28 sierpnia 2016, 19:53:20 - dyrovski
Wyjazdowa seria przerwana

W przedostatnim meczu 7. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 1-2 (0-1). Dla gości dwa gole strzelił Vladislavs Gutkovskis, a gospodarze odpowiedzieli trafieniem Flávio Paixão. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo gości za kadencji Czesława Michniewicza.

Od samego początku grę w tym spotkaniu prowadziła Lechia. W 8. minucie Rafał Wolski uderzył z rzutu wolnego, ale był to słaby strzał i Krzysztof Pilarz bez trudu złapał piłkę. Trzy minut później Bartłomiej Pawłowski minął na lewej stronie boiska Samuela Štefánika, Vlastimira Jovanovicia, a na końcu Patryka Fryca i zagrał w pole karne. Tam strzał bez przyjęcia oddał Wolski, lecz skutecznie interweniował Pilarz. W 15. minucie jeszcze raz z rzutu wolnego kopnął Wolski, ale tym razem nie trafił nawet w bramkę. Dwie minuty później rozpędzony Miloš Krasić z łatwością minął Artema Putiwcewa, a następnie oddał strzał, lecz futbolówka poleciała obok słupka.

Po upływie pół godziny gry spróbowali zaatakować goście. Bartłomiej Babiarz podał do Štefánika, ale Słowak źle zachował się w sytuacji sam na sam z Damianem Podleśnym i bramkarz Lechii wybił piłkę na rzut rożny. Kilka chwil później niecieczanie już prowadzili. Po zagraniu Martina Juhara futbolówka trafiła do Vladislavsa Gutkovskisa, a napastnik Bruk-Betu Termaliki uderzył bez przyjęcia. Błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz gospodarzy, który przepuścił piłkę między nogami. W doliczonym czasie gry do remisu mógł doprowadzić Paweł Stolarski, jednak jego strzał był niecelny.

Druga część spotkania rozpoczęła się nieco gorzej od pierwszej. W 49. minucie na strzał zdecydował się Štefánik, ale było to uderzenie słabe i niecelne. W kolejnych minutach niewiele ciekawego się działo. Lechia nie potrafiła już tworzyć sobie takich okazji jak choćby w pierwszej połowie. W 75. minucie Rafał Janicki zdecydował się na uderzenie z bardzo dalekiej odległości, lecz futbolówka poleciała nad poprzeczką. Cztery minuty później mocny strzał sprzed pola karnego oddał Dalibor Pleva, ale piłka odbiła się jedynie od spojenia słupka z poprzeczką.

W 82. minucie goście podwyższyli swoje prowadzenie. Najpierw po zamieszaniu w szesnastce niecieczan futbolówkę z linii bramkowej wybił Fryc. Następnie piłka trafiła do Gutkovskisa, który rozpędził się spod własnego pola karnego. Na połowie boiska Łotysz zagrał do Wojciecha Kędziory, który odegrał mu piłkę. Gutkovskis minął Janickiego, a później nie potrafił skutecznie przeszkodzić mu Jakub Wawrzyniak i napastnik Bruk-Betu Termaliki strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. W 88. minucie Lechia zdobyła bramkę. Bardzo mocnym strzałem Pilarza pokonał Flávio Paixão.

28 sierpnia 2016, 18:00 - Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk)
Lechia Gdańsk 1-2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Flávio Paixão 88 - Vladislavs Gutkovskis 33, 82

Lechia: 77. Damian Podleśny - 2. Rafał Janicki, 22. Mario Maloča, 3. Jakub Wawrzyniak - 28. Flávio Paixão, 4. Aleksandar Kovačević (46, 19. Marco Paixão), 20. Michał Chrapek, 7. Miloš Krasić, 27. Rafał Wolski, 13. Bartłomiej Pawłowski (13, 41. Paweł Stolarski; 70, 17. Lukáš Haraslín) - 11. Grzegorz Kuświk.

Bruk-Bet Termalica: 80. Krzysztof Pilarz - 8. Patryk Fryc, 15. Kornel Osyra, 77. Artem Putiwcew, 17. Dalibor Pleva - 7. Samuel Štefánik (90, 18. Pavol Staňo), 6. Bartłomiej Babiarz, 25. Mateusz Kupczak, 28. Vlastimir Jovanović, 99. Martin Juhar (74, 24. Wojciech Kędziora) - 21. Vladislavs Gutkovskis (87, 9. Bartłomiej Smuczyński).

żółte kartki: Wolski - Kupczak, Juhar, Gutkovskis, Pleva.

Adi - 28 sierpnia 2016, 19:55:58 - *.224.47.22
Brawo Niecziecza! Świetnie zarządzany i prowadzony klub. Jakość niczym mieszkanie w pięknym domu na wsi.

max - 28 sierpnia 2016, 19:56:23 - *.limes.com.pl
twierdza Gdańsk? buhahaha przyjeżdża ekipa z Niecieczy (750 mieszkańców) i po twierdzy

Kibic - 28 sierpnia 2016, 20:08:15 - *.dynamic.dsl.as9105.com
Smiali sie z Arki ze przegrała na wyjezdzie 0:2 w Niecieczy... a teraz zebrali baty w Gdansku... Po grze beznadziejnej jak nowa superwypasiona amerykanska murawa. Piłka skacze jak na łące pod Siwiałką,ha ha betki wszystko mają naj naj a to tylko prowizorka

Czech - 28 sierpnia 2016, 20:09:30 - *.static.cpe.netcabo.pt
Najładniejszy stadionik państwowy(miejski), a nawet nie powącha el.LE, a co dopiero mówić o fazie grupowej. Studnia bez dna ks lechia Się rymło Zmiencie nazwę na pechia bo widać jak byk że nic wam nigdy się tam nie urodzi

glus - 28 sierpnia 2016, 20:14:09 - *.vsatnet.ch
Z kim przegrała wielka Lesia? Wielka Lesia przegrałą z malutką Niecieczą, Prawda to , ili nie prawda? Czesiu, cała Gdynia Ci gratuluje. Jaki piekny wieczór.

zxc - 28 sierpnia 2016, 20:14:14 - *.tel.tkb.net.pl
Mecze sa ustawiane mentalnym sterowaniem...
Mecz Lechii ustawiony na 100%

uff - 28 sierpnia 2016, 20:16:01 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Podleśny pokazał że Lechia nadal nie ma bramkarza...niestety.

aaa - 28 sierpnia 2016, 20:16:43 - *.centertel.pl
Lechia to jednak żałosny klub

klin - 28 sierpnia 2016, 20:18:41 - *.play-internet.pl
gdzie są ci co mówili ,że na mistrza Lechia idzie , tu trzeba się modlic o puchary a nie brednie wypisywać , smialiście sie z Arki, z Legii , dno

mk - 28 sierpnia 2016, 20:26:23 - *.dynamic.chello.pl
Tjja
17 tys. ludzi , jak zawsze oszukują
max 12 tys było.

futbolista - 28 sierpnia 2016, 20:28:55 - *.bois.qwest.net
nie tylko zalosny,chociaz w tym prawda,poniewaz nazwa tego klubu pochodzi [ i sama Lechia na swym portalu kilka lat temu pisala ] od
wyrazenia,NIE URODZAJNE POLE.i jak nazwy nie zmienia [ a na to kibolstwo nie pozwoli ],to caly czas bedzie na nich ciazyc FATUM tego pochodzenia !!!!

elber - 28 sierpnia 2016, 20:29:06 - *.dynamic.kabel-deutschland.de
Wstyd Lechio przegrac mecz w taki sposob.Stolarski,Chrapek i Wolski do natychmiastowego odstrzalu.Oni nie nadaja sie na ekstraklase!Bramkarz beznadziejny wystep.Brak Peszki szybkiego zawodnika i tylko jeden Krasic prawdziwy pilkarz ktoremu zalezalo.Zapomniec czym predzej o tym spotkaniu.

spec - 28 sierpnia 2016, 20:29:35 - *.koba.pl
haha lechia tak sie cieszyła, że wygrali w Białymstoku (na farcie), a teraz ... żenada, powiedzcie coś

spec - 28 sierpnia 2016, 20:30:09 - *.koba.pl

CK_MKS - 28 sierpnia 2016, 20:30:58 - *.play-internet.pl
Brawo Nieciecza Gratulacje!

spec - 28 sierpnia 2016, 20:31:06 - *.koba.pl
hahaha a tak się Lechia cieszyła, że w Białymstoku wygrała (na farcie), a teraz ... żenada, powiedzcie coś

spec - 28 sierpnia 2016, 20:32:51 - *.koba.pl

mk - 28 sierpnia 2016, 20:33:51 - *.dynamic.chello.pl
Tjjaa 17 tys ludzi
max 13 tys . było
ale betony jak zawsze oszukują mocno na frekwencji.

m - 28 sierpnia 2016, 20:35:01 - *.dynamic.chello.pl
Tam nawet 13 tys nie było ale jak zawsze betoony muszą okłamywać wszystkich.

xen - 28 sierpnia 2016, 20:35:28 - *.146.69.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Czeslaw711 pokonal okeja jueseja...a juz mamrotali o mistrzu,a tu pasterze ich sprowadzili na ziemie...haha

kossst - 28 sierpnia 2016, 20:40:16 - *.dynamic.chello.pl
Piękny wynik. Badziewiaki obżarte państwowymi pieniędzmi znowu przegrały...

oczko - 28 sierpnia 2016, 20:45:20 - *.dynamic.chello.pl
Elber zmień lekarza bo ten i złe leki daje - ty jesteś de-em do potęgi i nic cię już nie uchroni

wrc - 28 sierpnia 2016, 20:51:28 - *.adsl.inetia.pl
No i jaki Panie Piotr Nowak POL/USA będzie komentarz po meczu? Zasłużyliśmy na zwycięstwo tak jak w PP z Piastem? Dramat i bufonada

SPQR - 28 sierpnia 2016, 21:06:40 - *.dynamic.chello.pl
Lechia chciała wygrać kolejny mecz na stojąco ale się przejechała, fart się skończył.

gdynia - 28 sierpnia 2016, 21:30:40 - *.dynamic.chello.pl
najlepsze co się Lechii mogło teraz przydarzyć. jedziemy dalej, Mocno trenować! Ave Lechia!

hrafn - 28 sierpnia 2016, 21:32:58 - *.85-237-175.tkchopin.pl
- Michniewicz do Lecha , zamiana w Pogoni na Moskala to szczyt niekompetencji polskich klubów.
- Nowak się musi wyleczyć z 3 obrońców zeby miejsce dla Krasića-Pirlo znaleźć, nikt się na to nie nabierze i go nie kupi. Kovacevic + Chrapek a Wolski przed nimi. Przy okazji problem z limitem się rozwiąże i cyrki z bramkarzami.

oczko - 28 sierpnia 2016, 21:39:17 - *.dynamic.chello.pl
http://lechia-gdansk.pl/ - na tej stronie redaktorzy mnie zbanowali choć nie wiem co to znaczy bo tak fajnie pisali o meczu nawet go nie oglądając. Żenada Panowie Żenada

WMG - 28 sierpnia 2016, 21:41:09 - *.adsl.inetia.pl
o.. maluczcy i wioska rybacka szczekają na Lechię, tylko to im zostało

danzong - 28 sierpnia 2016, 21:46:10 - *.opera-mini.net (*.47.20.187)
Skandal! Dzisiaj doszło do bandyckiego ataku kibiców Lechii na protestujących pokojowo działaczy KOD pod bazyliką przeciwko upamiętnienia Inki i jeszcze jakiegoś akowca. Polsko obudź się! Zobacz jak ten rząd niszcz autorytet polski tak mozolnie budowany przez PO! Zobaczcie co o nas myślą nasi partnerzy z zagranicy, dzisiaj wstyd się przyznać że jest się polakiem.

ffffff - 28 sierpnia 2016, 21:50:54 - *.dynamic.gprs.plus.pl
Lechia przegrywa bo gra Janicki którego nie miłosiernie ogrywaja a w bramce są jajcarze.

Dreptak - 28 sierpnia 2016, 21:57:23 - *.146.70.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
bez pomocy sędziego (czerwona kartka dla rywali lub karny z kapelusza) Olimpia/lechia nie istnieje...

Fr - 28 sierpnia 2016, 22:28:46 - *.244.217.249
Hahahah, a po meczu z Jagiellonią tak się cieszyli z lidera, że idą po mistrza :D

kazimierz - 28 sierpnia 2016, 22:29:18 - *.dynamic.chello.pl
Brawo KS Nieciecza.

cPjŚ - 28 sierpnia 2016, 22:32:46 - *.tor.exit.babylon.network
a pseudo patrioci w biało zielonych szaliczkach kogo tym razem wyzywali?

Go - 28 sierpnia 2016, 22:41:20 - *.static.ip.netia.com.pl
Podlesny elektryczny bramkarz pisałem o tym tydzień temu.Czesiu odrobił lekcje i pkt pojechały do niecieczy

kibic - 28 sierpnia 2016, 23:10:07 - *.dynamic.dsl.as9105.com
WMG - czy to takie hasło homoseksualistów przed barabara???

Ereroplok - 28 sierpnia 2016, 23:12:19 - *.dynamic.chello.pl
Precz z Kijowskim kolego. A Lechia ? Słaba. Już jej Mistrza Polski przyznano prawie a tutaj takie problemy. Bukmacherzy rządzą.

panpiotrzl - 28 sierpnia 2016, 23:24:13 - *.dynamic.chello.pl
Za Lechią nie przepadam,ale dziękuję za oprawę.

grigorij - 28 sierpnia 2016, 23:30:46 - *.internetdsl.tpnet.pl
to pokazuje, że nasza liga jest równa (każdy może wygrać z każdym)ale słaba

panpiotrzl - 28 sierpnia 2016, 23:44:26 - *.dynamic.chello.pl

Carlos - 28 sierpnia 2016, 23:54:00 - *.play-internet.pl
Takie mecze zdarzają się wszędzie. PSV też dzisiaj cisnął(35 strzałów na bramkę), a tylko zremisował 0:0 ze słabym Groningen. Wypadek przy pracy. Szkoda, ale i tak się zdarza. Na koniec sezonu będzie w Gdańsku dużo radości. Tego jestem pewien. A liga jest słaba i wyrównana.

kijowski - 29 sierpnia 2016, 7:35:46 - *.play-internet.pl
Z Ciebie też jest prawdziwy "bochater".Jak wrócisz do swojej gimbazy,musisz koniecznie zapoznać się ze słownikiem ortograficznym,nieuku!

Buncol80 - 29 sierpnia 2016, 7:47:59 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl
@grigorij
Masz rację każdy mozesz wygrać z każdym i potem ciągle przypadkowe drużyny grają w pucharach. Jeśli nie dorobimy się mocnej czołówki (poza Legią) to wiecznie w pucharach będa grali debiutanci zbierający oklep od europejskich anonimów. Póki to się nie zmieni w pucharach polskie drużyny nic nie będą znaczyły

PB - 29 sierpnia 2016, 8:15:06 - *.sileman.net.pl
Nieciecza Brawo!!!! Ucieracie nosa każdym cwaniakom internetowym. Co ma rozmiar miasta oraz ilość ludności do gry w piłkę!

Leon - 29 sierpnia 2016, 8:24:21 - *.pool90-77-102.dynamic.orange.es
To dramat ze takie wielkie miasto znane w całej Europie przegrywa u siebie z mała wioska. Pozdrawiam z Barcelony.

Moryc - 29 sierpnia 2016, 8:55:01 - *.play-internet.pl
lechia tydzień temu wygrała na farta (jeden strzał) w meczu, w którym bezapelacyjnie dominowała Jagiellonia. Tym razem szczęścia zabrakło i wynik w miarę sprawiedliwy (powinno byc 3:0 dla Niecieczy)

z0rd - 29 sierpnia 2016, 9:42:28 - *.175.158.198.koba.pl
Lechia w tym roku ma całkiem spore szanse na puchary.

swoj - 29 sierpnia 2016, 10:24:53 - *.dyn.telefonica.de
Bez zaangażowania i serca do walki nic nie ugrają , Nowak powinien przywrocic zajecia w przyjmowaniu pilki bo ten element jest fatalny w naszym wykonaniu

Lędzic - 29 sierpnia 2016, 10:30:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pavol Stano rekordzistą wszech czasów.
Obcokrajowcy w polskiej lidze:
242 mecze - Aleksandar Vuković 2001-2013 (Jugosławia -> Serbia; Legia, Korona)
242 - Pavol Stańo 2007-2016 (Słowacja; Polonia B., Jagiellonia, Korona, Podbeskidzie, Termalica)
(236 - Wahan Geworgian 1999-2014 (Armenia -> Polska; Petro-Orlen-Wisła P., Jagiellonia, ŁKS, Zawisza))

BKS - 29 sierpnia 2016, 10:31:06 - *.dynamic-ra-02.vectranet.pl
Lechia jest najlepsza w rozkręcaniu karuzeli śmiechu.

wybrzezec - 29 sierpnia 2016, 10:36:06 - *.centertel.pl
Nieciecza tylko na to czaila sie.
Mimo prowadzenia w tabeli to Lechia powinni ten mecz grac z kontry .
A tak bez bezpiecznej przewagi punktowej poza podium .
Chociaz wiekszosci pustostanow w Gdansku to gratulacje za najwyzsza frekwencje kolejki

ooo - 29 sierpnia 2016, 12:04:01 - *.static.ip.netia.com.pl
hahahahahahahahahaha
a miał być lider z zatoki G. - ale gamonie !

wild - 29 sierpnia 2016, 14:22:50 - *.adsl.inetia.pl
Lechia zawaliła mecz, kulała skuteczność a na bramce stał Podleśny i puścił babola, co nie znaczy, że Termalica była lepszym zespołem. Statystyki pokazują jak grał zespól z Niecieczy, po prostu mieli więcej szczęścia. Do meczu z Cracovią muszą się ogarnąć.

wrzeszczan - 29 sierpnia 2016, 15:15:44 - *.mlyniec.gda.pl
stolarski won z Lechii,nie potrafisz grac w piłkę ,wyp... ulotki na Długiej rozdawac jakiegoś parabanku ....

Tomy - 29 sierpnia 2016, 18:39:05 - *.dynamic.chello.pl
Z całym szacunkiem, co to w ogóle za klub ta Nieciecza? Taki twór dla pieniędzy jak niegdyś Groclin czy Amica?

LEO - 29 sierpnia 2016, 19:11:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Jest forma

Rafi - 29 sierpnia 2016, 20:17:51 - *.146.7.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Pilnie wywalic Nowaka z Lechii.

or - 29 sierpnia 2016, 22:40:15 - *.rev.pro-internet.pl
Coraz bardziej oddala się myśl o miszczu.Stare dziadki w Lechii nie mają siły ani chęci do gry a młodzi i chętni siedzą na lawce albo są wypychani z klubu.Teraz kolejny transport szrotu z Portugalii przybył.Nawet Nowak już powoli nie daje sobie rady z bandą z Lechii a co mecz wygląda coraz gorzej i widać że napoje wyskokowe są w użyciu.