14 maja 2016, 17:19:59 - bartekwr9
Gole Roberta Lewandowskiego i Artura Sobiecha. Lewandowski królem strzelców

Robert Lewandowski (Bayern) i Artur Sobiech (Hannover) strzelili po bramce dla swoich drużyn w wygranym przez Bayern 3-1 (2-0) meczu 34. kolejki niemieckiej Bundesligi z Hannoverem 96. Obaj napastnicy zagrali całe spotkanie. Dla Sobiecha była to siódma ligowa bramka w tym sezonie. Dla Lewandowskiego była to trzydziesta bramka w tym sezonie, tym samym przypieczętował zdobycie tytułu króla strzelców Bundesligi.

14 maja 2016, 15:30 - Monachium (Allianz Arena)
FC Bayern München 3-1 Hannover 96
Robert Lewandowski 12, Mario Götze 28, 54 - Artur Sobiech 66

żółta kartka: Felix Klaus (Hannover).

sędziował: Knut Kircher (Wirtembergia).
widzów: 75 000.

Bayern z 88 punktami na koncie już wcześniej został mistrzem Niemiec. Hannover ostatecznie zgromadził 25 punktów i wcześniej spadł już z Bundesligi.

Czołówka klasyfikacji strzelców:

30 - Robert Lewandowski (FC Bayern München)
25 - Pierre-Emerick Aubameyang (BV Borussia 1909 (Dortmund))
20 - Thomas Müller (FC Bayern München)
17 - Javier Hernández (TSV Bayer 04 Leverkusen)

mało tego...
strzelając 30 bramek w tym sezonie Bundesligii, jest pierwszym zawodnikiem od 39 lat ! zawodnikiem, który rozgrywki niemieckiej ekstraklasy zakończył z dorobkiem co najmniej trzydziestu goli. Ostatnim piłkarzem, który tego dokonał był w sezonie 1976/77 ówczesny snajper FC Koeln Dieter Mueller (trzydzieści cztery gole).
poza tym...złotymi zgłoskami zapisał się na kartach historii Bayernu Monachium. W rozgrywkach Bundesligi tylko jednemu dotychczas zawodnikowi w trykocie monachijskiego klubu udało się bowiem w przeciągu jednego sezonu przekroczyć magiczną granicę trzydziestu goli - legendarnemu Gerdowi Muellerowi - i to pięciokrotnie.

TSW - 14 maja 2016, 17:42:12 - *.interkonekt.pl
na dodatek..
...dzięki dwóm trafieniom uzyskanym w meczu ostatniej serii gier w Ingolstadt, Polak wyrównał spektakularny rekord ustanowiony cztery lata temu przez holenderskiego napastnika FC Schalke 04 Klaasa-Jana Huntelaara, który sezon 2011/12 zakończył z dwudziestoma dziewięcioma bramkami na koncie i razem z nim może tytułować się teraz najskuteczniejszym zagranicznym zawodnikiem jednego sezonu, jakiego Bundesliga miała w swoich dziejach.

ggggggg - 14 maja 2016, 17:45:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Sobiech w tym sezonie najlepszym strzelcem Hannoveru, szkoda tylko że spadają.

ZS1906 - 14 maja 2016, 17:56:09 - *.xdsl.centertel.pl
Do mac a najlepszy ale tylko dla takich kormeli jak ty

gregor102 - 14 maja 2016, 18:00:34 - *.7-4.cable.virginm.net
Gratulacje Robert! Pięknie! Zostać najlepszym strzelcem ligi niemieckiej i to dwukrotnie, to nie lada wyczyn!

rrrrrrrrrr - 14 maja 2016, 19:02:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
prawda jest taka gdyby sobiecha nie trapily urazy to wcale nie jest gorszym napastnikiem od milika

fanatyk - 14 maja 2016, 19:11:44 - *.centertel.pl
A Teodorczyk po 10 min.juz 2 gole...jakby tak tydzień temu to kto wie...

sSZ - 14 maja 2016, 19:29:08 - *.dynamic.chello.pl
Dlaczego Sobiech w strzelcach goli nie jest na niebiesko, ale w newsie już jest? Mario Gotze w strzelcach jest natomiast...

Fin - 14 maja 2016, 19:42:21 - *.is.net.pl
Brawo Lewy, na przekór hejterom!

ezek - 14 maja 2016, 20:14:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
a Teodorczyk hattrik dzisiaj oj Nawałka polecisz na zbity ryjek po Euro

sjk - 14 maja 2016, 20:52:51 - *.dynamic.chello.pl
Odpadniemy po 1/8 bo każda siermięga wyjdzie z grupy skoro wystarczy do tego zaledwie 3 miejsce...

lucek - 14 maja 2016, 20:55:37 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
na EURO będzie 0[0

Ogarniety - 14 maja 2016, 21:00:59 - *.adsl2.static.versatel.nl
Oczywiście Teodorczyk nam euro zapewni :D

wododo - 14 maja 2016, 21:29:38 - *.228.123.2 (*.100.154.107)
@sjk - zgadzam się; z 3 pkt prawie na pewno wyjdzie się z grupy z 3. miejsca, więc wystarczy 1 zwycięstwo i niezależnie od tego jak pójdzie dalej będzie już można odtrąbić największy "sukces" polskiej piłki na imprezach mistrzowskich od 1986 i najlepszy wynik na ME w ogóle, ignorując fakt, że gdyby nie obecne rozszerzenie formuły (więcej zespołów awansuje z grup zarówno w eliminacach jak i w finałach) to moglibyśmy się do finałów nie dostać (chyba, że jako najlepsza drużyna z 2. miejsca, bo w barażach z kimkolwiek o wynik bym się obawiał, mimo,że akurat w tych el. żaden mocarz nie znalazł się na 2. pozycji)

gp - 14 maja 2016, 21:42:38 - *.dynamic.chello.pl
Sobiech jedzie. 7 bramek to naprawdę dobry wynik.

obserwator - 15 maja 2016, 1:09:01 - *.centertel.pl
@wuj Na niebiesko to tylko legiunia

danek - 15 maja 2016, 10:08:16 - *.dip0.t-ipconnect.de
Byłem. Super feta po meczu z oblewaniem piwem. Po ok 20 minutach fani wbiegaja na murawę i piłkarze salwuja się ucieczką do szatni

wrona - 15 maja 2016, 11:21:59 - *.0.229.30