21 lipca 2016, 20:50:18 - Adrian10
Krótka przygoda Piasta

Piast Gliwice zremisował bezbramkowo na wyjeździe z IFK Göteborg w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. W pierwszym meczu szwedzki klub wygrał 3-0 (2-0) i to właśnie drużyna z Göteborga awansowała do dalszej fazy rozgrywek. W trzeciej rundzie rywalem Szwedów będzie fiński HJK.

W ósmej minucie pierwszą okazję do objęcia prowadzenia mieli gospodarze. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Martin Smedberg-Dalence, a znajdujący się przed polem bramkowym Gustav Engvall nieczysto trafił w piłkę w dogodnej sytuacji i nie zmusił do interwencji Dobrivoja Rusova. Po chwili Piast miał świetną sytuację po dośrodkowaniu Gerarda Badíi z rzutu wolnego i strzale głową Marcina Flisa, lecz świetnie w bramce rywala spisał się John Alvbåge. Do dogodnej sytuacji mógł dojść także Mateusz Mak, ale w zamieszaniu podbramkowym po dośrodkowaniu Flisa z lewej strony pola karnego pomocnika Piasta ubiegł Haitam Aleesami.

W 30. minucie do odbitej piłki pospieszył Tobias Hysén i uderzył z kilkunastu metrów, ale piłkę świetnie zablokował Aleksandar Sedlar. Po chwili Hysén pokonał Rusova, lecz sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną szwedzkiego napastnika. Hysén nie wykorzystał także trzeciej szansy, gdy po zgraniu głową Engvalla jego strzał z linii pola karnego ponownie został zablokowany przez Sedlara. Tuż przed przerwą do głosu wreszcie doszedł Piast - po zgraniu głową Flisa z kilku metrów uderzał Paweł Moskwik, lecz chybił celu.

W drugiej połowie jeden z kontrataków Piasta mógł zakończyć się bramką. Badía przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i podał do Macieja Jankowskiego, którego płaski strzał nie zaskoczył jednak golkipera drużyny gospodarzy. Kilkanaście minut później po szarży Sørena Rieksa lewą stroną boiska udanie interweniował Michał Masłowski, ubiegając zawodników Göteborga przed oddaniem uderzenia. Po jednej z kolejnych kontr gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale w podbramkowym zamieszaniu po centrze z prawej strony boiska piłka trafiła w Engvalla i opuściła plac gry.

W 73. minucie z dalszej odległości uderzał Martin Bukata, lecz futbolówka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką. Kilka minut później po podaniu Hyséna na czystą pozycję wybiegł Jakob Ankersen, lecz w pogoni za piłką ubiegł go Rusov. W 83. minucie po akcji Engvalla w świetnej sytuacji znalazł się ponownie Ankersen, który trafił jednak tylko w boczną siatkę. W końcówce meczu szansę miał jeszcze Tom Pettersson, lecz wynik nie uległ zmianie.

21 lipca 2016, 19:00 - Göteborg (Gamla Ullevi)
IFK Göteborg 0-0 Piast Gliwice

Göteborg: 1. John Alvbåge - 2. Emil Salomonsson, 30. Mattias Bjärsmyr, 28. Thomas Rogne, 4. Haitam Aleesami - 11. Martin Smedberg-Dalence, 7. Mads Albæk (69, 6. Sebastian Eriksson), 24. Tom Pettersson, 8. Søren Rieks (63, 9. Jakob Ankersen) - 10. Tobias Hysén (79, 20. Victor Sköld), 19. Gustav Engvall.

Piast: 31. Dobrivoj Rusov - 22. Tomasz Mokwa, 88. Uroš Korun, 25. Aleksandar Sedlar, 4. Marcin Flis (69, 26. Bartosz Szeliga) - 19. Mateusz Mak, 82. Martin Bukata, 21. Gerard Badía, 15. Michał Masłowski (73, 9. Radosław Murawski), 11. Paweł Moskwik - 7. Maciej Jankowski (81, 10. Josip Barišić).

żółte kartki: Bukata, Badía.

sędziował: Giórgos Komínis (Grecja).
widzów: 7276.

Liga Europy 2016/2017

Anton - 21 lipca 2016, 20:51:04 - *.dynamic.chello.pl
Liga polska to liga amatorska. Kto grał i ogląda dużo piłki nożnej ten to widzi. Większość bramek pada fartem, akcje wolne i bez ładu i składu, mnóstwo niecelnych podań, większość strzałów z dystansu wysoko w trybuny, brak techniki, a do tego czasami nawet brak ambicji. Oczywiście zdarzają się wyjątkowe mecze na niezłym poziomie, ale to jest 1 na 10 meczów. Widać to było też dziś. Pewny awans Szwedów, nawet się sie spocili. Ani dziś ani tydzień temu w Gliwicach. Ale brawa dla Piasta, że wywalczyli chociaż ten remis, choć to większa zasługa Szwedów, że im się dziś nie chciało biegać.

adi - 21 lipca 2016, 20:51:58 - *.proneteus.pl
IFK Göteborg był do przejścia. Szkoda, że w pierwszym meczu u siebie tak cienko zagrali. Na pocieszenie jakieś pkt do rankingu.

z - 21 lipca 2016, 20:52:00 - *.range5-81.btcentralplus.com
ile jest pkt do rankingu za remis 0,250 ???

Piotrek_S - 21 lipca 2016, 20:54:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piast dzielił bronił wyniku z I mecze...haha

@Anton - 21 lipca 2016, 20:55:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy polska liga to jedyna Twoim zdaniem liga mająca regularnie przedstawiciela w fazie grupowej Ligi Europy którą nazwałbyś "amatorską"?

Jaro - 21 lipca 2016, 20:55:45 - *.zamosc.mm.pl
dobry i remis, zawsze jakiś punkcik do rankingu wpadł

@adi - 21 lipca 2016, 20:56:35 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
@adi - Z taką grą Piasta nie było szans, dzisiaj Goteborg sobie po prostu odpuścił.
Nie wiem po co wy liczycie te punkty do rankingu krajowego skoro on nie ma dla nas znaczenia, lepiej patrzcie na ranking klubowy Legii, bo to chyba jedyny klub w Polsce, który się ostatnio nie kompromituje

magnus - 21 lipca 2016, 20:57:06 - *.dynamic.chello.pl
Dziady, dziady i jeszcze raz dziady. Mam taką propozycję. Olejmy puchary. Żyjmy tak jak Brytole. Tylko nasza liga się liczy, tylko nią się zajmujmy. Na eliminacje od razu drugi skład i tylko wzmianka w wieczornym wydaniu sportu po wiadomościach. Oszczędzimy sobie nerwów i będziemy żyli w przeświadczeniu o niezwykłej sile naszej e-klapy. Tak jak Anglicy...

qwerty567 - 21 lipca 2016, 20:58:32 - *.adsl.inetia.pl
za remis wpadło do rankingu 0,125, generalnie kompromitacja

kurt.kamso - 21 lipca 2016, 21:00:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Piascik to może Legii korki pucować

Ueo - 21 lipca 2016, 21:01:52 - *.144.3p.ntebredband.no
Troszkę masz racji oni się tasuja o ranking jakby to miało znaczenie. Punkty, a przyjeżdża większość Europy i goli te ogórki. Bo Cracovia nie zdobyła nic bo Piast tylko remis. Mialybyc betonu które okolica Wisła Płock na inauguracje.

Leszek - 21 lipca 2016, 21:02:03 - *.centertel.pl
Szacunek z Gdańska za ten remis- bo to 0,5 punkta dla Polski do Rankingu Krajowego UEFA.

ehh - 21 lipca 2016, 21:02:34 - *.chomiczowka.waw.pl
Straszne, naprawde straszne.
Jak mozna tak grac? Jak mozna nie atakowac wiedzac ze sie przegrywa (chocby w jednej polowie).
Co ciekawe drugi sklad Piasta wyglada lepiej jak pierwszy....

@Anton - 21 lipca 2016, 21:02:45 - *.pl
bardzo surowo oceniłeś całokształt, być może z nutą przesady, chciałbym znać na 100% oblicze naszych drużyn eksportowych, tzn rozegrać taki mecz jak ten w połowie września, Piast i Cracovia nie pokazali nic, byłaby szansa gdyby zachowali najmocniejsze kadry tzn Cracovia z Kapustką+Rakelss i Piast Vacek+Nespor
ale być moŻe jest to moje naiwne myślenie ze jakiś poziom prezentują..

Leszek - 21 lipca 2016, 21:03:38 - *.centertel.pl
do @magnus- tylko że Anglicy są w czołówce w Rankingu Krajowym UEFA. Ale niezły żart.

kimonno - 21 lipca 2016, 21:04:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Śmiechu warte liczą te nie istotne punkty he remis
taki wysiłek Piasta jak dziadka ze sraczką

sjk - 21 lipca 2016, 21:06:46 - *.play-internet.pl
Sledząc dzisiejsze mecze LE a także wczesniejsze mecze zespołu z Łotwy Jeglava to nie przypadek że awansowali dalej!!!!
Ich bramkarz Kaspars Iktens jest niesamowity dzis wybronił 17 strzałów aż, wcześnirj w Bratysławie było podobnie!
Świetny bilans jesli chodzi o stracone gole w Jeglavie a przedewszystkim wybronione strzały! Chciałbym żeby Łęczna go kupiła bo jestem z LBN taki bramkarz może dałby nGórnikowi nawet puchary w tym sezonie!!!!

seta - 21 lipca 2016, 21:16:48 - *.sta.asta-net.com.pl
0,125 punktu do rankingu od Piasta i 0,0000 od Cracovii - dramat.

14/88 - 21 lipca 2016, 21:21:25 - *.opera-mini.net (*.254.160.116)
Dobrze że wpadło 0,125 do rankingu :-D musimy liczyć na Zagłębie ze sprawią sensacje i wyeliminują Grobarich :-), Rudy za te skandale w pucharach powinien karać po - 15 dla Craxy i Piasta bo to jest kompromitacja naszej kopanej .

eros - 21 lipca 2016, 21:38:35 - *.centertel.pl
Beka a ludzi którzy jarają się dziesiątkami punkta do rankingu.

maracana - 21 lipca 2016, 21:38:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Po meczach Cracovii i Piasta widać ewidentnie ze te kluby nie chcą grac w europejskich pucharach.Jak najszybciej odpaść i mieć puchary z glowy.Tu nic do tego nie ma poziom naszej ligi.Pamietam kilkanaście lat temu wypowiedz trenera klubowego,ktory stwierdził ze gra jego druzyny w pucharze wtedy jeszcze uefa psuje mu caly tok przygotowan do ligi.

gdd - 21 lipca 2016, 21:41:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
jak patrzę na takie zespoły to zastanawiam się czy nie lepiej oddać puchary niż napalać się i odpadać na starcie

0:3 - 21 lipca 2016, 21:49:20 - *.centertel.pl
Bilans Piasta w europejskich pucharach to 4 mecze i 0 wygranych. Komedia.

Luki - 21 lipca 2016, 21:56:47 - *.play-internet.pl
Piast wygrał u siebie z Karabachem 2-1. Przegrał dopiero w karnych

Ronnie - 21 lipca 2016, 21:58:24 - *.radom.vectranet.pl
Może nie liga amatorska... ale półamatorska to już na pewno. Czyli - profesjonalne pensje za amatoską grę :D

jasiek - 21 lipca 2016, 22:31:58 - *.dynamic.chello.pl
Do @sjk jakie 17 strzałów wybronił? Przez cały mecz wyjął może 5 strzałów, reszta w pole. Co nie zmienia faktu, że był jednym z ojców sukcesu.

Mv87 - 21 lipca 2016, 22:36:56 - *.dynamic.chello.pl
Auf wiedersehen, auf wiedersehen! Gleiwitz, Gleiwitz - auf wiedersehen!

cracov - 21 lipca 2016, 22:42:31 - *.dynamic.chello.pl
A Shkendija przeszła dalej.Pozdrowienia dla PASIAKÓW

antopol - 21 lipca 2016, 23:04:40 - *.centertel.pl
300 tys. euro wpadło.

simon - 21 lipca 2016, 23:16:30 - *.strowgernet.pl
czyli, ze w pucharach umie grać Legia i Lech...
niestety

@Luki - 21 lipca 2016, 23:18:45 - *.adsl.inetia.pl
Piast przegrałwtedy dopiero po dogrywce. Szmatę przy bliższym słupku puścił Szumski. Do dzisiaj mi się to śni.

piłkarz - 21 lipca 2016, 23:36:22 - *.inet-siec.pl
Ruch Chorzów nie zawiódł nigdy w pucharach nie tylko Legia i Lech

Rodowity k - 21 lipca 2016, 23:57:06 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
no coz jedni w europejskich pucharach - drudy w 2 lidze beda grac z takimi tuzami jak bytovia czy gks katowice!

jla - 22 lipca 2016, 0:00:21 - *.dynamic-ra-11.vectranet.pl
buahahahaah piłkarz robawiłeś mnie do łez...

fdm - 22 lipca 2016, 0:19:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Drużyny, które kompromitują Polską piłkę w pucharach powinny dostawać x lat zakazu uczestnictwa w nich. Przydałby się taki dla np. cracovii za ten ostatni blamaż.

piłkarz - 22 lipca 2016, 0:19:16 - *.inet-siec.pl
lorens stadiony nie są tu tematem...a śląski jest w Chorzowie to niech sobie na nim grają.

Anton - 22 lipca 2016, 0:44:31 - *.dynamic.chello.pl
Może trochę przesadziłem, ale jednak coś w tym jest. Mamy w Polsce jeden, dwa kluby co może są na poziomie średniaków europejskich, ale reszta to amatorka albo półamatorka. Wkurza mnie to, bo finansowo nie jesteśmy gorsi np od Czechów, a poziomem jesteśmy od ich ligi niżej o klasę. PS Cieszy postawa dziś Zagłębia.

cc - 22 lipca 2016, 1:13:47 - *.199.172.47
Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że Piast Gliwice przegrał ten dwumecz już w szatni. Oglądałem ten meczyk i Göteborg to są przeciętniaki.W tym jednak problem, że Piast Gliwice to nie amatorzy, ale OLEWACZE PUCHARÓW. Liczy się tylko dla nich granie w Ekstraklasie i byt ligowy a mają w nosie puchary. Przegrać u siebie 0:3 to totalny wstyd, olewka i amatorka. Ten dwumecz Piast przegrał już przed I-wszym gwizdkiem sędziego w pierwszym spotkaniu. Ten IFK Göteborg nie wejdzie nawet do grupy, bo jest za słaby. HJK może przejdzie ,ale na tym się skończy. Jak trafi na solidny zespół w IV rundzie to srogie baty.

Znany - 22 lipca 2016, 6:51:07 - *.adsl.inetia.pl
Śpieszmy się kochać Polskie kluby tak szybko odpadają

Nie - 22 lipca 2016, 8:55:37 - *.muszyna.net
Więcej zagranicznego szrotu więcej! Piast żenua. Zabierzmy się za szkolenie młodzieży! Przy takim poziomie ligi powinno być na boisku co najmniej 5 młodzieżowców! Poziom na pewno nie spadnie!

... - 22 lipca 2016, 10:40:46 - *.146.130.209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Gdyby to był Piast z ubiegłego sezonu, rywalizacja pewnie wyglądałaby inaczej. No ale to jest Polska - tutaj wywalcza się awans do pucharów, a potem wyrywa drużynie trzonowe zęby...

kompromita - 22 lipca 2016, 12:30:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
- Pokazaliśmy, że puchary to jest święto. Można grać w nich dobrze i godnie reprezentować Polskę. Puchary nie muszą być utrapieniem, ale mogą dawać radość wszystkim - podkreśla trener Zagłębia...żenada PIAST I CRACOVIA...żenada

Arek - 22 lipca 2016, 14:31:13 - *.free.aero2.net.pl
A ten Necek, czy jak mu tam to już jest pierwszy trener Piasta, czy szukają kogoś za Latala? Swoją drogą, na prawdę mierna jest ta Piaścina. Już w zeszłyym sezonie mówiłem, że w tym walka o utrzymanie będzie i chyba się nie pomyliłem, bo jak się już w I kolejce takie baty dostaje, w Europie też to z czym do ludzi?

LEO - 22 lipca 2016, 19:13:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gdyby w pierwszym meczu Piast miał więcej sytuacji może było inaczej a tak jest jak jest

Tomy - 24 lipca 2016, 12:49:06 - *.dynamic.chello.pl
Polskie kluby nie mają jaj, ochoty, umiejętności aby z kimkolwiek rywalizować w europejskich pucharach. Kompletna amatorszczyzna, tylko po co takie duże pieniądze na to wszystko.