27 sierpnia 2016, 22:19:02 - dyrovski
Remis na szczycie

Arka Gdynia zremisowała na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 1-1 (0-1) w meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy. Prowadzenie gościom dał Filip Starzyński. Gospodarze doprowadzili do remisu za sprawą bardzo ładnego uderzenia Miroslava Božoka.

Na początku spotkania przewagę miała Arka. Już w 3. minucie Mateusz Szwoch zacentrował z prawej strony boiska, ale w polu karnym Miroslav Božok nie spodziewał się, że piłka do niego dotrze, przez co oddał niedokładny strzał głową i futbolówka poleciała obok słupka. Z upływem kolejnych minut do głosu dochodziło Zagłębie, jednak nie potrafiło zamienić tego na sytuacje bramkowe. W 21. minucie będący z piłką w okolicach środka boiska Dariusz Zjawiński chciał zaskoczyć stojącego daleko od bramki Martina Polačka, lecz napastnik gospodarzy uderzył niecelnie.

W 24. minucie goście objęli prowadzenie. Filip Starzyński zagrał z rzutu wolnego w kierunku bramki. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od nóg Michała Marcjanika i zmyliła bramkarza Arki. Dwie minuty później Polaček chciał podać do Ľubomíra Guldana, ale szybciej futbolówkę przejął Zjawiński i zagrał do Szwocha. Pomocnik gospodarzy przyjął piłkę i oddał strzał, lecz była to próba niecelna. W 37. minucie mocno z rzutu wolnego z dalekiej odległości kopnął Marcin Warcholak, ale dobrą interwencją wykazał się golkiper gości.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części gry Arka doprowadziła do remisu. Damian Zbozień wrzucił futbolówkę z autu, a w szesnastce głową trącił ją Jarosław Jach. Obrońca Zagłębia zrobił to w taki sposób, że piłka poleciała w kierunku Božoka, który pięknym strzałem pokonał bezradnego Polačka. W odpowiedzi Starzyński zacentrował z prawej strony, a instynktownie głową uderzył Łukasz Janoszka, lecz Konrad Jałocha wybił futbolówkę. Kilka chwil później z daleka kopnął Đorđe Čotra, ale piłka poleciała obok bramki.

W 54. minucie Warcholak dośrodkował z lewej strony boiska, a Polaček wybił futbolówkę wprost pod nogi Adama Marciniaka. Pomocnik gdynian przyjął piłkę i w dobrej sytuacji oddał niecelny strzał. W 71. minucie bardzo mocno z daleka kopnął Zjawiński, ale na nieszczęście Arki futbolówka odbiła się od słupka. W odpowiedzi sprzed pola karnego kopnął Ján Vlasko, jednak Jałocha nie dał się pokonać. W 85. minucie bardzo dobrą szansę miał Szwoch, ale z bliskiej odległości trafił w interweniującego golkipera gości.

27 sierpnia 2016, 20:30 - Gdynia (Stadion Miejski)
Arka Gdynia 1-1 Zagłębie Lubin
Miroslav Božok 50 - Filip Starzyński 24

Arka: 13. Konrad Jałocha - 33. Damian Zbozień, 29. Michał Marcjanik, 4. Dawid Sołdecki, 23. Marcin Warcholak - 8. Marcus Vinícius (87, 18. Rashid Yussuff), 6. Antoni Łukasiewicz, 17. Adam Marciniak, 10. Mateusz Szwoch, 19. Miroslav Božok (78, 7. Adrian Błąd) - 22. Dariusz Zjawiński (74, 11. Rafał Siemaszko).

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 24. Jakub Tosik, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra - 9. Arkadiusz Woźniak (68, 90. Ján Vlasko), 20. Jarosław Kubicki, 28. Łukasz Piątek, 18. Filip Starzyński, 14. Łukasz Janoszka (86, 7. Krzysztof Janus) - 27. Michal Papadopulos (77, 13. Martin Nešpor).

żółte kartki: Marciniak, Marcjanik - Tosik.

sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 10 002.

siwewlosy - 27 sierpnia 2016, 22:19:38 - *.dynamic.chello.pl
Stadion w Gdynii dalej pozostaje niezdobytą twierdzą. Nadal bramki strzelają na nim wyłącznie gospodarze. Pamiętam czasy, gdy mecze Arki można było oglądać z dużej skarpy, jednak dziś to już nowoczesny obiekt, na którym obejrzeliśmy ciekawy mecz. Sporo strzałów z dystansu i to celnych, co w naszej lidze jest rzadkością. Szczególnie zaimponowali mi piłkarze Arki. Z drugiej strony młody Janoszka próbował parę razy z główki, ale najwyraźniej brakuje mu jeszcze ojcowskiego wąsa by głowa była lepiej wyważona.

kaszub - 27 sierpnia 2016, 22:19:57 - *.chojnet.pl
Lubin? a gdzie w ogóle jest to miasteczko?

piter74 - 27 sierpnia 2016, 22:20:11 - *.dzierzoniow.vectranet.pl
Zagłębie dziady

bako - 27 sierpnia 2016, 22:20:45 - *.58.140.111
Dalej nie pokonane nasze Zagłębie kochane!!!ZG&AG!!!

Zdzich - 27 sierpnia 2016, 22:23:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Redakcjo, czy Wy nie uwzględniacie samobójów? Najpierw daliście gola Wolskiemu z Lechii po swojaku Dejmka, a teraz Starzyńskiemu mimo, że ewidentny swojak Marcjanika.

zibi - 27 sierpnia 2016, 22:24:18 - *.play-internet.pl
Starzyński, 2 ostatnie mecze i może ze 4 dobre podania...niesamowity zjazd formy kadrowicza,czyżby zmęczony sezonem? Szwoch-będą z niego ludzie,jak sodówka nie uderzy

ok - 27 sierpnia 2016, 22:28:39 - *.dynamic.chello.pl
Wolne Miasto

kielczanin - 27 sierpnia 2016, 22:30:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pozdrowienia z Kielc

ali - 27 sierpnia 2016, 22:32:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Mecz przyjaźni i wynik też. Bez komentarzy.
Po przerwie na reprezentacje liczymy na zdecydowanie lepszą grę i serię zwycięstw Zagłębia LUBIN.

dolnyśląsk - 27 sierpnia 2016, 22:33:15 - *.ssp.dialog.net.pl
@kaszub - jest tam gdzie trzeba - wielkomiejski z Chojnic się odezwał.

horacyś - 27 sierpnia 2016, 22:48:33 - *.ssp.dialog.net.pl
Zaglębie to profanacja piłki nożnej!

jerzy - 27 sierpnia 2016, 22:49:42 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Brawo Arka. Dobra gra, szkoda że tylko remis. W drugiej połowie sytuacji bramkowych było bez liku. Wielkie brawa dla trybuny tory za doping dla Arki. Jest moc w drużynie

Bartt - 27 sierpnia 2016, 22:50:56 - *.emiter.com
Jakich to czasów dożylismy że mecz jakiejś Arki z jakimś Zagłębiem to "mecz na szczycie" a Legia z Lechem i Wisłą tułają się na dnie tabeli...

erick - 27 sierpnia 2016, 22:54:50 - *.ssp.dialog.net.pl
Panie Stokowiec jestem rozczarowany i zażenowany postawą Zagłębia w dzisiejszym meczu, zero zaangażowania, zero walki, grali tak jak by im się kompletnie nie chciało, już bym wolał aby przegrali ten mecz, pozostawiwszy na boisku krew i pot. Panie Stokowiec ten zespół niema jaj, czy Pan nie jest dla nich za miękki?

xen - 27 sierpnia 2016, 22:55:39 - *.146.5.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Arka u siebie goli frajerow na miekko,dzisiaj Zl na sporym szczesciu mimo ze jakosc pilkarska maja wieksza dzisiaj Nicinski pomogl druzynie a Stokowiec przeciwnie...

olo - 27 sierpnia 2016, 22:56:00 - *.dynamic.chello.pl
Bartt normalne czasy koniec z pompowaniem dretwej legii czy wisły

olaf - 27 sierpnia 2016, 23:04:37 - *.centertel.pl
beznadziejny poziom meczu..

mam bombę - 27 sierpnia 2016, 23:13:53 - *.ssp.dialog.net.pl
@Bartt - jest takie powiedzenie: obyś żył w ciekawych czasach.

(7) - 27 sierpnia 2016, 23:16:39 - *.saveyourprivacy.is
Zagłębie to nie Legia, nawet jak jest w słabej formie to trudno z nimi wygrać

dsaf - 27 sierpnia 2016, 23:25:41 - *.173.3.21.tesatnet.pl
Przecież Zagłębie od początku jedzie na farcie a pewnie pokonali to chyba tylko Koronę.

krzenio - 27 sierpnia 2016, 23:36:58 - *.gdynia.mm.pl
Do... OLAF... TY chyba byłeś na innym meczu albo beznadziejny masz mózg.

dolnyśląsk - 27 sierpnia 2016, 23:37:02 - *.ssp.dialog.net.pl
@dsaf - "na farcie" sędzia nie uznał prawidłowej bramki dla ZL w meczu z Łęczną.

arkowiec - 28 sierpnia 2016, 0:02:03 - *.dynamic.chello.pl
Najzabawniejsze było, gdy kibice Arki zdenerwowani na to "ze górka" ciągle wyśpiewuje peany i dopinguje.... Zagłębie Lubin- zaczęli dopingować Arkę.
Śmieszne są to te "zgody kibicowskie". Zupełna parodia. Przyjeżdża "zaprzyjaźniony" zespół i jego kibice, a kibice gospodarzy, czyli Arki dopingują- "Zagłębie gol". No nieeee.
jeszcze tego nie widziałem by zachęcano przeciwnika do strzelenia gola swojej drużynie, czyli tak naprawdę zachęcano do przegranej.

uzi - 28 sierpnia 2016, 1:32:11 - *.dyn.telefonica.de
Fajny meczyk...arka zadziwia,szkoda że Zjawinski w słupek strzelił.

Białystok - 28 sierpnia 2016, 3:14:07 - *.nationalcablenetworks.ru
Bravo Zagłębie! Jeszcze żaden zespół w Gdyni nie urwał choćby jednego punkta, a to się Wam dziś udało. ;-) Arka Gdynia, po pokonaniu rezerw Legii nabrała wiatru w żagle. Z drugiej strony to spoko, że taka Arka awansowała do Ekstraklasy - na każdym meczu dotychczas ponad 10k widzów - dzisiaj nie inaczej. Klub z licznymi kibicami i grający fajną piłkę u siebie. Jakbyście poprawili grę na wyjazdach to byłoby ciekawie. ;-) I tak w pucharach co roku grają przypadkowe zespoły, więc nawet jakbyście awansowali to i tak nic się nie zmieni - odpadniecie szybko jak wszyscy.
Pozdro z Białego od Jagi. ;-)

PogSz - 28 sierpnia 2016, 3:16:57 - *.7-1.cable.virginm.net
No rzeczywiscie w Gdyni strzelaja tylko arkowcy
Gratulacje dla Arki za wyciagniecie remisu. Grzesiu Nicinski bardzo dobrze wspominany w Szczecinie jako pilkarz Pogoni. Powodzenia!
Do Arki nic nie mam tylko takie zgody poje...ne maja
Fantazjujac jakby Arka zrobila zgode z Pogonia to praktycznie cala polnocna Polska w ich rekach.
Fantazjujac oczywiscie...

PogSz - 28 sierpnia 2016, 3:20:06 - *.7-1.cable.virginm.net
zreszta uklady czy inne zwiazki Arka i Pogon w przeszlosci juz mialy

Wacek - 28 sierpnia 2016, 3:24:14 - *.d5.2da9.ip4.static.sl-reverse.com
Lechia przyjedzie i skończy się twierdza. Po za tym, to jest stadion Bałtyku. Arka to są teraz korty tenisowe. Śmieszny klub bezdomnych.

PogSz - 28 sierpnia 2016, 3:31:11 - *.7-1.cable.virginm.net
do wacek
stadion na ktorym gra Lechia tez nie jest Lechii wiec o co kaman..?

BelmontoAG - 28 sierpnia 2016, 3:56:38 - *.lightspeed.cicril.sbcglobal.net
Lechia/Olympia juz sie sprzedala

k - 28 sierpnia 2016, 6:56:47 - *.gdynia.mm.pl
Z tym stadionem to w sumie racja .....to stadion Bałtyku ....Na Ejsmonda to był stadion ...Arka Gdynia - Tylko Ejsmonda!!!!!!!!!!

Dax - 28 sierpnia 2016, 7:29:48 - *.play-internet.pl
Wacek,to zapewne pseudonim zapożyczony od żartobliwej nazwy pewnej męskiej części ciała:-) Nie podniecaj się tą twoją niemiecką śmieszna pralnia pieniędzy,bo jeszcze mocno się zdziwisz.Na temat stadionu nie będę tobie odpisywał,bo nie mam zamiaru kopać się z koniem.Pozdrawiam wszystkich,nie napinających się kibiców piłki kopanej.

s-man - 28 sierpnia 2016, 10:22:20 - *.dynamic.chello.pl
wacek - to nie był nigdy stadion Bałtyku ani teraz nie jest Arki. Stadion jest od zawsze miejski,najeży do miasta.

Lol - 28 sierpnia 2016, 10:36:44 - *.dynamic.chello.pl
Do Wacek~stadion w Gdańsku bursztynek czy na Traugutta też należą do miasta według twojego myślenia Lechia jest bezdomna?Zreszta jak wiekszość klubów w Polsce gra na miejskich stadionach.

Sopot - 28 sierpnia 2016, 10:51:32 - *.tks.net.pl
Tylko ze na terenach przy Olimpijskiej jako pierwsza mecze grała kiedyś Arka, a nie Bałtyk. Radzę zapoznać się z historią.

seri - 28 sierpnia 2016, 11:05:38 - *.limes.com.pl
Mecz na szczycie Arka Zagłębie nie wierzę jaka ta nasza ex jest słaba

ba - 28 sierpnia 2016, 12:37:03 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gniazdowy do wymiany, czulem sie jak na wyjezdzie, wstyd juz 2 raz dal duu..y, skad wzieli tego goscia???

Bart - 28 sierpnia 2016, 13:13:26 - *.56.12.121
Do Sopot jakbyś znał historie to byś wiedział że arka powstała W 1952 a nie 1929

bocian kas - 28 sierpnia 2016, 13:51:26 - *.gdynia.mm.pl
Boiska
Boisko na Grabówku - obecnie ul. Morska 96, od maja 1932 r.
Boisko w Gdyni-Stoczni, ul. Węglowa 22, od grudnia 1936 r.
Boisko w Gdyni-Stoczni przy ul. Węglowej 27 w sąsiedztwie Domu Robotnika Portowego, od sierpnia 1937 r.
Boisko w Gdyni-Stoczni - 1956-60 przy ul. Janka Wiśniewskiego (podówczas ul. J. Marchlewskiego), za budynkiem POL-Supply
Boisko w Gdyni-Redłowie przy ul. Olimpijskiej od 1964 r. (w okresie międzywojennym był to plac składowy materiałów do budowy linii kolejowej Gdynia-Kościerzyna, następnie boisko Budowlanych Gdynia). Stadion został wybudowany w latach 1961-64 nakładem Stoczni im. Komuny Paryskiej. Pod koniec lat 80. nastąpiła druga modernizacja obiektu, w 1990 r. został rozegrany pierwszy na Wybrzeżu mecz ligowy przy sztucznym oświetleniu.

Kibic - 28 sierpnia 2016, 13:54:52 - *.play-internet.pl
Mecz na szczycie? Dobre sobie. Chyba że faktycznie mecz odbył się na Rysach albo innym Giewoncie, to wtedy zwracam honor.

mk - 28 sierpnia 2016, 15:24:21 - *.dynamic.chello.pl
Ciekawe gdzie tam jeszcze by weszło 5500 osób,
po co oni zaniżają tę frekwencję ?

Ba - 28 sierpnia 2016, 17:09:00 - *.play-internet.pl
Jak to po co żeby podatków nie płacić wszystkie punkty rozliczają się gotówka a nie przelawami. Co mecz minimum o 3 tys zaniżona frekwencja

LEO - 28 sierpnia 2016, 17:51:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Dobry mecz
Wynik zadowalający

Kibic78 - 29 sierpnia 2016, 8:51:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl
A dlaczego Krzyśka Janusa nie wypuszcza od pierwszego gwizdka

janusz mag - 29 sierpnia 2016, 14:23:12 - *.gdynia.mm.pl
Gniazdowy Arki tak otumanił swoich kibiców niczym Hitler Niemców.Jak można u siebie śpiewać"Zagłębie gol"na szkodę własnych piłkarzy?.Aż boję się że na zgodzie z Cracovią usłyszę w Gdyni z ust gdyńskich kibiców "Cracovia gol".To zaczyna być chore !!!