnica więcej niż jednej klasy; widziałem też inny mecz i też mnie nie zachwycili; to ligowy średniak a warto pamiętać, że jedna jaskółka wiosny nie czyni a nawet napastnik Gikiewicz strzeli czasami gola w którejś z lig; gdzie dali mu się "rozwinąć"
IGła

tyszanin - 4 kwietnia 2016, 5:56:42 - *.146.68.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Do needle : Piszesz jak stary mędrzec. Zakłamujesz rzeczywistość. Dlaczego ? Piszesz że Zagłębie nie na puchary. A kto ? Wszyscy grają piach, Zagłębie ostatnio na wysokim poziomie. Niech zagra ta drużyna co będzie w gazie. Jak to będzie Craxa to niech będzie. Jak Pogoń to też. Niech gra drużyna która będzie reprezentowała nas godnie. A ty wracasz do meczu z Górnikiem który jest zapomnianą historią i to dawną. Żeby było lepiej to Ci powiem że moje wywody nie są mądrościami i może się mylę. Kwestia dyskusji w tym temacie. Ale Ty jesteś nieomylną wyrocznią bo inni nie mają racji. Mają kolego, mają ! Większą lub mniejszą. Cwaniaczek z ciebie malinowy i ni poza tym.

@needle - 4 kwietnia 2016, 6:29:29 - *.10.69.205
Mędrzec ze wschodu ten od kadzidła nawąchał się za dużo i popadł w filozoficzny nastój kolejny nieomylny. Chłopie nie marnuj się kandyduj na Prezesa PZPN albo chociaż trenera Narodowej.
ZAGŁĘBIE Lubin - RYCERZE WIOSNY !!!

kawulok - 4 kwietnia 2016, 6:36:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Do tyszanina : lepiej walnij se miejscowego browara, bo jak głos zabierasz to wszystkie zęby mnie bolą.

Wheeler - 4 kwietnia 2016, 7:21:07 - *.ssp.dialog.net.pl
@needle - mógłbyś swoje "przemyślenia" artykułować pod newsami dotyczącymi Legii.

needle - 4 kwietnia 2016, 7:42:46 - *.adsl.inetia.pl
Pisać każdy może...a prawda Was dogoni
Jeden pisze, że zakłamuję rzeczywistość a drugi nawet się wstydzi swojego nicka...a ja tylko piszę prawdę
Spojrzyjcie szerzej na każdy problem i postarajcie się go zgłębić a wówczas dostrzeżecie znacznie więcej.
Ja nie dostanę orgazmu gdy ZAGŁĘBIE zagra w pucharach ani gdy nie zagra. Uważam, że nie zasługuje!
@Tyszanin
piszesz, że ZL gra teraz dobrze a ja odgrzebuje historię z naprawdę dobrego meczu i to obu drużyn!
Ok, przyznaję Ci rację ale bądź uprzejmy zapamiętać, że jak dojdzie do rozgrywek pucharowych to już Lubinianie nie będą w takiej formie
A Ty zechcesz uwzględnić moją rację...? No, byłoby miło
Kiedyś mieszkałem obok Ryśka Riedla; wprawdzie tylko tydzień ale jednak :P Sądzę jednak, że nie byliśmy sąsiadami bo wówczas Ciebie nie było na świecie; niby broda mędrcem nie czyni ale jeśli ktoś nie zaprzyjaźnił się z Alzheimerem to wie/pamięta więcej i wie co się może wydarzyć. A wracał do historii będę bo byłem naocznym świadkiem gry polskiej drużyny w ćwierćfinale LM i teraz chciałbym aby jakaś polska drużyna powtórzyła ten wyczyn.
Warto zwrócić uwagę, że wówczas pkt w ranku będą dla wszystkich! być może również dla ===>ZL
I na koniec zauważ: ja nie twierdzę, że WSZYSCY nie maja racji ale tych, którzy NA PEWNO nie mają wymieniam z nicka; nie jest ich tak wielu...
@ Ob bez nicka
Na trenera nie mam zdrowia ani kwalifikacji ale też nie ma rozpisanego konkursu (gdybyś nie wiedział to kandydować można gdy taki jest)natomiast na prezesa PZPN akurat bym miał [i wiedzę i papiery i kontakty i doświadczenie] ale akurat nie uważam, aby warto było wymieniać jednego bądź drugiego. Napiszę tyle: od Laty z pewnością byłbym lepszy a bez wątpienia uczciwszy
Skoro mnie nie znasz to po co zaczepiasz...?
Za chama Tosika...? Za nieudacznika Gikiewicza...?? Czy po prostu miałeś gorszy dzień...???
IGła

sfinks2 - 4 kwietnia 2016, 7:49:15 - *.adsl.inetia.pl
do sreedle-wymagasz od innych rzetelności i uczciwości w pisaniu?A pamiętasz jak pod innym newsem napisałeś,że Zagłębie kupiło mistrza i jego działacze za to siedzą?Więc napisz dokładnie który działacz Zagłębie siedzi i który mecz z sezonu mistrzowskiego kupiło Zagłębie?No słucham?Wymień chociaż jeden z sezonu 2006\07?Zagłębie grało wtedy 30 spotkań więc chyba taki mędrzec jak ty nie powinień mieć z tym problemu?Teraz wydałeś opinię o Zagłębiu z jednego meczu,który był rozgrywany jeszcze w zeszłym roku nie zauważając takiej drobnostki,że w tym roku Zagłębie zagrało 8 naprawdę świetnych spotkań(czyli wszystkie).A twoja legiunia zawsze będzie dla mnie największym frajerem w historii-stracone mistrzostwa u siebie po pamiętnych meczach z Widzewem w 1995 i 96,stracone mistrzostwo na rzecz Śląska w 2012 i w 2015 na rzecz Lecha.To są fakty,chcesz jeszcze podyskutować panie wszystkowiedzący?

tyszanin - 4 kwietnia 2016, 8:12:41 - *.146.68.119.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Needle dalej udajesz inteligenta a kolega pyta o konkrety. Które mecze z sezonu mistrzowskiego były kupione i którzy działacze z Lubina siedzą w więzieniu ? Tak się wypowiadałeś ostatnio.

OleOleOle - 4 kwietnia 2016, 8:17:40 - *.play-internet.pl
Najlepszy jest komentarz:

"Legnica - 3 kwietnia 2016, 17:35:11 - 84-10-110-108.static.chello.pl

Im wyżej wejdziecie tym boleśniejszy i głośniejszy będzie upadek. Dlatego wspinajcie się dalej - nawet do Ligi Europy. My czekamy cierpliwie na kolejną aferę/spadek/karną degradację/odejście sponsora".

Gościu z biedaszybów chciał Wałbrzych przenieść do Legnicy Możesz pomarzyć.

erick - 4 kwietnia 2016, 8:44:28 - *.ssp.dialog.net.pl
Zagłębie w sezonie mistrzowskim nie kupiło żadnego meczu, zresztą mieli wtedy tak silną kadrę, że nie musieli, po prostu lali wszystkich w lidzea co z abolicją i przedawnieniem afery korupcyjnej z udziałem Śląska Wrocław????!!!!!

zlubina - 4 kwietnia 2016, 10:41:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl
ialacze-miedzi-legnica-zatrzymani-przez-cba,545598
,art,t,id,tm.html Już nie pamiętacie jak panowie w kominiarkach wyprowadzili Wasz zarząd skuty? W necie możecie znaleźć dużo artykułów to tylko przykład na wiecznie czystą Miedź.

kibic - 4 kwietnia 2016, 11:15:12 - *.leon.com.pl
Basta basta basta był piast niema piasta he he

Arek - 4 kwietnia 2016, 11:39:00 - *.free.aero2.net.pl
Zagłębiu gratuluję, ale co tam u Was robi pajac Tosik to ja nie wiem. Wcale tam nie pasuje moim zdaniem. Zresztą prawda jest taka, że już w I połowie wylecieć powinien. A to już wcale nie pierwsze takie jego wejście. On już za Sagana powinien beknąć, a nawet kartki nie dostał. Takie coś do do lasu drzewo rąbać, a nie w piłkę grać.

/ - 4 kwietnia 2016, 12:17:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wystarczyła zimowa przerwa i Piast wrócił na ziemię...

needle - 4 kwietnia 2016, 12:18:23 - *.adsl.inetia.pl
@Tyszanin
Przewijam po raz trzeci czat bo akurat mam trochę czasu ale nie widzę aby ktoś się do mnie zwracał z czymkolwiek [poprzednio Wam odpisałem]; może wkleisz mi to; być może oczka masz świeższe; ja nie mogę znaleźć
Chodzi o Wheelera...? Ale co można odpisać...?
IGła

needle - 4 kwietnia 2016, 13:26:13 - *.adsl.inetia.pl
A widzisz..., też nie możesz znaleźć
IGła

Wheeler - 4 kwietnia 2016, 17:39:57 - *.ssp.dialog.net.pl
@needle - sfinks2 niezbyt fortunnie pomylił literki w Twoim nicku. Być może dlatego nie potrafiłeś odnieść się do Jego pytania. Pozwolisz więc, że je powtórzę. Który to mecz kupiło Zagłębie w sezonie mistrzowskim i który działacz siedzi za to we więzieniu?

needle - 4 kwietnia 2016, 18:12:45 - *.adsl.inetia.pl
Ja nie jestem złodziejem i się w ich towarzystwie nie obracam. Nie mieszkam w Lubinie i nie czytam lokalnej prasy ale mam od 20 lat dostęp z biurka do neta i przejrzę sobie czasem to i owo.
Jeśli czytam, że ten i tamten sprzedali mecz i przegrali sprawę w sądzie często się przyznając do wrednego procederu to zakładam, że to przestępcy. Nie wiem czy masz taką samą wykładnie tego słowo bo z kontekstu Twojej wypowiedzi zdaje się, że nie
Cóż zatem dziwnego, że ja na złodzieja krzyczę, że to złodziej; uważasz, że powinienem zamilknąć..? Tolerujesz to czy chcesz schować głowę w piasek...???
Operator -> Dialog sugeruje mi, że najpewniej mieszkasz w okolicy i może tak być sympatyzujesz z tym klubem. Nic na to nie poradzę ale czasami warto się otrząsnąć. Powiedzieć kłamstwu -> NIE
Powiedzmy taka POGOŃ nigdy nie wywalczyła tytułu MP a jak było trzeba spaść nie sięgała po układy i łapówki tylko znalazła się w IV lidze tymczasem kibic KORONY opieprzył mnie za to, że krytycznie wypowiedziałem się o machlojkach tego klubu. Napisał, że jakby nie dali w łapę to by nie awansowali. Ty także tak uważasz...? Widzisz różnicę między klubami...???
Odnosząc się do dalszej części Twojego czy cytowanego pytania zechciej zauważyć, że za korupcję w Polsce nie trafia się do więzienia zazwyczaj; gdyby tak było to dało by się proceder okiełznać [nie wiem czy byłbyś jednak zainteresowany takim rozwiązaniem]a tak to Mr Wdowczyk dba teraz o interesy WISŁY i dopóki następna afera nie wybuchnie będziemy się zastanawiali kupił czy nie...?
O taką piłkę Wam chodzi...???
IGła
PS A tak poza konkursem: do której z moich wypowiedzi nawiązujesz; ja się wyżej odniosłem do meczu [prześmiewczo ale nie przeciw ZL!] o formie na puchary oraz odpowiedź Tyszaninowi i beznickowemu

Wheeler - 4 kwietnia 2016, 18:23:48 - *.ssp.dialog.net.pl
aneedle - człowieku! - proste pytanie: który mecz kupiło Zagłębie w sezonie mistrzowskim? Tylko proszę: krótko, zwięźle i na temat.

Wheeler - 4 kwietnia 2016, 18:43:22 - *.ssp.dialog.net.pl
@needle - poprawiam błąd bo znowu się "pogubisz".

Zibi Bońek - 4 kwietnia 2016, 20:05:03 - *.ssp.dialog.net.pl
@Wheeler nie zadawaj mu pytań bo wali wykłady jak rasowy polityk,zwykły mądrala internetowy!

needle - 4 kwietnia 2016, 21:31:22 - *.adsl.inetia.pl
Quiz:
Masz znajomka, który kradnie wózki zawodowo. Znacie się ze szkoły, powiedzmy dość dobrze.
Ma konkretny fach ale chaty Ci raczej nie okradnie...
Zapraszasz go do domu czy nie...?
I jednym zdaniem wyjaśnij swoją decyzję
cyt: Tylko proszę: krótko, zwięźle i na temat.
~I wówczas będziemy wiedzieli czy istnieje sens dialogu...
A właśnie: widzę, że kolejny "dialog" się wtrąca
IGła

Miedziowy - 5 kwietnia 2016, 5:26:46 - *.access.telenet.be
needle-matka wie, że ćpiesz?

Sergiusz - 5 kwietnia 2016, 10:48:54 - *.146.155.219.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Piast zajmie w grupie mistrzowskiej 4 miejsce a Zagłębie 5 miejsce

frgd - 9 czerwca 2016, 20:34:16 - *.dynamic.chello.pl
@Legnica to se poczekacie oj se poczekacie jak tam w 1 lidze? BO MY W PUCHARACH !!!!!!! ZAGŁĘBIE!!!!!