30 kwietnia 2016, 22:22:52 - koofel
Passa Korony trwa

Korona wygrała 3-2 (2-0) z Wisłą Kraków w 34. kolejce Ekstraklasy. Bramki dla gospodarzy strzelali Airam Cabrera, Dmitrij Wierchowcow i Serhij Pyłypczuk, a dwie dla gości Paweł Brożek. Kielczanie nie przegrali dziesiątego kolejnego meczu w lidze i wyprzedzili w tabeli swojego dzisiejszego rywala - plasują się obecnie na dziewiątym miejscu.

Korona jako pierwsza uderzyła na bramkę. Vlastimir Jovanović pobiegł z piłką pod pole karne Wisły i podał do Serhija Pyłypczuka, który uderzył po ziemi w boczną siatkę. Po chwili na krakowską bramkę uderzał Kamil Sylwestrzak, futbolówka odbiła się od Richárda Guzmicsa i wyleciała na rzut rożny. "Biała Gwiazda" odpowiedziała strzałem w mur Rafała Wolskiego z rzutu wolnego. W 12. minucie Korona trafiła już do siatki. Pyłypczuk zagrał do niepilnowanego Airama Cabrery, a ten z kilku metrów zdobył bramkę. Drugi gol padł niedługo potem. Bartłomiej Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego, Michał Miśkiewicz odbił piłkę przed siebie po główce Pyłypczuka, ale przy dobitce Dmitrija Wierchowcowa był już bezradny. Po drugiej stronie boiska Krzysztof Mączyński kopnął nad poprzeczką. Kolejne minuty nie przyniosły już tyle emocji, oba zespoły miały problem ze stworzeniem sobie sytuacji strzeleckich. Tuż przed przerwą Rafał Grzelak uderzył bardzo niecelnie z wolnego.

Początek drugiej połowy również toczył się w sennym tempie. Dopiero w 58. minucie Grzelak strzelił z woleja z dystansu, ale zablokowali go obrońcy. W odpowiedzi Maciej Sadlok mocno kopnął z narożnika pola karnego, ale czujny przy swoim bliższym słupku był Dariusz Trela. Korona pomogła Wiśle zdobyć gola za sprawą Radka Dejmka. Czech fatalnie skiksował we własnej szesnastce i Paweł Brożek wykorzystał to celną główką. Kilka chwil później gospodarze zdołali jednak skutecznie się zrewanżować. Cabrera wrzucił piłkę z prawego skrzydła między krakowskich stoperów, a Pyłypczuk nie miał problemów z pokonaniem głową Miśkiewicza z kilku metrów. W 74. minucie bliski gola był Głowacki, gdy piłka w niewielkiej odległości przeleciała obok słupka po strzale zza szesnastki. Niecelnie nad bramką uderzali również Mączyński i Krzysztof Drzazga. Piłka wpadła do siatki już w doliczonym czasie gry. Brożek po dośrodkowaniu Mączyńskiego uprzedził w polu karnym Wierchowcowa i uderzył piłkę głową celnie tuż obok słupka.

30 kwietnia 2016, 20:30 - Kielce (Stadion Miejski Arena Kielc)
Korona Kielce 3-2 Wisła Kraków
Airam Cabrera 12, Dmitrij Wierchowcow 17, Serhij Pyłypczuk 65 - Paweł Brożek 62, 90

Korona: 12. Dariusz Trela - 26. Bartosz Rymaniak, 13. Dmitrij Wierchowcow, 32. Radek Dejmek, 2. Kamil Sylwestrzak - 5. Serhij Pyłypczuk (77, 28. Vladislavs Gabovs), 8. Vlastimir Jovanović, 27. Rafał Grzelak, 87. Aleksandrs Fertovs, 10. Bartłomiej Pawłowski (89, 77. Michał Przybyła) - 18. Airam Cabrera (71, 44. Łukasz Sekulski).

Wisła: 1. Michał Miśkiewicz - 5. Boban Jović, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 4. Maciej Sadlok - 7. Witalij Bałaszow (46, 9. Rafał Boguski), 29. Krzysztof Mączyński, 21. Petar Brlek (46, 23. Paweł Brożek), 27. Rafał Wolski, 77. Wilde-Donald Guerrier (66, 13. Krzysztof Drzazga) - 14. Zdeněk Ondrášek.

żółte kartki: Fertovs, Pyłypczuk, Przybyła - Bałaszow, Głowacki, Jović.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 6479.

polskaliga - 30 kwietnia 2016, 22:24:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zielony stolik znów działa.

Boateng - 30 kwietnia 2016, 22:24:17 - *.itsa.net.pl
A za co Przybyle dał tą żółtą kartkę jak Przybyła szedł z pola karnego do krótkiego rozegrania, a to Jovanović tak zwlekał? A Wisła, cóż, cała polska liga efekt nowej miotły się skończył i Wisła wróciła do swojego poziomu.

gosciu - 30 kwietnia 2016, 22:24:18 - *.sta.asta-net.com.pl
wisła nieistniała, na swojej połowie mogą rozgrywać nawet 90minut haha zero kreatywności, 2 fartowne bramki

kalbaro74 - 30 kwietnia 2016, 22:26:13 - *.dynamic.chello.pl
Nowa miotła w postaci Wdowczyka przestała działać i Wolski już nie tak dobry jak na początku typowy ligowy średniak.

M. - 30 kwietnia 2016, 22:28:10 - *.play-internet.pl
Gdzie Ci eksperci od siedmiu boleści którzy twierdzą, że spółdzielnia (m.in. Wisła) ratuje Górnika? Tak Wisła ratuje Górnika wygrywając z nim 3-1 a potem przegrywając ze słabą Koroną ze średnim zaangażowaniem. Zamilczcie na zawsze.

Brzeszcze - 30 kwietnia 2016, 22:28:43 - *.static.ip.netia.com.pl
Niedawno myślałem, że Wisła spokojnie się utrzyma ale czar Dariusza W. prysł, ciekawa sytuacja, jeszcze wszyscy mogą spaść.

r2d2 - 30 kwietnia 2016, 22:31:07 - *.ip.fortes.com.pl
Brawo Koronko - nic tak nie cieszy jak wygrana z rzeką !!

Waldi - 30 kwietnia 2016, 22:32:33 - *.home.otenet.gr
Brawo Korona,pozdrowionka z Lubina.

zl - 30 kwietnia 2016, 22:33:06 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Korona!
Pozdrowienia z Lubina

gaudi10 - 30 kwietnia 2016, 22:33:13 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy tylko mi się wydaje że Korona tylko z Wisłą tak gryzie trawę bo ja jakos w innych meczach tego nie zauważyłem

CRACOVIA - 30 kwietnia 2016, 22:33:23 - *.centertel.pl
Bravo Korona. Z przebiegu meczu powinno być wyżej dla Was. Najlepszy na boisku Pawlowski. Wisła cieniutko, Maczynski katastrofalnie, najlepszy u nich emeryt Brożek. Dziś skończyły się bajki Wdowczyka o wygraniu wszystkich meczy w grupie spadkowej. Jeszcze czekają towarzyszy niezdrowe emocje dopoki pilka w grze...

Korpuczyk - 30 kwietnia 2016, 22:35:37 - *.dynamic.mm.pl
Czy to prawda że Darek na stadionie w Kielcach tak bardzo był przyzwyczajony do starych nawyków że najpierw poszedł do sędziego zapytać ile bierze za wygrany mecz jego drużyny?

judasz - 30 kwietnia 2016, 22:38:14 - *.bb.online.no
Bardzo dobry mecz jak na grupę spadkową. Jak widac jak obu ekipom sie chce to potrafią. Cabrera to jakiś fenomen od wbijania do pustaka, co mecz to dostaje szansę i strzela, z reszta asyste też zaliczył. Obie ekipy juz sie prawie utrzymały, musiały by już przegrać wszystko do końca aby spaść. Obie mają Podbeskidzie na wyjedzie i tam remisy dają im utrzymanie.

kielczanin - 30 kwietnia 2016, 22:44:01 - *.dynamic.chello.pl
Wdowczyk, który Koronę swego czasu dla Legii porzucił został dziś ukarany. Piłkarsko. Korona rozegrała jeden z najlepszych meczów, szkoda tylko, że właściciela (prezydenta do odwołania Lubawskiego) reprezentujący p. Paprocki - prezes tej Koronie nie sprzyja (zatrzymać za wszelką cenę: Pawłowskiego, Jovanovica, Cabrerę i Trelę). Brawo Korona. Brawo trener Brosz. Tego faceta też trzeba zatrzymać w Kielcach.

1910 - 30 kwietnia 2016, 22:48:55 - *.toya.net.pl
podobno nie było dzisiaj młyna w Kielcach, ale prawde powiedziawszy pikniki zrobili lepszy doping niż jak się oglądało mecze Korony z młynem. Ot, co

ja - 30 kwietnia 2016, 22:59:35 - *.opera-mini.net (*.254.227.101)
Korona nie potrzebnie sie przestraszyla prowadzenia i cofneli sie strasznie do tylu i w sumie sami sobie strzeli te dwie bramki, Wisla zrobila jedna akcje bramkowa przez caly mecz.
Gdyby Korona caly mecz zagrala nie cofajac sie to mogli by tu zorgromic slaba dzis Wisle

gosciu - 30 kwietnia 2016, 23:00:48 - *.sta.asta-net.com.pl
Bo nie istniała. Nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Na połowie rywala grali? Ah nie Głowacki do Guzmica, Guzmic do Głowackiego, tak mogą mieć nawet 99% na swojej połowie ja rywal ma 2 bramki przewagi ! A odnośnie tego, że taka gra archaiczna poczytaj wywiad na weszlo z Salomonem. Podstawa we Włoszech obrona wyniku w 8 na 30-40 metrze przed bramką, jak zespół ma zaliczkę 2 bramek. Coś jeszcze? Może maść bo coś cię boli w miejscu X

gdansk - 30 kwietnia 2016, 23:04:36 - *.dynamic.chello.pl
pozdrowienia z gdanska brawo koronka

ciekawski - 30 kwietnia 2016, 23:15:04 - *.92.249.2
A jak grał pupil? Gotowy na Euro?

fan - 30 kwietnia 2016, 23:16:25 - *.opera-mini.net (*.109.163.210)
To już lepiej wziąć młodego Krzysztofa Piątka (Zagłębie) niż jakiś wypalonych grajków.

vacek - 30 kwietnia 2016, 23:23:00 - *.dynamic.chello.pl
Czy kibole Wisły mają zakaz wyjazdów?

MattCK - 30 kwietnia 2016, 23:27:26 - *.77.44.102
Szacun, wygralismy wazny mecz. Utrzymamy sie.

xx - 30 kwietnia 2016, 23:28:36 - *.creanova.org
Korona raczej utrzymanie

xx - 30 kwietnia 2016, 23:31:04 - *.rpcmp.ru
Wisła & Korona utrzymanie - to pewne

repi - 30 kwietnia 2016, 23:35:31 - *.adsl.inetia.pl
Czy po tym meczu kibice Korony też zażądali koszulek od któregoś ze swoich piłkarzy, czy wspaniałomyślnie wybaczyli im kontynuowanie passy 10 meczów bez porażki ?

Sheva - 30 kwietnia 2016, 23:47:25 - *.centertel.pl
Wisła zbiera na wykupienie Wolskiego. Kielce chyba się dorzuca co ? ...

Aien - 1 maja 2016, 0:05:51 - *.72.32.237
Odżyły wspomnienia jak część trybun skandowała Cracovia w kierunku sektora gości
W Kielcach Pasy wciąż szanowane!
Korona Kielce Złocisto Krwiści.

xx - 1 maja 2016, 0:26:33 - *.static.edis.at
a ile niby Wisła musi zapłacić za tego Wolskiego ?

duster - 1 maja 2016, 0:35:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wygrana z nimi cieszy zawsze i wszędzie.
@repi jakie "też" mylisz kluby chłopie, odstaw to co bierzesz
@Aien owszem sentyment jest i zawsze będzie, to że jakieś młode łby wymyśliły inaczej pewnego stanu myślenia "starszych" nie zmieni.

duster - 1 maja 2016, 0:38:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a że tych młodych na stadionie aktualnie nie ma bo się obrazili to głos "starszych" jest bardziej słyszalny

xx - 1 maja 2016, 1:14:34 - *.reverse.tinmok.com
Wisła oddaje pkt. bo się utrzymala. :]

tyszanin - 1 maja 2016, 1:17:38 - *.dynamic.chello.pl

Brawo Korona. Gratulacje o Zagłębia Lubin !

kibic - 1 maja 2016, 5:58:21 - *.dynamic.chello.pl
,, kartkowania precyzyjnego Wisły ciąg dalszy,, ha,, ha,, dodam ,że w mojej ocenie świta mnie w umyśle ,, że to kartkowanie nie jest przypadkowe!!!!!!

KumnyCK - 1 maja 2016, 6:51:18 - *.146.132.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Brawo Korona!Jeszcze 2-3 punkty i zostajemy w lidze.

michu - 1 maja 2016, 7:12:51 - *.play-internet.pl
Czy Sadlok i Guzmics w Wisle graja za kare ?

Piekar - 1 maja 2016, 8:03:21 - *.dynamic.chello.pl
Pozdrowienia z Legnicy, brawo Korona!
Tylko Miedź!

Kibixx - 1 maja 2016, 8:35:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Drugi mecz nie dali kapeluszowego karnego jak z Łęczna i Wisła nie dala rady:D

Szatan - 1 maja 2016, 8:43:49 - *.adsl.inetia.pl
można powoli mówić że Korona zostaje czy się komuś podoba czy nie ale w Ekstraklasie sezonu 2016/2017 ujrzymy znów Kielce witamy Korono witamy ps. jak ten czas szybko leci nie dawno witaliśmy sezon 2013/2014 a kończymy 2015/2016 ..

kolo - 1 maja 2016, 8:53:29 - *.inet.rev.km-net.pl
jakby Wisła miała bramkarza który nie boi się wychodzić do dośrodkowań, toby tego meczu nie przegrała. A Miśkiewicz przy dwóch bramkach robił krok do przodu i się cofał. Na tym poziomie tak się nie broni.

JohnyKSG - 1 maja 2016, 8:55:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Korona polegnie w Zabrzu,mieli dużo szczęścia w tym meczu,a nie grał Popovic i Małecki,to duże osłabienie Wisełki.Każdy może jeszcze spaść z Ligi,ciekawe jak dzisiaj jaga zagra z Góralami,bo jak bedzie remis,to każdy bedzie miał szanse,jak wygraja Górale,to tym berdziej.Ciekawie sie zrobiło.I ta podejrzana wygrana Łęcznej w Niecieczy...Termalica może leciec z hukiem.Dobrze by było.Takie firmy,jak Wisła,Śląsk,Górnik Zabrze,czy Korona powinny sie ytrzymac,sa stadiony,sa kibice.

koronka - 1 maja 2016, 9:04:37 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Koronie wystarczy z remisować pozostałe mecze (+3 pkt) i ma 100% extraklasę.

arczi - 1 maja 2016, 9:39:39 - *.97.137.19
do wszystkich doping na meczu prowadziły nie pikniki tylko stara wiara.

no wlasnie - 1 maja 2016, 9:43:23 - *.dynamic.chello.pl
Dobrze Boniek wytłumaczył (na twitter) , że piłka wyznacza linię spalonego. Do do cienkich dziennikarzy z GW się tyczy.

Tarnów - 1 maja 2016, 9:52:30 - *.dynamic.mm.pl
Brawo Korona

drx - 1 maja 2016, 9:54:50 - *.proneteus.pl
Barwo korona zasłużona wygrana dzis była lepsza od wisły

zielonooki - 1 maja 2016, 10:34:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Bez napinki, mecz ze znienawidzonym rywalem, mecz o ogromnym cięzarze gatunkowym ( Korona jeszcze sie nie utrzymała ), a w Kielcach stadion nawet w połowie niewypełniony.Widać tu brak tradycji i kibiców sukcesu. U nas na Radomiaczku ( 2 szczeble nizej ) na kazdym meczu jest około 3 koła, a na taki mecz jak powyżej na bank przyszłoby 12 koła. Czyzby przesyt piłki w Kielcach, czy kibicowski kryzys?

judasz - 1 maja 2016, 10:39:23 - *.bb.online.no
Proszę was tylko nie mówcie o Mączyńskim i Euro bo dostał szansę i kopał się po czole cały mecz. Korona kryła przede wszystkim Wolskiego i bez niego było widać że środek Wisły nie istnieje. A Weszło chyba po znajomości chce go na siłę do kadry wepchnąć, nawet notę 6 mu dali, tylko Brożek wyższa.

judasz - 1 maja 2016, 10:52:17 - *.bb.online.no
do zielonooki - młyn strajkuje

kolo - 1 maja 2016, 11:42:55 - *.play-internet.pl
Spadek :Termalica i Podbeskidzie.

koronka - 1 maja 2016, 13:43:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Bardzo dobry trener z tego Brosza. Drużyna bez przerwy się cementuje, szkoda byłoby zmieniać na jesień ekipę szkoleniowo-piłkarską.

rafcio1972 - 1 maja 2016, 16:05:22 - *.dynamic-ra-4.vectranet.pl
Super KORONA - pozdrowienia z Lubina

rtu@rtu.ne - 1 maja 2016, 16:12:14 - *.red-79-154-1.dynamicip.rima-tde.net
p.Wdowczyk jesli chce byc Pan trenerem Wisly...musi Pan zwolnic 70%tych pseudo grajkow..ci ludzi nmalo kreuja...a noz sie uda to ich dewiza..trzeba wiedziec co sie robi na boisku
nie powiniwn nikt grac "za zaslugi"powinni grac mlodzi,efektywni z umiejetnisciami i ci co wiedz z ktorej strony jest bramka praeciwnika---Love footbal janpolak

JohnyKSG - 2 maja 2016, 11:15:38 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zespoły powinny sie umówic,że spuszczają z EX-druzyny z małych miasteczek,albo takice,które maja mało kibiców i sa bez tradycji-Łeczna,Nieciecza,Bielsko,a zostawiaja druzyny z potencjałem Wisła,Zabrze,Wrocław,czy Białystok im Kielce

tago - 2 maja 2016, 14:59:48 - *.red-79-154-1.dynamicip.rima-tde.net
Droga Wiselko, aby grac o trofea pucharowe Wisla musi sie pozbyc zawodnikow: Sadlok, Jovic, Boguski, Popovic, Brozek...ci gracze nie graja z sercem do walki, podaja do najblizszego w 50% niecelnie, nie graja "DOPRZODU" tam gdzie bramka przeciwnika...czy oni nie ogladaja football'u innych lig niz polska...tam sie gra "NA BRAMKE PRZECIWNIKA" a nie podaje bezmyslnie do najblizszego-to strata CZASU !Bramkarz tez jest kiepski....nie gra na przedpolu...Pozdrawiam i dobrze Wisle zycze...

spada - 3 maja 2016, 23:13:18 - *.dynamic.chello.pl
Łęczna i Termalica.

veron - 4 maja 2016, 14:25:01 - *.77.117.69
Korona nie ma już takiego ciśnienia i na PBB bedzie chciała potwierdzić utrzymanie a tym samym spuścic BB do 1 ligi!!!!!!

troć - 4 maja 2016, 15:32:28 - *.eimperium.pl
@dziony ksg Korona wam tak zleje skórę że ruski rok popamiętacie,a spuszczony z ligi i to z hukiem będzie ten ksg czy jak mu tam.Adios dziony!!!!1 liga czeka i derby z koleżankami z Katowic

pr2 - 4 maja 2016, 17:37:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Szkoda tylko, że piłkarze Korony po końcowym gwizdku nie dostroili się do kibiców, którzy lepiej dopingowali niż "Młyn". Nie podeszli, nie podziękowali. Wstyd !