7 sierpnia 2016, 17:21:38 - dyrovski
Pierwsze straty Zagłębia

Zagłębie Lubin zremisowało na własnym boisku 1-1 (0-0) z Pogonią Szczecin w pierwszym niedzielnym meczu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy. "Portowcom" prowadzenie dał Kamil Drygas, a lubinianie odpowiedzieli trafieniem Łukasza Janoszki. Dla gospodarzy była to pierwsza strata punktowa i bramkowa w lidze w tym sezonie.

Początek spotkania nie należał do najlepszych. Obie drużyny były niedokładne i nie miały pomysłu na przeprowadzenie akcji bramkowej. Sytuacja zaczęła się zmieniać po upływie pierwszego kwadransa, kiedy to Rafał Murawski dośrodkował z rzutu wolnego, a niecelny strzał głową oddał Jarosław Fojut. Dwie minuty później, po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Martin Polaček minął się z piłką w polu bramkowym, co mógł wykorzystać Mateusz Matras, jednak futbolówka po jego uderzeniu poleciała nad bramką. W kolejnej akcji Spas Delew zacentrował z prawej strony boiska, a strzał głową oddał Jakub Czerwiński, lecz piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. Zagłębie groźny strzał oddało dopiero w 29. minucie, ale po uderzeniu Krzysztofa Janusa futbolówka poleciała obok słupka. Dziesięć minut później Zagłębie było jeszcze bliżej strzelenia gola. Łukasz Piątek dośrodkował z prawej strony, a głową uderzył Adrian Rakowski, jednak nieznacznie się pomylił. Tuż przed przerwą Delew minął Janusa i oddał mocny strzał, ale bardzo dobrą interwencją wykazał się Polaček, który wybił piłkę.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy bardzo mocno sprzed pola karnego kopnął Kamil Drygas, ale Polaček - choć z problemami - ostatecznie złapał futbolówkę. W 61. minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu, a zdobyła ją Pogoń. Ádám Gyurcsó dokładnie zacentrował w pole karne z lewej strony boiska, a Drygas pokonał bramkarza Zagłębia uderzeniem głową. Dwadzieścia minut później Pogoń ponownie groźnie zaatakowała za sprawą tych dwóch zawodników. Gyurcsó dośrodkował tym razem z rzutu rożnego, a po strzale głową Drygasa świetną interwencją popisał się Polaček. W 84. minucie Zagłębie doprowadziło do remisu. Ľubomír Guldan posłał piłkę w pole karne, a Dawid Kudła wybił ją tak nieudolnie, że ta spadła pod nogi Łukasza Janoszki. Skrzydłowy gospodarzy zachował się czujnie i nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w bramce.

7 sierpnia 2016, 15:30 - Lubin (Stadion Zagłębia)
Zagłębie Lubin 1-1 Pogoń Szczecin
Łukasz Janoszka 84 - Kamil Drygas 61

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 24. Jakub Tosik, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 23. Daniel Dziwniel (46, 4. Aleksandar Todorovski) - 7. Krzysztof Janus, 20. Jarosław Kubicki, 28. Łukasz Piątek, 17. Adrian Rakowski (64, 18. Filip Starzyński), 14. Łukasz Janoszka - 27. Michal Papadopulos (59, 26. Krzysztof Piątek).

Pogoń: 66. Dawid Kudła - 9. Adam Frączczak (90, 21. Sebastian Rudol), 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 33. Mateusz Lewandowski - 11. Spas Delew (82, 77. Ricardo Nunes), 14. Kamil Drygas, 23. Mateusz Matras, 6. Rafał Murawski, 7. Ádám Gyurcsó - 18. Seiya Kitano (70, 93. Łukasz Zwoliński).

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 6298.

patryki - 7 sierpnia 2016, 17:22:32 - *.torun.mm.pl
pogon lepsza pierwszy

Shofi - 7 sierpnia 2016, 17:23:02 - *.146.65.49.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Haha pogon remis szczecin

Danziger - 7 sierpnia 2016, 17:23:26 - *.dynamic.chello.pl
Gdyby nie kudła paprykarze by wygrali, krety słabną w oczach.

trewi - 7 sierpnia 2016, 17:23:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zaskakujacy ten wynik.Buki zas wykiwaly grajacych w kupon

liga - 7 sierpnia 2016, 17:24:02 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pogoń znów na remis :-)

kibic72 - 7 sierpnia 2016, 17:24:02 - *.static.chello.nl
Super remis , ale golkipera w POGONI nie ma !!!!!!!!!!!!

Albert - 7 sierpnia 2016, 17:24:09 - *.centertel.pl
zagłębie spuchło...

Boateng - 7 sierpnia 2016, 17:25:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ktoś ze Szczecina wie czemu Janukiewicza całkowicie skreślono? Słowik i Kudła to parodyści.

INS - 7 sierpnia 2016, 17:25:49 - *.dynamic.chello.pl
Żenada. Pierwsza drużyna grała u siebie z przedostatnią a wyglądało to tak jakby grały dwie ostatnie. Jeszcze raz żenada. Zagłębia nie tłumaczą mecze pucharowe.

Kek - 7 sierpnia 2016, 17:26:14 - *.dynamic-ra-02.vectranet.pl
Po trybunach wiatr hulał.

di Ghjjkjg - 7 sierpnia 2016, 17:26:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Twoja drużyna grała wczoraj z podobnym skutkiem ;)

Kabanos - 7 sierpnia 2016, 17:27:33 - *.play-internet.pl
Zaglebie dobrze sklad rezerwowy i remis

kalbaro74 - 7 sierpnia 2016, 17:28:07 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie wróciło do normalności.

@Boateng - 7 sierpnia 2016, 17:28:45 - *.internetia.net.pl
1. Uważany był za szefa mafii która robi złą atmosferę.
2. Mówił co uważał, nawet o zarządzie i członkach sztabu.
3. Potrafił powiedzieć koledze z drużyny, że ma swoje lata i chce jeszcze coś zdobyć z Pogonią a nie grać o nic.

Tomek - 7 sierpnia 2016, 17:29:38 - *.dynamic.chello.pl
Zagłębie fartowny remis. Pogoni należało się zwycięstwo ale Pogoń nie ma bramkarza i szczęścia.

cwks - 7 sierpnia 2016, 17:32:16 - *.146.101.202.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
jak by awansowali do LE to juz by było po nich

likao - 7 sierpnia 2016, 17:34:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kazimierz REMIS Moskal i wszystko jasne. Mecz do wygrania, ale jak trenerem jest Moskal to musi być brama w końcówce. Gość jest nie do podrobienia. To samo było w Wiśle. Ile bramek i punktów straciła Wisła w końcówkach gdy on był trenerem to naprawdę zastanawiające. No a to co zrobił TERMALICE z Olimpią Grudziądz to majstersztyk. Lepiej żeby zmienił zajęcie bo będzie pośmiewiskiem na cale lata

normalka - 7 sierpnia 2016, 17:35:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wynik do przewidzenia. Nie wiem jakim trzeba być głąbem, aby w tym meczu postawić na Zagłębie

moox - 7 sierpnia 2016, 17:35:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Janukiewicz do bramki. Kreciki słabną w oczach, aż miło

elfazo - 7 sierpnia 2016, 17:42:05 - *.dynamic.chello.pl
Nie tyle Lubinki słabna tylko w tym meczu Stokowiec wystawił zbyt mocno rezerwowy skład i to było do przewidzenia ze konsekwencja tego składu może być słaba gra i słaby wynik.
Inna sprawa dlaczego to zrobil majac w dyspozycji Stazynskiego - Vlasko - Wcisnoł tam słabiutkiego Rakowskiego - Do tego Obrona bez Cotry - Ewidenty błąd trenera Zagłebia chyba zbyt mocno uwiezył w jakość swoich zmiennikow.

BadBoy - 7 sierpnia 2016, 17:45:30 - *.56.12.35
Jaga dziekuje Portowcom. ..

yolo - 7 sierpnia 2016, 17:46:01 - *.58.145.115
Zaglebie juz zmeczone pucharami teraz beda oddychac rekawami do konca sezonu. Walka o utrzymanie bedzie

@elfazo - 7 sierpnia 2016, 17:49:52 - *.dynamic.chello.pl
Nie chodzi o to kto grał, ale jak grał, a widać, że już swoje wybiegali i sił zbyt dużo nie mają.

Staś - 7 sierpnia 2016, 17:56:18 - *.uznam.net.pl
Do Boateng.Wiesz ja już dawno mówię o tym ci Bramkarze Pogoni to dramat,więcej to tragedia.Trzeba podziękować Michniewiczowi.Nie mogę patrzeć na ich grę. Okręgówka to ich miejsce.

bako - 7 sierpnia 2016, 18:12:22 - *.56.36.213
Zal czytac tych waszych wypocin boli ze Zagłębie nie narobilo siary jak Piast iCracovia w europie juz w nastepnej kolejce Zagłębie rozjedzie Piast I wszystko wroci do normy gimbusy!!!

zed - 7 sierpnia 2016, 18:15:31 - *.dynamic.chello.pl
Janukiewicz taki sam parodysta jak ci dwaj pozostali.
Pogoń potrzebuje nowego bramkarza.

halina - 7 sierpnia 2016, 18:17:37 - *.dynamic.chello.pl
bylem na tym meczu i juz w 60 minucie chcialem isc do domu bo to co grali dzisiaj to masakra jak mozna sie tak meczyc z tak slaba pogonia a ten dziwniel to szkoda gadac po jakiego stokowiec tak miesza skladem glupie zmiany nie mogl od poczatku grac todorovski wielce zmeczeni po czwartku a na rakowskiego to patrzec nie moge !!! mam nadzieje ze z piastem beda juz wszyscy od poczatku grali

cpjś - 7 sierpnia 2016, 18:27:46 - *.dynamic.chello.pl
Jak dotąd najsłabszy mecz Zagłębia porostu masakra bez kilku podstawowych zawodników nie ma drużyny. Najsłabsze ogniwo to Rakowski

znudzony - 7 sierpnia 2016, 18:52:53 - *.ssp.dialog.net.pl
Panie trenerze, nie raz już padło to pytanie ale ja zapytam jeszcze raz. Co Pan widzi w Rakowskim? Plącze się toto bez sensu między nogami w środku boiska. Raz on sfauluje, raz jego sfaulują i tak cały czas. Zero kreatywności i pomyślunku, słaba siła fizyczna i waleczność. Trudno o bardziej nudnego i bezbarwnego zawodnika. Na oglądanie takich "gwiazd" ludzie pieniędzy na bilety wydawać nie będą.

LUBIN - 7 sierpnia 2016, 18:56:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Zagłębiu potrzeba tygodnia odpoczynku i będzie dobrze. Widać było po zawodnikach ogromne zmęczenie. Zagłębie dwa dni odpoczynku i podróż z Danii organizmu się nie oszuka. Jakie równe szanse w sporcie skoro jedni cały tydzień odpoczywają inni dwa dni.Dla Zagłębia Lubin to już 10 mecz. Nie dziwota, że polskim drużynom przy takich małych kadrach nie zależy na grze w pucharach a ponadto beznadziejny system i terminarz ligi. W dzisiejszym meczu wyciągnęli co mogli. Pogoń dzisiaj zaprezentowała się w Lubinie bardzo dobrze i taką gra będą szli w górę tabeli.

UWAGA - 7 sierpnia 2016, 19:00:14 - *.146.34.89.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@znudzony - dokładnie . Starzyński , Vlasco i inni piłkarze na ławce a mameja na boisku - ŻENADA !!!

Obywatel G - 7 sierpnia 2016, 19:25:39 - *.ssp.dialog.net.pl
do Uwaga i znudzony. Ja na Rakowskiego nie mogę patrzeć jak gra od zawsze. Zero kreatywności, zero polotu. Ten facet nie nadaje się nawet do drużyny A-klasowej. Nie mam pojęcia co Stokowiec w nim widzi. Grać z Rakowskim, to jak grać w 10 na 11.

Kibic - 7 sierpnia 2016, 20:02:07 - *.play-internet.pl
Dziś lubińska tłuszcza nic nie napisze o "Wielkim Zagłębiu"? Zawsze to mile połechtać oczęta jakimś oksymoronem.

UWAGA - 7 sierpnia 2016, 20:24:13 - *.146.34.89.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Oabywatel G - jak jest Rakowski w składzie to ja odrazu liczę że gramy w 10- ciu . Unika gry , chowa się za rywala a jak ma piłkę to pozbywa się jej jak najłatwiej czyli do tyłu .

UWAGA - 7 sierpnia 2016, 20:25:26 - *.146.34.89.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Kibic - 7 sierpnia 2016, 21:07:37 - *.gansta93.com
krakowskiej tłuszczy gratulujemy minimalnej porażki z Cracovia i nowego własciciela

gin - 7 sierpnia 2016, 21:18:29 - *.146.99.158.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czasem trzeba umiec nie przegrac grajac slabszy mecz,wazne ze paprykarz nie wygral i dalej tuli ogon ex...

Adrian Rak - 7 sierpnia 2016, 21:23:19 - *.dynamic.chello.pl
Panowie z tej strony Adrian jestem Dogadany ze Stokowcem i bede grał - Starzynski i Vlasko ławka W koncu w ciagu 310 wystepów strzelilem 2 gole i zaliczylem 3 asysty wiec prosze o cierpliwosc .

abc - 7 sierpnia 2016, 21:32:35 - *.centertel.pl
Do przewidzenia ze mecz na remis. cala polska liga. karzdy mowynik jest morzliwy.

pit - 7 sierpnia 2016, 21:40:59 - *.dynamic.chello.pl
Halina trza było wrócić.

erick - 7 sierpnia 2016, 21:50:38 - *.ssp.dialog.net.pl
Panowie Zagłębie może było zmęczone po Danii, ogólnie to szacun za wyeliminowanie z pucharów Slavii Sofia i Partizana Belgrad, będzie dobrze w tym sezonie mistrzostwo polski dla Zagłębia, ogromnie w to wierzę.

dab - 7 sierpnia 2016, 22:26:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Panie Prezesie gdzie te wzmocnienia, na razie straciliśmy solidnego obrońcę Dąbrowskiego, problem w ataku od dawna Papa często się zacina a Krzysiek jeszcze ma czas na ogrywanie się

Kibic ZL - 7 sierpnia 2016, 22:33:28 - *.play-internet.pl
Rakowski Co ????????????
Odejdź Prosze! !!!!!!!!

arro - 8 sierpnia 2016, 0:21:34 - *.dynamic.chello.pl
Stokowca znowu dopadł Wirus Rakowskiego - nawrót choroby skutkuje notorycznym wstawianiem słabego piłkarskiego i nieco flegmatycznego zawodnika Adriana Rakowskiego do 1 składu - mimo ze w klubie posiada 2 konkretnych graczy na jego pozycje.
Wirus Rakowskiego jest trudny do zwalczenia bo chorujacy idzie w zaparte i nie przyznaje sie do tego ze ma problem - Problem z wystawianiem Najlepszych Piłkarsko zawodnikow do pierwszej jedynastki.

cc - 8 sierpnia 2016, 2:59:53 - *.jetstream.xtra.co.nz
Tak czy siak Zagłębie zrobiło więcej w pucharach niż wszystkie polskie kluby razem wzięte. Jeden słabszy mecz tego nie zamaże. Z tego zespołu jeszcze mogą być ludzie, chociaż szkoda trochę odejścia Dąbrowskiego, ale on to akurat będzie może miał szansę zagrać w LM i przyda się Legii, która gra dalej w pucharach europejskich.

cc - 8 sierpnia 2016, 3:06:34 - *.jetstream.xtra.co.nz
Pogoń ma młodziutki skład - to się chwali. Powie coś ktoś o występie młodego Japończyka? Może to będzie drugi Shinji Kagawa? Cieszy, że obie drużyny mają w miare młode skłądy i stawiają na młodych graczy.

ZLFan - 8 sierpnia 2016, 7:32:28 - *.play-internet.pl
Panowie krytykanci sprawdźcie wyjściowy skład. Brak Cotry, Todorowskiego, Vlaski, Starzyńskiego, i K.Piatka. po odpadnieciu z Ligi europy nastawiają się na zdobycie Pucharu Polski. Dziękuję, dobranoc. Pozdrawiam

werykop - 8 sierpnia 2016, 8:48:29 - *.146.0.144.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Słabszy mecz i tyle.

Wzl - 8 sierpnia 2016, 10:54:10 - *.dynamic-ra-08.vectranet.pl
Piotr Malarczyk jest do wzięcia on by z pewnością godnie zastąpił Dąbrowskiego . Stokowiec jeszcze nam potrzeba skrzydłowego i napastnik . I dziękuję możemy spać spokojnie

ZyLeta - 8 sierpnia 2016, 11:30:15 - *.adsl.net.t-com.hr
Potrzebujemy Micanskiego sprzed lat.Sam wygrywał nam mecze.Kilka lat minęło a my wciąż gramy Papą który potrafi się zastawić czy obrócić ...a napastnik ma walić bramki jak kiedyś Robak przykładowo...

LEO - 8 sierpnia 2016, 14:53:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl