15 lipca 2016, 22:20:20 - dyrovski
Senny start we Wrocławiu

W drugim piątkowym meczu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował na własnym boisku z Lechem Poznań 0-0. Najbliżej zdobycia bramki był w pierwszej połowie Duńczyk Nicki Bille Nielsen, po którego strzale piłka odbiła się od słupka.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Już w 2. minucie Nicki Bille Nielsen zacentrował z lewej strony pola karnego, a strzał głową oddał Marcin Robak. Piłka odbiła się jeszcze od Laszy Dwaliego, ale ostatecznie Mariusz Pawełek - choć z problemami - zdołał ją złapać. W 11. minucie próbę zza szesnastki podjął Tomasz Kędziora. Do futbolówki odbitej przez Pawełka najszybciej dobiegł Bille Nielsen, lecz jego strzał z najbliższej odległości był mocno niecelny. Dziesięć minut później Dariusz Formella dośrodkował z rzutu rożnego, a głową uderzył Robak, ale tym razem pewnie interweniował bramkarz Śląska.

W 37. minucie ponownie groźnie zaatakował "Kolejorz". Abdul Aziz Tetteh podał do Bille Nielsena, a Duńczyk w sytuacji sam na sam z Pawełkiem trafił jedynie w słupek. Kilka chwil później Maciej Gajos zacentrował z lewej strony boiska, a piłka po strzale głową Robaka poleciała obok bramki. Gospodarze pierwszy celny strzał oddali dopiero w 44. minucie za sprawą Łukasza Madeja, ale bardzo dobrą interwencją w tej sytuacji wykazał się Jasmin Burić.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Ryota Morioka kopnął sprzed pola karnego, lecz futbolówka poleciała obok słupka. Po okresie gry, w którym żadna z drużyn nie potrafiła skutecznie zaatakować, Kędziora zdecydował się na rozpaczliwy strzał z daleka, ale była to bardzo nieudana próba. W 81. minucie na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się również Gajos, lecz efekt był podobny - piłka poleciała obok bramki. Pięć minut później Robak zagrał do Dawida Kownackiego, a ten przyjął futbolówkę i oddał strzał, ale źle trafił w piłkę i Pawełek nie miał problemu z jej złapaniem. W doliczonym czasie gry jeszcze jedną próbę podjął Morioka, jednak Burić wybił futbolówkę na rzut rożny.

15 lipca 2016, 20:30 - Wrocław (Stadion Miejski)
Śląsk Wrocław 0-0 Lech Poznań

Śląsk: 33. Mariusz Pawełek - 23. Paweł Zieliński, 3. Piotr Celeban, 21. Lasza Dwali, 5. Augusto - 14. Alvarinho (89, 30. Kamil Dankowski), 6. Filipe Gonçalves (73, 32. Ostoja Stjepanović), 20. Adam Kokoszka, 10. Ryota Morioka, 18. Łukasz Madej - 29. Peter Grajciar (77, 27. Mariusz Idzik).

Lech: 1. Jasmin Burić - 4. Tomasz Kędziora, 23. Paulus Arajuuri, 26. Maciej Wilusz, 2. Robert Gumny - 20. Dariusz Formella (89, 29. Kamil Jóźwiak), 6. Łukasz Trałka, 55. Abdul Aziz Tetteh, 11. Marcin Robak, 14. Maciej Gajos (84, 24. Dawid Kownacki) - 19. Nicki Bille Nielsen (75, 86. Radosław Majewski).

żółta kartka: Alvarinho.

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 12 402.

siwewlosy - 15 lipca 2016, 22:20:48 - *.dynamic.chello.pl
Mimo, że wynik bezbramkowy, to nie mogliśmy narzekać na nudę we Wrocławiu. Piłkarze Śląska robili co mogli, nacierali nawet piłkę magicznym ręcznikiem, jednak mimo tego nie chciała ona wpaść do bramki. Starał się również bramkarz Śląska by nie popełnić kolejnego w karierze tzw. "Pawełka". Trzeba przyznać, że udało mu się to i Lech również bramki nie strzelił. Początek sezonu, jest trochę nowych nazwisk w drużynach więc chłopaki muszą się zgrać. Cieszmy się z kolejnego sezonu naszej boskiej Ekstraklasy, w której tylko Bóg jeden jest w stanie przewidzieć wyniki... szkoda tylko, że nie płaci dyszki za każdą bramkę!

asdad - 15 lipca 2016, 22:20:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
wrocila najlepsza liga swiata

Boateng - 15 lipca 2016, 22:21:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jak ktoś ma problemy z zasypianiem to niech poogląda Lech Urbana i jego setki podań między stoperami, tempo jak z meczu old boyów. Masakra.

sd - 15 lipca 2016, 22:22:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale padlina. Gdzie jest ta nasza ekstraklasa? W okolicach Mołdawii i Azerbejdżanu. Strasznie słabe.

Adi - 15 lipca 2016, 22:24:35 - *.play-internet.pl
Dwie drużyny co bedą walczyły o miejsce 8 taka prawda Lech słabo Śląsk masakra cienko widzę Lecha w tym sezonie

taro - 15 lipca 2016, 22:24:42 - *.dynamic.mm.pl
Lech - kolejny niedoszły pucharowicz, dno dno dno....!!!

mx - 15 lipca 2016, 22:24:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Katorga dla oczu. Ekstraklasa mnie nie zawiodła nawet po zmianie sponsora.

Zbyszko - 15 lipca 2016, 22:25:03 - *.166.133.116
Frekwencja tragiczna. We Wrocławiu nie ma i nigdy nie było klimatu do piłki.

adr. - 15 lipca 2016, 22:25:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ten sezon już stracony, ale w przyszłym należy wprowadzić zasadę, że za remis 0-0 nie przyznaje się punktów.

Znany - 15 lipca 2016, 22:26:26 - *.adsl.inetia.pl
Tempo meczu jak pora wskazuje tempo Wakacyjne dosyć na początku Lech miał okazję no ale trudno lepszy remis niż porażka oby za tydzień z Zagłębiem były już trzy punkty do pierwszej przerwy reprezentacyjnej będzie wiele takich meczy w formie wakacyjnej Hej Lech!

Hazel - 15 lipca 2016, 22:26:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dość dziwne wg mnie jest to, że redaktorzy na niebiesko zaznaczyli wiadomość o drugim dzisiejszym meczu. Mecz Wisły Płock z Lechią otwierał sezon, to chyba ważniejsze wydarzenie...

greg7575 - 15 lipca 2016, 22:31:52 - *.dynamic.chello.pl
A gdzie Przemek?

kalbaro74 - 15 lipca 2016, 22:32:23 - *.dynamic.chello.pl
Ale ten Lech jest słaby.

tom1303 - 15 lipca 2016, 22:32:28 - *.dynamic.mnet-online.de
Slask dzisiaj nie chcial przegrac i to mu sie udalo. Pilkarze musza sie troche "zgrac". Bedzie lepiej.

kalbaro74 - 15 lipca 2016, 22:34:01 - *.dynamic.chello.pl

Rafał - 15 lipca 2016, 22:34:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale dno ekstraklapa nie zawodzi.

LiloS - 15 lipca 2016, 22:34:43 - *.dynamic.chello.pl
Wraca Ekstraklasa, wracają dziadek Siwewłosy z wnuczkiem Przemkiem - jest git!

kit13 - 15 lipca 2016, 22:34:47 - *.77.241.74
Dno i kilo mułu.

kowal - 15 lipca 2016, 22:34:48 - *.mycingular.net
Lech powinen zatrudnic LATALA i kilku pikarzy a nie dzieciakow do podawania pilki

cwks - 15 lipca 2016, 22:36:57 - *.58.22.120
hm po euro to juz meka to ogladac nie da sie kopanina straszna wszystkie druzyny jak na razie legia tez

dede - 15 lipca 2016, 22:39:42 - *.146.132.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
senny dramat chyba..
sprzedaż c+ przy takim poziomie dobije lada moment dna, bo nikt normalny tego syfu nie będzie oglądał..

geopolitan - 15 lipca 2016, 22:39:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Obiektywnie rzecz biorąc to mecz Wisły z Lechia był naprawdę lepszy.skazywana na spadek Wisla Plock pokazała że trzeba jednak się z nią liczyć w tej lidze a spadek raczej jej nie grozi co zasługa trenera pracującego tam od 4 lat.jak na Polskę to szok.i Furman...za granicą totalny piach a u nas...znowu wyrasta na gwiazdę tej ligi.A Lechia???rozkreci się i powinna puchary mieć.A Śląsk i Lech???no cóż.wielkie miasta piękne stadiony ale drużyn brak.brak dobrych wzmocnien

artuur,,, - 15 lipca 2016, 22:43:13 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
eksperci juz szaleja,dno,slaby,kilo mulu.Mecz byl nie taki slaby jaki material takie szycie,

jaja - 15 lipca 2016, 22:46:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl
HAHAHA Janek Urban znowu bez pomysłu na grę czyli dużo grania z tyłu ale nic z tego nie ma. Kilka nieudanych meczów na początku i za chwilę będzie w Lechu Latal z Piasta. A Jasiu jak to Jasiu dobra mina do złej gry i przypominanie cały rok jak to wygrał z Legią 4 ; 1

Kopyto - 15 lipca 2016, 23:06:10 - *.play-internet.pl
Poziom meczu żenujący.Tego po prostu nie dało się oglądać.W takiej formie to obie drużyny nadają się do drugiej ligi.Lech z aspiracjami nie może po prostu grać takiej zenuly

Bumar - 15 lipca 2016, 23:07:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
tego sie nie da oglądać oba kluby graja na poziomie 2 ligi Mecz Warta-lech 2 pokazał że Warta Poznań jest piłkarsko w wiele lepsza niż te przerekalmowane gwiazdeczki z bułgarskiej!!!Warcinko Nadejdzie Nasz Czas !!!

Bumar - 15 lipca 2016, 23:12:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Adaś - 15 lipca 2016, 23:13:54 - *.play-internet.pl
Czy wisiały flagi Wisły w sektorach Śląska?

@Bumar - 15 lipca 2016, 23:31:13 - *.adsl.inetia.pl
Ciszej tam emerycie jeden do komuny wracaj oglądać swoją wielką Wartę teraz nastała nowa era poza tym pamiętaj Garbarnię jak ładnie ich okradliście i wtedy nic nie powiedziałeś a tu płacz jakby to Warta była w Ekstraklasie..

Neutral60 - 15 lipca 2016, 23:36:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Niezły mecz na początek sezonu!!!Gdyby nie Pawełek i słupek bramki to Kolejorz ten mecz by na pewno WYGRAŁ , bo miał pomysł na grę a wrocławianie pomysłu nie MIELI !!!!

LS - 15 lipca 2016, 23:40:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie było wcale tak źle, nikt nie chciał po prostu przegrać na początku rozgrywek.

zl - 15 lipca 2016, 23:43:02 - *.dynamic.chello.pl
Gruba frekwencja na inaugurację.
We Wrocławiu nastała moda na Śląsk ?

Amica po-ń - 15 lipca 2016, 23:44:53 - *.dynamic-ra-06.vectranet.pl
Amikowcy chcieli się "podlizać" Śląskowi i zaczęli jazdę po Wiśle ,jednak nie doczekali się odzewu.
Jakieś zasady we Wrocławiu jednak obowiązują...

Kopyto - 15 lipca 2016, 23:56:37 - *.play-internet.pl
Były flagi Wisły i sporo ludzi miało na sobie trykoty Wisły więc tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi z tą zgoda czy niezgoda z Wisłą.

Bumar - 16 lipca 2016, 0:17:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wisła -Śląsk-Lechia Pozdro Skins od Warta 1912 Skins!!!

Kibic - 16 lipca 2016, 0:34:14 - *.as13285.net
Do nyrola/bumara. Leki przestały działać?

Greg2016 - 16 lipca 2016, 1:37:44 - *.play-internet.pl
Oddałem dekoder nc w kwietniu, bo chcieli wydrzec ode mnie 90, a placilem 74 z eleven. Wiec nie ogladam pilki polskiej, chociaz szkoda mi Liga plus Extra, ale skoro chcieli wiecej za to, ze bylem z z nimi 15 lat, to figa. Maja dwa zera hahaha.

qlty - 16 lipca 2016, 1:39:51 - *.opera-mini.net (*.254.145.94)
Haha. We wroclawiu ile ma miejsc trybuna północna.
Nawet na SuperPucharze na Ł3 było więcej ludzi

V - 16 lipca 2016, 6:30:20 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Dobry mecz, tylko bez goli, to jak dobra zupa bez soli, czegoś brakuje do pełnego smaku. Widać po komentarzach że są wakacje.

@kuba - 16 lipca 2016, 7:30:57 - *.centertel.pl
Powiało grozą. Pewnie jutro Roman Z. i wszyscy kibice Śląska złożą hołd ofiarom żebyś tylko ich nie nienawidził.

@kuba - 16 lipca 2016, 7:33:53 - *.centertel.pl
a i nie zapomnij na facebooku dać francuskiej flagi.

Wheeler - 16 lipca 2016, 8:11:05 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Czy ktoś z Wrocławia może racjonalnie wyjaśnić dlaczego olaliście chwilę ciszy dla ofiar zamachu w którym zginęły dwie Polki? Kibice Śląska - wstyd i żenada.

Kiełb - 16 lipca 2016, 8:26:11 - *.starachowice.vectranet.pl
Czemu nie było Jacka Kiełba w kadrze śląska na mecz z Lechem?

Malinowy - 16 lipca 2016, 8:58:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Widać, ze we Wrocławiu kompletnie nie ma i nie było klimatu dla piłki nożnej. 12 tys??? Żenada.

Jano - 16 lipca 2016, 11:04:00 - *.icpnet.pl
Środek pola w Lechu nie istniał... żenada urbaniada

dobranasza - 16 lipca 2016, 11:06:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czarno to widzę....

roro - 16 lipca 2016, 12:06:16 - *.icpnet.pl
Lech gra jak Portugalia - remisami, remisami do mistrzostwa!

s - 16 lipca 2016, 12:10:56 - *.ilabs.pl
Bruk Bet wzpożyczyć ze Ślonska Jacka Kiełba i Bukse z Lechii lub Niezgode z Legii albo Świerczoka z Łęcznei?

Zaki - 16 lipca 2016, 14:15:02 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl
Wczoraj faktycznie można było usnąć oglądając ten mecz...

LEO - 16 lipca 2016, 16:04:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Lech chyba jeszcze świętował Superpuchar ale pierwsze koty za płoty

y - 16 lipca 2016, 18:58:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pewnie za jakiś czas będą redukować pojemność tego stadionu do 15-20 tys miejsc, bo przecież frekwencja na nim to jakaś kpina, jak na takie miasto i klub, który nie ma tam konkurencji.
Z tym, że dziś i tak frekwencja była wysoka...

kibic - 17 lipca 2016, 0:24:13 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Niestety Śląsk przegrał to spotkanie walkowerem. Na boisku było jednocześnie 3 zawodników spoza UE: Morioka, Sjepanović i Dwali. Pierwszy Japonia, drugi Serb (+Macedonia), trzeci Gruzja.

seba - 17 lipca 2016, 0:37:23 - *.dynamic.chello.pl