21 sierpnia 2016, 19:50:20 - dyrovski
Bomba Kovačevicia

W przedostatnim meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1-0 (0-0). Zwycięską bramkę potężnym uderzeniem z daleka zdobył Aleksandar Kovačević. Dzięki wygranej gdańszczanie wyprzedzili dzisiejszego rywala i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Długo trzeba było czekać w tym spotkaniu na pierwszy groźny atak. W 25. minucie udało się go przeprowadzić gospodarzom. Konstantin Vassiljev zagrał z rzutu rożnego w okolice szesnastego metra do Przemysława Frankowskiego, a skrzydłowy Jagiellonii uderzył bez przyjęcia, ale piłka poleciała obok dalszego słupka. Minutę później Frankowski podał do Tarasa Romanczuka, a Ukrainiec oddał strzał, lecz była to słaba próba i Damian Podleśny bez problemu złapał futbolówkę. W 37. minucie Vassiljev kopnął bardzo mocno z rzutu wolnego z dalekiej odległości, ale dobrą interwencją wykazał się golkiper gości.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej części gry kolejną okazję do zdobycia bramki mieli gospodarze. W sytuacji sam na sam z Podleśnym znalazł się Fedor Černych, ale Litwin oddał niecelny strzał. W 63. minucie pierwszy celny strzał oddała Lechia i od razu objęła prowadzenie. Bardzo mocno z daleka uderzył Aleksandar Kovačević i pokonał bezradnego Mariána Kelemena. W 69. minucie szansę miała Jagiellonia. Po zamieszaniu w szesnastce gości strzał głową oddał Černych, lecz piłka odbiła się od poprzeczki. Do pustej bramki próbował ją jeszcze skierować Marek Wasiluk, ale za mocno uderzył ją głową i ta poleciała nad poprzeczką. Dziewięć minut później Vassiljev kopnął z rzutu wolnego, lecz był to nieudany strzał. W 88. minucie Vassiljev chciał zaskoczyć Podleśnego z prawej strony boiska, ale bramkarz Lechii skutecznie interweniował.

21 sierpnia 2016, 18:00 - Białystok (Stadion Miejski)
Jagiellonia Białystok 0-1 Lechia Gdańsk
Aleksandar Kovačević 63

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen - 8. Łukasz Burliga (73, 18. Maciej Górski), 20. Dawid Szymonowicz, 14. Marek Wasiluk, 77. Piotr Tomasik - 21. Przemysław Frankowski, 22. Rafał Grzyb (83, 11. Karol Mackiewicz), 6. Taras Romanczuk, 5. Konstantin Vassiljev, 7. Dmytro Chomczenowśkyj (73, 23. Damian Szymański) - 10. Fedor Černych.

Lechia: 77. Damian Podleśny - 2. Rafał Janicki, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak - 41. Paweł Stolarski (79, 13. Bartłomiej Pawłowski), 4. Aleksandar Kovačević, 20. Michał Chrapek, 7. Miloš Krasić, 27. Rafał Wolski (71, 23. Grzegorz Wojtkowiak), 28. Flávio Paixão - 11. Grzegorz Kuświk (74, 19. Marco Paixão).

żółte kartki: Tomasik, Černych, Mackiewicz - Janicki, Stolarski, Kovačević, Maloča.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 17 100.

BadBoy - 21 sierpnia 2016, 19:50:45 - *.col.wideopenwest.com
Wielkie pozdro Piotr Nowak, Fire Legend!

siwewlosy - 21 sierpnia 2016, 19:50:46 - *.dynamic.chello.pl
W Białymstoku niezłe widowisko. Bezbramkowy wynik do przerwy spowodował, że na drugą połowę zawodnicy wyszli w bojowych nastrojach i niemal skończyło się to bójką rodem z ligi ukraińskiej. Bardzo aktywny trener Probierz uspokajał piłkarzy Lechii jednak nie poczęstował ich kielonkiem whisky na zgodę, przez co zaczęli grać jeszcze bardziej brutalnie. Kovacević zdenerwował się do tego stopnia, że oddał chyba strzał życia. Niektórym przypominał on (chyba fryzurą) nawet samego Roberto Carlosa. Lechia idzie na mistrza... póki co, bo w naszej Ekstraklasie wszystko jest możliwe jak przykładowo to, że piłkę z bramki Lechii wybija piłkarz Jagiellonii.

gdynia - 21 sierpnia 2016, 19:52:39 - *.ip.netarea24.pl
Mamy Lidera hej Lechio mamy lidera!!!!!!!

ii - 21 sierpnia 2016, 19:52:40 - *.dynamic.mm.pl
Wszyscy będą chcieli ograć lidera,ale za wysokie progi

gsbhhh - 21 sierpnia 2016, 19:54:31 - *.dynamic.chello.pl
Tak to jest wielka jago, nic nie grac, zdobywac punkty i przypisywac sobie taktycza maestrie. Dzisiaj i jeszcze niejednokrotnie zostanuecie pokonani w twn sposob. Bo grac i zdibywac punkty pidcpresja to sztuka, jak sie nic nie musi i gra o utrzymanie to zadna trudnosc.

Fan Jagi - 21 sierpnia 2016, 19:54:38 - *.96.130.130.ipv4.supernova.orange.pl
Dopóki jeszcze oknkno transferowe otwarte,
ściągnijcie z dwóch konkretnych piłkarzy !
Mamy krótką ławkę.
Chyba ze znowu będziemy się bujać żeby się tylko utzymać.

SPQR - 21 sierpnia 2016, 19:56:12 - *.dynamic.chello.pl
Probierz to jednak prostak, żeby prowokować zawodników drużyny przeciwnej to chyba uchodzi tylko za wschodnią granicą. Poziom właściciela Warty Poznań.

jechać leh - 21 sierpnia 2016, 19:56:14 - *.centertel.pl
Piach totalny.Lider z przypadku i jednorazowy.

wewo - 21 sierpnia 2016, 19:57:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
będzie walkower. Kovacevica nie powinno być na boisku bo nie chciał zdjąć sygnetu, co jest sprzeczne z przepisami.
A "sędzia" Kwiatkowski poza utrzymaniem go na boisku: dopuścił do polowania na Vasilieva, za rozmyślne uderzenie w twarz daje tylko żółtą kartkę, za dyskusje natomiast szafuje tymi kartkami aż miło.
Jakim prawem ten pan "sędziuje" mecze ekstraklasy?

M. - 21 sierpnia 2016, 20:00:04 - *.play-internet.pl
Gdzie Lechia nie może tam śedzia pomoże...

Marek - 21 sierpnia 2016, 20:00:05 - *.146.36.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
A nie mówiłem tydzień temu? Pozdrowienia z Białegostoku. LECHIA LIDERA MA!

daniel - 21 sierpnia 2016, 20:00:33 - *.radom.vectranet.pl
brawo Lechia, pozdrowienia z Radomia

zico - 21 sierpnia 2016, 20:02:21 - *.dynamic.chello.pl
Brawo Lechia! Pozdrowienia dla Szwagra z Białego

@wewo - 21 sierpnia 2016, 20:02:25 - *.dynamic.chello.pl
Nie da się wygrać na boisku to trzeba dostać walkowera typowa taktyka baby jagi.

Saniol - 21 sierpnia 2016, 20:03:13 - *.ten.net.pl
NaJlepsza frekwencja w ekstraklasie szkoda że piłkarze znowu to zepsują.

Lechia - 21 sierpnia 2016, 20:20:42 - *.18.251.230
I wlasnie o to chodzi Lechijko.

meteor@gma - 21 sierpnia 2016, 20:20:45 - *.adsl.inetia.pl
No i pięknie, kibice jagi pobluzgali a Jaga mecz przegrała. Probierz cwaniaczek lubi zaczepki i alkohol - ten typ tak ma.

2. przyrząd do sprawdzania składu ciał stałych i płynnych;
3. osoba zajmująca się badaniem próbek i ustalaniem jakości towaru, wyrobu; probierca;
4. specjalista ustalający próbę wyrobów z metalu szlachetnego; probierca

Maro - 21 sierpnia 2016, 20:28:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jaga dobry mecz. Lechia przecietna do bólu, a na pewno gorsza niż w ubiegłym sezonie w Białymstoku. Panie trenerze i prezesie kupcie Jadze dobrego napastnika bo kolejny sezon bez napadziora nie do przyjęcia.Tyle i aż tyle, bo zespół jest ok.

Maro - 21 sierpnia 2016, 20:35:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

max - 21 sierpnia 2016, 20:36:19 - *.dynamic.chello.pl
majster
Masz rację Lechia nic nie grał tylko siedzieli na trawie i się opalali.Krótkiego rozumu nie można gratulować.

co jest - 21 sierpnia 2016, 20:41:12 - *.gdynia.mm.pl
Ludzie,jaka to sensacja? A co to niby Arka wygrała z Barceloną czy z Bayernem? Legia nie jest w tym sezonie silna!..ale pompowanie balona trwa nadal,piszą w niektórych gazetkach o jakimś kopciuszku który wygrał z mistrzem na wyjeździe...ludzie zastanówcie się jakie to śmieszne.!Arka wygrywa z Wisłą,Legią czy Ruchem 3 golami będąc o klasę lepszym zespołem a niektórzy dziennikarze zaślepieni pompują balonik dalej...prezes Legii opowiada jakieś bajki w mediach,że to skandal i.t.d.niech lepiej jego ludzie liczą kartki przed rewanżem i niech pochyli głowę przed przeciwnikiem,choćby gratulując. komedia...

jagafan - 21 sierpnia 2016, 20:57:47 - *.bialystok.vectranet.pl
ej Wy tam w gdańsku, z czego taka radość?!?!?..oddaliśie jeden strzał i wygraliście!...a poza tym to żenada!...wielka lechia naszpikowana 'wielkimi" gwiazdami!! wy- legia powinniście z taka kasą bić wszystkich na bez łeb a tu kicha, fuks!

TT - 21 sierpnia 2016, 21:02:06 - *.limes.com.pl
Powiem tak Piłka należny do Trójmiasta Areczka i Lechia. Pozdro dla wszystkich TAG

zelek - 21 sierpnia 2016, 21:02:51 - *.play-internet.pl
Ilu jeszcze zawodników wykończy PROBIERZ np. góralski.Zawodnicy odchodzący z Jagi oddychają z ulgą.

oj - 21 sierpnia 2016, 21:10:49 - *.centertel.pl
Lechia mało aktywna ale mądrze broniąca w lechii są jedna gwiazdy tak np bylo z Koroną 2 2 a potem centra flavio i kuświk gol. Jak się wzmocnią to będzie lepiej .A Arka zaskoczyła wszystkich ostatnio sledzie wygrali z legią w 1979 dawno.

kiper - 21 sierpnia 2016, 21:30:14 - *.petrus.pl
podles w bramce i jest 0 z tylu

Stomilowie - 21 sierpnia 2016, 21:40:25 - *.olsztyn.vectranet.pl
Brawo Lechia! Pozdrowienia z Olsztyna!

kkkkkkk - 21 sierpnia 2016, 21:40:46 - *.play-internet.pl
Szanuje Probieza ale mompletnie nie rozumiem decyzji o nie wystawianiu Goralskievo on wszystko czysci na przedpolu. Z nim nie doszlo by do sztrzalu lechity

Olimpijczy - 21 sierpnia 2016, 21:54:07 - *.elblag.vectranet.pl
I co z tego nikt po za Legią nie wytrzyma pękną w połowie sezonu a już nie daj bóg jak wygrają ligę jakieś ogórki z gdańska gliwic itp .Tylko Legia godnie reprezentuje Polskę na zagranicznych terenach kibicowsko i sportowo. W Gdańsku dalej zachwycają się jak dostali 7;0.

WhitePride - 21 sierpnia 2016, 22:42:23 - *.dynamic.chello.pl
Brawo LECHIA i tyle w temacie!!!

Ja - 21 sierpnia 2016, 23:31:33 - *.rev.pro-internet.pl
Olimpijczy...baranie Legia szanuję Lechię... baranie.

maxxx - 22 sierpnia 2016, 0:24:38 - *.opera-mini.net (*.127.138.239)
Lechii z Gdanska jedzie 600 głów w Olsztynie wsiada 200 Stomilu i tyle w temacie - mamy lidera

Go - 22 sierpnia 2016, 1:44:25 - *.146.72.246.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Podlesny elektryczny bramkarz grający słabo na przedpolu, wystarczy przeanalizować grę jego i to jest patent na Lechię, następni trenerzy chyba już odrobia lekcje i to wykorzystają

Białystok - 22 sierpnia 2016, 3:00:54 - *.4.110.9.5.clients.your-server.de
Wow! Jaka frekwencja. Robi wrażenie! Na meczu o 1,5pkt, o godz. 18, w niedzielę, większość wybrała mecz, aniżeli pójście do Kościoła. Nieźle!!! 17 100 widzów - to prawie pełny stadion!!! Wielki szacun dla Jagi za frekwencję!!! To trzeba przyznać - klimat do piłki w Białymstoku mają!! Widzów więcej, niż na meczu Legii z Arką, buahah. :D Jaga - duży respect!

Białystok - 22 sierpnia 2016, 3:03:26 - *.4.110.9.5.clients.your-server.de
Zabójcza frekwencja!!! Zabrakło zaledwie kilka tysi do pełnego stadionu. Cd. meczu to Jagiellonia o wiele lepsza - strzałów o wiele więcej, no ale liczy się to, co w sieci. Lechia niech walczy o te marne 1,5 pkt., a na koniec sezonu znowu poza podium. Hihi.

theman - 22 sierpnia 2016, 3:31:59 - *.hsd1.il.comcast.net
Spotkanie na remis ,gdyby Wasiluk umial strzelic do pustej bramki,Lechia zagrala bardzo madrze ,bo nie odkrywali sie ,a Jaga nie mogla grac kontra ,chociaz szanse byly ,ale to trzeba umiec wykorzystac ,Goralski nie wiem czemu szans nie dostaje,przeciez Grzyb ma juz swoje lata i Goralski pasuje jak ulal w miejsce Grzybka ,oddaje cale zdrowie i walczy za dwoch ,Probierz czasami mi sie wydaje ,ze ma codo niektorych uprzedzenia ,a przeciez powinien byc profesjonalista i kierowac sie dobrem zespolu,ale to tylko takie gadanie ,bo nie wiadomo co by bylo gdyby gral Goralski:P powodzenia ,trzeba walczyc dalej tu nikt nie odda punktow za darmo .

Beret - 22 sierpnia 2016, 6:03:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nieskuteczność Jagiellonii porażająca!

Beret - 22 sierpnia 2016, 6:46:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Czy pomiędzy Probierzem a Góralskim jest jakiś konflikt ?

Cygan - 22 sierpnia 2016, 7:43:24 - *.231.13.160.koba.pl
Jest konflikt i prawdopodobnie do końca miesiąca Góralski opuści Jagiellonię. Podobno dobra oferta z zagranicy już leży na biurku

kris - 22 sierpnia 2016, 8:31:26 - *.149.255.160.atman.pl
Kibice z Gdańska jak zwykle brak kultury. Przez cały czas przekleństwa. Widać, że nie potrafią dopingować swoich, to uprzykrzają doping przeciwnikom. Tego bydła nie powinni wpuszczać na żaden stadion.

zico - 22 sierpnia 2016, 8:49:41 - *.117.22.40
Lechia nigdy nie zaczepia pierwsza kris.

zico - 22 sierpnia 2016, 8:51:29 - *.117.22.40
Mam wrażenie, że w Białymstoku nie potrafią przegrywać. To im sędzia w Warszawie karnego wydrukował. Teraz chłop walną patelnie z 30m tez źle, bo pewnie z wiatrem. Jeszcze kopią i prowokują jak nie można na boisku wygrać. Ogarnijcie się tam na rubieżach i wstydu nie przynoście.

zico - 22 sierpnia 2016, 8:54:21 - *.117.22.40
Poza tym chce zauważyć, że Lechia zagrała na 6 kolejek tylko 2 razy w Gdańsku. To duży szacunek. To daje do myślenia.

jayjayPL - 22 sierpnia 2016, 9:18:50 - *.244.58.164
jak grał Przemysław Frankowski w tym meczu? był wiodącą postacią Jagielloni?

kris - 22 sierpnia 2016, 9:53:58 - *.149.255.160.atman.pl
@zico mylisz się. Lechia pierwsza zaczęła bluzgi.

modrak - 22 sierpnia 2016, 14:20:31 - *.114.169.254